توضیح لینک توضیح لینک
مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری/رایانامه:
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 10,680
» آخرین کاربر: Seyed.mahdi
» موضوعات انجمن: 32,130
» ارسالهای انجمن: 63,827

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 77 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 1 کاربر عضو | 76 مهمان
admin

آخرین موضوعات
سامانه هوشمند معلم ضمن خد...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: kharazmsaze.com
3 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 10
سایت هدایت تحصیلی نهم انت...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: kharazmsaze.com
3 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 10
مهلت ثبت نام دانشگاه با س...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: kharazmsaze.com
3 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 12
سامانه سمیاد برای دانشجوی...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: kharazmsaze.com
3 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 11
سیستم جامع گلستان پیام نو...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: kharazmsaze.com
3 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 12

 
  سامانه هوشمند معلم ضمن خدمت
ارسال‌شده توسط: kharazmsaze.com - 3 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

سامانه هوشمند معلمان یکی از ابزارهای هوشمندسازی مدارس و از الزامات مدرسه هوشمند است. از آن به عنوان نرم افزار مدرسه، سامانه اتوماسیون مدارس، نرم افزار مدیریت مدرسه هوشمند نیز نام می برند. سامانه هوشمند معلم شامل سه مجموعه نرم افزاری زیر است:
مدیریت تحت وب
اپلیکیشن معلمان
اپلیکیشن والدین
مزایای سامانه هوشمند معلم
کاربرد سامانه هوشمند معلمان در مدارس نتایج مهمی را در پی دارد که برخی از مهمترین آنها شامل موارد زیر می شود:
بهبود شیوه تدریس
مدیریت کلاس
موفقیت تحصیلی دانش آموزان
بهبود خلاقیت و تمرین مشارکت اجتماعی
بهبود شیوه تدریس وانسجام ذهنی با سامانه هوشمند معلم
هیچ چیز به اندازه ی ذهنی آشفته و برنامه ای نامنظم افت کیفیت تدریس را به دنبال ندارد. برای یک تدریس خوب معلم نیاز به نظم ذهنی و انسجام اطلاعات دارد. در طی سال تحصیلی نمرات دروس مختلف و نتایج پرسش های کلاسی، امتحانات و کارنامه دانش آموز در سامانه ثبت می شود این دفتر نمره کلاسی سامانه هوشمند معلم دارای یکپارچگی و سهولت دسترسی به تمام اطلاعات دانش آموزان است. معلم هر وقت بخواهد به سوابق تحصیلی دانش آموز دسترسی دارد و می تواند روند پیشرفت او و تاثیر شیوه تدریس خود را ارزیابی کند.
درحال حاضر و با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی تحولی بزرگ در سیستم آموزشی و یادگیری دانش آموزان به وجود آمده که از قضا بسیار مهم قابل توجه است.همین استفاده از سیستم هوشمند تدریس معلمان است که می تواند موجب بهبود روند تدریس معلم ها می شود.سامانه هوشمند معلم به عنوان یکی از بهترین سایت ها برای هوشمندسازی مدرسه ها مورد استفاده قرار می گیرد.البته دقت داشته باشید که از سامانه هوشمند مدارس تحت عنوان نرم افزار مدرسه و یا نرم افزار مدیریت مدرسه هوشمند نیز یاد می شود.باید عرض کنیم که سه مجموعه مختلف نرم افزاری شامل اپلیکیشن معلمان و والدین و همین طور مدیریت تحت وب در این سامانه به چشم می خورد.
برای ورود به سامانه جدید هوشمند معلم فارس ،  همکاران شاغل و بازنشسته از کد پرسنلی و کد ملی و مستمری بگیران از کد ملی به جای نام کاربری و رمز عبور استفاده نمایید برای ورود به سامانه کلیک کنید.
برای برخی از دانشجویان که به هر دلیل نیازمند گواهی اشتغال به تحصیل می باشند، این امکان در سیستم گلستان به وجود آمده است که با ورود به سامانه گلستان دانشگاه فرهنگیان بتوانند مراحل لازم را دنبال نمایند. مراحل زیر برای دریافت این گواهی به شرح زیر می باشد.
پس از ورود به سامانه، بر روی انتخاب پردازش 12460 (درخواست گواهی اشتغال به تحصیل) کلیک نمایید. سپس به ترتیب تب های مروبوط به آموزش- دانشجو- درخواست ها- درخواست گواهی اشتغال به تحصیل را همانند تصویر زیر پشت سر بگذرانید.
در صورتی که در ترم مورد نظر دانشجو وضعیت فعالی وجود داشته باشد فرم زیر برای آنان ارائه خواهد شد. برای انجام ثبت نام می توانند برای ثبت درخواست جدید روی عبارت درخواست جدید کلیک نمایند.
به نقل از سایت خبری کلوب  قبولی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش و اشتغال در این سازمان دولتی به آرزویی برای بسیاری از افراد تبدیل شده است.
 
اما در صورت کسب اطلاعاتی موثق در این رابطه و آشنایی با راهکارهای مورد نیاز برای قبولی می توانید در این رابطه مؤفق عمل کرده و به عنوان یکی از نیروهای مشغول به کار در پست های مختلف آموزش و پرورش شناخته شوید.
بهترین راه برای اطلاع از این موارد استفاده از خدمات مشاوره و یاری خواستن از مشاوری آگاه است.

چاپ این بخش

  سایت هدایت تحصیلی نهم انتخاب رشته
ارسال‌شده توسط: kharazmsaze.com - 3 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

همگام جامع‌ترین پورتال ملی مدارس کشور با هدف ارتقای سطح دسترسی به تجهیزات و فناوری‌های نوین آموزشی و تربیتی و همچنین یکی از وب‌سایت‌های ارزشمند و مهم در زمینه اطلاع‌رسانی اخبار مدارس است. هدف از راه‌اندازی این سایت، زمینه‌سازی برای ایجاد تحول در برنامه‌های آموزشی و پرورشی، تحقق عدالت آموزشی، تسهیل فرآیندهای موجود آموزشی و اداری و ارائه برنامه‌های آموزشی و دروس دوره‌های تحصیلی به صورت الکترونیکی است.

اولین و مهم‌ترین کاربرد سایت همگام، مطلع شدن از اطلاعیه‌هایی است که وزارت آموزش و پرورش در رابطه با مدارس اعلام می‌کند. اتباع کشورها که در ایران زندگی می‌کنند نیز می‌توانند در این پورتال از اطلاعیه‌های جدید آموزشی خود مطلع شوند.
سامانه دانش آموزی همگام به طور کلی به دو بخش عمومی و پورتال اینترنتی سایت تقسیم می شود. تمامی گزینه های ارائه شده در هر دو بخش عنوان شده کاملا کاربردی بوده و به منظور رفع نیاز های تحصیلی دانش آموزان به این سامانه اضافه شده است.
بخش عمومی سامانه همگام مدارس  همه موارد مربوط به اطلاعیه های و اخبار عمومی آموزشی و تحصیلی را شامل می شود، در ضمن برای ورود به این بخش از سامانه لازم نیست که حتما عضو سامانه همگام مدارس باشید و یا نام کاربری مختص خود را در این سامانه ثبت نمایید .
پورتال اینترنتی سایت همگام بخش اختصاصی کاربران اصلی این سامانه می باشد و لازمه ورود به این بخش عضویت و ثبت نام کاربر در سامانه دانش آموزی همگام می باشد . دانش آموزان و سایر کاربرانی که قصد عضویت در این سامانه را داشته باشند باید نام کاربری و رمز ورود همگام دریافت شده از مدرسه محل تحصیل خود را در بخش مربوطه وارد کرده و ثبت نمایند . یکی از مهم ترین خدمات سایت همگام هدایت تحصیلی است.
به طور کلی منظور از راهنمایی تحصیلی کمک کردن به دانش آموزان در انتخاب دروس یا رشته های تحصیلی، آگاهی از مقررات مدرسه، آگاهی از مقررات امتحانی، بر طرف کردن مشکلات درسی و خلاصه هر مسئله و مشکلی است که ممکن است در کلاس درس و یا مدرسه برای دانش آموزان رخ دهد.
راهنمایی و هدایت تحصیلی چیست؟ غرض از راهنمایی و هدایت تحصیلی در دوره متوسطه ، هدایت دانش آموزان به مناسب ترین شاخه یا رشته تحصیلی بر اساس استعداد و علاقه آنان و به تناسب امکانات و نیازهای کشور است.
هدایت تحصیلی در پایه نهم عومل موثر در فرایند انتخاب رشته را بررسی می کند. هدایت تحصیلی شامل قسمت های زیر است:
بررسی عملکرد تحصیلی دانش آموزان در پایه هفتم، هشتم و نهم
آزمون‌های مشاوره ای آنلاین رغبت سنج و توانایی در پایه نهم
نظرات دانش آموز،والدین،دبیران و مشاور آموزشگاه در پایه نهم
این بررسی ها در فرم نهایی 6 و 7 هدایت تحصیلی درج می شود. در نهایت هدایت تحصیلی مشخص می کند هر دانش آموز پایه نهم برای ادامه تحصیل در پایه دهم متوسطه دوم ،امکان ادامه تحصیل در چه رشته هایی را خواهد داشت.
12 اولویت انتخابی برای هر دانش آموز در دستورالعمل جدید وجود خواهد داشت و برای هر دانش آموز با توجه به عملکرد درسی اش در هر رشته چهار فرصت ثبت نام وجود دارد تا بر اساس اولویت خود در آن رشته در دوره دوم متوسطه ثبت نام اش را انجام دهد. عملکرد تحصیلی اعم از نمرات دروس در پایه های هفتم، هشتم و نهم مد نظر قرار داده میشود.
محدودیت ثبت نام بر اساس محدوده جغرافیایی برای پایه دهم در شرایط خاص برداشته خواهد شد و برخی دانش آموزان می‌توانند در مدارس مناطق دیگر ثبت نام خود را انجام دهند.
دانش آموزان بعد از تکمیل کردن فرم ثبت نام میتوانند در رشته ی مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند همینطور هدایت تحصیلی کمک شایانی به دانش آموزان پایه نهم که در آزمون تیزهوشان شرکت کرده اند میکند.
 

چاپ این بخش

  مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی
ارسال‌شده توسط: kharazmsaze.com - 3 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

هر ساله دانشگاه های سراسری اقدام به جذب دانشجو هم از طریق کنکور سراسری و هم به صورت بدون آزمون می نمایند . جذب دانشجو به صورت بدون کنکور برای نیمسال اول تحصیلی یعنی ورودی مهر و نیمسال دوم تحصیلی یعنی ورودی ترم بهمن ماه در بیش از 85 درصد رشته محل های ارائه شده صورت می پذیرد که ملاک پذیرش داوطلبان سوابق تحصیلی یعنی معدل مقطع قبلی است .
پذیرش بدون کنکور به این معناست که متقاضیان می‌توانند با ثبت نام، خارج از روند کنکور سراسری و با ملاک قرار دادن معدل کتبی مدرک دیپلم خود، در مقایسه با دیگر متقاضیان رشته محل مد نظر خود مقایسه شوند و روند پذیرش را طی کنند.
بنابراین داوطلبان علاقه مند به ادامه تحصیل در دانشگاه های سراسری از جمله دوره های روزانه ، نوبت دوم ( شبانه ) ، پردیس های خودگردان ، پیام نور ، غیرانتفاعی و مجازی می توانند با توجه به آخرین مدرک خود در ثبت نام بدون کنکور سراسری شرکت نمایند . برای این منظور لازم است داوطلبان دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های سراسری  را مطالعه نموده و پس از بررسی شرایط و ضوابط و لیست رشته های ارائه شده به سایت ثبت نام مراجعه کنند.
علی رغم ملاک بودن معدل کتبی مدرک دیپلم جهت ورود به دانشگاه بدون کنکور، به هیچ وجه بدین معنا نیست که نیازمند حداقل معدل و یا بازه خاصی از معدل برای پذیرش قطعی می‌باشید.
این موضوع صرفا بدین معناست که ملاک مقایسه شما با دیگر ثبت نام کنندگان تنها این معدل می‌باشد و پذیرش شما به معدل دیگر داوطلبین وابسته خواهد بود.
 
مراحل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی مهر و بهمن :
 
طبق اطلاعیه سازمان سنجش نحوه پذیرش بدون ازمون دانشگاه های سراسری مهر و بهمن به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود . مراحل ثبت نام به این صورت است که :
1)    وارد سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org شوید .
2)    از منوی رنگی سمت راست صفحه گزینه " سراسری " را انتخاب کنید .
3)    دفترچه راهنمای ثبت نام را دانلود نمایید .
4)    قسمت های مختلف دفترچه ثبت نام از جمله شرایط ، مدارک و لیست رشته های ارائه شده را به دقت مطالعه کنید .
5)    در صورت یافتن رشته محل مورد علاقه خود وارد سامانه ثبت نام شوید .
6)    با پرداخت هزینه ثبت نام ، کارت اعتباری ثبت نام صرفا بر اساس سوابق تحصیلی را تهیه کنید .
7)    تصویر عکس 3 * 4 خود را در سایت آپلود کنید .
8)    فرم انتخاب رشته خود را حداکثر با 100 کد رشته محل ، تکمیل نمایید .
9)    شماره پرونده 6 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی ثبت نام را دریافت کرده و تا پایان اعلام نتایج نزد خود نگه دارید .
مهلت ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی
 
نام نویسی دانشجویان در مرحله پذیرش بدون کنکور مهر ماه از اسفند ماه آغاز میشود  و تا شهریور مهلت خواهد داشت. به این ترتیب بر اساس اطلاعیه منتشر شده در سایت سازمان سنجش؛ ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبان متقاضی پذیرش با سوابق تحصیلی، از مرداد ماه آغازمیگردد و تا  شهریور ماه نیز ادامه خواهد داشت برای ثبت نام دانشگاه بدون کنکور هم به تاییدیه مدرک تحصیلی و همینطور کد منطقه احتیاج دارید که ضروریست قبل از ثبت نام جهت پیگیری آنها اقدام کنید.
ثبت نام علاقه مندان در نیمسال دوم تحصیلی یعنی بهمن ماه، قبلا به صورت حضوری انجام می شد و داوطلبان می بایست شخصا به دانشگاه مورد نظر خود مراجعه می کردند تا با ارائه مدارک مورد نیاز، مراحل مربوطه را به انجام برسانند اما در سال جاری این روند تغییر پیدا کرده و این فرآیند در زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ، به صورت اینترنتی انجام می گیرد.
 
 با توجه به اطلاعیه منتشر شده از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان می توانند از آذر ماه تا اوایل دی ماه، ثبت نام بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم) و انتخاب رشته خود را به صورت آنلاین و با در دست داشتن مدارک ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری، از طریق سایت سازمان مذکور به انجام برسانند. برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام دانشگاه بدون کنکور باید منتظر انتشار دفترچه ثبت نام از طرف سازمان سنجش باشیم.
همانطور که در بالا اشاره کردیم علاقه مندان ثبت نام می توانند قبل از شروع فرآیند تکمیل ظرفیت نیز، با مطالعه دقیق دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ، از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری و ضوابط لازم آگاه شوند.

چاپ این بخش

  سامانه سمیاد برای دانشجویان
ارسال‌شده توسط: kharazmsaze.com - 3 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

دانشگاه فنی و حرفه ای به عنوان تنها دانشگاه متولی آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور، از سال 1390 با مجوز رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کار خود را آغاز نموده است. دانشکده و آموزشکده های فنی و حرفه ای به عنوان واحدهای زیرمجموعه این دانشگاه، سابقه ی بیش از چهل سال فعالیت آموزشی داشته و از اولین مراکز آموزش عالی کشور هستند که در تداوم مسیر تحصیلی دوره متوسطه فنی و حرفه ای (هنرستان های فنی، کشاورزی، حرفه ای، تربیت بدنی) فعالیت داشته اند اما تأسیس این دانشگاه و تفکیک آن از وزارت آموزش و پرورش به سال 90 بر می گردد.
در حال حاضر چیزی در حدود ۱۷۰ دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه ای زیر مجموعه دانشگاه فنی حرفه ای فعال است و بصورت تفکیک جنسیتی دانشجو می پذیرند. از این میان سهم پسران حدود ۱۱۸ مرکز و سهم دختران ۵۲ مرکز است.
بیشتر فعالیت های فنی حرفه ای دانشگاه عمدتا در مقطع کاردانی است به طوریکه در این مقطع ۱۰۴ رشته تحصیلی ارائه می گردد. البته اگر شما دارای مدرک کاردانی هستید نگران نباشید زیرا در حال حاضر در مقاطع بالاتر، کارشناسی ناپیوسته، همچنین کارشناسی پیوسته امکان ادامه تحصیل در دانشگاه فنی حرفه ای وجود دارد که ۵۱ رشته در مقطع کارشناسی ناپیوسته و تنها ۶ رشته در مقطع کارشناسی پیوسته ارائه می شود.
نحوه ی پذیرش دانشجویان در دانشگاه فنی حرفه ای از طریق آزمون سراسری که هر ساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می گردد، انجام می پذیرد. شرایط پذیرش و شرکت در آزمون، زمان دریافت کارت ورود به جلسه، زمان و نحوه برگزاری آزمون و همچنین اعلام نتایج همگی از طریق سایت سازمان سنجش اعلام می گردد.
اخیرا با توجه به شیوع ویروس کرونا و تغییر شیوه آموزشی دانشگاها از حضوری به آموزش از راه دور، دانشگاه فنی و حرفه ای در جهت جلوگیری از پراکندگی آموزش ها و یک پارچه سازی آن ها، سامانه سمیاد را ایجاد نمود. دانشجویانی که در یکی از رشته های تحصیلی دانشگاه های فنی و حرفه ای مشغول به تحصیل می باشند، می توانند به این سایت مراجعه کرده و از امکانات آموزش الکترونیکی دانشگاه فنی حرفه ای بهره بگیرند. همچنین امکان دارد تا مدت ها آموزش ها به همین روش ارائه گردند و در این صورت بدیهی است که ارزیابی پایانی دانشجویان نیز از طریق همین سامانه انجام شود.
لازم است بدانید که برنامه ارائه هر درس و زمان برگزاری آزمون آن در سامانه سمیاد اطلاع رسانی می گردد. بنابراین دانشجویان می بایست نحوه ورود به این سایت و استفاده از آن را بیاموزند.
ورود به کلاس های سامانه سمیاد فنی حرفه ای برای دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی دانشگاه های فنی حرفه ای از طریق مراجعه به سایت samyad.tvu.ac.ir امکان پذیر است . هر فرد پس از ورود به این سامانه می تواند با انتخاب دانشگاه محل تحصیل و ورود به صفحه شخصی در کلاس های آنلاین حضور پیدا کند.
مراحل ورود به سایت سمیاد دانشگاه فنی حرفه ای
 
1.    ورود به سایت سمیاد به نشانی " samyad.tvu.ac.ir "
2.    انتخاب استان و واحد محل تحصیل از لیست ارائه شده در سایت
3.    ورود به سامانه با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور
4.    انتخاب گزینه " درس های من " از لیست سمت راست سایت برای مشاهده کلاس ها
5.    انتخاب درس مورد نظر طبق زمانبندی
6.    ورود به صفحه اصلی درس برای مشاهده تکالیف و زمان دقیق برگزاری
انتخاب واحد ، ارزشیابی اساتید و پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه فنی حرفه ای از طریق سامانه ناد دانشگاه فنی حرفه ای انجام می شود و سامانه سمیاد فقط برای کلاس های مجازی راه اندازی شده است.

چاپ این بخش

  سیستم جامع گلستان پیام نور سهبا
ارسال‌شده توسط: kharazmsaze.com - 3 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

دانشگاه پیام نور به دلیل مزایایی که دارد بسیار مورد توجه داوطلبان قرار گرفته است. برای آشنایی بیشتر با سیستم آموزشی دانشگاه پیام نور لازم است بگوییم که امکان تحصیل به صورت همزمان با سایر دانشگاه­ ها، شهریه کمتر نسبت به برخی دانشگاه های دیگر اعم از دانشگاه­ های غیرانتفاعی و آزاد، نداشتن محدودیت در انتخاب رشته تحصیلی، اجباری نبودن حضور در کلاس و برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت هماهنگ و کشوری، این دانشگاه را به انتخابی مناسب برای داوطلبان علاقه مند به تحصیلات دانشگاهی تبدیل کرده است.
دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد فراگیر دانشجو پذیرش میکند. برخلاف شرایط عمومی که در هر دو پذیرش دانشگاه پیام نور بین داوطلبان یکسان بود، شرایط اختصاصی ثبت نام با کنکور و بدون کنکور این دانشگاه دارای میزانی تفاوت با یکدیگر می باشند. متقاضیان برای اطلاع از شرایط اختصاصی لازم در پذیرش با آزمون دانشگاه پیام نور، می بایست به دفترچه راهنمای ثبت نام کنکور مراجعه نمایند. اما با توجه به این که ثبت نام بدون آزمون پیام نور در دو نوبت مهر و بهمن انجام می گیرد، سازمان سنجش آموزش کشور در هر یک از نیمسال های تحصیلی اول و دوم، دو دفترچه مجزا منتشر کرده و در اختیار داوطلبان قرار می دهد.
شرکت کنندگان با بررسی این دفترچه ها نسبت به ضوابط موجود آگاهی یافته و از انطباق آن با وضعیت خود اطمینان حاصل می کنند. سپس در صورت احراز کلیه شرایط، جهت انجام فرآیند ثبت نام خود اقدام می نمایند.
دانشگاه پیام نور به منظور تسهیل دسترسی دانشجویان به برنامه درسی هر ترم ، سامانه هوشمند برنامه ریزی آموزشی دانشگاه پیام نور " سهبا " را راه اندازی کرده است . دانشجویان به منظور استفاده از امکانات این سامانه باید به سایت سهبا به نشانی sahba.pnu.ac.ir مراجعه کنند.
دانشجویان دانشگاه پیام نور برای اطلاع از برنامه کلاسی خود می توانند علاوه بر مراجعه به سیستم جامع گلستان ، از سایت اختصاصی دانشگاه محل تحصیل خود نیز برای این منظور استفاده نمایند. اما روش دیگری نیز برای مشاهده برنامه کلاسی دانشجویان این دانشگاه در نظر گرفته شده است.
سامانه هوشمند برنامه ریزی کلاس و درس سهبا با هدف استفاده بهینه از منابع موجود، بهبود وضعیت برنامه ریزی مراکز دانشگاه پیام نور و هم چنین اطلاع رسانی آنلاین به دانشجویان به صورت جامع، راه اندازی شده است. در ادامه مقاله قصد داریم توضیحات کاملی درباره نحوه ورود و استفاده از این سامانه را ارائه نماییم.
ورود به سامانه سهبا دانشگاه پیام نور
 
1.     انتخاب گزینه " مشاهده برنامه کلاسی "
2.    ورود به سامانه مشاهده برنامه کلاسی و تکمیل بند های خواسته شده شامل :

مرکز ( محل تحصیل )
عنوان رشته تحصیلی
 نام درس ( واحد )
 نام استاد
3. جست و جوی موارد بر اساس اطلاعات وارد شده
4. انتخاب درس مورد نظر از بین موارد نمایش داده شده
5.انتخاب گزینه مشاهده برای نمایش روز و ساعت برگزاری کلاس ها
 
توجه داشته باشید که برای مشاهده برنامه درسی خود در سامانه سهبا، حتما باید برنامه کلاسی گروه درس مورد نظر از سوی دانشگاه محل تحصیل منتشر شده باشد. از همین رو، چنانچه هر یک از پارامترهای رشته، درس و نام استاد در کادرهای مربوطه قابل نمایش یا انتخاب نیستند، به دلیل عدم انتشار برنامه درسی گروه مورد نظر از سوی مرکز می باشد.
این سامانه هم چنین آخرین اطلاعیه های منتشر شده از سوی دانشگاه ها مبنی بر لغو جلسات و یا برگزاری کلاس های الکترونیکی را نیز در اختیار دانشجویان قرار می دهد. در صورتی که هنگام مشاهده برنامه کلاسی خود در سامانه سهبا، سیستم جامع گلستان و یا سایت اختصاصی دانشگاه محل تحصیل خود با مشکل مواجه شدید با مشاوران تحصیلی تماس حاصل فرمایید.

چاپ این بخش

  معرفی نمای ارزان
ارسال‌شده توسط: nama design - 4 ساعت قبل - انجمن: تاسیسات ساختمان - بدون‌پاسخ

سلام کسی هست که راجب نمای ارزان اطلاعاتی داشته باشه؟
نمای ارزان ساختمان خود را از نمادیزاین بخواهید.
امروزه با ظهور متریال و سبک‌های مختلف نماسازی، اجرای نما هزینه‌­های مختلفی دارد.
اما با بروز مشکلات اقتصادی و بالا رفتن هزینه‌­های زندگی، کارفرمایان یک ساختمان به دنبال نمایی زیبا، مقاوم و در عین حال ارزان و اقتصادی هستند.
همان‌طور که می‌دانید عوامل مختلفی در تعیین هزینه اجرای نماهای ساختمانی موثر هستند که در ادامه قصد داریم همه‌ آن‌ها را بررسی کنیم.


سلام
برای پیدا کردن ارزانترین نمای ساختمان نما دیزاین این سایتو ببین

چاپ این بخش

  درمان فیستول با لیزر و جراحی بدون بازگشت و مراقبت های بعد از عمل جراحی
ارسال‌شده توسط: nyusha - 5 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

پیشرفت علم کمک روز افزونی در پزشکی و بهبود راه‌های درمانی بسیاری از بیماری‌ها داشته است. امروزه لیزر توانسته جایگزین بسیاری از اعمال جراحی‌ سنگین و پر عارضه شود. کاربرد لیزر در جراحی فیستول مقعد به دلیل حساسیت و آسیب‌پذیری طبیعی ناحیه‌ی مقعد نسبت به سایر اندام‌ها از بسیاری از مشکلات این روند درمانی کاسته است. لیزر در تمامی اعمال جراحی از مزایای بسیاری برخوردار است. اما به دلیل تک بعدی بودن درمان فیستول مقعد و نبود راهی جز جراحی آن، نقش لیزر پررنگ‌تر و قابل درک‌تر خواهد بود.
در لیزر درمانی فیستول مقعد به جای استفاده از تیغ یا چاقوی جراحی و آسیب زدن به بافت‌های اطراف با کمک اشعه و انرژی ساطع شده از دستگاه لیزر مسیر فیستول را می‌بندند. لیزردرمانی می‌تواند با دقت و تهاجم کم‌تر به عضله‌ی دریچه مقعدی و حتی بدون کمترین خونریزی و درد انجام شود. زیرا لیزر این قابلیت را دارد تا هم اعصاب آسیب‌دیده حین جراحی و هم مویرگ‌های پاره شده را ترمیم کند. این جراحی سرپایی بوده و نیازی به بی‌هوشی عمومی و تحمل عوارض ناشی از آن ندارد.

درمان فیستول با لیزر
در مدت محدودتر و با سرعت بیشتری انجام می گردد و فرد می‌تواند زودتر از سایر روش‌ها به فعالیت روزمره و کار خود بازگردد. احتمال عود یا عفونت ناشی از آن کم‌تر از سایر روش‌هاست. نگرانی‌ای از عارضه‌‌ی بی‌اختیاری مقعدی وجود ندارد، زیرا احتمال آن در این روش بسیار کاهش می‌یابد. البته ناگفته نماند لیزر احتمال انتقال بیماری‌های منتقل شونده از خون مانند هپاتیت و HIV را به حداقل و حتی صفر می‌رساند.
با ورود لیزر به حیطه‌ی درمانی ترس ناشی از جراحی بیماران و خانواده‌هایشان کم شده و افراد با خیالی آسوده‌تر برای درمان مشکلات خود پا به اطاق عمل می‌گذارند. پزشکان نیز از این روش درمانی به دلیل آسانی و کم‌تهاجمی بودن، بیشتر از روش‌های قدیمی و تیغ جراحی استقبال می‌کنند.

درمان فیستول مقعدی با عمل جراحی
[عکس: Untitled-7.gif]

فیستول مقعد به ندرت ممکن است بدون درمان زخم ایجاد شده التیام یابد. در اغلب موارد، جراحی برای حذف فیستول مورد نیاز است. بسته به نوع فیستول مقعد (ساده یا پیچیده) و موقعیت آن چندین تکنیک استفاده می‌شود که عبارتند از فیستولوتومی، استن، فلپ آدوانسمنت و پلاگین بیولوژیکی.
اکثر روش‌های جراحی فیستول مقعد را می توان به صورت سرپایی و بدون نیاز به بستری انجام داد. در فیستول‌های بزرگ و عمیق ممکن است نیاز به مدتی مراقبت پس از جراحی در بیمارستان باشد. معمولاً بیماران می‌توانند در همان روز بعد از عمل جراحی به خانه برگردند، با این حال، نیاز به استراحت برای حداقل چند روز بعد از عمل جراحی برای کمک به روند بهبود وجود دارد. هر یک از تکنیک‌های جراحی مزایا و معایبی به همراه دارند که با توجه به موقعیت و محل قرارگیری فیستول توسط پزشک انتخاب می‌‌شوند، این روش‌‌ها شامل:
[list]
[*]فیستولوتومی: روشی است که در ۸۵ الی ۹۵ درصد موارد استفاده شده و به صورت یک برش باز در تمام طول فیستول به منظور بررسی و رفع آسیب‌های وارده به تمامی قسمت‌ها انجام می‌شود. در این روش پوست و عضله‌ی تونل موجود کامل باز شده و اجازه‌ی ترمیم فیستول از داخل به خارج را می‌دهد و پس از مدتی تبدیل به یک شیار می‌شود. یک الی دو ماه زمان نیاز است تا زخم ناشی از جراحی بهبود یابد.
[*]تکنیک استن: این روش سابقه‌ی دیرینه در درمان فیستول مقعد دارد که در روش سنتی با موی دم اسب یا کتان انجام می‌شده است. در فیستول‌های پیچیده‌تر که در قسمت‌های بالایی قرار گرفته و قسمتی از عضله اسفنکتر را نیز درگیر کرده است، یک نخ بخیه یا لوله‌ی باریک ویژه‌ی تخلیه را برای حداقل شش الی دوازده هفته در فیستول قرار می‌دهند تا به تخلیه‌ی کامل چرک و بهبود فیستول کمک کند. سپس در صورت لزوم جراحی قطعی مورد نیاز انجام می‌شود. این روش برای افراد در معرض خطر ابتلا به بی‌اختیاری مقعدی از جمله بی‌اختیاری گاز روده مناسب است. گاهی اوقات چندین جراحی مورد نیاز دارد.
[/list]هزینه درمان فیستول با لیزر - ایران کلینیک

چاپ این بخش

  آشنایی با اخذ تاییدیه نمای شهرداری
ارسال‌شده توسط: nama design - 6 ساعت قبل - انجمن: تاسیسات ساختمان - بدون‌پاسخ

سلام دوستان
از شما کسی هست با مراحا اخذ تاییدیه شهرداری آشنا باشه؟
اگه کسی یا سایتی میشناسید معرفی کنید ممنون
گرفتن مجوز شهرداری برای نما، یکی از آخرین و بدترین کارهایی است که مالک ساختمان تمایل دارد درگیر آن شود.

شهرداری تهران به منظور زیباسازی و یکپارچه‌سازی ساختار شهری، به همه‌ی ساختمان‌ها دستور داده است که پیش از اجرا و پیاده‌سازی نما، ابتدا طراحی نمای خود را در اختیار کارشناسان شهرداری قرار دهند و پس از انجام مراحل اداری مربوطه، اگر موفق به اخذ تاییدیه شهرداری شدند، آن گاه به سراغ ساخت نما بروند.


سلام و وقت بخیر
برای ضوابط نما شهرداری میخوای من این سایتو بهت معرفی میکنم چون تو کمترین زمان برات تاییدیه میگیره

چاپ این بخش