مهمان عزیز، خوش‌آمدید.
شما می‌توانید از طریق فرم ثبت‌نام در انجمن عضو شوید.

نام‌کاربری/رایانامه:
  

رمز عبور
  

جستجو در انجمن‌ها

(جستجو‌ی پیشرفته)

آمار انجمن
» کاربران: 6,949
» آخرین کاربر: tour
» موضوعات انجمن: 9,081
» ارسالهای انجمن: 14,298

آمار کامل

کاربران حاضر
ما 68 کاربر حاضر در انجمن دارید
» 0 کاربر عضو | 68 مهمان

آخرین موضوعات
تست آرامش اعصاب و روان
انجمن: مشاوره و مددکاری اجتماعی و خانواده
آخرین‌ارسال: fatemehghazanfariyan
5 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 10
تور لحظه آخری دبی
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: tour
6 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 6
هتل ایماک استانبول + تصاو...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: armanbox
8 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 2
» بازدید: 76
سردر‌د شغلی چیست و چگونه ...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: akhbarejazab
9 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 6
معروف ترین رستوران های لب...
انجمن: گفتگوی آزاد
آخرین‌ارسال: akhbarejazab
9 ساعت قبل
» پاسخ‌ها: 0
» بازدید: 5

 
  تست آرامش اعصاب و روان
ارسال‌شده توسط: fatemehghazanfariyan - 5 ساعت قبل - انجمن: مشاوره و مددکاری اجتماعی و خانواده - بدون‌پاسخ

از آن دسته آدم هایی هستید که هر جا می روند باید یک بطری آب یخ هم همراه شان باشد تا مبادا دری به تخته بخورد و جوش بیاورند؟ شاید هم یک اقیانوس آرامش هستید و هیچ چیزی نمی تواند تنور خشم شما را داغ کند؟

اگر تا به حال به این مسئله فکر نکرده اید یا اخیرا دچار آدم های عصبانی شده اید که به زمین و زمان بد و بیراه می گویند و خودشان هم دقیقا نمی دانند چرا، بهتر است سوالات این آزمون را پاسخ دهید؛ چون شاید برای کنترل این همه عصبانیت و رسیدن به آرامش، به کمک حرفه ای نیاز داشته باشید.

تست آرامش اعصاب و روان
سوالات زیر به رفتارهایی که شما طی یک سال گذشته داشته اید، بازمی گردد. با استفاده از کلمات «درست» یا «نادرست» طوری به هر سوال پاسخ دهید که رفتار شما را در طول سال گذشته توصیف کند.

[list]
[*]من معمولا عصبانیتم را در خصوص هیچ کدام از مسائلی که ناراحتم می کند، بروز نمی دهم؛ اما وقتی عصبانی شوم، بهتر است طرف مواظب خودش باشد.
[*]هنوز هم وقتی به کارهای بدی که دیگران در گذشته در حقم انجام داده اند فکر می کنم، عصبانی می شوم.
[*]منتظر ماندن در صف یا منتظر ماندن برای افراد دیگر واقعا مرا اذیت می کند.
[*]من زود از کوره در می روم.
[*]اغلب با آدم هایی که صمیمیت بیشتری با من دارند، بیشتر بحث می کنم.
[*]بیشتر اوقات شب ها در تختخوابم دراز می کشم و به مسائلی که در طول روز ناراحتم کرده، فکر می کنم.
[*]وقتی کسی حرفی می زند یا کاری می کند که باعث ناراحتی ام می شود، اغلب همان زمان عکس العمل نشان نمی دهم اما بعدا زمان زیادی را صرف فکر کردن به جواب هایی که می توانستم و باید به او می دادم، می کنم.
[*]فراموش کردن کسی که به من بدی کرده، برایم خیلی سخت و مشکل است.
[*]وقتی دیگران آنطور که باید، رفتار نمی کنند یا وقتی طوری رفتار می کنند که گویی در مغزشان هیچ چیزی نیست، واقعا عصبانی می شوم.
[*]وقتی کنترل احساساتم را از دست می دهم، از خودم عصبانی می شوم.
[*]اگر مسئله ای واقعا ناراحتم کند، کمی بعد نوعی حالت بیماری به من دست می دهد؛ مثلا دچار سردرد یا دل درد می شوم یا معده ام مشکل پیدا می کند.
[*]افرادی که به آنها اعتماد کردم اغلب از من سوءاستفاده کرده و باعث شده اند احساس خشم کنم یا حس کنم به من خیانت شده است.
[*]وقتی اوضاع آنطور که دوست دارم پیش نمی رود، ناراحت و افسرده می شوم.
[*]برای عصبانی شدن آنقدر مصمم هستم که حتی نمی توانم لحظه ای این فکر را از ذهنم خارج کنم.
[*]بعضی اوقات آنقدر عصبانی بوده ام که حتی نمی توانم حرف هایی را که در آن لحظه زده ام یا کارهایی را که کرده ام به یاد بیاورم.
[*]پس از بحث و جدل کردن با کسی، از خودم بدم می آید.
[*]بعضی ها از عصبانیت و جوش آوردن من می ترسند.
[*]وقتی عصبانی می شوم اغلب حرف هایی از دهانم بیرون می آید که بعدا از گفتن شان پشیمان می شوم.
[*]به خاطر خلق و خویم در محل کار مشکل دارم.
[*]وقتی عصبانی، مضطرب یا ناراحت می شوم، اغلب خودم را با خوردن چیزی، استفاده از مشروبات الکلی یا مواد مخدر آرام می کنم.
[*]وقتی کسی ناراحتم می کند و آسیبی به من می رساند، دلم می خواهد تلافی کنم.
[*]بعضی اوقات به قدری عصبانی می شوم که ممکن است دست به خشونت فیزیکی بزنم، کسی را زیر کتک بگیرم یا اشیایی را بشکنم.
[*]بعضی اوقات آنقدر عصبانی می شوم که احساس می کنم می توانم کسی را بکشم.
[*]گاهی آنقدر احساس تنهایی و ناراحتی می کنم که به فکر خودکشی می افتم.
[*]من واقعا یک آدم عصبی هستم و می دانم که برای یاد گرفتن کنترل احساس و عصبانیتم به کمک گرفتن احتیاج دارم چون این مسئله تا همین حالا هم مشکلات زیادی برایم به وجود آورده است.
[/list] 

 
ارزیابی پاسخ ها....

ارزیابی پاسخ را میتوانید در سایتemadadkar.irدنبال کنید

چاپ این بخش

  تور لحظه آخری دبی
ارسال‌شده توسط: tour - 6 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

آیا با خودت فکر کرده اید که چرا بیشتر افراد ترجیح می دهند تور دبی را برای سفر خود انتخاب کنند؟ دبی از محبوبترین مقصدهای گردشگری در دنیا محسوب می شود. در دبی می توانید در کمترین زمان ممکن از مناطق مختلف دیدن کنید. به طور تقریبی اینطور به نظر می رسد که جاذبه های دیدنی بزرگ دبی بیشترین استقبال را در دبی به خود اختصاص می دهد. امروز قصد داریم امکانات و هزینه خرید تور لوکس دبی و جاذبه های دیدنی این منطقه زیبا را مورد بررسی قرار دهیم در مقاله زیر آب و هوا و سایر شرایط نیز به طور دقیق بررسی شده است.
راهنمای سفر به دبی
دبی از دسته شهرهای است که توانسته به درستی سنت و مدرنیتگی را در کنار هم حفظ کند. در واقع این شهر ترکیبی از فرهنگ های مختلف را در خود جای داده است. در این بخش می خواهیم یک سری اطلاعات ضروری در خصوص تور دبی را بررسی کنیم.
ساعت رسمی دبی حدود نیم ساعت از تهران عقب تر است. دبی به عنوان قطب گردشگری دنیا محسوب می شود و در هر 4 فصل بازدید از آن با ارزش است. دبی یکی از شهرهای حاشیه خلیج فارس است که در زمینه گردشگری و همینطور تجاری و اقتصادی توانسته بهترین رتبه را برای خود فراهم سازد. طبق آمار 2014 این شهر پرجمعیت ترین شهر در امارات متحده عربی محسوب می شود.
[img=800x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/05/Dubai-Tour-1.jpg[/img]
فرهنگ و زبان مردم دبی
زبان اصلی در دبی عربی اعلام شده است البته این زبان به نوعی زبان محلی نیز لقب می گیرد، مردمان این شهر به فارسی نیز تسلط نسبی دارند به این ترتیب به سادگی شرایطی فراهم است تا بتوانید با مردمان دبی ارتباط بگیرید. واحد پول در دبی درهم امارات است. در این شهر باید از سمت راست رانندگی کنید. در دبی اجازه پوشیدن لباس های بدن نما ندارید، این قانون در تمامی مکان های دبی دیده می شود.
رودخانه های موجود در دبی طبیعی نیستند. البته وجود رودهای ساخته شده سبب می شود تور دبی برای شما لذت بخش تر شود. در این شهر تاکسی بانوان وجود دارد و اغلب به رنگ صورتی در سطح شهر در حال رفت و آمد هستند. دبی مشهور به شهر طلا است و اگر به بازار دبی توجه کنید بیش از400 فروشگاه طلافروشی برای شما فراهم شده است.
آب و هوای شهر دبی
به طور کلی و طبق بررسی های انجام شده دبی دارای آب و هوای گرمسیری و بیابانی است. بنابراین در هر فصل سال که به این شهر سفر کنید بهرحال با آب و هوایی گرم نسبت به سایر مناطق روبرو هستند. دبی در کمربند بیابان شمالی قرار دارد. تابستان های دبی بسیار گرم و تا حد زیادی شرجی است. گاه گزارش شده است که دمای هوا به 41 درجه نیز می رسد و این گزینه بسیار عجیب و نگران کننده خواهد بود. شب های دبی بسیار خنک و لذت بخش است و این موضوع سبب شده است که فستیوال ها و جشن ها اغلب پس از غروب آفتاب برگزار شود. در ماه مرداد احتمال اینکه دمای هوای دبی به 55 درجه نیز برسد هم وجود دارد بنابراین بهترین گزینه برای افراد با توجه سلیقه و طبعشان انتخاب خواهد شد.
عموم افراد ترجیح می دهند فصل پاییز و بهار را برای تور توریستی دبی انتخاب کنند. البته این انتخاب دلایل مخصوص به خود را دارد. در واقع تور دبی در فصل زمستان هم به دلیل یک سری تفریحات یخی و زمستانی از استقبال نسبتا خوبی برخوردار است.
[img=800x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/05/Dubai-Tour-3.jpg[/img]
بهترین زمان سفر با تور دبی
بر طبق بررسی های انجام شده بهترین زمان سفر به دبی از نوامبر تا مارس است. دقت کنید که دبی به طور کلی دارای دو فصل گرم و گرم تر است و صحبتی از سرمای طاقت فرسا در این شهر نخواهد بود. به این ترتیب مشخص است که زمستان دبی می تواند تا حدی برای افرادی که از گرما دوری می کنند گزینه مناسبی محسوب شود. البته سواحل دبی در فصل زمستان با بادهای شدید همراه هستند.
بهار بیشترین گردشگر را به خود اختصاص می دهد. عموما افراد سعی می کنند در این فصل به دبی سفر کنند و از جاذبه های دیدنی آن لذت ببرند. تور دبی در فصل تابستان ارزان تر از سایر فصل ها اعلام شده است. افرادی که می خواهند سفری ارزان به دبی داشته باشند می توانند فصل گرم سال را انتخاب کنند. در دبی رطوبت زیاد است و بهتر است که از لباس های نخی و خنک استفاده کنید. مناطق دیدنی و تفریحی در دبی شما را شگفت زده خواهد کرد. در نظر داشته باشید که فصل پاییز برای افرادی که قصد عکاسی از طبیعت دبی را دارند می تواند بهترین فصل محسوب شود.
فرودگاه های مشهور دبی
فرودگاه بین المللی دبی از بهترین و مهمترین فرودگاه دبی محسوب می شود. عموما ترافیک این فرودگاه بسیار زیاد است. این فرودگاه دارای 3 پایانه مجزا است که می تواند 90 میلیون مسافر را در سال جابجا کند.
جاذبه های دیدنی و تفریحی دبی
صنعت گردشگری یکی از مهمترین صنعت در دبی محسوب می شود بنابراین ورود خارجی به این شهر از اهمیت خاصی برخوردار است. در فهرست شهرهای پر گردشگر در جهان ، دبی دارای رتبه چهارم است که دارای بهترین جاذبه های دیدنی است و در ادامه به شرح آنها می پردازیم:
برج خلیفه در تور دبی
شاید باورش کمی سخت باشد اما اگر برج خلیفه را ندیده اید از دبی خارج نشوید! مهم ترین نماد شهر دبی توسط این برج شکل گرفته است. ارتفاع برج خلیفه به 900 متر می رسد و در هر نقطه از شهر قابل رویت است. این برج دارای طبقه بندی های زیادی است که از بر روی سکوی طبقه 124 بایسید می توانید کل شهر را زیر پای داشته باشند. تماشای افق زیبا و چشم گیر دبی از ارتفاع و زاویه دبی می تواند بسیار شگفت انگیز و دل چسب باشد.
نمای پانورما زیبای شهر از روی این برج بسیار لذت بخش است. بازدید از این منطقه زیبا از ضروریات تور دبی محسوب می شود. برای بازدید از این برج باید بلیط تهیه کنید، کودکان کمتر از 12 سال نیازی به خرید بلیط ندارند. اخر هفته عموما بازدید از این منطقه به بیشتر حد خود می رسد. روی زمین، اطراف این برج، و همینطور باغچه هایی که در مسیر پیاده روی شما قرار می گیرد بسیار لذت بخش و جذاب هستند. فواره های آبی دورتادور برج را پوشانده اند در ساعاتی از شب به رنگ های زیبا در خواهند آمد.
[img=800x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/05/Dubai-Tour-6.jpg[/img]
دبی مال در تور دبی
دبی مال منطقه سه قسمتی است که شامل یک مرکز خرید بزرگ، آکواریوم آبی و همینطور ورودی برج محسوب می شود. در واقع دبی مال یک زمین اسکیت یخ زده است و به نوعی محدوده بازی برای کودکان محسوب می شود. مجموعه سینمایی که در این بخش وجود دارد بسیار دیدنی و لذت بخش است.
مرکز خرید دبی مال به صورتی خاصی طراحی شده است افرادی که قصد خرید ندارند نیز می توانند از فضای تفریحی این بخش لذت ببرند.
رستوران های دبی مال بی نظیر است. در این منطقه همیشه یک رویداد جذاب انتظار شما را می کشد. به عنوان مثال اجرای موسیقی زنده در این بخش می تواند بسیار لذت بخش باشد. جشنواره های سالانه دبی در این منطقه انجام می شود. شما می توانید از جشنواره سوپرایز تابستانی دبی مال در دبی لذت ببرید.
عموما ماه های آگوست و همینطور جولای این منطقه بسیار شلوغ و پر گردشگر محسوب می شود. کمی آنطرف تر از دبی مال بخشی قرار دارد که مشهور به آبشار دبی مال است که بازدید از آن قطعاً در تور دبی گنجانده خواهد شد. این آبشار به شکل خاصی طراحی شده است.
قلعه آل فهیدی در تور دبی
یک موزه بسیار دیدنی و جذاب در قلعه آل فهیدی دبی قرار دارد که در ابتدا برای دفاع از یک وقایع ساخته شد. دیواره های این موزه شما را شگفت زده می کند، بلوک های مرجانی که از آهک پر شده اند و ستون های چوبی موزه بسیار زیبا و قدرتمند طراحی شده اند. سقف موزه از شاخ و برگ و گل و گچ ساخته شده است. ای بنا در قدیم برای خاندان پادشاهی طراحی شده است. در حیاط موزه چرخی بزنید و از قایق های سنتی که از برگ های نخل ساخته شده اند دیدن کنید. برج بادگیر امارات نیز در همین منطقه قرار دارد. در این منطقه بخشی مخصوص به صنایع دستی وجود دارد که از گورهای 4000 ساله بیرون کشیده شده اند. این منطقه شما را به فکر فرو خواهد برد. جای جای این موزه به شما ثابت می کند که صنعت نفت به مرور زمان به چه صورتی رونق یافته است. نمایشگاهی جذاب از نقشه های قدیمی در ضلع جنوبی موزه دیده می شود که برای عموم افراد بسیار زیبا و لذت بخش است. بازسازی و مرمت موزه چند سالی است که اغاز شده است. بهترین تور ارزان دبی را هم اکنون انتخاب کنید.
محله بستکیه در تور دبی
بستکیه یکی از محله های قدیمی در دبی محسوب می شود که امروزه به منطقه الفهیدی مشهور است. این مکان در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده است و به طور کلی محل زندگی تاجران و افراد بسیار بزرگ و ثرتمند تلقی شده است. خور دبی بسیار مشهور است، این منطقه نیز نزدیک به خور دبی قرار دارد. دبی به دلیل موقعیت اقتصادی و همینطور تجارت مروارید توانسته بسیار مشهور و معروف شود. در این منطقه ساختمان با استفاده از سنگ های آهکی و مرجانی ساخته شده اند و جای جای آن می توانید بادگیرهایی زیبا و دل چسب را مشاهده کنید. معماری این منطقه هر ساله مستندسازان را به سمت خود می کشاند.
ویژگی های معماری که در این مسیر دیده می شود به نوعی به شما اجازه می دهد اطلاعات دقیقی از فرهنگ مردم دبی به دست آورید. در این منطقه یک سری خیابان های باریک وجود دارد که به سبک معماری عربی طراحی شده اند. بازدید از گالری مجلس از واجبات در تور دبی محسوب می شود.
خانه شیخ سعید آل مکتوم از دیگر گزینه های بسیار مهم در تور دبی است. این مکان امروزه به یک موزه بسیار دیدنی تبدیل شده است. سیاق خانه های قدیمی در این موزه به وضوح قابل رویت است.
[img=800x0]https://safaryar.net/wp-content/uploads/2018/05/Dubai-Tour-9.jpg[/img]
جاده شیخ زاید دبی
فرابرهایی در این منطقه وجود دارد که می توانید سوارشان شده و کرانه دیره را مورد بازدید قرار دهید. یکی دیگر از جاذبه های دیدنی بسیار زیبا در دبی جاده شیخ زاهد است. این جاده شاهراه اصلی دبی محسوب می شود و از منطقه ای بسیار مدرن و اقتصادی دبی ریشه گرفته است. این شاه راه به طور کلی به 8 باند تقسیم شده است. دورتادور شاهراه می توانید برج های شیشه ای و کرومی و همینطور استیل را مورد بازدید قرار دهید. این مسیر از بهترین نقاط شهر برای تماشای چشم اندازها محسوب می شود.
خور دبی
خور دبی از جاذبه های طبیعی و عجیب در امارات محسوب می شود. بازدید از خور دبی سبب می شود تا با یک فضای دو بخشی روبرو شوید. دیره در بخش شمال و بر دبی در بخش جنوب قرار دارد. این مکان بسیار مورد توجه ماهیگیران و افرادی که علاقمند به صید ماهی هستند قرار می گرفت. البته این فضا در ابتدا یک روستای بسیار کوچک بود که امروزه تبدیل به مکانی دیدنی و طبیعی شده است. شما می توانید برای گشت و گذار در این منطقه از قایق ها و کشتی های قدیمی و همینطور سنتی استفاده کنید. فضاهای بازسازی شده در این منطقه بسیار لذت بخش و زیبا به نظر می رسد.
پارک طلا و الماس دبی
پارک طلا و الماس در این خیابان آنقدر شگفت انگیز است که قطعاً 4 الی 5 ساعت از زمان شما را خواهد گرفت. در نظر داشته باشید که بهترین زیورآلات در مرکز خریدی نزدیک به این پارک برای شما فراهم شده است. بلیطی که برای ورودی این منطقه در نظر گرفته شده است بسیار ارزان و مناسب است. در این مسیر می توانید با تولیدی های مختلفی آشنا شوید.
مراکز خرید در تور دبی
افرادی که علاقمند به مد و فشن هستند قطعاً عاشق مرکز خرید الغدیر می شوند. در این مرکز می توانید از مشهورترین و برترین برندهای دنیا را با قیمتی بسیار ارزان و مناسب خریداری کنید. این مرکز از گزینه های بسیار قدیمی در دبی است که البته در چند سال اخیر مورد بازساری قرار گرفته است. اگر به معماری این مرکز نگاهی بیندازید تلفیقی سبک عربی و مدرن را خواهید دید. این مرکز خرید در دو طبقه ساخته شده است و هر طبقه دارای نوع کاربری مخصوص به خود است. شما می توانید از سینمای بزرگ این مرکز لذت ببرید.
مرکز خرید امارات دبی
قطعاً در تور دبی باید زمانی برای بازدید از این مرکز خری بسیار لوکس قرار داده شود. این تفرجگاه خرید شما را در فکر فرو می برد. تفریح و سرگرمی در این مرکز خرید می تواند بسیار لذت بخش به نظر برسد.
در پارک تفریحی این مرکز خرید فرزندان شما به بازی مشغول هستند. مشهورترین پیست اسکی سرپوشیده در این مرکز خرید وجود دارد که سبب می شود از ان لذت ببرید. استراحت و خواب در این مرکز بی نظیر است. نگران هزینه های وارد نباشید در تور دبی به شما یک سری کارت های تخفیف داده می شود
مرکز خرید برجمان دبی
مرکز خرید برجمان از به روز ترین مراکزی است که بازدید از آن برای افرادی که به دنبال محصولاتی خاص هستند پیشنهاد می شود. خاص ترین محصولات در این مرکز خرید دیده می شود و البته هزینه های وارده عموما بالا است.
قهوه های این مرکز خرید بی نظیر است.
مرکز خرید دیره دبی
در تور دبی به بخش اسکله برده خواهید شد که می توانید از مرکز خرید دیره دیدن کنید. این مرکز خرید به نوعی دارای متنوع ترین محصولات است. کالاهایی که دارای تنوع بیشتری هستند در این مرکز دیده می شود. پارک های تفریحی مختلفی در این مرکز قرار داد. امکانات تور دبی بی نظیر است. فرش های ابریشم در این منطقه بی نظیر است.
مرکز خرید جمیرا دبی
با بازدید از مرکز خرید جمیرا تور دبی خود را تکمیل کنید. این مرکز خرید بسیار نزدیک به هتل های اصلی شهر است. شما می توانید بهترین لوازم خانگی و همینطور مبلمان هایی زیبایی در این مرکز پیدا کنید. رویدادهای فرهنگی این بخش بی نظیر است.
مرکز خرید وافی دبی
مرکز خرید وافی دارای 400 مغازه است و قطعاً بهترین تجربه خرید برای شما محسوب خواهد شد. کلکسیون های آثار هنری این مرکز خرید بی نظیر است. هنرهای مدرن این مرکز خرید می تواند گزینه های ایده آل برای شما فراهم سازد.
منبع: https://safaryar.net/tours/dubai/

چاپ این بخش

  سردر‌د شغلی چیست و چگونه می‌توان آن را تشخیص داد ؟
ارسال‌شده توسط: akhbarejazab - 9 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

سردرد های شغلی به نوعی از سردرد گفته می شود که با حمله های ناگهانی و علائمی چون مشکلات بینایی بروز می کند.

   سردردهای شغلی عمدتا دو نوع هستند؛ یک نوع سردردهای  حاد عصبی و نوع دیگر سردردهای مزمن.باید توجه کرد که مواجهه با مواد شیمیایی از طریق کاهش اکسیژن بدن و یا زیادی CO2 در خون باعث گشادی عروق شده و سردرد حاد ایجاد می‌کند.علاوه بر نوع حاد، انواع سردردهای مزمن هم مانند میگرن مشاهده شده است. این سردردها به صورت حملات ناگهانی و با علائم اولیه اختلال در بینایی و علائم عصبی دیگر آغاز می‏‌شوند.
 
چگونه سردردهای شغلی را از غیر شغلی تشخیص دهیم؟
هنگام برخورد با یک فرد دچار سردرد باید مواردی مانند چگونگی شروع سردرد، محل درد، نوع مواردی که فرد با آنها در ارتباط است، دفعات بروز سردرد و سوابق خانوادگی را به دقت مورد بررسی قرار داد.
 
راهکار خاصی برای تشخیص سردردهای شغلی وجود ندارد، اما می‌توان با استفاده از سوابق سردرد در فرد، معاینه دقیق و در صورت نیاز عکس­برداری، مطالعه آینده‌نگر و بررسی تغییرات هنگام حذف مواجهه فرد با مواد آلاینده، در خصوص ارتباط شغل با سردرد اظهار نظر کرد.
 
در عین حال مواردی مانند الکل، کافئین، هیستامین‌­ها، نیترات‌­ها، تروما، سینوزیت، درد عصب، فشارخون، التهاب سرخرگ گیجگاهی، التهاب برون جمجمه‌‏ای، تومورهای مغزی، روش‌های خوراکی پیشگیری از بارداری و... از عواملی هستند که می‌توانند سردرد غیرشغلی ایجاد کنند.
 
البته برای سردردهای شغلی هم عللی ذکر می‌شوند. معمولا مواجهه شغلی با فلزاتی مانند آرسینیک، سرب، نیکل، قلع و تلوریوم، حلال­‌های آلی، گازها و برخی حشره‌‏کش‌­ها باعث بروز سردرد می‌شوند.همچنین استنشاق حلال­‌های آلی عمدتا همراه با آسیب‌­های ادراکی، افسردگی یا اضطراب است که در طولانی مدت به سمت آنسفالوپاتی (اختلال عملکرد یا بیماری مغز) سمی حرکت می‌کند.
 
در عین حال هنگام مواجهه با مونوکسیدکربن ابتدا سردرد خفیفی به شکل سنگینی جلوی سر، خودنمایی می‌­کند که با افزایش غلظت این ماده به سمت سردردهای ضربانی قدامی و سپس سردردهای شدید پس‌سری گسترش می‌یابد. مواجهه حاد با گازهایی چون متان و گازهای بیهوشی‌آور در غلظت‌­های بالا تولید سردرد و درد در ناحیه صورت می‌کند.
 
بنابر اعلام پایگاه جامع آموزش و فرهنگسازی سلامت وزارت بهداشت، همچنین هنگام مواجهه با قلع و سرب به دلیل تورم مغز، سردرد روی می‌دهد. روی، تلوریوم، منگنز و نیکل باعث کاهش اکسیژن بدن و اتساع شرائین و در نهایت سردرد خواهند شد.منوکسیدکربن هم بر اثر اتساع شرائین، تولید سردرد می‌کند. بهترین راه برای پیشگیری از این سردردها کاهش مواجهه با سموم عصبی و دیگر عوامل بوجودآورنده آنهاست.

چاپ این بخش

  معروف ترین رستوران های لبنان
ارسال‌شده توسط: akhbarejazab - 9 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

لبنان یکی از کشورهایی در منطقه است که به غذاهای بسیار خوشمزه و سالمش شهره است. البته با یک نگاه کوتاه به فهرست غذاها و مواد تشکیل دهنده ی آنها می توان به خوبی تاثیر فرهنگ غرب را روی غذاهای آن دید، با این حال آشپزان با بکارگیری خلاقیت توانسته اند غذاهای بسیار خوبی را ارائه دهند. غذاهای لبنانی به اندازه ای معروف هستند که حتی محلی های خود این کشور هم به شوخی درباره ی خود می گویند تنها صنعتی که در لبنان روز به روز در حال پیشرفت و بهتر شدن است، صنعت غذا و رستوارن داری است
رستوران Classic Burger
یکی دیگر از رستوران های لبنان که باعث غوغایی در صنعت غذایی این کشور در دنیا شد، رستوران کلاسیک برگر (Classic Burger) است. شاید به طور کلی برگر به نظرتان غذایی معمولی باشد که در هر جای دیگر دنیا هم می شود امتحان کرد، اما اشتباه نکنید! یکبار برگرهای رستوران کلاسیک برگز را امتحان کنید تا متوجه شوید که بی جهت آن را در فهرست بهترین رستوران های لبنان قرار نداده اند.

رستوران  dipndip
رستوران dipndip از آن دسته رستوران های مخصوص افراد شیرین دوست است، منظور ما افرادی است که طعم های شیرین را دوست دارند! این رستوران توسط ۲ عشق شکلات یعنی Firas Daker و Amer Haffar بنیان گذاری شده است و تفریبا ۷ سال است که با قدرت تمام به کار خود ادامه می دهد. گردانندگان این رستوران، شکلات ها و دسرهای شکلاتی بلژیکی را به بهترین شکل ممکن درست کرده و سرو می کنند. اگر به لبنان سفر کردید حتما پنکیک ها، برونی ها، وافل ها و کیک های میوه ای این رستوران را امتحان کنید تا یک بار برای همیشه عاشق لبنان شوید!

رستوران ام شریف | Em Sherif Restaurant
این رستوران لوکس تو بیروت جزو رستورانایی هستش که اصلا احتیاج به تعریف و تمجید نداره و همه پاییدش می کنن. غذای خوب و با کیفیت، سرویس دهی عالی، دکوراسیون مناسب، همگی از فاکترهائیه که تو رستوران ام شریف دیده می شه. طعم خوب غذاهای لبنانی و مدیترانه ای رو تو این رستوران که منتخب گردشگرها بوده تست کنین. همچنین بخوانید : غذاهای سنتی فرانسه
رستوران Abdul Rahman Hallab & Sons
اگر دوست دارید مثل یک لبنانی غذا بخورید، رستوران عبدالرحمان حلاب و پسران جایی است که باید بروید. در این رستوان فقط و فقط غذاهای عربی را می توانید پیدا کنید. این رستوران در سال ۱۸۸۱ باز شد و یکی از بزرگترین و بهترین رستوران دنیای عرب محسوب می شود. بشقاب مشهور و مخصوص این رستوران، Lahm Bi Ajeen نام دارد که نوعی نان بسیار خوشمزه است که با گوشت فصلی پوشانده شده است. رستوران Abdul Rahman Hallab & Sons قطعا یکی از بهترین رستوران های لبنان و شاید در نوع خود بهترین باشد. بیشتر بدانید : تور لبنان
رستوران مایریگ | Mayrig Restaurant

اگه دلتون غذاهای مدیترانه ای فوق العاده خووب و باکیفیت می خواد حتما به مایریگ سر بزنین. این رستوران بهترین هارو سرو می کنه. در ضمن کنار غذاهای خوش طعم مدیترانه ای، انواع غذاهای اروپایی و ارمنی هم سرو می کنه که واقعا خوشمزن و حسابی هم طرفدار دارن. قیمت غذاهای مایریگ هم خوب و مقرون به صرفه است.
رستوران عبدل وهاب | Abdel Wahab Restaurant

یکی از معروف ترین رستورانای بیروت که غذاهای لبنان  رو سرو می کنه. این رستوران خیلی لوکسه و به زیبایی دکور شده، سطح قیمتش هم بالاست.

چاپ این بخش

  حسابداری مدیریت و نقش شرکت حسابداری / موسسه حسابداری
ارسال‌شده توسط: sina58596061 - 10 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

[img=826x0]http://tehcp.com/wp-content/uploads/2018/09/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg[/img]


حسابداری مدیریت و نقش شرکت حسابداری /موسسه حسابداری :

حسابداری مدیرتی جدا از حسابداری نیست بلکه شاخه ای از حسابداری به شمار می آید که میتواند به مدیران شرکت در برنامه ریزی، تصمیم گیری، کنترل و تجزیه و تحلیل کمک رسان باشد اگر مدیریت اجرایی استفاده موثر از این ابزار داشته باشند سود و بهینه سازی تجارت را به همراه دارد. مدیران برای اینکه بتوانند تصمیم گیری های درست و دقیقی داشته باشند احتیاج به اطلاعات مالی و اقتصادی سازمان یافته دارند اما این اطلاعات که در قالب صورت های مالی میباشد چون مطالب اقتصادی هستند ممکن است برای همه قابل درک نباشد در واقع اطلاعات درون این صورت های مالی برای شناسایی روش هایی برای ثبات مالی و افتصادی کافی نمیباشند به همین دلیل توسعه حسابداری مدیریتی اهمیت ویژه ای دارد. از این رو شرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری میتوانند اطلاعات و مشاوره های مناسبی در این زمینه در اختیار مدیران قرار دهند به این نحو که توسعه سیستمی ، ثبت اطلاعات مالی و غیر مالی با توجه به نیاز مدیریت توسعه گزارش های اولیه که شامل تجزیه و تحلیل درآمد ها و هزینه ها میباشد و… صورت میگرد.

علت مراجعه به شرکت حسابداری و موسسه حسابداری این میباشد که آنجا دارای کارشناسان با تجربه و خبره میباشد که میتوانند بهترین خدمات را در این زمینه ارائه کنند.

اگر بخواهیم از حسابداری مدیریت تعریفی داشته باشیم میتوان آنرا فرآیندی نام نهاد که شامل شناسایی، اندازگیری، گردآوری، سنجش، تحلیل و تفسیر اطلاعات مالی و اطلاعات کمی و عملکرد دانست.

این فرآیند گفته شده بدین منظور توسط مدیران انجام میشود که با برنامه ریزی ، ارزیابی و کنترل عملیات بتوان استفاده بهینه از منابع سازمانی داشته باشند و به دلیل ایکه این اطلاعات توسط مدیران در سطوح مختلف مورد استفاده قرار میگیرد پس باید به نحوی تدوین شوند که مورد استفاده تمامی مدیران قرار بگیرد، که لازم به ذکراست شرکت هایی که ازشرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری در این راستا مشاوره و خدمات میگیرند فرآیند مناسب تری دارا میباشند.

حسابداری مدیریت در بالا بردن بهروری سازمان ها تاثیر بسزایی دارد اما این تاثیر زمانی خود را نشان میدهد که شرایط مناسب آن وجود داشته باشد منظور از شرایط مناسب وجود محیط کارآمد و رقابتی میباشد اما در حال حاضر این شرایط به طور کامل وجود ندارد یعنی در واقع محیط غیر رقابتی باعث شده است که ابزارهای حسابداری مدیریت از کارایی مطلوبی برخودار نباشد.

نکته دیگری که وجود دارد این میباشد که صنایع بزرگ در انحصار دولت میباشد، در واقع بخش های مهم اقتصادی در دست دولت و بخش عمومی است و این امر باعث شده است که استفاده از تکنیک ها و روش های حسابداری مدیریت مبنی بر رقابت در این بخش ها وجود نداشته باشد این امر حتی در در مدارس ، دانشگاه ها و بیمارستان های دولتی به چشم میخورد و کماکان در این بخش ها از همان شیوه سنتی و حسابداری نقدی استفاده میشود و میتوان گفت شاخصی برای برآورد عملکرد، کارایی، اثربخشی این موسسات وجود ندارد.

اما این بدین معنی نیست که نشود در این سیستم ها و سازمان ها تغییراتی ایجاد کرد بلکه میتوان با بودجه نویسی دقیق و سازمان دهی شده و حسابداری مدیریت کارایی و بهروری را بالا برد و همچنین میتوان انگیزه لازم را در مدیران افزایش داد تا بتوانن ازخلاقیت و نوآوری نیروهای انسانی و سایر منابع استفاده بهینه داشته باشن بحث نیروهای انسانی بحث مهمی میباشد حتی در شرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری برای مشاوره های خود در زمینه حسابداریمدیریت به این موضوع تاکید ویژه ای دارند.

 

نوشته شده توسط مشاورین تهران و شرکا

جستجوهای مرتبط با ما شرکت جسابداری : شرکت حسابداری تهران، شرکت حسابداری در تهران، حسابداری تهران،حسابداری در تهران،  مشاوره مالی، مشاور مالیاتی، موسسه حسابداری ، موسسه حسابداری در تهران ، خدمات حسابداری، خدمات حسابداری تهران، خدمات مالیاتی

چاپ این بخش

  حسابداری مدیریت و نقش شرکت حسابداری / موسسه حسابداری
ارسال‌شده توسط: sina58596061 - 10 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

[img=826x0]http://tehcp.com/wp-content/uploads/2018/09/%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C.jpg[/img]


حسابداری مدیریت و نقش شرکت حسابداری /موسسه حسابداری :

حسابداری مدیرتی جدا از حسابداری نیست بلکه شاخه ای از حسابداری به شمار می آید که میتواند به مدیران شرکت در برنامه ریزی، تصمیم گیری، کنترل و تجزیه و تحلیل کمک رسان باشد اگر مدیریت اجرایی استفاده موثر از این ابزار داشته باشند سود و بهینه سازی تجارت را به همراه دارد. مدیران برای اینکه بتوانند تصمیم گیری های درست و دقیقی داشته باشند احتیاج به اطلاعات مالی و اقتصادی سازمان یافته دارند اما این اطلاعات که در قالب صورت های مالی میباشد چون مطالب اقتصادی هستند ممکن است برای همه قابل درک نباشد در واقع اطلاعات درون این صورت های مالی برای شناسایی روش هایی برای ثبات مالی و افتصادی کافی نمیباشند به همین دلیل توسعه حسابداری مدیریتی اهمیت ویژه ای دارد. از این رو شرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری میتوانند اطلاعات و مشاوره های مناسبی در این زمینه در اختیار مدیران قرار دهند به این نحو که توسعه سیستمی ، ثبت اطلاعات مالی و غیر مالی با توجه به نیاز مدیریت توسعه گزارش های اولیه که شامل تجزیه و تحلیل درآمد ها و هزینه ها میباشد و… صورت میگرد.

علت مراجعه به شرکت حسابداری و موسسه حسابداری این میباشد که آنجا دارای کارشناسان با تجربه و خبره میباشد که میتوانند بهترین خدمات را در این زمینه ارائه کنند.

اگر بخواهیم از حسابداری مدیریت تعریفی داشته باشیم میتوان آنرا فرآیندی نام نهاد که شامل شناسایی، اندازگیری، گردآوری، سنجش، تحلیل و تفسیر اطلاعات مالی و اطلاعات کمی و عملکرد دانست.

این فرآیند گفته شده بدین منظور توسط مدیران انجام میشود که با برنامه ریزی ، ارزیابی و کنترل عملیات بتوان استفاده بهینه از منابع سازمانی داشته باشند و به دلیل ایکه این اطلاعات توسط مدیران در سطوح مختلف مورد استفاده قرار میگیرد پس باید به نحوی تدوین شوند که مورد استفاده تمامی مدیران قرار بگیرد، که لازم به ذکراست شرکت هایی که ازشرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری در این راستا مشاوره و خدمات میگیرند فرآیند مناسب تری دارا میباشند.

حسابداری مدیریت در بالا بردن بهروری سازمان ها تاثیر بسزایی دارد اما این تاثیر زمانی خود را نشان میدهد که شرایط مناسب آن وجود داشته باشد منظور از شرایط مناسب وجود محیط کارآمد و رقابتی میباشد اما در حال حاضر این شرایط به طور کامل وجود ندارد یعنی در واقع محیط غیر رقابتی باعث شده است که ابزارهای حسابداری مدیریت از کارایی مطلوبی برخودار نباشد.

نکته دیگری که وجود دارد این میباشد که صنایع بزرگ در انحصار دولت میباشد، در واقع بخش های مهم اقتصادی در دست دولت و بخش عمومی است و این امر باعث شده است که استفاده از تکنیک ها و روش های حسابداری مدیریت مبنی بر رقابت در این بخش ها وجود نداشته باشد این امر حتی در در مدارس ، دانشگاه ها و بیمارستان های دولتی به چشم میخورد و کماکان در این بخش ها از همان شیوه سنتی و حسابداری نقدی استفاده میشود و میتوان گفت شاخصی برای برآورد عملکرد، کارایی، اثربخشی این موسسات وجود ندارد.

اما این بدین معنی نیست که نشود در این سیستم ها و سازمان ها تغییراتی ایجاد کرد بلکه میتوان با بودجه نویسی دقیق و سازمان دهی شده و حسابداری مدیریت کارایی و بهروری را بالا برد و همچنین میتوان انگیزه لازم را در مدیران افزایش داد تا بتوانن ازخلاقیت و نوآوری نیروهای انسانی و سایر منابع استفاده بهینه داشته باشن بحث نیروهای انسانی بحث مهمی میباشد حتی در شرکت حسابداری و یا موسسه حسابداری برای مشاوره های خود در زمینه حسابداریمدیریت به این موضوع تاکید ویژه ای دارند.

 

نوشته شده توسط مشاورین تهران و شرکا

جستجوهای مرتبط با ما شرکت جسابداری : شرکت حسابداری تهران، شرکت حسابداری در تهران، حسابداری تهران،حسابداری در تهران،  مشاوره مالی، مشاور مالیاتی، موسسه حسابداری ، موسسه حسابداری در تهران ، خدمات حسابداری، خدمات حسابداری تهران، خدمات مالیاتی

چاپ این بخش

  گواهینامه ایزو 14001
ارسال‌شده توسط: sina58596061 - 11 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

[img=197x0]https://datissystem.com/wp-content/uploads/Vector2.jpg[/img]گواهینامه ایزو
گواهینامه ایزو

گواهینامه ایزو 14001
شرایط اخذ گواهینامه ایزو 14001
مستلزم  اجرای الزامات استاندارد ISO14001:2015 و انجام ممیزی و تایید شدن توسط مرجع صدورگواهینامه می باشد .
انجام فرآیند اخذ گواهینامه ایزو 14001 نیاز به صرف زمان و هزینه دارد .
هرچه زمان و هزینه صرف شده کمتر باشد ارزش و خروجی سیستم مدیریت کمتر خواهد بود .
موارد کاربرد گواهینامه ایزو

[list]
[*]تبلیغات
[*]الزام کارفرما
[*]صادرات کالا
[*]افزایش بهره وری و مدیریت براساس استاندارد
[/list][size=undefined]
مغایرت ها
 [/size]

[list]
[*]عدم وجود سیستم و مستندات مرتبط با اجرای سیستم در عین داشتن گواهینامه ایزو
[*]عدم  تناسب زمینه فعالیت سازمان با کد ذکر شده در گواهینامه ایزو
[*]عدم آگاهی مشتری  از وجود ممیزی مراقبتی سالیانه ، سال های اول و دوم و هزینه های مرتبط با ان
[*]استفاده از نشان ایزو بر روی محصول
[/list][size=undefined]
در این میان و با توجه به عدم وجود نظارت برخی تولیدکنندگان برای خود گواهینامه ایزو صادر می کنند .
اعتبار گواهینامه ایزو
گواهینامه ایزو تایید می کند که استاندارد مشخصی مرتبط با سیستم مدیریت در مجموعه اجرا شده و حداقل های یک سیستم مدیریت استاندارد در سازمان جاری می باشد .
در نتیجه اعتبار اصلی گواهینامه به اجرای استاندارد و استفاده از آن جهت انجام فرآیندهای سازمان می باشد .
کما اینکه سازمان ISO نیز اجباری در خصوص اعتبار بخشی سازمان صدورگواهینامه لحاظ نکرده است .
پس فارغ از اینکه مرجع صدور توسط سازمان اعتباری کشوری اعتبار بخشی شده باشد یا خیر موضوع اصل یا تقلبی بودن  گواهینامه به اجرا یا عدم اجرای سیستم مدیریت در سازمان بازمی گردد .[/size]

[size=undefined]https://datissystem.com/[/size]

چاپ این بخش

  مشاور ایزو کیست
ارسال‌شده توسط: sina58596061 - 11 ساعت قبل - انجمن: گفتگوی آزاد - بدون‌پاسخ

مشاور ایزو کیست
گواهینامه ایزو در یک کسب و کار کوچک به نظر می رسد به ویژه چالش برانگیز باشد محدودیت زمان، بودجه و تجربه با
صدور گواهینامه ISO 9000 در شرکت های کوچکتر رایج است.
با این حال، نیاز به رسیدن به گواهینامه در حال افزایش است در تعداد زیادی از بازارهای اغلب این با درخواست مشتری
یا الزام صدور گواهینامه ISO آغاز می شود.
اخذ ایزو
یا یک صاحب کسب و کار کوچک می بیند تعدادی از رقبا تبلیغ “گواهینامه ISO 9001” و این نیاز آشکار می شود.
در بعضی موارد، یک کسب و کار کوچک، نیازهای گواهینامه را به عنوان راهی برای بهبود عملیات تجاری خود یا آمادگی برای رشد می بیند.
صرف نظر از دلیل رانندگی نیاز به گواهینامه ایزو، شماری از سوالات به ذهن می آیند:
گواهینامه ISO چیست؟
چه چیزی در فرآیند گواهینامه ISO دخیل است؟
الزامات گواهینامه ایزو 9001 چیست؟
آیا کسب و کار کوچک می تواند گواهینامه ایزو 9001 باشد؟
هزینه صدور گواهینامه ISO چیست؟
چگونه می توانم از گواهینامه ISO 9001 شروع کنم؟
مشاوران ایزو در راه حل های Core Business Solutions از زمان شروع فعالیت شرکت در سال 2000 به شرکت های کوچک
کمک می کنند تا  شروع به کار کنند.

مشاور ایزو کیست
از آن به بعد صدها کسب و کار کوچک را به ارائه گواهینامه ISO 9001 با ارائه چندین گزینه  مشاوره ایزو  کمک کردیم.
هر یک از گزینه های مشاوره ایزو برای شرکت های کوچک که برای کمک به صدور گواهینامه ایزو 9001 تلاش می کنند،
برای نقطه شروع مشترک است.

رویکرد صدور گواهینامه ISO 
در تمام برنامه های مشاوره ای ISO 9000 ما بر روی کمک به شما برای به دست آوردن بیشترین مزیت صدور گواهینامه ISO 9001
تمرکز می کنیم.
این به مراتب فراتر از سادگی نشان دادن نحوه دریافت گواهینامه است.

گواهینامه ایزو 9001
گواهینامه ایزو 9001 باید بیشتر از “چک کردن یک جعبه” در مورد الزامات ISO مشتری باشد.
هنگامی که گواهینامه ISO دارید، مشتریان شما باید یک تفاوت قابل اندازه گیری در عملکرد خود داشته باشند
که باید رضایت مشتری را افزایش دهد.
بنابراین، از ابتدای فرآیند صدور گواهینامه، ما به شما نحوه استفاده از
فرآیند ISO برای تقویت فرآیندهای کسب و کار و تأثیر فرهنگ شرکت شما را نشان خواهیم داد.
ما این کار را با تاکید بر سه ارزش اصلی ایزو انجام می دهیم:
مهم این است که : فرآیند ISO باید نتایج را بهبود بخشد و این به مشتریان شما اهمیت دارد.
کار آن را انجام دهید: فرآیند ISO باید با روش کاری شما سازگار باشد و برای شرکت شما کار کند.
آخرین کار را انجام دهید: فرآیند ISO باید روندهای طولانی مدت را انجام دهد که آزمون زمان را تضمین می کند.

https://datissystem.com/

چاپ این بخش