توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
علت خیانت متاهل ها چیست؟ آیا همسرانشان هم دلیل خیانت آنها هستند؟
#4
تنوع طلبی جنسی ، سرطان روابط عاطفی! راه درمان تنوع طلبی جنسی چیست؟
 
۱-مقدمه
به طور کلی تنوع طلبی زمانی بوجود می آید که فرد احساس رضایت کلی از شریک عاطفی، زندگی، شرایط شغلی وهمچنین دیگر جنبه های زندگی خود نداشته باشند. مهمترین عارضه ای که  تنوع طلبی ایجاد میکند این است که فرد تنوع طلب بعد از مدتی حس میکند نمیتواند حس لذت و رضایتی که در اوایل رابطه تجربه میکرده را از شریک عاطفی خود دریافت کند؛ به این دلیل شروع به برقراری روابط متعدد میکند با این تصور اشتباه که دوباره آن حس را تجربه کند ولی نکته اینجاست که هرچقدر از این آب شور مینوشند سیراب نمیشوند و تشنه تر میشوند.
۲-تنوع طلبی چه زمانی میتواند مشکلات اساسی ایجاد کند؟
تنوع طلبی زمانی فاجعه بار میشود که پای تعهد و خانواده در میان باشد به همین خاطر داشتن حس تنوع طلبی در این مورد باعث بروز مشکلات فراوانی میشود. به طور مثال تنوع طلبی جنسی ممکن است منجر به خیانت فرد مبتلا شود. در این صورت یکی از عواملی است که باعث ایجاد اختلال در روابط زناشویی میشود. حتی ممکن است باعث طلاق و از هم پاشیدن خانواده شود. فرض کنید فرزندانی داشته باشند. بدون شک آینده ی آنها هم تحت تأثیر قرار می گیرد.
بنابراین نباید آسیب های تنوع طلبی را دست کم گرفت. به طور کلی، معمولاً فرد تنوع طلب، در جدال همیشگی ذهن بین هیجان یا لذت و وفاداری یا تعهد، به سمت لذت سوق می یابد. او وفاداری به همسرش را زیر پا می گذارد زیرا به هیجان و حال خوب خودش بیشتر اهمیت می دهد. در نتیجه به جای پایبندی به تعهد ازدواج، به سمت خیانت کشیده می شود.
نهایتاً با توجه به تصمیمی که همسرش برای برخورد با خیانت او می گیرد، آسیب هاب مختلفی را ایجاد می کند. مثل اینکه برای همسرش اعتماد کردن به دیگران دشوار می شود یا اعتماد به نفس خود را از دست دهد. زیرا فکر می کند که دیگران بهتر از او بوده اند که همسر او سراغ آنها رفته!
۳-مهم ترین عوامل تنوع طلبی جنسی :
۱-نبود رضایت جنسی مرد نسبت به زن و یا بالعکس
۲-نبود پیوند عاطفی بین زوجین
۳-غرق شدن در فضای مجازی و ماهواره و تحت تاثیر آنها قرار گرفتن
۴-کمبود ها و خلاء های عاطفی
۵-عوامل فیزیولوژیکی
۶-عوامل فرهنگی و اجتماعی
۷- و در بعضی موارد ادیان هم نقش دارند.

۴-آیا تنوع طلبی جنسی یک اختلال است؟
افرادی هستند که فکر میکنند تنوع طلبی جنسی نوعی میل طبیعی است و آن را به عنوان اختلال نمی پذیرند در صورتی که همچین دیدگاهی درست نمی باشد ، قطع به یقین تنوع طلبی جنسی یک اختلال محسوب میشود و دلایل این مسٸله در ادامه بیان خواهد شد .
۵- تنوع طلبی جنسی در مردان بیشتر است یا زنان؟
طبق تحقیقاتی که صورت گرفته خانمها به نسبت قابل توجهی بیشتر از آقایان به زندگی متعهد بوده و ارزش زیادی برای رابطه شان قائل میشوند و حس تنوع طلبی جنسی کمتری نسبت به آقایان دارند. ذهن خانمها کمتر به سمت تنوع طلبی جنسی کشیده می شود زیرا خانواده و تربیت فرزندان محور زندگیشان را تشکیل میدهد.
لازم به ذکر است تنوع طلبی در زنان بر خلاف مردان ریشه در نارضایتی جنسی ندارد­­­­­، اغلب نوعی کمبود یا خلاء عاطفی است که موجب گرایش این جنس به برقراری روابط عاطفی سپس رابطه جنسی نامشروع میشود طبق گفته ی شوپنهاور (عشق یک مرد به زن پس از گذشت دوره ای مشخص کاهش پیدا میکند در حالیکه عشق زن پس از انتخاب افزایش می یابد به دلیل اینکه طبیعت به دنبال گسترش بقاء است،
بنابراین مرد به سایر زنان متمایل میشود در صورتی که زن تنها به یک زن بسنده می کند زیرا طبیعت ناخودآگاه زن را به مراقبت از حامی و محافظ نسل بعد وا میدارد)
از طرف دیگر برخی اندیشمندان عقیده دارند تنوع طلبی جنسی در خانمها و آقایان در یک سطح می باشد ولی به دلیل آزادی عمل بیشتری که آقایان از آن برخوردار هستند زمینه این کار  یعنی (تنوع طلبی جنسی) بیشتری را برایشان فراهم میکند.
۶-چه زمانی یک انسان تنوع طلب می شود؟
تنوع طلبی جنسی را میتوان به عنوان یک مسئله اصلی بیان کرد و نمی توانیم آن را زیر شاخه ی دیگر مسائل قرار دهیم . اگر بخواهیم به زبان ساده تنوع طلبی جنسی را تعریف کنیم میتوان اینطور بیان کرد :
زمانی که فردی از روی علاقه ی خود وارد یک رابطه عاطفی می شود اما فکر میکند که فرد بهتری هم برای برقراری رابطه با او وجود دارد.
از نظر اشخاصی که به عارضه تنوع طلبی دچارند با وارد شدن به هر مکانی فکر میکنند که افراد بهتر، موقعیت های بهتر، شرایط بهتر و در کل هر چیز مناسب تر و بهتری از شرایط فعلی که در آن قرار دارند وجود دارد!
پاسخ


پیام‌های این موضوع
RE: علت خیانت متاهل ها چیست؟ آیا همسرانشان هم دلیل خیانت آنها هستند؟ - توسط farafekr - 19-02-2020, 12:10 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مدیریت زمان چیست و تکنیکهای آن کدام است؟ motlagh 0 50 11-02-2020, 02:51 PM
آخرین ارسال: motlagh
Lightbulb اعتیاد به کار چیست؟ آیا شما هم معتاد به کار هستید؟ motlagh 0 153 11-02-2020, 02:46 PM
آخرین ارسال: motlagh
  با خیانت شوهر چه رفتاری باید کرد؟ farafekr 0 12 13-01-2020, 12:27 AM
آخرین ارسال: farafekr
  تنوع طلبی جنسی چیست farafekr 0 75 01-01-2020, 07:33 PM
آخرین ارسال: farafekr
  تله های روانی چیست؟ farafekr 0 18 31-12-2019, 01:10 PM
آخرین ارسال: farafekr
  مدیریت رفتار سازمانی چیست ؟ motlagh 1 33 15-12-2019, 01:05 AM
آخرین ارسال: shervin nasiri
Question هدف مشاوره کودک و نوجوان چیست؟(مرکز روانشناختی کودک‌ و نوجوان مهرهوشیار) fatemehghazanfariyan 1 123 12-12-2019, 10:16 AM
آخرین ارسال: farafekr
  مدیریت کودک گوگل چیست؟ ati99 0 28 10-12-2019, 10:14 AM
آخرین ارسال: ati99
  ارتباط کلامی چیست؟ مهتاب شهبازی 0 23 09-12-2019, 12:11 PM
آخرین ارسال: مهتاب شهبازی
  راه‌ های خوشحال بودن چیست؟:) motlagh 1 28 06-12-2019, 06:10 PM
آخرین ارسال: farafekr

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان