توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
قانون جذب چیست؟
#1
Heart 
قانون جذب چیست؟

قانون جذب در فلسفهٔ اندیشه نوین، باوری است که طبق آن با تمرکز بر افکار منفی یا مثبت، مردم می‌توانند تجربه‌های مثبت یا منفی را به زندگی خویش وارد آورند و آن را تجربه کنند. این باور بر اساس ایده‌ای است که مردم و افکارشان هر دو از «انرژی خالص» ساخته شده‌اند و از طریق فرایند «انرژی‌های همانند، همدیگر را جذب می‌کنند» شخص می‌تواند سلامت، رفاه و روابط شخصی خویش را ارتقا بخشد.باور به فرضیه جذب مبتنی بر این ایده است که مردم و افکارشان از «انرژی خالص» ساخته شده‌اند، و از آنجا که «انرژی‌های مشابه یکدیگر را جذب می‌کنند»، شخص می‌تواند با «افکار مثبت» سلامتی، ثروت و ارتباطات فردی اش را بهبود بخشد.
هواداران پارادایم ذهن-قدرت عموماً تکنیک‌های تجدید شناختی را با تاییدها و تجسم خلاقانه ترکیب می‌کنند تا افکار «منفی» و خود تخریب‌گر را محدود سازند و افکار «مثبت» و سازگارانه را جایگزین آن نمایند. مؤلفهٔ کلیدی این فلسفه این است که به منظور تغییر مؤثر الگوهای فکری منفی یک نفر، شخص باید احساس کند که (از طریق تجسم خلاقانه) مایل است این تغییرات رخ دهند. ترکیب افکار مثبت و احساسات مثبت به شخص اجازه می‌دهد تا از طریق قانون انرژیک «پیشنهادی»، تجارب و فرصت‌های مثبت را «جذب» نماید. قانون جذب هیچ اساس علمی ندارد و به عنوان شبه علم مورد خطاب قرار گرفته‌است. تعدادی از محققان سوءاستفاده از مفهوم علمی توسط هواداران را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

جنبش اندیشه نو از آموزه‌های فینیاس کویمبی در اوایل قرن نوزدهم شروع شد. وی در اوایل زندگی، به بیماری سل مبتلا شد. متأسفانه درمان دارویی جواب نداد، بنابراین تصمیم گرفت تا از وطنش، لبنان به نیو همسفیر برود. او سلامت خود را بازیافت و بهبود یافت. وی مطالعهٔ مبحث «ذهن در برابر بدن» را آغاز کرد. اگرچه او هرگز از واژهٔ قانون جذب استفاده ننمود، اما توصیفات پایهٔ او مشابه بود، ولی فقط مختص به مبحث سلامت بود:

مشکل در ذهن است، زیرا بدن فقط خانهٔ ذهن می‌باشد و ما بر اساس اهمیتش میزان ارزش آن را تعیین می‌کنیم؛ بنابراین اگر ذهن شما به وسیلهٔ یک دشمن پنهان به یک باور تبدیل شده‌است، با دانش یا بدون دانش، مجبورید آن را به عنوان نوعی بیماری در نظر بگیرید. با این نظریه یا شاید حقیقت، من با دشمن شما روبرو شدم و سلامت و شادی خود را بازیافتم. این کار را گاهی به صورت ذهنی و گاهی با صحبت انجام می‌دهم تا زمانی که توصیفات اشتباه را اصلاح کنم و حقیقت را بنیان بگذارم، و حقیقت خود درمان است. در سال ۱۸۷۷، واژهٔ قانون جذب در کتابی چاپ شد که توسط محقق روسی، هلنا بلاواتسکی نوشته شده بود. کتاب او به بررسی مطالب مرموز و عرفان کهن می‌پردازد.

در پایان قرن نوزدهم، این واژه توسط نویسندگان جنبش اندیشه نو به کار گرفته شد. مانند پرنتایس مالفورد و رالف والدو تراین، اما برای آن‌ها قانون جذب نه فقط بر سلامت، بلکه بر تمام جوانب زندگی تأثیر می‌گذاشت. این موضوع در قرن بیستم بسیار مورد توجه قرار گرفت و در کتاب‌های زیادی به بحث گذاشته شد که برخی از آن‌ها جزو پر فروش‌ترین کتاب‌های تاریخ می‌باشند؛ فکر کنید و ثروتمند شوید (۱۹۳۷) نوشتهٔ ناپلئون هیل و شما می‌توانید خود را شفا دهید (۱۹۸۴) نوشتهٔ لوئیس هِی. حتی اگر جنبش عصر جدید ایده‌های جدید زیادی به کار گرفته باشد، از جمله قانون جذب، قانون جذب همچنان یک مفهوم از فلسفهٔ اندیشه نو باقی می‌ماند. در سال ۲۰۰۶، با انتشار فیلم راز، قانون جذب توجه زیادی را به خود جلب نمود. در سال ۲۰۰۷ این فیلم به صورت کتاب نیز چاپ شد. این فیلم و کتاب توجه زیادی را در رسانه‌ها به خود جلب کردند. کتاب روندا برن نیز تأثیر زیادی بر خلق فیلم سینمایی راز، با بازی کیتی هولمز داشت.

چگونه قانون جذب را در زندگیمان به کار بگیریم؟

شیری را فرض کنید که بسیار سرحال و درنده است. حال این شیر را در قفسی بی اندازید. آیا زمانی که این شیر در قفس است. شما میگویید: این شیر حیوانی ضعیف و ناتوان است؟

مسلماٌ شما می دانید که این شیر یک حیوانی قوی و درنده است. فقط مشکل آن این است که در قفس گیر افتاده است. این مثال دقیقا مانند ذهن ماست ذهن شما بسیار قدرتمند است. فقط مشکلش این است که با باورها و افکارهایتان محدود شده و در قفس گیر کرده. کافی است این باور ها و افکارهای محدود کننده را به کنار بگذارید. آنگاه است که ذهن شما آزاد میشود و می تواند هر مشکل و هرمانعی که به جلویش سبز میشود را کنار بزند. اینگونه راحت تر میتوانید قانون جذب را در زندگیتان به کار بگیرید.
 همینطور کوین ترودو در ارتباط با قانون جذب، و دستیابی به اهداف از طریق قانون جذب دوره ای را با نام آرزوی تو دستور توست را منتشر کرد. که این دوره سر و صدای زیادی را به پا کرد و میلیون ها نفر توانستد با کمک این دوره از قانون جذب برای دستیابی به اهداف خود استفاده کنند.

1- قدم اول قانون جذب فعال سازی قدرت ذهن، تغییر تصاویر ذهنی است

رویدادهای زندگی همه پرداخته تجسمات انسان است بنابراین باید نیروی تجسم و تصور ذهن را باور داشت و به تغییر نگرش نسبت به خود، محیط پیرامون، دیگران و زندگی همت گماشت تا موجبات تغییر در واقعیت این امور فراهم شود. آینده انسان‌ها از راه شیوه تفکری که بر می گزینند رقم می خورد و در حقیقت آن‌ها به آنچه تفکر می‌کنند تبدیل می‌شوند.

پدیده هایی که در زندگی انسان‌ها اتفاق می‌افتد زاییده تفکر آن‌هاست نه مستقل از فکر.»« هر چیزی که می خواهید در زندگی شما اتفاق بیفتد در ذهن خود تصور کنید. از درون بر آن تمرکز کنید و از بیرون به آن علاقه نشان دهید و به تصور ذهنی عشق بورزید. حالا انرژی درونی شما تصادفاتی را جذب خواهد کرد که با آرزوهای شما جور درخواهند آمد و ذهن بر هر چه تمرکز پیدا کند همان توسعه پیدا میکند و بزرگ میشود.
این قدرت ذهن، از زبان و بیان متأثر میشود، بیان کلمات و عبارات باعث می شود بدن مان نیز به همان راهی برود که اظهارشده است.»«تو همه‌چیز را به‌ طرف خودت جذب می‌کنی. مردم، شغل، شرایط زندگی، وضع سلامتی، ثروت، قرض، شادی، ماشینی که سوار می‌شوی و اجتماعی که در آن زندگی می‌کنی. مثل آهن‌ربا همه این‌ها را به‌طرف خودت جذب می‌کنی

ادامه در سایت مرکز مشاوره رسش
پاسخ


پیام‌های این موضوع
قانون جذب چیست؟ - توسط fatemehghazanfariyan - 19-10-2019, 01:57 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  روان درمانی و راه های درمان افسردگی چیست ؟ vianclinic 0 626 29-08-2022, 11:24 AM
آخرین ارسال: vianclinic
  راهکار های ایجاد صداقت و سلامت روانی در فرزندان چیست ؟ vianclinic 0 268 01-08-2022, 11:32 AM
آخرین ارسال: vianclinic
  اختلال پرخوری چیست mosahab 2 991 28-07-2022, 09:59 PM
آخرین ارسال: acerolgol
  مشاوره خانواده در کرج چیست؟ clinicroya 0 1,419 01-06-2022, 02:09 PM
آخرین ارسال: clinicroya
  کیست بارتولن چیست ❓ tfoorooghi 0 196 25-05-2022, 10:31 AM
آخرین ارسال: tfoorooghi
  مشاور ازدواج در کرج چیست؟ khonehman 0 1,791 07-05-2022, 05:37 PM
آخرین ارسال: khonehman
  راه درمان چیست؟ manaattari 0 502 19-04-2022, 01:51 PM
آخرین ارسال: manaattari
  منظور از آزادسازی مدرک تحصیلی چیست؟ hiva1520 0 365 17-04-2022, 01:46 AM
آخرین ارسال: hiva1520
  خود بیمار انگاری چیست mosahab 0 691 20-02-2022, 11:15 AM
آخرین ارسال: mosahab
  حسادت و حسودی چیست mosahab 0 525 16-12-2021, 01:39 PM
آخرین ارسال: mosahab

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان