توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت نام بیمه زنان خانه دار
#1
متقاضیان، برای ثبت نام بیمه زنان و دختران خانه دار، می توانند به صورت اینترنتی، از طریق سایت خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی، اقدام کنند. از شرایط و مزایای دریافت بیمه زنان خانه دار، نیز داشتن سن بالای 18 سال تا 50 سال می باشد همچنین، یکی از معایب بیمه زنان خانه دار، این است که مبلغ پرداخت شده به عنوان حق بیمه، بازگشت پذیر نخواهد بود.با توجه به اینکه زنان خانه دار در سازمان، اداره ها و یا مراکز دولتی و غیر دولتی، در حال فعالیت نمی باشند و نمی توانند بعد از گذشت چندین سال بازنشسته شوند، لازم است که برای آن ها نیز بیمه ای تعریف شود تا بتوانند در صورت داشتن شرایط، بازنشسته شده و مستمری و حقوق دریافت کنند. به همین منظور، سازمان تامین اجتماعی، امکان ثبت نام بیمه زنان و دختران خانه دار را به صورت اینترنتی، فراهم نموده است.
آن دسته از متقاضیانی که دارای شرایط دریافت بیمه زنان خانه دار می باشند، می توانند این بیمه نامه را خریداری نمایند و از مزایای بیمه زنان و دختران خانه دار، بهره مند شوند. همچنین، این بیمه ممکن است همانند دیگر بیمه نامه ها دارای معایبی نیز باشد.
در ادامه، مطالبی در رابطه با بیمه زنان خانه ‌دار، شرایط دریافت این بیمه نامه برای متقاضیان، راهنمای ثبت نام اینترنتی آن و همچنین، مزایا و معایب این بیمه، آورده شده است.


بیمه زنان خانه ‌دار چیست
سازمان تامین اجتماعی، به منظور کمک به افرادی که در حال حاضر، در سازمان و یا مرکز دولتی مشغول به کار نمی باشند، اقدام به اجرای طرح بیمه زنان و دختران خانه دار، کرده است. همانطور که می دانید، برای دریافت مستمری و یا بازنشسته شدن در سازمان بیمه تامین اجتماعی، لازم است که زنان و مردان، دارای سابقه کار و پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی باشند؛ اما در سال های گذشته، این نیاز برای زنان خانه دار نیز وجود داشت، که بتوانند بدون داشتن شغلی، بیمه شوند.
بیمه زنان خانه دار، به همین منظور روی کار آمده است و جامعه زنان و دختران خانه دار و کار آفرینی که سابقه پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی را ندارند، در بر می گیرد. بیمه زنان خانه دار، از جمله بیمه نامه هایی است که به صورت اختیاری و فقط به افرادی که متقاضی دریافت این بیمه نامه می باشند، اختصاص داده می شود.

توجه داشته باشید، افرادی که قصد دریافت بیمه زنان خانه دار را دارند، می بایست از طریق سازمان تامین اجتماعی، اقدام به ثبت نام برای این بیمه نامه، نمایند.همچنین، این بیمه نامه، در حال حاضر، یکی از بهترین طرح هایی است که برای زنان و دختران خانه دار و کمک به آن ها در نظر گرفته شده است.

بیمه زنان و دختران خانه دار، با قیمت های متفاوتی بسته به نوع پوشش درخواستی افراد، خریداری می شود. افرادی که متقاضی ثبت نام بیمه زنان خانه دار می باشند، می بایست بر اساس شرایط خودشان، اقدام به ثبت نام بیمه زنان خانه دار کنند. هزینه مشخص شده برای بیمه زنان خانه دار، بر اساس پوشش های تعیین شده به شرح زیر می باشند.

نرخ پرداخت حق ‌بیمه زنان خانه‌ دار، برای برخورداری از حمایت‌ های بازنشستگی، 12 درصد می باشد.
نرخ پرداخت حق ‌بیمه زنان خانه‌ دار، برای برخورداری از بازنشستگی و فوت ( پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط فرد بیمه شده ) 14 درصد می باشد.
نرخ پرداخت حق ‌بیمه زنان خانه‌ دار، برای برخورداری از بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی، 18 درصد می باشد.

حتما بخوانید: بیمه تامین اجتماعی

شرایط دریافت بیمه زنان خانه ‌دار
بیمه زنان و دختران خانه دار، یکی از بیمه نامه هایی است که از سوی سازمان تامین اجتماعی، برای متقاضیانی که دارای شغل اداری و دولتی و غیر دولتی نمی باشد و در حال حاضر، امکان پرداخت حق بیمه برای بازنشستگی تامین اجتماعی را ندارند، ارائه و اجرایی شده است؛ اما شرایط دریافت بیمه زنان خانه ‌دار چیست؟
سازمان بیمه تامین اجتماعی، شرایط ثبت نام بیمه زنان خانه دار را کمی تغییر داده است و در حال حاضر، کلیه افرادی که دارای سابقه پرداخت حق بیمه به مدت خاصی می باشند و کلیه افرادی که دارای سابقه بیمه نمی باشند، می توانند اقدام به ثبت نام بیمه زنان خانه دار، کنند. البته برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار، یک سری شرایط سنی و کلی در نظر گرفته شده است که در ادامه، توضیح داده شده است.

کلیه خانم هایی که بین 18 سال و 50 سال سن دارند، می توانند اقدام به ثبت نام بیمه زنان خانه دار کنند.
افرادی که دارای سن بالای 50 سال می باشند، می توانند با میزان سابقه بیمه قبلی خود، اقدام به ثبت نام در بیمه زنان خانه دار نمایند.
میزان سابقه پرداخت حق بیمه، برای افراد بالای 50 سال، به حداکثر سن مورد نظر اضافه خواهد شد.
امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه، بر اساس پوشش های متنوع بیمه زنان خانه دار وجود دارد.
دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه، بر اساس شرایط بیمه گر، می تواند متفاوت باشد.

بیشتر بخوانید: مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی

[عکس: instagram.gif]


راهنمای ثبت نام بیمه زنان خانه ‌دار
در حال حاضر، امکان ثبت نام بیمه زنان و دختران خانه دار، از طریق دو روش حضوری و غیر حضوری، وجود دارد. افرادی که قصد ثبت نام در بیمه زنان خانه دار به صورت حضوری را دارند، می توانند به یکی از شعب بیمه سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایند و اقدام به ثبت نام برای بیمه زنان خانه دار کنند.
اما در حال حاضر، روش دیگری برای ثبت نام بیمه زنان خانه دار وجود دارد که افراد می توانند بدون مراجعه حضوری، اقدام به ثبت نام در این بیمه نامه کنند. در حال حاضر، افراد متقاضی بیمه زنان خانه دار، می توانند به سامانه خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی، به نشانی eservices.tamin.ir مراجعه کنند و مراحل مربوط به ثبت نام در این بیمه نامه را انجام دهند. به منظور ثبت نام در بیمه زنان خانه دار، به صورت الکترونیکی و انعقاد قرارداد برای این بیمه نامه، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

ابتدا، نشانی اینترنتی سایت خدمات الکترونیک سازمان تامین اجتماعی، را در مرورگر های اینترنتی خود، جستجو کنید. پس از ورود به سایت خدمات الکترونیک تامین اجتماعی، بر روی گزینه بیمه شدگان کلیک کنید. سپس، از میان گزینه های نشان داده شده، بر روی گزینه بیمه شدگان خاص کلیک نمایید و در نهایت، بر روی گزینه انعقاد قرارداد بیمه اختیاری کلیک کنید.

[عکس: 1635854771_%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87_%D8%...D8%B12.jpg]

پس از کلیک کردن بر روی گزینه انعقاد قرارداد بیمه اختیاری، شما به بخش ورود به پنل کاربری سامانه تامین اجتماعی، وارد می شوید. در صورتی که از قبل، یک حساب کاربری در این سامانه ایجاد کرده اید، می توانید با وارد کردن کد ملی و رمز عبور به سامانه تامین اجتماعی، وارد شوید و مراحل ثبت نام بیمه زنان خانه دار را انجام دهید.

[عکس: 1635854791_%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87_%D8%...D8%B13.jpg]

در صورتی که قصد ثبت نام بیمه نامه زنان خانه دار به صورت الکترونیکی را دارید، اما حساب کاربری برای خود در سامانه تامین اجتماعی ایجاد نکرده اید، بر روی گزینه ناحیه کاربری کلیک کنید.

[عکس: 1635854816_%D8%A8%DB%8C%D9%85%D9%87_%D8%...D8%B14.jpg]

در این قسمت، پس از انتخاب گزینه ناحیه کاربری، می بایست مراحل ثبت نام خود را با وارد کردن اطلاعات هویتی، شماره ملی، رمز عبور و غیره، تکمیل کنید تا پس از احراز هویت، امکان ورود به پنل کاربری شما و تنظیم قرارداد برای بیمه زنان خانه دار به وجود بیاید.

بیشتر بخوانید: دریافت گواهی سوابق بیمه نامه ها

مزایا و معایب بیمه زنان خانه ‌دار
بیمه زنان و دختران خانه دار، از جمله بیمه نامه هایی است که از سوی سازمان تامین اجتماعی، ارائه شده است و شاید بسیاری از متقاضیان، با معایب بیمه زنان خانه ‌دار و مزایای بیمه زنان خانه ‌دار آشنا نباشند. بیمه زنان خانه دار، مانند دیگر بیمه نامه های تامین اجتماعی، دارای مزایا و معایب خاصی می باشد که در ادامه، در رابطه با مزایا و معایب بیمه زنان خانه ‌دار، توضیح داده شده است.

مزایا بیمه زنان خانه دار

بیمه زنان خانه دار، که توسط سازمان تامین اجتماعی کشور اجرایی شده است دارای مزایای مختلفی می باشد. در ادامه، شما را با مزایای بیمه زنان خانه دار، آشنا می کنیم.

تمامی زنان و دختران بالای 18 سال، می توانند اقدام به ثبت نام بیمه زنان خانه دار کنند.
افرادی که دارای سابقه پرداخت حق بیمه به سازمان تامین اجتماعی نمی باشند، هم می توانند برای بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنند.
امکان اضافه کردن مستمری و از کارافتادگی به طرح بیمه زنان خانه دار، در زمان ثبت نام وجود دارد.
امکان انتخاب نرخ حق بیمه، برای زنان خانه دار وجود دارد.
زنان خانه دار، می توانند در صورت نیاز، بیمه درمان تامین اجتماعی را به بیمه زنان خانه دار اضافه کنند.
تمامی افرادی که مجرد هستند هم می توانند برای بیمه زنان خانه دار ثبت نام کنند؛ چرا که این بیمه فقط مختص خانم های متاهل نیست.

معایب بیمه زنان خانه دار

در کنار مزایایی که برای بیمه زنان خانه دار، از سوی سازمان تامین اجتماعی، در نظر گرفته شده است، این بیمه نامه نیز مانند بیمه تکمیلی، دارای معایبی می باشد که در ادامه، توضیح داده شده است.

افرادی که در آمد خاصی برای پرداخت حق بیمه زنان خانه دار ندارند و همسر آن ها نیز در آمد خوبی ندارد، به سختی می توانند حق بیمه زنان خانه دار را پرداخت کنند.
در صورت بروز حوادث، بیماری، بارداری و غیره، غرامت خاصی برای زنان باردار، در نظر گرفته نخواهد شد.
مبلغ پرداخت شده به عنوان حق بیمه، بازگشت پذیر نمی باشد.
امکان بازخرید و یا دریافت وام با بیمه زنان خانه دار، وجود ندارد.

در ادامه بخوانید: بیمه اختیاری خویش فرما تامین اجتماعی

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بیمه زنان خانه ‌دار در کانال تلگرام موضوعات حقوقی عضو شوید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون بیمه زنان خانه ‌دار پاسخ دهند.


آخرین اخبار مرتبط با بیمه زنان خانه دار

20 آذر 1400

با توجه به اعلام مدیر عامل تامین اجتماعی خراسان جنوبی تعداد زنان خانه‌ دار و سرپرست خانوار بیمه شده در خراسان‌ جنوبی با 18 درصد افزایش به هزار و 628 نفر رسید.


[عکس: 5.gif]


سوالات متداول

1- ✔️بیمه زنان خانه ‌دار چیست؟
✔️بیمه زنان خانه ‌دار مختص به افرادی می باشد که در حال حاضر مشغول به کار نمی باشند و در متن مقاله نیز در رابطه با این بیمه توضیحات کامل تری آمده است.

2- ✔️شرایط دریافت بیمه زنان خانه ‌دار چیست؟
✔️یکی از شرایط دریافت بیمه زنان خانه دار داشتن سن بین 18 سال تا 50 سال می باشد و همچنین در متن مقاله دیگر شرایط دریافت این بیمه نامه ذکر شده است.

3- ✔️نحوه ثبت نام بیمه زنان خانه ‌دار به چه صورت می باشد؟
✔️ثبت نام بیمه زنان خانه ‌دار به صورت آنلاین و از طریق سامانه خدمات اینترنتی سازمان تامین اجتماعی امکان پذیر است که در متن مقاله مراحل ثبت نام این بیمه آورده شده است.
منبع : ثبت نام بیمه زنان خانه دار
پاسخ


پیام‌های این موضوع
ثبت نام بیمه زنان خانه دار - توسط heyvalaw - 22-12-2021, 05:46 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مبلمان کلاسیک یا راحتی، کدام در خانه شما می نشیند؟ lemonn 2 4,248 26-09-2021, 05:43 PM
آخرین ارسال: sarabehtam
  ثبت‌نام بیمه تکمیلی ویژه اهل قلم آغاز شد motlagh 0 1,897 12-07-2017, 12:27 PM
آخرین ارسال: motlagh

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان