توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پیگیری پرونده قضایی با کد ملی در سامانه ثنا
#1
برای پیگیری پرونده قضایی با کد ملی، ابتدا باید اقدام به ثبت نام در سامانه ثنا و دریافت نام کاربری و رمز عبور نمود. در مرحله بعد، شخص می تواند با مراجعه به سایت عدل ایران به نشانی adliran.ir و از قسمت اطلاع رسانی برای اشخاص، اطلاعات مربوط به پرونده اعم از " خلاصه پرونده " و " روند کار پرونده " را مشاهده نموده و به این ترتیب، پیگیری پرونده قضایی با کد ملی، امکانپذیر می باشد.

امروزه اطلاع از روند پرونده های قضایی که در دادگاه ها مورد رسیدگی قرار می گیرد ، همچون گذشته با مراجعه به دادگاه و یا ارسال ابلاغیه بر روی برگه امکان پذیر نیست و به همین دلیل ، قوه قضاییه اقدام به راه اندازی سامانه ای نموده است تا با مراجعه به آن ، روند رسیدگی به پرونده های حقوقی و قضایی با سهولت و سرعت بیشتر امکان پذیر شود . این سامانه که تحت عنوان سامانه ثنا شناخته شده است ، امکان پیگیری پرونده های قضایی با در اختیار داشتن کد یا شماره ملی را نیز فراهم آورده است و به همین دلیل ، در ادامه این مقاله قصد داریم پس از توضیح مختصر در رابطه با پیگیری پرونده های قضایی ، به بررسی نحوه و روند پیگیری پرونده های قضایی با کد ملی در سامانه ثنا بپردازیم .


اقدامات اولیه برای پیگیری پرونده قضایی
به طور کلی ، استفاده از امکانات سایت ابلاغ ثنا ، در درجه اول نیازمند ثبت نام در سامانه ثنا می باشد . به این صورت که شخص حقیقی که متقاضی پیگیری مراحل پرونده های قضایی در سایت ثنا می باشد ، نخست باید به سایت عدل ایران به نشانی sana.adliran.ir مراجعه و نسبت به تکمیل مراحل مربوط به ثبت نام در سامانه اقدام کرد :
                                 
[عکس: 1575126048_w.png]

پیشنهاد می شود برای مشاهده اطلاعات کامل در رابطه با نحوه ثبت نام در سامانه ابلاغ ثنا کلیک کنید .
پس از تکمیل مراحل ثبت نام در سامانه ، رمز شخصی ورود به سامانه را می توان از یکی از دفاتر خدمات الکترونیک قضایی دریافت کرد که پس از انجام مراحل احراز هویت در این دفاتر ، رمز شخصی برای ورود به سامانه ثنا در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت که با در دست داشتن این رمز شخصی به علاوه کد ملی ، پیگیری کردن پرونده قضایی امکان پذیر خواهد شد که در قسمت بعد به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت .
همچنین لازم به ذکر است که از طریق این سامانه ، کلیه ابلاغیه های دادگستری نیز قابل ملاحظه و دریافت می باشند که جزییات این مطلب در مقاله مربوط به مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا درج شده است .

[عکس: instagram.gif]


پیگیری پرونده قضایی با کد ملی
همانگونه که در قسمت قبل اشاره شد ، پیگیری پرونده قضایی در سامانه ثنا صرفا با ثبت نام در سامانه و دریافت رمز شخصی امکان پذیر است . پس از دریافت کردن رمز شخصی ، برای پیگیری پرونده قضایی باید به آدرس adliran.ir وارد شده و از قسمت سمت راست صفحه ، گزینه " اطلاع رسانی برای اشخاص " را انتخاب کنید :

                                   
[عکس: 1575124510_1.jpg]

پس از آن ، صفحه زیر نمایان می شود که باید شماره ملی فرد متقاضی پیگیری پرونده به علاوه رمز شخصی دریافت شده از دفاتر خدمات قضایی به دقت وارد شود .

                                   
[عکس: 1575124237_2.jpg]

در این مرحله یک " رمز موقت " به شماره تلفن شخص متقاضی پیامک خواهد شد که درج آن برای ورود به سامانه و پیگیری پرونده های حقوقی و قضایی ، ضروری است .

                                   
[عکس: 1575124261_3.jpg]

در صورتی که مراحل فوق به درستی طی شده باشد ، حساب کاربری شخص متقاضی طبق تصویر زیر قابل مشاهده خواهد بود که در آن ، اطلاع رسانی های مربوط به پرونده های قضایی درج شده است .

                                    
[عکس: 1575124287_4.jpg]

برای ورود به سامانه عدل ایران کلیک کنید .

گزینه " مختومه شده " و یا " مختومه نشده " برای آن است که اطلاع رسانی های مربوط به پرونده های خاتمه یافته و غیر آن تفکیک شود . علاوه بر این ، متقاضی پیگیری ، در صورتی که پرونده های متعددی داشته باشد ، می تواند از طریق انتخاب تاریخ مد نظر ، دسترسی آسان تری به پرونده مورد نظر پیدا کند . 
در آخرین مرحله ، بر روی گزینه " بازیابی اطلاعات " کلیک کرده تا لیست پرونده های قضایی نمایش داده شوند که با کلیک کردن بر روی هر یک از آنها ، تمامی اطلاعات مربوط به پرونده اعم از " خلاصه پرونده " ، " روند کار پرونده " قابل ملاحظه و پیگیری خواهند بود .
لازم به ذکر است که با درج " شماره ملی " ، فقط پرونده هایی نمایش داده می شود که شماره ملی شخص متقاضی در آن پرونده به ثبت رسیده باشد .
همچنین ، می توانید با وارد کردن اطلاعات مربوط به " شماره پرونده " ، مراحل قضایی مربوط به همان پرونده را پیگیری کنید . پیشنهاد می شود برای دریافت اطلاعات کامل تر در این خصوص ، مقاله پیگیری پرونده قضایی با استفاده از شماره پرونده را نیز مطالعه نمایید .

                                  
[عکس: 1575124310_5.jpg]
نکته ای که در رابطه با پیگیری پرونده قضایی با کد ملی باید به آن توجه کرد، آن است برای پیگیری پرونده قضایی با کد ملی، از مرورگر های پیشنهادی قوه قضاییه استفاده شود که مرورگر کروم گوگل پیشنهاد می شود. ضمنا مرورگر دستگاه شما باید به روزرسانی شده باشد.

مشاهده ابلاغیه با کد ملی
مشاهده ابلاغیه در سامانه ثنا بدون ورود به سامانه ثنا امکان پذیر نمی باشد. برای ورود به سامانه ثنا نیز لازم است که کاربر، نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود را دریافت نموده باشد. رمز عبور که همان کد ثنا می باشد، پس از ثبت نام ثنا و انجام مراحل احراز هویت در سامانه ثنا، برای فرد صادر می شود.
البته برای مشاهده ابلاغیه، علاوه بر رمز عبور، نام کاربری نیز ضروری بوده که برای تمامی افراد، این نام کاربری، کد ملی آنها می باشد. بنابراین، با در دست داشتن کد ملی و کد ثنا می توان به سامانه ثنا مراجعه نمود و با وارد کردن این اطلاعات و سپس، رمز موقت شش رقمی که به شماره همراه فرد ارسال می گردد، وارد سامانه ثنا شد. بدین ترتیب، مشاهده ابلاغیه با کد ملی امکان پذیر خواهد بود.
در ادامه بخوانید: مشاهده ابلاغیه الکترونیکی سامانه ثنا
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد پیگیری پرونده قضایی با کد ملی[b] [/b]در کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون پیگیری پرونده قضایی با کد ملی پاسخ دهند .


[عکس: 7.gif]


سوالات متداول

1- آیا امکان پیگیری روال پرونده های قضایی در دادگاه به صورت الکترونیکی و بدون مراجعه به دادگاه وجود دارد ؟
با استفاده از سایت ثنا امکان پیگیری پرونده های حقوقی امکان پذیر خواهد بود که این موضوع به صورت کامل در مقاله مورد بررسی قرار گرفته است .

2- برای پیگیری پرونده های قضایی باید به چه صورت اقدام کرد ؟
ملاحظه و پیگیری روند پرونده های قضایی از طریق مراجعه به سامانه ثنا از قسمت اطلاع رسانی برای اشخاص ، امکان پذیر شده است که روند این پیگیری را در مقاله به تفصیل ذکر کرده ایم .

3- برای پیگیری پرونده های قضایی در سامانه ثنا می توان تنها با در اختیار داشتن کد ملی اقدام کرد ؟
پس از ورود به سامانه ثنا با درج کد ملی و رمز شخصی ، می توان از مراحل پرونده قضایی مطلع شد که جزییات و مراحل این اقدام ، با درج تصویر در مقاله توضیح داده شده است .
منبع : پیگیری پرونده قضایی با کد ملی در سامانه ثنا
پاسخ


پیام‌های این موضوع
پیگیری پرونده قضایی با کد ملی در سامانه ثنا - توسط heyvalaw - 20-04-2021, 08:52 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  شیوه های نظارت دادستان کل کشور بر اجرای صحیح قوانین در مراجع قضایی امیرحسین هدائی 0 170 11-07-2020, 08:05 PM
آخرین ارسال: امیرحسین هدائی

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان