توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش تولید محتوا (اصول و مراحل کار)
#1
تکنیک های تولید محتوا در جهت سئو محتوا

در این قسمت تکنیک هایی به شما ارائه می‌شود که در جهت سئو سایت اهمیت فراوانی دارد.

داشتن کادر جستجو
سعی کنید در اولین صفحه سایت خودتان از “کادر جستجو” استفاده کنید، زیرا کارایی سایت شما را بهبود شایانی می بخشد.

استفاده از ویدئو
اگر بتوانید در مورد مطلبی که ارائه می کنید، ویدئو تهیه کنید و یا ترجمه ویدیو های مرتبط با موضوع مطلب و یا سایت خود را در آن مطلب بارگذاری کنید و استفاده کنید، مخاطبان بیشتری در سایت شما خواهند ماند.
[عکس: SEO-content.jpg]
موضوعات دسته بندی شده
موضوعاتی که در سایت خود قرار می دهید، باید دسته بندی شوند تا هم خوانندگان برای پیدا کردن محتوای مورد نظرشان سردرگم نشوند و هم صفحات دیگر سایت شما بازدید بخورد و به تبع آن گوگل هم شما را در صفحات اول جستجو خود قرار می دهد.

 اهمیت پاراگراف بندی در تولید محتوا
مطالب مقاله هایی که می نویسید را پاراگراف بندی کنید و در لیست های با تیتر های مجزا به مخاطبتان ارائه دهید. البته که هر کدام از عناوین بایستی حاوی اطلاعات بسیار قوی و غنی باشد که این را می توان یک الگو برای کار شما حساب کرد.

اهمیت ابزار بصری
اگر از عکس و ابزار بصری مرتبط با مطلبی که ارائه می دهید استفاده کنید تاثیرگذاری آن چند برابر خواهد شد و این را القا می کند که شما چقدر ارزش بیشتری برای آن محتوا قائل شده اید.

 تولید پست های وبلاگی
تولید پست های وبلاگی در رابطه با کسب و کار شما اهمیت بسیار بالایی دارد و به روز رسانی مطالب وبلاگ ارزش آن را بالا میبرد. اگر محتوای تولید کردید که دارای ایده های باشد که با دیگر تولید محتوا ساخته شده متفاوت باشد در سئوی سایت اهمیت بسزایی دارد. حال اگر بعد از مدتی آن را به روز رسانی کنید گوگل متوجه می شود که شما برای مخاطب و کاربران تان ارزش زیادی قائل هستید پس باید از ویرایش و به روز رسانی محتوا های خود غافل نشوید.

مختصر و مفید
اگر دوست دارید خوانندگان مطالبتان مخاطب همیشگی سایت شما باشند باید نگارش محتوا و مطالبتان کوتاه و مفید باشد و از خستگی یا عدم رغبت خواننده نسبت به طولانی بودن مطالبتان اجتناب کنید. البته محتوایی که از نظر نگارشی مطلوب باشند و جذاب برای مخاطب باشند گوگل به علاقه خوانندگان آن متن پی خواهد برد.

مقالات طولانی و کامل
بر اساس تحقیقاتی که در صفحه جستجو گوگل انجام شده می توان گفت مقاله ای رتبه بالاتری می گیرد که طولانی تر و جامع تر باشد)۲۰۰۰تا۲۵۰۰ کلمه.    اما بسیار دقت کنید که محتوایی که با این حجم کلمه ارائه می شود باید آن قدر جذاب باشد تا خواننده کل مقاله را با اشتیاق بخواند و به خواندن کل مقاله تشویق شود.

اهمیت اطلاعات تجسمی
سعی کنید در تولید محتوای خود از اطلاعاتی جسمی مانند جدول، نمودار و… استفاده کنید. با این کار شما خواننده را برای رسیدن به نتیجه دلخواه خود ترغیب کرده و با نمودارها در گیر می کنید و با توجه به آن به آسانی می تواند جواب سوال خود را بیاورد از رفتن به سایت های دیگر بی نیاز می شود.

استفاده از پاورپوینت و پی دی اف
پاورپوینت و pdf و فرمت هایی از این دست هم می‌تواند مکمل محتوای شما برای ارائه بهتر برای مخاطب باشد.

در نهایت پیشنهاد ما این است که این ۱۰ نکته برای بهینه سازی سایت بسیار قابل توجه بوده و ابزاری بسیار مثمر ثمر برای تجاری سازی کسب و کارتان می باشد.

[عکس: content-creation-strategy.jpg]
اصول سئو در تولید محتوا
در حالی که منظور از تولید محتوا را بلدیم، اهمیت تولید محتوا در اینستاگرام را بیش از پیش متوجه شدیم و باید یک حقیقت مهم به نام سئو را بشناسیم. زیرا سئو و محتوا به شدت در ارتباط با یکدیگر هستند و محتوای شما بدون سئو در صفحه اول گوگل قرار نمی گیرد و در نتیجه ترافیکی، ناکام می مانید. اگر می خواهید محتوای شما توسط مخاطبان بیشتری بازدید داشته باشد، باید محتوای خود را بهینه شده برای موتورهای جستجو تولید کنید. پس در ادامه در رابطه بین سئو و محتوا و ارتباط این دو بیشتر می آموزیم.

تولید محتوا سئو شده از اهمیت بسیار بالایی در جامعه امروزی برخوردار است به طوری که اگر شما بخواهید از یک سنگ نگاره تاریخی در دنیای امروز اطلاعاتی را به مخاطب بدهید می توانید با استفاده از تکنولوژی روز به صورت ساده و قابل درک پیرامون همان سنگ‌نگاره را برای مخاطبان تشریح و نشان دهید. پس می توان گفت تکنولوژی هم در دنیای امروزی می تواند کمک شایانی در انتقال بهتر محتوا به مخاطب داشته باشد.

اگر بخواهیم مثال دیگری را از فرم ارائه محتوا داشته باشیم، می توان یک شعر را مثال زد که ارزش آن شعر علاوه بر رساندن پیام و هماهنگی قافیه ها زمانی کامل می شود که از وزن شعری نیز برخوردار باشد. در این صورت استاندارد شعر رعایت شده و ارزش ادبی آن نیز تایید می شود. حال برای تولید محتوا نیز این قوانین صدا می کند و تکنیک های تخصصی تولید نیاز به رعایت این موارد مهم دارد که افراد کارشناس در این حوزه و یا شرکت تخصصی می تواند کمک شایانی در این باب انجام دهد.

آموزش تولید محتوای سئو شده

 تیتر جذاب انتخاب کنید
تیترهایی را انتخاب کنید که قابل فهم باشد و در عین حال جذاب و دارای کلمات کلیدی با اهمیت باشد، زیرا تیتر محتوا می تواند تاثیر بسیار بالایی روی کاربران داشته باشد. همچنین نوشتن توضیحات متا دقت بالایی می خواهد، زیرا توضیحات آن جزئیات بهتری از تیتر محتوا را به مخاطب نمایش می‌دهد و البته جزو بخش هایی هستند که در نتایج جستجو نمایش داده می شوند.

 از تصاویر استفاده کنید
اکثر کاربران عاشق تصاویر هستند پس حتماً در محتوای پست هایتان از تصاویر متنوع و جذاب استفاده کنید‌. اگر این کار را کردید مطمئن باشید که مخاطبان آن را به اشتراک خواهند گذاشت و در شبکه های اجتماعی شناخته تر خواهید شد پس اگر افزایش ترافیک می‌خواهید بهتر است که روی تصاویر خود بیشتر کار کنید و در محتوای پست‌هایتان از تصاویر کاربردی و جذاب استفاده کنید.

اهمیت لینک سازی
بک لینک ها همانند سابق تاثیر ندارند اما همچنان لینک ها در سئو تاثیر بسزایی دارند. اگر محتوای قوی آماده کردید منتظر این باشید که دیگر وب سایت ها به شما لینک بدهند و این سئوی سایت شما را ارتقا می‌دهد.

 محتوا در راستای نیاز مخاطب
این یک نکته مهم در نوشتن محتوا است، شاید خیلی ساده به نظر برسد اما در عمل محتواهایی که نیاز کاربران را پاسخ می‌دهند و ابهامات و سوالات آنان را برطرف می‌کنند همیشه محبوب خواهند ماند. سعی کنید تولید محتوای تان را در ابعاد وسیع تری در مورد تخصص غدد و حوضه کاری تان ارائه دهید تا این به کاربران القا شود که شما نسبت به رقیبانتان تفاوت های بسیار بهتر و بالاتری دارید. هر محتوایی که تولید می کنید را در وب سایت خود منتشر کنید تا مستقیماً از دامنه شما به اشتراک گذاشته شود.

نکته دیگری که در مسئله محتوا باید به آن اهمیت ویژه‌ای بدهید ماهیت محتوای شماست که برای مثال اگر تولید محتوای متنی در حوزه وب سایت اینترنتی و کسب و کار مجازی مد نظرتان باشد یکی از نکات مهم که باید به آن توجه کنید تولید متن با کیفیت در کنار داشتن دانش سئو سایت بوده که جمعاً به کیفیت کار شما می‌افزاید. البته که شما باید قواعد تعریف شده در فضای مجازی و کارهای سایت های دیگر که رقیب شما هستند را رعایت کنید.

یکی از موارد دیگر و بسیار مهم در تولید محتوا منحصر به فرد بودن مطلب شماست که شما باید مطالب خواص را تولید کنید و اصطلاحاً کپی کردن برای شما منفعتی نخواهد داشت و بلکه برای شما مشکلاتی به وجود می آورد زیرا محتوای کپی شده از نظر گوگل هیچ ارزشی برای ارائه مخاطب ندارد. در ادامه باید به تنوع محتوای آن اهمیت دهید تا مخاطب را به خود جذب کنید.

اهمیت کلمات کلیدی در تولید محتوا
موتورهای جستجو با توجه به کلمات کلیدی که در عنوان صفحه و بدنه محتوای شما استفاده شده می توانند موضوع صفحه شما را متوجه شوند. البته زیاده روی در این کار باعث می شود که موتورهای جستجو با وب سایت شما برخورد کند و البته مورد علاقه کاربران نیز چنین محتوایی نمی باشد. پس سعی کنید از کلمات کلیدی به شکلی کاملاً هوشمندانه و طبیعی در محتوای خود استفاده کنید که اگر این کار را کردید بهتر و بیشتر دیده خواهید شد.

شبکه های اجتماعی
امروزه یکی از بهترین ابزارها برای دیده شدن بیشتر و بهتر مطالب سایت اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی است. بهتر است از دکمه های اشتراک در شبکه های اجتماعی برای پست های وبلاگ سایت استفاده کنید. متصل بودن سایت شما به شبکه های اجتماعی یکی از بهترین راه ها برای تبلیغ شما و بیشتر دیده شدن شما میباشد.

ساختار پست ها
ممکن است شما محتوایی را تولید کرده باشید که دارای اطلاعات بسیار خوبی باشد، اما اگر به ساختار آن به فرمتی که در آن استفاده شده توجه نداشته باشید از نتایج جستجوی مخاطبان محروم خواهید ماند. محتوا را در غالب تیترهای فرعی بخش بندی کنید و از پاراگراف های کوتاه استفاده کنید که این کار میزان خوانایی آن برای کاربران را افزایش می دهد. تیتر اصلی صفحه را در تگ هدر H1 و تیترهای فرعی را در تگ هدر H2 بکارگیری کنید. در صورت اضافه شدن تیتر فرعی دیگر از H3 استفاده کنید و به همین شکل پیش بروید تابه یک ساختار کامل و مخاطب پسند برسید.

نظارت بر بازدید ها و فعالیت ها
با استفاده از گوگل آنالیتیکس می توانید به راحتی زمان حضور کاربران در صفحه تان را نظارت کنید و این نظارت وب سایت می تواند تاثیر تلاش های شما را نشان دهد. البته با بررسی پارامترهای دیگر همچون بانس ریت می‌توانید کیفیت محتوای خود را آنالیز کنید. اگر کاربران در یک صفحه حضور کمرنگی داشتند و میزان بانس ریت بالا بود نشان از عدم کیفیت محتوای ارائه شده شماست. همچنین توجه به آمار اشتراک گذاری های مطالب شما کمک شایانی در تحلیل کیفیت محتوا می کند و در نتیجه شما می توانید بفهمید که محتوای مورد پسند کاربران شما از چه سبک و سیاقی بیشتر بوده و تلاش تان را در آن راستا بیشتر کنید.
منبع
پاسخ


پیام‌های این موضوع
آموزش تولید محتوا (اصول و مراحل کار) - توسط sandughche - 07-03-2021, 05:07 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Exclamation کارگاه رایگان ” اصول برگزاری نمایشگاه ها “ ali same 0 637 27-07-2021, 12:59 PM
آخرین ارسال: ali same
  مصاحبه آزمون استخدام آموزش و پرورش heyvagp1 0 2,379 08-07-2021, 11:09 AM
آخرین ارسال: heyvagp1
  سامانه آموزش مجازی دانشگاه فرهنگیان lms1.cfu.ac.ir tahsilico 1 238 26-06-2021, 12:38 PM
آخرین ارسال: sahar-radmehr
  نمودارهای میله ای، آموزش ارتقا نمره 7 آزمون رایتینگ IELTS keykhosravi1400 0 58 12-06-2021, 11:10 AM
آخرین ارسال: keykhosravi1400
  آموزش رباتیک مقدماتی تا حرفه ای motlagh 0 104 09-06-2021, 03:52 PM
آخرین ارسال: motlagh
Heart دوره آموزش آنلاین آنالیز فوتبال پیشرفته motlagh 0 113 29-05-2021, 01:08 AM
آخرین ارسال: motlagh
  دوره آموزش آنلاین آنالیز فوتبال مقدماتی motlagh 0 103 29-05-2021, 01:05 AM
آخرین ارسال: motlagh
  کارگاه آموزش آنلاین نرم افزار ۳D MAX(رایگان) niloofaraminkia 0 582 12-05-2021, 04:48 PM
آخرین ارسال: niloofaraminkia
  کارگاه آموزش آنلاین حسابرسی(رایگان) niloofaraminkia 0 611 12-05-2021, 04:42 PM
آخرین ارسال: niloofaraminkia
  کارگاه آموزش نرم فزار جاوا اسکریپت (رایگان) niloofaraminkia 0 557 12-05-2021, 04:37 PM
آخرین ارسال: niloofaraminkia

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان