توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور
#1
آسانسورها از سیستم‎هایی هستند که در ساختمان‎های چند طبقه از آنها برای جابجایی راحت‎تر در بین طبقات ساختمان‎هایی که دارای چندین طبقه مجزا می‎استفاده خواهد شد. در این نوع سیستم‎ها انواع مختلفی از قطعات استفاده خواهد شد که همین موضوع سبب شده تا این سیستم‎ها دارای پیچیدگی زیادی باشند و برای این که همواره به بهترین شکل ممکن فعالیت کنند خدمات کابین آسانسور جدید که قوانین مختلفی نیز در رابطه با آنها وجود دارد برروی آنها پیاده سازی شود. توجه داشته باشید که در هنگام دریافت این گونه از خدمات حتما از افرادی که به عنوان سرویس‎کار آسانسور در این زمینه در حال فعالیت هستند و دارای تجربه و تخصصی زیادی در این رابطه هستند استفاده نمایید. همانطور که میدانید امروزه همواره بر ارتفاع ساختمان‎هایی که در سطح شهرها ساخته می‎شوند افزوده خواهد شد و این باعث می‎شود در این نوع ساختمان‎ها از آسانسورهایی استفاده شود که دارای طول حرکت زیادی هستند و همین موضوع باعث شده تا وزن تجهیزاتی که در ساخت این نوع وسایل نقلیه که در بسیاری از ساختمان‎ها امروزه مشاهده می‎شود به طور چشمگیری افزوده شود.

این موضوع تاثیر بسیار زیادی برروی عملکرد این نوع سیستم‎ها خواهد داشت و سبب می‎شود آسانسورها نتوانند به بهترین حالت ممکن به فعالیت خود بپردازند. در این صورت نیاز است تا در دوره‎های کوتاه‎تری از خدمات سرویس آسانسور استفاده شود و در صورتی که هر گونه خرابی در این سیستم‎ها دیدن شد در قالب خدمات تعمیر آسانسور به برطرف کردن آن بپردازید. با توجه به رابطه تعادلی که بین قاب وزنه و کابین آسانسور باید وجود داشته باشد در طول حرکت این آسانسورها که در چنین ساختمان‎هایی به کار برده خواهند شد از بین خواهد رفت و در واقع تعادل این دو در طول حرکت به شکلی کامل از بین خواهد رفت. زنجیر جبران قطعاتی هستند که در این موارد بکار برده خواهد شد و سبب می‎شوند تا آسانسورها در زمان حرکت دارای تعادل باشند. توجه به داشتن سرویس تعمیر و نگهداری آسانسور در دوره‎های منظم یکی از عواملی می‎باشد که از بروز هرگونه مشکل در این نوع سیستم‎ها جلوگیری به عمل خواهد آورد. توجه داشته باشید که این عمل حتما باید توسط سرویس‎ار آسانسور که فردی با تجربه و متخصص در این زمینه می‎باشد صورت پذیرد و در صورتی که این فرد در طول خدمات سرویس آسانسور هر گونه مشکلی را مشاهده کرد باید در قالب خدمات تعمیر آسانسور به برطرف کردن آن مشکل بپردازد.

آقای آسانسور بهترین شرکت سرویس و نگهداری آسانسور قدیمی میباشد. برای تعمیر و نگهداری آسانسور با ما تماس بگیرید.
بهتر است مطلب زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور-قسمت دوم را نیز بخوانید.
در ابتدای زمانی که این نوع سیستم‎ها در ساختمان‎ها مورد استفاده قرار گرفتند برای برطرف کردن این مشکل از طناب‎هایی فولادی استفاده می‎شد که در هنگام استفاده از آنها باید از تجهیزات زیادی استفاده می‎شد و همین موضوع سبب می‎شد بر پیچیدگی موجود در این سیستم افزوده شود. همچنین وجود این نوع تجهیزات بر وزن آسانسور نیز می‎افزود و عملکرد صحیح آن را با چالش‎هایی جدی روبرو می‎ساخت. زنجیر جبران از تجهیزات کمتری برخوردار می‎باشد و همچنین از قیمت پائین‎تری نیز برخوردار می‎باشد. با توجه به مزایایی که در استفاده از این نوع قطعات وجود داشت افراد زیادی تمایل پیدا کردند برای ایجاد تعادل از این نوع زنجیرها استفاده نمایند. تا علاوه‎بر پرداخت خزینه کمتر تجهیزات کمتری را نیز در این سیستم به کار ببرند و از پیچیدگی زیادی در این نوع آسانسورها جلوگیری به عمل آورند. در صورتی که مجبور شدید در هنگام نصب از این نوع زنجیرها استفاده نمایید توجه داشته باشید که نیاز است تا فاصله ایمنی در هنگام نصب آنها را رعایت کنید زیرا در صورت برخورد این قطعه با تجهیزات موجود در چاه آسانسور و یا دیگر قطعات خسارات زیادی به این سیستم وارد خواهد شد که جبران آنها مشکل می‎باشد.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور - توسط ashkantorabi - 30-09-2020, 04:50 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کاربرد یو پی اس در آسانسور ها modernite 0 364 27-01-2021, 09:06 PM
آخرین ارسال: modernite
  تعمیر سرویس آسانسور fathe1 0 242 27-12-2020, 01:15 PM
آخرین ارسال: fathe1
  زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور-قسمت دوم ashkantorabi 0 3,126 30-09-2020, 04:56 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی مربوط به آن-قسمت چهارمآشنایی با سیم بکسل آسانسور ashkantorabi 0 2,757 30-09-2020, 04:45 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت سوم ashkantorabi 0 1,524 30-09-2020, 04:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت دوم ashkantorabi 0 865 12-08-2020, 03:43 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت اول ashkantorabi 0 838 12-08-2020, 03:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  زمان تعویض فلکه هرزگرد آسانسور reza ghorbani 0 568 11-07-2020, 08:11 PM
آخرین ارسال: reza ghorbani
  آشنایی با انواع مختلف تابلو فرمان در آسانسور-قسمت سوم ashkantorabi 0 594 15-06-2020, 06:37 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با انواع مختلف تابلو فرمان در آسانسور-قسمت دوم ashkantorabi 0 515 15-06-2020, 06:36 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان