توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی مربوط به آن-قسمت چهارمآشنایی با سیم بکسل آسانسور
#1
آسانسورها بخش‎هایی از ساختمان‎ها می‎باشند که در طول روز بارها و بارها مورد استفاده قرار خواهند گرفت و این موضوع سبب شده تا این نوع سیستم‎ها نیاز داشته باشند تا در دوره‎هایی منظم مورد بررسی و بازبینی و در واقع تحت خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور قرار گیرند. این کار باید توسط افرادی متخصص که اغلب با نام سرویس‎کار آسانسور شناخته خواهند شد صورت بپذیرد تا احتمال خرابی مجدد این نوع سیستم‎ها به حداقل خود در یک دوره از تعمیرات برسد. آسانسورها از سیستم‎های پیچیده در ساختمان‎ها به حساب خواهند آ مد که در نصب آنها ار انواع مختلفی از قطعات استفاده خواهد شد. سیم بکسل یکی از قطعات مهمی است که در مرحله نصب و راه اندازی این نوع سیستم‎ها مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

این نوع قطعات در مدل‎های مختلف و در اندازه‎های متنوعی در بازار ایران و جهان وجود دارد که در هنگام نصب با توجه به نیاز و ظرفیت آسانسور از آنها استفاده خواهد شد. این نوع سیم‎ها دارای ساختارهای متفاوتی می‎باشند که در ادامه به معرفی انواع این ساختارها خواهیم پرداخت. در صورتی که تمایل دارید با انواع سیم بکسل‎ها و ساختارهای متفاوت آنها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

برای مشاهده نمونه قرارداد قانون نگهداری آسانسور با کارشناسان ما تماس بگیرید.
مدل سیل

یکی از مدل‎های ساختاری رایج در ساخت این نوع سیم‎ها مدل سیل می‎باشد. این مدل از سیم‎های بکسل رایج‎ترین انواع سیم‎ها می‎باشند که در بسیاری از کشورها به خصوص ایران مورد استفاده قرار خواهند گرفت. توجه داشته باشید در هر دوره از خدمات سرویس آسانسور نیاز است تا کابل‎ها توسط سرویس‎کار آسانسور مورد بررسی قرار گیرند و در صورت مشاهده مشکلی در آنها در اولین فرصت در قالب خدمات شرکت سرویس آسانسور تعویض و یا تعمیر شوند. این نوع سیم‎ها به شکلی طراحی شده‎اند که سیم‎های بخش خارجی آنها بزرگتر می‎باشند و همین موضوع سبب شده تا سطح فلزی مقاوم‎تر و بزرگتری را دارا باشند و با توجه به این موضوع این کابل‎ها در مدت زمان بیشتری قابلیت استفاده شدن را دارا می‎باشند و کمتر دچار ساییدگی خواهند شد. از این نوع سیم‎های بکسل به شکل عمومی در آسانسورهایی که با سرعت پائین و یا متوسط حرکت می‎کنند و یا بار متوسطی را جابجا می‎کنند استفاده خواهد شد. یکی از مهمترین موارد تعمیر و نگهداری آسانسور می‎باشد که باید در زمان‎هایی منظم صورت پذیرد تا در صورت مشاهده هرگونه خرابی به تعمیر و یا تعویض قطعه آسیب دیده پرداخت. شما می توانید مطلب آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت سوم را نیز بخوانید.
مدل ورینگتون

ین مدل یکی دیگر از انواع مختلفی از سیم‎های بکسل می‎باشد که در زمان‎های خاصی از آن استفاده خواهد شد. زمانی که در نصب آسانسور صحبت از عمر خستگی خمشی سیم بکسل باشد که برروی فلکه کششی با شیارهای دایره‎ای در سرعت بالا مطرح می‎شود نیاز است تا از این نوع سیم‎های بکسل استفاده شود. در صورتی که در نصب آسانسور از این نوع سیم‎های بکسل استفاده نمایید در واقع مقاومت آسانسور خود را 20 تا 40 درصد افزایش داده‎اید. این سیم‎ها از مدل‎های سیل دارای مقاومت بیشتری هستند. این سیم‎ها دارای ساختاری نازکتر هستند که این موضوع سبب می‎شود تا از تعداد بیشتری از آنها در هنگام نصب استفاده شود. توجه داشته باشید که این قطعات همواره تحت فشار می‎باشند و نیاز است به شکلی دوره‎ای و در طول دریافت خدمات سرویس آسانسور مورد بازبینی و بررسی قرار گیرند و در صورت مشاهده هرگونه آسیب و یا مشکل در کمترین زمان ممکن و تحت دریافت خدمات تعمیر آسانسور مورد تعمیر و یا تعویض قرار بگیرند تا برای افرادی که از این سیستم در ساختمان خود در استفاده می‎کنند خطری را به وجود نیاورد. توجه داشته باشید که علاوه‎بر سایش، خستگی از دیگر عواملی می‎باشد که باید به آن توجه شود.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی مربوط به آن-قسمت چهارمآشنایی با سیم بکسل آسانسور - توسط ashkantorabi - 30-09-2020, 04:45 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با طراحی نما nama design 0 567 28-02-2021, 04:57 PM
آخرین ارسال: nama design
  کاربرد یو پی اس در آسانسور ها modernite 0 396 27-01-2021, 09:06 PM
آخرین ارسال: modernite
  تعمیر سرویس آسانسور fathe1 0 256 27-12-2020, 01:15 PM
آخرین ارسال: fathe1
  سیم بکسل های نتاب و مشخصات و کاربردهای آنها fouladboxel 0 696 01-11-2020, 12:19 PM
آخرین ارسال: fouladboxel
  زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور-قسمت دوم ashkantorabi 0 3,137 30-09-2020, 04:56 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور ashkantorabi 0 2,776 30-09-2020, 04:50 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت سوم ashkantorabi 0 1,535 30-09-2020, 04:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت دوم ashkantorabi 0 878 12-08-2020, 03:43 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت اول ashkantorabi 0 848 12-08-2020, 03:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها-قسمت دوم ashkantorabi 0 455 12-08-2020, 03:31 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان