توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها-قسمت دوم
#1
امروزه استفاده از آسانسورها در ساختمان‎هایی که دارای چندین طبقه مجزا هستند امری طبیعی بوده و حتی در خصوص استفاده از آنها در ساختمان‎های واجد شرایط قوانینی نیز تصویب شده است. این سیستم که امروزه در بسیاری از ساختمان‎ها از آنها استفاده خواهد شد سیستم‎هایی پیچیده می‎باشند که دارای اجزای مختلفی هستند. به همین دلیل بررسی و تعمیر دوره‎ای این سیستم یکی از کارهای اساسی در حفظ عملکرد مناسب این گونه سیستم‎ها می‎باشد.

توجه داشته باشید در خصوص تعمیر و نگهداری آسانسور غرب تهران توسط شرکت آسانسور که یکی از ضروری‎ترین اقدامات بعد از نصب آن به حساب خواهد آمد قوانینی نیز وجود دارد که با توجه به آن در دوره‎هایی منظم سرویس‎کار آسانسور باید به بررسی و بازبینی این سیستم بپردازد.

جعبه رویزیون یکی از قطعاتی است که در این نوع سیستم‎ها بکر گرفته خواهد شد و وظایف مشخصی را در آن برعهده دارد. در ادامه به معرفی بیشتر این قطعه خواهیم پرداخت.برای بستن قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور با کارشناسان ما تماس بگیرید.انواع جعبه رویزیوناین نوع قطعات را می‎توان در دو مدل ساده و کارکدک در سطح بازار پیدا کرد که هرکدام از آنها دارای مشخصات مختلفی می‎باشند و ویژگی‎های متفاوتی در هرکدام از آنها موجود می‎باشد.

توجه داشته باشید که این قطعه یکی از قطعات اصلی در این نوع سیستم‎ها می‎باشند که نیاز است تا در طول دوره سرویس توسط شرکت آسانسور معتبر مورد بررسی قرار گیرند و در صورتی که مشکلی در آن مشاهده شد در قالب خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور سرویس‎کار آسانسور به برطرف کردن آن بپردازد.

جعبه رویزیون سادهدر این نوع جعبه رویزیون دو تراول کابل از تابلو فرمان به آن متصل خواهد شد و اطلاعات و دستورات مورد نظر از طریق این تراول کابل‎ها بین جعبه رویزیون و تابلو فرمان جابجا خواهد شد. این نوع جعبه‎های رویزیون دارای امکاناتی چون :
جعبه رویزیون ساده

در این نوع جعبه رویزیون دو تراول کابل از تابلو فرمان به آن متصل خواهد شد و اطلاعات و دستورات مورد نظر از طریق این تراول کابل‎ها بین جعبه رویزیون و تابلو فرمان جابجا خواهد شد. این نوع جعبه‎های رویزیون دارای امکاناتی چون :

کلیدی قطع اضطراری که برای جلوگیری از هرگونه حرکت ناخواسته آسانسور در نظر گرفته شده است می‎باشد

کلید انتخاب بازگشت به حالت و یا وضعیت نرمال جعبه رویزیون که در صورت نیاز می‎توان از ان استفاده نمود

کلیدهایی از نوع فشاری که برای جابجایی آسانسور با استفاده از این نوع جعبه‎ها برروی آنها قرار داده شده است

در این نوع جعبه‎ها دکمه run وجود دارد که در صورت استفاده از آنها ضریب ایمنی سیستم به شکلی قابل توجه افزایش پیدا خواهد کرد

داشتن آژیر که در هنگام گیر کردن آسانسور می‎توان از ان استفاده کرد

وجود ترمینال‎های مختلفی که با رنگ‎های مختلف و مجزا در این نوع جعبه‎ها قرار داده شده است که می‎توان از طریق آنها سطوح مختلف را جداسازی کرد

دارای مارکینگ‎های استانداردی هستند که می‎توان از آنها برای نامگذاری ترمینال‎ها استفاده نمود و ارتباط با مشتری را از طریق آنها آسان‎تر کرد

در این نوع جعبه رویزیون اصول استاندارد به بهترین شکل ممکن و در بالاترین سطح کیفی رعایت شده است

در نظر گرفتن فضای حفاظتی مناسب برای پوشش باتری و کلید گردان

اشاره کرد. توجه داشته باشید بهتر است در هر دور از خدمات تعمیر و نگهداری آسانسور این قطعه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت مشاهده هرگونه مشکل در قالب خدمات تعمیر آسانسور به برطرف کردن عیوب موجود در آن بپردازید. این نوع جعبه رویزیون یکی از متداول‎ترین انواع جعبه می‎باشد که در بیشتر آسانسورهای موجود در سطح کشور از آنها برای انتقال اطلاعات بین کابین و تابلو فرمان از آنها استفاده خواهد شد. بهتر است مطلب، آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت اول را مطالعه کنید.

مهمترین نکته در رابطه با این نوع جعبه‎ها آن است که باید در هر دوره از سرویس آسانسور مورد بازبینی و بررسی قرار بگیرند و مشکلات احتمالی موجود در آنها در اولین فرصت برطرف شوند. جعبه رویزیون کارکدک نوعی دیگر از تابلوهای فرمان می‎باشد که در صورت نیاز می‎توان از آنها در این نوع سیستم‎ها استفاده کرد و از خدمات آنها استفاده کرد.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها-قسمت دوم - توسط ashkantorabi - 12-08-2020, 03:31 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با طراحی نما nama design 0 517 28-02-2021, 04:57 PM
آخرین ارسال: nama design
  انواع جرثقیل های دستی و پولیفت ها و نحوه ی کارکرد آن ها fouladboxel 0 1,512 24-10-2020, 12:40 PM
آخرین ارسال: fouladboxel
  زنجیر جبران و اثرات این قطعه در عملکرد آسانسور-قسمت دوم ashkantorabi 0 3,127 30-09-2020, 04:56 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی مربوط به آن-قسمت چهارمآشنایی با سیم بکسل آسانسور ashkantorabi 0 2,758 30-09-2020, 04:45 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت سوم ashkantorabi 0 1,526 30-09-2020, 04:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت دوم ashkantorabi 0 866 12-08-2020, 03:43 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت اول ashkantorabi 0 840 12-08-2020, 03:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها ashkantorabi 0 136 12-08-2020, 03:28 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  اطلاعاتی مهم در مورد آسانسورها ashkantorabi 1 181 07-08-2020, 11:22 PM
آخرین ارسال: kianooshv
  آشنایی با انواع مختلف تابلو فرمان در آسانسور-قسمت سوم ashkantorabi 0 594 15-06-2020, 06:37 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان