توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشاوره ازدواج
#1
رمز ازدواج چیست؟
ازدواج نهاد حکیمانه خالق برای اجرای طرح عشق او در بشریت است.
پیوند زناشویی منشأ آن خداوند است که با آفریدن انسان، او را فردی قرار داد که نیاز به گشودن به روی دیگران، نیاز به ارتباط و نیاز به همراهی دارد. «این درست نیست که انسان تنها باشد، او را همنشینی مثل خودش قرار دهیم»). «خدا مرد و زن را به صورت خدا آفرید، نر و ماده را آفرید و برکت داد و گفت: بزایید و زیاد شوید و زمین را پر کنید و آن را مسخر کنید» . از آغاز خلقت، زمانی که خداوند زوج اول را می آفریند، اتحاد بین آن دو به یک نهاد طبیعی، با پیوند دائمی و وحدت کامل تبدیل می شود (متی 19: 6). بنابراین، نمی توان آن را در اهداف و ویژگی های آن تغییر داد، زیرا انجام این کار برخلاف طبیعت انسان است. بنابراین ازدواج اثر شانس یا نتیجه غرایز طبیعی ناخودآگاه نیست.
 مشاوره ازدواج در کرج
ازدواج نهاد حکیمانه خالق برای اجرای طرح عشق او در بشریت است. از طریق او، همسران به کمال می‌رسند و متقابل رشد می‌کنند و در ایجاد زندگی جدید با خدا همکاری می‌کنند.
 
ازدواج برای تعمیدشدگان یک آیین مقدس است که با عشق به مسیح کلیسای خود پیوند دارد، آنچه بر آن حاکم است الگوی عشقی است که عیسی مسیح به کلیسای خود دارد . تنها زمانی ازدواج واقعی بین غسل تعمید یافتگان وجود دارد که آیین مقدس منعقد شود.
 
ازدواج به عنوان اتحادی تعریف می شود که توسط آن - زن و مرد - برای زندگی آزادانه با هم متحد می شوند تا به یکدیگر کمک کنند، بچه ها را تولید کنند و آموزش دهند. این پیوند - مبتنی بر عشق - که دلالت بر رضایت باطنی و ظاهری دارد، برکت خدا، شرعی بودن، پیوند زناشویی را مادام العمر می سازد. هیچ کس نمی تواند این پیوند را بشکند.
تا آنجا که به ماهیت آن مربوط می شود، متکلمان بین ازدواج و ازدواج تفاوت قائل می شوند. ازدواج عقد ازدواج است و ازدواج پیوند ناگسستنی ازدواج است.
 
ازدواج تمام ارکان عقد را دارد. طرفین قرارداد که زن و مرد هستند. موضوعی که اهدای متقابل بدن برای داشتن یک زندگی زناشویی است. رضایتی که طرفین متعاهد ابراز می کنند. برخی از اهداف که کمک متقابل، تولید مثل و آموزش کودکان است.
 مشاوره ازدواج در کرج
موسسه، نهاد
 
گفتیم که خداوند ازدواج را از اول نهاد. مسیح او را به شأن یک آیین مقدس به این نهاد طبیعی که مورد نظر خالق است ارتقا داد. لحظه دقیقی که او آن را به شأن یک مراسم مقدس رسانده، مشخص نیست، اما او در موعظه خود به آن اشاره کرده است. عیسی مسیح منشأ الهی ازدواج را برای شاگردانش توضیح می دهد. «آیا نخوانده ای که چگونه آن کس که انسان را در آغاز آفرید، مرد و زن قرار داد؟ و گفت: از این جهت پدر و مادر خود را رها می کند و آن دو یک تن می شوند. (متی 19، 4-5). در آغاز زندگی عمومی خود، مسیح اولین معجزه خود را - به درخواست مادرش - در عروسی در کانا انجام داد. (ر.ک. یوحنا 2، 1-11). این حضور او در ازدواج برای کلیسا بسیار قابل توجه است، زیرا به این معنی است که - از آن لحظه - حضور مسیح در ازدواج مؤثر خواهد بود. او در طول تبلیغ خود معنای اصلی این مؤسسه را آموزش می داد. «آنچه را که خداوند به هم پیوند داده، انسان از هم جدا نکند». (متی 19، 6). برای یک مسیحی، اتحاد بین ازدواج - به عنوان یک نهاد طبیعی - و آیین مقدس کامل است. بنابراین، قوانین حاکم بر ازدواج را نمی توان خودسرانه توسط مردان تغییر داد.
 
پایان ازدواج
 
هدف از ازدواج عشق و کمک متقابل، فرزندآوری و تربیت آنهاست.
 
زن و مرد جذب یکدیگر می شوند و به دنبال تکمیل یکدیگر هستند. هر کدام به دیگری نیاز دارند تا به رشد کامل برسند - به عنوان مردم - نیاز خود را به عشق ورزیدن، ابراز و زندگی عمیق و کامل، به خود دادن کامل. این نیاز او را به اتحاد در ازدواج و در نتیجه ساختن یک جامعه جدید از عشق ثمربخش سوق می دهد که متضمن تعهد به کمک به دیگری در رشد آنها و رسیدن به رستگاری است. این کمک متقابل باید با کمک به آنچه که هر یک دارند و حمایت از یکدیگر انجام شود. این بدان معناست که معیار یا نحوه وجود نباید بر دیگری تحمیل شود، به دلیل نداشتن اهداف یکسان در یک لحظه، تعارض ایجاد نمی شود. هر یک باید دیگری را آنگونه که هست بپذیرد و مسئولیت هر یک را انجام دهد.
 
عشقی که زن و مرد را به ازدواج سوق می دهد بازتابی از عشق خداست و باید مثمر ثمر باشد
وقتی از ازدواج به عنوان یک نهاد طبیعی صحبت می‌کنیم، متوجه می‌شویم که زن یا مرد موجودات جنسی هستند، که دلالت بر جاذبه‌ای برای اتحاد جسم و روح دارد. ما این اتحاد را "عمل زناشویی" می نامیم. این عمل همان چیزی است که تداوم نوع بشر را ممکن می سازد. بنابراین، می‌توان نتیجه گرفت که زن و مرد فراخوانده شده‌اند تا انسان‌های جدیدی را زندگی کنند که باید در خانواده‌ای رشد کنند که منشأ آن ازدواج است. این چیزی است که زن و شوهر باید از همان لحظه ای که تصمیم به ازدواج گرفتند آن را بپذیرند. وقتی شغلی را انتخاب می کنید - بدون اینکه مجبور به انجام آن شوید - تعهد دارید که آن را انجام دهید. در ازدواج هم همین اتفاق می افتد، وقتی زوج - آزادانه - ازدواج را انتخاب می کنند، متعهد می شوند که تمام تعهداتی را که این امر مستلزم آن است انجام دهند. نه تنها با داشتن فرزند محقق می شود، بلکه آنها باید مسئولانه تربیت شوند.
 
مسئولیت مادری و پدری از الزامات ازدواج است.
 مشاوره ازدواج در کرج
این حق -تنها- همسران است که در مورد تعداد فرزندان خود تصمیم بگیرند. نمی توان فراموش کرد که پدری و مادری موهبتی از جانب خداوند است که برای همکاری با او در کار خلاقانه و رستگارانه اعطا شده است. به همین دلیل، قبل از تصمیم گیری در مورد تعداد فرزندان، باید خود را در پیشگاه خداوند قرار داد – در حال دعا – با نگرش در دسترس بودن و با صداقت تمام تصمیم گرفت که چند فرزند داشته باشد و چگونه آنها را تربیت کند. . زایش بهترین موهبت زندگی یک فرد است، بستن خود به آن به معنای بسته شدن خود به عشق، به چیزی خوب است. هر کودکی یک نعمت است، بنابراین باید آنها را با عشق پذیرفت.
 
علامت: ماده و صورت
 
می توان گفت که ازدواج یک مراسم مقدس است زیرا عناصر لازم در آن یافت می شود. یعنی علامت معقول، که در این مورد، قرارداد، تقدیس و فیض مقدس است که در نهایت توسط مسیح نهادینه شد.
 
کلیسا تنها کسی است که می تواند همه چیز مربوط به ازدواج را قضاوت و تعیین کند. این به این دلیل است که دقیقاً یک آیین مقدس است که ما در مورد آن صحبت می کنیم. مرجع مدنی فقط می تواند در جنبه های مدنی ازدواج عمل کند (رجوع کنید به شماره 1059 و 1672).
 
نشانه ظاهری این راز، عقد نکاح است که در عین حال ماده و صورت را می سازد.
 
دور: همان متعاهدین هستند.
 
بعدی: انفاق متقابل زوجین است، تمام شخص، تمام وجود خود را وقف می کنند.
 
: بله به معنای پذیرش متقابل آن هدیه شخصی و کلی است.
 
اثرات
 
راز ازدواج یک پیوند مادام العمر ایجاد می کند. با رضایت - آزادانه - زوجین یکدیگر را می دهند و می گیرند و این مهر خداوند است. (ر.ک. مرقس 10، 9). بنابراین، چون خود خداست که این پیوند را برقرار می کند - ازدواجی که جشن گرفته شده و انجام شده است - هرگز نمی توان آن را منحل کرد. کلیسا نمی تواند بر خلاف حکمت الهی حرکت کند.
 
این راز باعث افزایش فیض تقدیس می شود.
 مشاوره ازدواج در کرج
فیض مقدس مقدسی دریافت می شود که به همسران اجازه می دهد عشق خود را کامل کنند و وحدت ناگسستنی خود را تقویت کنند. این فیض - منبع مسیح - به زندگی در اهداف ازدواج کمک می کند، ظرفیت وجود یک عشق ماوراء طبیعی و ثمربخش را می دهد. پس از چندین سال ازدواج، ممکن است زندگی مشترک دشوارتر شود، ما باید برای بازیابی قدرت و حرکت به جلو به این لطف متوسل شویم
ازدواج مدنی
 
نکاح مدنی ازدواجی است که نزد مقام مدنی منعقد می شود. این ازدواج برای کاتولیک ها معتبر نیست، تنها ازدواج معتبر بین غسل تعمید، مراسم مقدس است. گاهی لازم است آن را عقد کرد - بستگی به قوانین کشور دارد - زیرا از نظر آثار حقوقی مفید است. کاتولیک هایی که فقط به صورت مدنی ازدواج کرده اند، باید در کلیسا ازدواج کنند.

حقایقی در مورد آیین ازدواج
 
پدر مارسلو سیلز، عضو مقدس جامعه زندگی و نویسنده کتاب "" برخی از حقایق موجود در مراسم آیین ازدواج را توضیح می دهد.

از نظر قانون قانونی 1983، ازدواج یک امر مقدس است، پیوندی ناگسستنی که در آن زن و شوهر در یک وحدت روحی و عاطفی یک تن می شوند و هیچ مرد یا قانون انسانی قادر به رفع این پیوند نیست.
ازدواج به عنوان یک شغل
 
تعالیم کلیسای  کاتولیک از یک یقین بزرگ برای تأیید ویژگی مقدس ازدواج شروع می شود:
 
    «احساس ازدواج در ذات زن و مرد حک شده است، چنانکه از دست خالق آمده است. خداوندی که انسان را از روی عشق آفرید، او را نیز به عشق که پیشه اساسی و فطری هر انسانی است فرا خواند، زیرا انسان به صورت و شباهت خداوند آفریده شده است که همان عشق است. پس از آفریدن آنها نر و ماده، عشق متقابل آنها به تصویری از عشق مطلق و بی پایان خداوند به انسان تبدیل می شود. این عشق در نظر خالق خوب است، بسیار خوب است. مقدّر شده است که این محبتی که از جانب خداوند برکت یافته است، ثمربخش باشد و در کار مشترک حفظ خلقت انجام شود: خداوند آن را برکت داد و به آنها فرمود: بارور شوید، زیاد شوید، زمین را پر کنید و آن را مسخر کنید» (CCC 1603). -1604).
 
مراسم مقدس ازدواج توسط عیسی مسیح نهادینه شد که اتحاد بین زن و شوهر را ارتقا می بخشد. در مصاحبه ای با Comshalom، کشیش وقف شده جامعه زندگی، پدر مارسلو سیلز، نویسنده کتاب ""، کنجکاوی های موجود در مراسم مقدس ازدواج را به تفصیل بیان کرد.

 
«خدا مرد و زن را می‌آفریند، او قبلاً آنها را برای یکدیگر می‌آفرید، اما در مسیح، در بعد مقدس تعالی وجود داشت. کشیش توضیح می‌دهد که علاوه بر دریافت فیض خود در مسیح برای تجربه این اتحاد، نشانه واقعیت بالاتری نیز هستند که دقیقاً واقعیت اتحاد مسیح و کلیسا است.
نمادشناسی موجود در آیین
 
در سراسر مراسم ازدواج، نمادها و معانی مختلفی وجود دارد که در هر عمل بیانی از درک الهیاتی از اتحاد مسیح توسط کلیسای او را شامل می شود. زن و شوهر این پیشگویی هستند. به گفته پدر مارسلو، "مسیح با کلیسا ازدواج کرد و این اتحاد مسیح برای کلیسا یک اتحاد کامل است، اهدای کامل مسیح برای عشق به کلیسا تا زمان قربانی کردن، تا زمان مرگ خودش. در این دیدگاه الهیاتی، مسیح در آخرالزمان خود را با کلیسا متحد می کند ، و بدین ترتیب، پایان تاریخ خواهد بود.
ورودی داماد:
 
وقتی داماد، والدین و پدرخوانده وارد می شوند، درهای کلیسا بسته می شود و در این لحظه، انتظاری وجود دارد که دقیقاً نماد انتظار برای آخرالزمان است. از آنجا که در پایان زمان اتحاد بین مسیح و کلیسا اتفاق خواهد افتاد.
باز شدن درها، تاخیر عروس و صفحات:
 
این عمل توبه در زمانی انجام می شد که درهای کلیسا بسته می شد. همه حاضران در حالی که عروس دیر کرده بود لحظه ای توبه کردند و از خداوند طلب آمرزش کردند.
 
هنگامی که درهای کلیسا باز می شود، در آیین ازدواج، پاروسیا به یاد می آید. بنابراین، صفحات وارد می شوند که نشانه های فرشتگان خدا، جلال خداوند است. به عبارت دیگر، تا ظهور عیسی، پاروسیا در ازدواج، در لحظه باز شدن در وجود دارد.
 
وقتی در کلیسا باز می شود، نماد پایان زمان است. وقت توبه مؤمنان قبل از باز شدن در است. بنابراین عمل توبه قبل از دخول عروس انجام می شود. بعد از باز شدن در و ورود عروس ، جشن عقد بره است، دیگر آخرالزمان فرا رسیده است، دیگر راهی برای توبه نیست. این ساعت شادی برای کسانی است که توسط مسیح نجات می یابند.
صدای بوق و ورود عروس سفیدپوش:
 
نواختن شیپور یا شیپور نمادی از اعلام ورود عروس (کلیسا) است که با اهدای کل داماد (مسیح) زندگی جدیدی می یابد. معمولاً اثر پیروزمندانه دارد و تأثیر زیادی می گذارد و برای اولین حضور عروس در مهمانان و داماد انتظار ایجاد می کند.
 
عروسی که لباس سفید پوشیده است بیانگر کلیسا است و شیپورهایی که قبل از ورود عروس هستند در مکاشفه شرح داده شده است (فصل 6). در پایان زمان، شیپورها به صدا در می آیند که ورود بره را اعلام می کنند. اینها نشانه هایی است که این واقعیت را بیان می کند، ازدواج مسیحی اتحاد مسیح با کلیسا است که در آخرالزمان صورت می گیرد.
این کشیش نیست که این ازدواج را جشن می گیرد
 
جشن عروسی کشیش نیست، عروس و داماد هستند. کشیش (اسقف، شماس یا حتی وزیر غیر روحانی که ممکن است توسط اسقف منصوب شود) در مراسم مقدس شرکت می کند، به نام کلیسا شاهد پیوند آن ازدواج است. کسانی که جشن ازدواج را جشن می گیرند خود عروس و داماد هستند. زیرا کلمات مقدس توسط آنها بیان می شود.

 مشاوره ازدواج در کرج
طبق الهیات، هر آیینی ماده و صورت دارد. فرمول همان چیزی است که شما به مقدسات می گویید. به عنوان مثال، در تعمید موضوع آب است و فرمول این است که "من شما را به نام پدر، پسر و روح القدس تعمید می دهم" و کشیش آب را روی شخص می ریزد یا در آب شیرجه می زند. ماده عشای ربانی نان و شراب است و فرمول آن عبارتی است که کشیش می گوید: «همه را بگیرید و بخورید این بدن من است که برای شما تسلیم می شود».
 
در کنگره خانواده های شالوم شرکت کنید
 
در ازدواج موضوع عروس و داماد است و فرمول «من شما را (نام داماد) توسط همسرم (شوهرم) می پذیرم و قول می دهم در شادی و غم وفادار باشم، دوستتان داشته باشم و به شما احترام بگذارم. در بیماری و سلامتی، در تمام روزهای زندگی ما.» وقتی عروس و داماد این را می گویند، فرمول راز ازدواج را بیان می کنند. بنابراین، خادمین مراسم مقدس، عروس و داماد هستند.
اهمیت رمز ازدواج
 
ازدواج مدنی مهم است، حتی این وصلت برای اجرای شرعی الزامی است. اما ازدواج مدنی امری مقدس نیست. این فقط یک اتحادیه عمومی و اجتماعی است، اما ارزش دینی ندارد. ازدواج به عنوان یک مراسم مقدس، فیض الهی خاصی را برای انجام تمام تعهدات و وظایف خود جاری می کند. خواه از عشق، وفاداری، از یک اتحاد ناگسستنی، برای زندگی، و همچنین برای تعهد به آموزش کودکان در ایمان کاتولیک. همه اینها برای پاسخگویی به خواسته های ازدواج با لطف پذیرفته می شود.
 
زندگی کردن در هر حالتی از زندگی آسان نیست، مهم نیست چقدر عشق انسانی بین زن و مرد وجود دارد. این هنوز برای انجام ازدواج برای یک عمر کافی نیست. لطف خداوند لازم است و این لطف دقیقاً همان چیزی است که همسران را تقویت می کند و آنها را قادر می سازد تا یک عمر با هم زندگی کنند.
مجموعه فیلیپوس "روحانی و عبادات"
 
جامعه کاتولیک شالوم دومین کتاب از سری فیلیپوس را در مورد عبادت و عبادات و عبادات مقدس منتشر کرد. در این اثر، پدر مارسلو سیلز به دنبال این است که خواننده را با جهان قدسی آشنا کند.
مشاوره ازدواج در کرج
پاسخ


پیام‌های این موضوع
مشاوره ازدواج - توسط khonehman - 17-07-2022, 04:23 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  مشاوره ازدواج lavazemkhanegi 0 45 دیروز, 10:57 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  مشاوره خانواده و ازدواج lavazemkhanegi 0 43 دیروز, 10:48 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  مشاوره و روانشناس خانواده lavazemkhanegi 0 349 02-02-2023, 12:32 PM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  اهمیت و ضرورت مشاوره ازدواج و روابط زناشویی lavazemkhanegi 0 336 31-01-2023, 11:24 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  بهترین مشاوره ازدواج و روابط زناشویی lavazemkhanegi 0 186 31-01-2023, 11:21 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  بهترین مشاوره کودک و نوجوان lavazemkhanegi 0 27 31-01-2023, 11:19 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  مشاوره کودک و نوجوان lavazemkhanegi 0 10 31-01-2023, 11:18 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  توصیه هایی در مورد ازدواج lavazemkhanegi 0 9 31-01-2023, 11:14 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  مشاور ازدواج lavazemkhanegi 0 11 31-01-2023, 11:11 AM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi
  چه چیزی ازدواج را نابود می کند؟ lavazemkhanegi 0 65 30-01-2023, 12:42 PM
آخرین ارسال: lavazemkhanegi

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان