توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
لافت کجاست؟
#1
برای این‌که احساس و حالتان عوض شود هجرت به قشم می‌تواند شایسته ترین آیتم برای مهاجرت و توریسم باشد .
لافت یک کدام از قسمت های کوچک در شمال غربی قشم است که تحت عنوان یکی جاذبه های جذاب تور قشم مورد تماشا گردشگران قرار میگیرد .
لافت روستایی منحصربه‌فرد بفرد است که بایستی در سفرتان به قشم حتما از آن دیدن نمایید , بافت روستای لافت به شکلی است که تمامی منزل ها در آن دارنده تراس مرکزی و بادگیر است .
با ورود بدین بخش کوچه هایی تنگ و نازک را با با بادگیرهای در حدود نیز را میبینید , همینطور یکسری مسجد درین قریه موجود هست .
بندر لافت یکی اثرها ملی ثبت رسیده در جمهوری اسلامی ایران است و تیتر اولی اکوموزه مرز و بوم را دارااست . این قریه با وجود آئین هایی زیرا مولودی خوانی و بادبان کشی میتواند کلکسیونی از به جا مانده فرهنگی مرز و بوم را یدک میکشد . چاه های طلا و جواهرات نیز یکی جاذبه های جذاب این روستاست , شما با رفتن بدین بخش از جزیره می‌توانید از بیشه های حرا دیدن فرمائید .
در شمال غربی قشم صحیح در کنار خلیج عجم و در مجاورت بیشه های حرا , می‌توانید روستایی قشنگ را مشاهده کنید . این آبادی با بادگیرهای باشکوهش دربین نخلستان ها و طبیعت سرسبز و تماشایی به توقع شما نشسته است .
با گام زدن فی مابین همین کوچه های تنگ و نازک و استشمام بو غذاهای محلی , شنیدن زبان شیرین بندری جزء لذت هایی است که در هجرت به‌این حوزه‌ می‌توانید تجربه فرمایید . دیدن مردمانی که جامه های محلی به بدن دارا هستند حقیقتا تماشایی است .
به صورت ظریف مشخص و معلوم نیست که عمر معاش مردم در‌این آبادی به چه سالی بر میشود , بعضا عمر این قریه را سه هزار سال میدانند .

به طور ظریف معلوم نیست که عمر معاش مردم درین قریه به چه سالی بر می‌شود , بعضا عمر این ده را سه هزار سال میدانند . آنچه که در‌این قریه بیشتراز هرچیزی اعتنا گردشگران را جلب می نماید , وجود بادگیرهایی زیباست که ظواهر این ده را به شکلی یگانه درآورده است .
این بندر آب و هوایی گرم و مرطوب داراست و این بادگیرها مطابق با موقعیت آب و هوایی این ناحیه است و علاوه بر این نمایی یگانه به‌این ده داده است .
منزل های این ده مثل منزل هایی که در قسمت های کویری قرار دارا هستند دارنده راهروهایی است که با نیز مخلوط می‌شوند و در غایت به تراس وصل میشوند تا جریان هوا در همگی جای منزل به خیر و خوبی جریان داشته باشد . روستای لافت با این‌که کوچک است البته یک سری جاذبه را در خویش جای داده است . قلعه پرتغالی ها و قلعه نادری بخشی از جاذبه های تاریخی این آبادی است . این ده دو آب انبار تاریخی نیز داراست که آب مردمان را تامین می نماید .
همینطور قبرستان تاریخی ده دارنده سنگ متن هایی هزار ساله است .
دو امامزاده درین ناحیه جای‌دارد که تحت عنوان جاذبه ی مذهبی ده شناخته می شود . چاه های تلا نیز قسمتی از جاذبه های منحصر به فرد بفرد در‌این حیطه است , این چاه ها با لایه ای از گچ پوشیده شده تا بازه زمانی زمان بیشتری آب را خنک و سلامت نگه دارا‌هستند .
تعداد این چاه ها به تعداد روزهای سال کبیسه یعنی 366 روز است و در قبلی هر روز از یک چاه به کارگیری می شده‌است .
پاسخ


پیام‌های این موضوع
لافت کجاست؟ - توسط aran2020 - 25-01-2020, 02:37 PM
RE: لافت کجاست؟ - توسط gorjileila949@gmail.com - 09-02-2020, 05:05 PM

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان