توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
#1
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد | انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد | فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد | ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه | انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور | ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف
دانشجویانی که به هر دلیلی نمی توانند ادامه تحصیل دهند، در صورتی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد باشید، می توانید انصراف دهید. پس از ثبت درخواست در سامانه لازم است فرم انصراف از تحصیل دانشگاه آزاد را تکمیل نمایید. ادامه تحصیل بعد از انصراف از دانشگاه در صورت دارا بودن شرایط امکان پذیر است. در شرایطی که مایل به انصراف نمی باشید می توانید از ترک تحصیل از دانشگاه بدون انصراف استفاده نمایید. امکان ثبت درخواست انصراف از دانشگاه آزاد و شرکت در کنکور تنها در زمان تعیین شده امکان پذیر است.
 
 
جهت اطلاع دقیق از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد – حق دوبار انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد – هزینه و مراحل انصراف از دانشگاه آزاد با مشاوران ایران تحصیل تماس حاصل نمایید
9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل
 
 
نحوه انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد 
آیا می توان پس از پذیرش در دانشگاه نسبت به انصراف اقدام نمود؟ یکی از سوالاتی که برخی از دانشجویان ممکن است داشته باشند، مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین انصراف از دانشگاه آزاد و ثبت نام مجدد می باشد لذا در این اطلاعیه کلیه قوانین و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد از جمله حق یکبار انصراف از دانشگاه آزاد – حق دوبار انصراف از دانشگاه آزاد را مورد بحث و بررسی قرار می دهیم.
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای آن دسته از آقایانی که مشمول خدمت سربازی می باشند ، تا حدودی متفاوت می باشد. و همچنین در صورت عدم اطلاع از این شرایط ممکن است پس از انصراف دچار مشکلاتی شوند. اینکه چندبار می توان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟ سوالی است برای آن دسته از دانشجویانی که در رابطه با رشته تحصیلی و علاقه مندی و استعداد خود شاید هنوز به نتیجه قطعی نرسیده باشند.
 
 
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد چیست؟
آن دسته از داوطلبانی که در ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد 1400-99 ترم مهر شرکت نموده اند، ممکن است پس از انجام ثبت نام و پذیرش در این دانشگاه بنا به هر دلیلی تصمیم به انصراف از دانشگاه بگیرند. در این حالت دانشگاه آزاد امکانی را برای این دسته از دانشجویان قرار داده است که با توجه به آن می توانند به راحتی نسبت به انصراف اقدام نمایند.
یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد مربوط به هزینه تحصیل و نحوه پرداخت آن می باشد. با توجه به اینکه نرخ شهریه دانشگاه آزاد بالاتر از سایر دانشگاه ها می باشد. همین مسئله موجب تاکید این دانشگاه بر پرداخت هزینه شده است. در واقع میزان هزینه در نظر گرفته شده برای این دانشگاه مطابق با آئین نامه ها تعیین می گردد و دانشجویان متقاضی موظف به پرداخت کامل این میزان شهریه می باشند.
آن دسته از داوطلبانی که واجد شرایط انصراف از دانشگاه آزاد می باشند و درخواست خود را به دانشگاه آزاد ابلاغ می نمایند، تنها سه ماه پس از این ابلاغ فرصت خواهند داشت تا نسبت به باز پس گیری این درخواست اقدام نمایند. چنانچه پس از 3 ماه از زمان ارائه دخواست مجددا درخواست کتبی به این دانشگاه را به ثبت برسانند، درخواست وی ثبت شده و باز پس گیری آن بلامانع می باشد.
قبل از آنکه مهلت مقرر به اتمام برسد، یکی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد این است که متن تقاضا برای این دانشگاه را به والدین این دسته از دانشجویان ارائه نمایند. چنانچه حکم انصراف از دانشگاه آزاد صادر شود، امکان بازپس گیری این حکم وجود نخواهد داشت. لذا روابط دانشجویان متقاضی با دانشگاه قطع خواهد شد و در نتیجه امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه وجود نخواهد داشت.
با توجه به برخی از استثنائات در رابطه با ماده تبصره های مربوط به شرایط انصراف از دانشگاه آزاد و همچنین ارائه کلیه راه حل ها برای انصراف از دانشگاه ، می توانید با مشاوران ایران تحصیل با شماره های 9099072952 تماس از سراسر کشور و 9092305587 (تماس از استان تهران) پاسخگویی از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل در ارتباط باشید.
 
 
 
 
 
 
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از رشته ها و هچنین دانشجویان شرایط خاص با تبصره ها و قوانین متفاوتی همراه خواهد بود.
 
 
 
 
 
 
برای ثبت اعتراض به نتایج قبولی دانشگاه آزاد بدون کنکور[social icon=”undefined” link=”#” size=”32″ ]کلیک کنید.
 
هزینه انصراف از دانشگاه آزاد 1400-99
 
[img=600x401]file:///C:/Users/2017/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.jpg[/img]هزینه انصراف از تحصیل
 
همانطور که در بخش مربوط به انصراف از تحصیل ذکر شد، شما لازم است برای تائید انصراف خود، هزینه انصراف از دانشگاه آزاد را پرداخت نمایید. برخی از داوطلبان در رابطه با دوبار انصراف از دانشگاه ممکن است سوالاتی داشته باشند. در واقع دوبار انصراف می تواند یکبار در زمان انصراف اولیه شما باشد و یک زمان بازگشت مجدد شما برای ادامه تحصیل که در برخی از دانشگاه های کشورمان این امکان و اجازه به داوطلبان عزیز داده شده است.
متاسفانه در سال های گذشته چنانچه یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد تصمیم به انصراف می نمود، موظف به پرداخت تمامی شهریه دانشگاه آزاد می بود و همین مسئله به نوبه خود موجب عدم انصراف از دانشگاه توسط دانشجویانی که حتی بعضا از رشته خود ناراضی بودند، می گردید. ولی خوشبختانه با توجه به تغییراتی که در این دانشگاه به وجود آمد، امکان دیگری فراهم گردید که نیازی به پرداخت کل هزینه توسط دانشجویان نمی باشد.
 
مقطع تحصیلی
نحوه محاسبه هزینه انصراف از تحصیل
کاردانی، کارشناسی ناپیوسته، کارشناسی ارشد ناپیوسته
(تعداد نیمسال های ثبت شده – 4) × (نصف شهریه ثابت)
کارشناسی پیوسته
(تعداد نیمسال های ثبت شده – 8) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (دامپزشکی)
(تعداد نیمسال های ثبت شده – 12) × (نصف شهریه ثابت)
دکترای حرفه ای (گروه پزشکی)
کل شهریه پایه نیمسال تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
دکتری تخصصی
(تعداد نیمسال های ثبت شده – 7) × (نصف شهریه ثابت)
دکتری تخصصی ورودی 94 به بعد
(تعداد نیمسال های ثبت شده – 6) × (نصف شهریه ثابت)
دستیاری تخصصی
کل شهریه تحصیلی باقی مانده تا اتمام دوره
 
این میزان شهریه همانطور که می دانید با توجه به رشته های داوطلبان می تواند متفاوت باشد. همچنین یکی از سوالاتی که در این زمینه و در اینجا مطرح می شود، در رابطه با حق یکبار انصراف از دانشگاه می باشد که برخی از دانشجویان در این زمینه دارند. به طور کلی می توان گفت شرایط انصراف از دانشگاه آزاد برای برخی از سال های متفاوت خواهد بود.
 
 
 
مراحل انصراف از دانشگاه آزاد 1400-99
 
مراحل انصراف از دانشگاه آزاد در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متفاوت می باشد. همچنین برخی از شرایط انصراف از دانشگاه آزاد نیز از جمله تفاوت های این مقاطع می تواند باشد. یکی از سوالات دیگری که مطرح می گردد این است که چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد ؟ که در این زمینه در ادامه خواهیم پرداخت. اما در ابتدا لازم است مرحله انصراف از دانشگاه و تکمیل فرم انصراف است که این فرم در سایت دانشگاه شما وجود دارد.
در مرحله دوم لازم است هزینه انصراف از تحصیل را با ورود به سامانه و همچنین وارد نمودن اطلاعات دانشجویی خود ، در پنل مورد نظر مطابق با میزان تعیین شده شهریه پرداخت نمایید. در گام های بعدی که فرم درخواست دانشجویان تکمیل گردید، هر یک از آنان می بایست منتظر نظر کارشناس تسویه دانشگاه باشند تا نظرات خود را ارائه نمایند.
مراحل و شرایط انصراف از دانشگاه آزاد توسط هر یک از کارشناسان دانشگاه تعیین شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن ، هر یک از دانشجویان می توانند نسبت به انجام انصراف از دانشگاه اقدام نمایند. وضعیت دانشجویان را پس از مراجعه حضوری مورد بررسی قرار داده و نسبت به درخواست وی بررسی های لازم صورت خواهد پذیرفت و پس از آن در صورت موافقت امکان انصراف دانشجو به ثبت خواهد رسید.
 
جهت اطلاع از نحوه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کلیک نمایید
 
 
چندبار میتوان از دانشگاه آزاد انصراف داد؟
 
[img=600x401]file:///C:/Users/2017/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image002.jpg[/img]چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد
 
یکی از سوالاتی که برای برخی از دانشجویان ممکن است در مرحله دوم به وجود آید این است که چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد؟ در این رابطه می توان گفت این موضوع بستگی به کار شما خواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه شما دانشجویی باشید که برای مدتی مرخصی گرفته باشید، شما دانشجوی انصرافی محسوب خواهید شد و امکان ادامه تحصیل را نخواهید داشت.
نکته مهم در پاسخ به سوال چندبار می توان از دانشگاه انصراف داد ؟ آن است که در صورتی که شما دانشجوی عزیز بتوانید دلیل موجهی برای انصراف خود از دانشگاه پس از تکمیل انصراف از تحصیل داشته باشید و دانشگاه مورد نظر دلیل شما را برای این موضوع بتواند بپذیرد، امکان ادامه تحصیل مجدد را به شما خواهد داد و می توانید نسبت به ادامه تحصیل در این دانشگاه اقدام نمایید.
چنانچه هنوز به پاسخ مناسبی در رابطه با اینکه چندبار میتوان از دانشگاه انصراف داد ؟ دست نیافته اید و یا مایل به اطلاع کامل تر و دقیق تری در رابطه با شرایط انصراف از دانشگاه آزاد می باشید، می توانید با مشاورین و متخصصین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید مشاورین ما همه روزه ، حتی ایام تعطیل، آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های مندرج دروب سایت تماس حاصل نمایید.
 
 
 
مطالب مرتبط
خلاصه مقاله : در این مقاله قصد داشتیم تا شما را با شرایط انصراف از دانشگاه آزاد آشنا کنیم و راهنمایی های لازم را در ارتباط با نحوه انصراف از دانشگاه و ثبت نام مجدد ، هزینه انصراف از دانشگاه و مراحل انصراف از دانشگاه ارائه دهیم. متقاضیان عزیز توجه داشته باشید جهت دریافت راهنمایی های بیشتر میتوانید با مشاورین ما در تماس باشید.
 منبع : شرایط انصراف از دانشگاه ازاد
پاسخ


پیام‌های این موضوع
شرایط انصراف از دانشگاه آزاد - توسط edumoshaver - 16-01-2020, 03:02 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کارنامه و رتبه قبولی رشته مدیریت پروژه و ساخت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری iranmoshavere 0 469 01-08-2020, 03:11 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  شرایط تحصیل در اسپانیا iranmoshavere 0 737 19-07-2020, 01:01 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 99 edumoshaver 0 410 16-04-2020, 01:26 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد edumoshaver 0 55 16-04-2020, 12:27 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 edumoshaver 0 56 16-04-2020, 12:20 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  رشته های دانشگاه غیرانتفاعی 99 edumoshaver 0 125 15-04-2020, 01:45 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  اعلام نتایج میهمانی دانشگاه آزاد edumoshaver 0 93 15-04-2020, 01:38 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  شرایط میهمانی دانشگاه آزاد 99 edumoshaver 0 67 15-04-2020, 01:34 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  شرایط آزمون لیسانس به پزشکی edumoshaver 0 67 15-04-2020, 01:28 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  دانشگاه های پیام نور تهران edumoshaver 0 102 15-04-2020, 01:07 PM
آخرین ارسال: edumoshaver

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان