توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(( بی تو هرگز با تو عمری ))
#1
Wink 
تکنولوژی یک جزء لازم از زندگی روزمره ما شده است. برای درک این که چرا تکنولوژی امروزه بسیار مهم است، مقاله زیر را بخوانید.
آیا تا به حال از خودتان پرسیده‌اید که چرا تکنولوژی امروزه بسیار مهم است؟ فقط به اطراف نگاهی بیندازید و خودتان خواهید دانست که چرا مهم است. در واقع، در هر ثانیه از زمان، شما با تکنولوژی احاطه شده‌اید. چه شما در حال کار کردن باشید و چه در حال استراحت، همیشه در حال استفاده از تکنولوژی هستید. آن در هر جایی و در هر زمانی به کار می‌رود. استفاده از آن، زندگی را آسان کرده است. ما به تکنولوژی نیاز داریم. آن مهم است. می‌پرسید چرا؟ خوب ادامه دهید.
[عکس: 102361.JPG]
به خاطر تکنولوژی، مکان‌های خیلی دور به یک دیگر نزدیک‌ شده‌اند. به خاطر تکنولوژی سرعت زندگی افزایش یافته است. ارتباط تند و سریع شده، سفر چابک و سریع شده، حرکت آسان شده، کار سریع شده، تعامل و در نتیجه زندگی سرعت گرفته است. کارهایی که زمانی ساعت‌ها طول می‌کشیدند تا کامل شوند امروزه می‌توانند در عرض چند ثانیه انجام شوند. دنیا کوچک‌تر و زندگی سریع است. نازنین – تکنولوژی.
چرا تکنولوژی مهم است؟
به خاطر کاربرد تکنولوژی، استاندارد زندگی ما افزایش یافته است. نیازهای ما آسان‌تر و راحت‌تر برآورده می‌شوند. تکنولوژی منجر به پیشرفت‌هایی در کشاورزی شده است که به این خاطر تولید مواد غذایی افزایش یافته است. به خاطر پیشرفت‌هایی در زمینه مهندسی و معماری، ساختن سازه‌های شهری عظیم ممکن شده است. تکنولوژی هر صنعتی را ارتقا داده است. تجارت‌ها رشد کرده‌اند و فرصت‌های شغلی بیشتری را خلق کرده‌اند. پیشرفت‌ها در تکنولوژی منجر به ظهور سبک‌های جدیدتر و سریع‌تر حمل و نقل و ارتباطات شده‌اند. کاربرد تکنولوژی، تحقیق در زمینه موضوع‌هایی از ژنتیک گرفته تا فضای ماورای عالم خاکی را ارتقا داده است. تکنولوژی‌های کامپیوتر و اینترنت در همه جا حاضر هستند. آنها هر بخش را تغییر داده‌اند؛ چه پزشکی باشد، چه گردشگری، چه تحصیل، چه سرگرمی و یا هر چیز دیگری. تکنولوژی بر هر جنبه از زندگی تأثیر گذاشته است و آن را آسان‌تر، بهتر و متفاوت‌تر ساخته است. تکنولوژی زندگی را تغییر داده است.
[عکس: 102362.JPG]
دنیا روشن شد!
کشف الکتریسیته تمام تاریکی را از بین برد و دنیا روشن شد. اگر به خاطر استفاده از تکنولوژی نبود، ما قادر نبودیم که نیروی الکتریکی تولید کنیم یا آن را مهار کنیم. امروزه، آن می‌تواند به سبب تکنولوژی از طریق روش‌های مختلفی تولید شود. انرژی حرارتی (از سوختن سوختهای فسیلی در نیروگاههای برق، از بخار در نیروگاههای حرارتی برق و از واکش‌های شیمیایی در نیروگاههای هسته‌ای برق) به انرژی مکانیکی تبدیل می‌شود که توربین‌های متصل به یک ژنراتور الکتریکی را که تولید الکتریسیته می‌کند، به حرکت درمی‌آورد. به خاطر تکنولوژی و با استفاده از کابل‌های هوایی و زیرزمینی، الکتریسیته می‌تواند در کوچک‌ترین خانه‌ها در دورترین نقاط دنیا توزیع شود. چه چیزی استفاده از منابع انرژی متعدد را برای تولید الکتریسیته ممکن می‌سازد؟ کاربرد تکنولوژی. چگونه الکتریسیته می‌تواند به دورترین نقاط منتقل شود؟ دوباره، با استفاده از تکنولوژی.
[عکس: 102363.JPG]
نیازهای اولیه :
چگونه نیازهای اولیه ما اگر تکنولوژی نبود، به آسانی برآورده می‌شد؟ بشر قادر بود نیازهای خود را حتی قبل از ظهور تکنولوژی برآورده کند. اما آن موقع خیلی دشوار و ابتدایی بود. به غذاهای امروز نگاهی بیندازید – تازه، کنسرو شده و یا فرآوری شده، هر نوع غذایی در پشت در خانه شما در هر لحظه‌ای حاضر است. لباس؟ خدای من، تنوع خیلی زیادی وجود دارد و راحتی خیلی زیادی با لباس‌های مختلف برای مناسبت‌ها و فصل‌های متفاوت وجود دارد. کجا تکنولوژی به تصویر آمد؟ هر جا. از غذا تا مد، تکنولوژی نقشی برای ایفا دارد. چگونه همه‌ی اینها می‌توانستند به روشی دیگر تولید شوند؟ به پناهگاه‌های امروز نگاهی بیندازید – پناهگاه‌ها؟ ساختمان‌های بلند، خانه‌های ییلاقی بزرگ، آپارتمان‌های تجملی – همه‌ی اینها چگونه می‌توانستند ساخته شوند اگر تکنولوژی نبود!
[عکس: 102364.JPG]
و بیشتر . . .
چگونه آب به خانه‌ها می‌رسد؟ به کمک ذخیره‌ی عظیم آبی و سیستم‌های انتقال. چگونه‌ خانه‌ها وقتی نیاز باشد گرم یا سرد می‌شوند؟ به خاطر سیستم‌های گرمایشی و تهویه هوا. چگونه می‌تواند غذا بدون فاسد شدن نگهداری و حفظ شود؟ به خاطر سرد سازی و نگهداری در یخچال. چگونه سازه‌های عمرانی می‌توانند زیر آب ساخته شوند؟ چگونه آسمان خراش‌ها به این بلندی ایستاده‌اند؟ به خاطر پیشرفت‌هایی در زمینه مهندسی عمران و معماری. هم چنین سازه‌های مقاوم به زلزله و ضد آتش که ما امروزه می‌بینیم هدیه‌ای از پیشرفت‌های تکنولوژی هستند. به طور خلاصه، ما زندگی تجملی و شیک خود را مدیون تکنولوژی هستیم.
[عکس: 102365.JPG]
تجارت رشد کرد :
تجارت، بزرگ و کوچک به تکنولوژی نیاز داشت تا زنده بماند. آنها رشد کردند و در طول کشورها به خاطر پیشرفت‌های تکنولوژیکی گسترده شدند. این تکنولوژی بود که به سازمان‌ها قدرت داد تا بالهای خود را بگسترانند. اگر تکنولوژی نبود، فرآیندهای پیچیده صنعتی چگونه انجام می‌شدند؟ اگر ماشین‌ها نبودند، تولید انبوه غذاها چگونه ممکن بود؟ اگر کامپیوترها نبودند، صنعت نرم افزار چگونه رشد می‌کرد؟ رشد تجارت فرصت‌های شغلی برای افراد ایجاد کرد و تکنولوژی نقش بزرگی در رشد تجارت داشت. این یعنی این که چقدر تکنولوژی مهم است.
[عکس: 102366.JPG]
ارتباطات آسان‌تر شد!
تکنولوژی راهی را که مردم با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند تغییر داده است. سیستم‌های ارتباطی از کبوترانی که پیغام‌ها را حمل می‌کردند به پست‌های الکترونیکی و پیام‌های فوری که مسافت‌های طولانی را در عرض چند ثانیه طی می‌کنند، رشد یافته‌اند. تکنولوژی موبایل و ارتباط ماهواره‌ای سرعت ارتباطات را افزایش داده است و ارتباط را آسان‌تر ساخته است. اینترنت مبادله آسان اطلاعات را در طول مسافت‌های دور ممکن ساخته است. حتی امروز، شما می‌توانید به این صفحه از پایگاه وب در یک کشور خیلی دور دسترسی داشته باشید. فقط با چند کلیک از ماوس کامپیوتر می‌توان به هر جایی در اینترنت رفت. شما وارد یک دنیای کاملاً جدید حتی بدون درک آن می‌شوید!
ارتباط ماهواره‌ای و رادیویی صنعت سرگرمی را تغییر داده است. حال به خاطر تکنولوژی، کانال‌ها از سراسر دنیا روی دستگاه تلویزیون شما در دسترس هستند. نمایش‌های تلویزیونی و فیلم‌ها می‌توانند بعد از آزاد شدن در عرض چند دقیقه به مقادیر انبوه برسند. ارتباط رادیویی، پخش برنامه‌ها در دورترین نقاط دنیا را ممکن ساخته است.
[عکس: 102367.JPG]
یادگیری جالب شده است :
از نقش کامپیوترها و اینترنت در تحصیل نمی‌توان چشم پوشی کرد. استفاده از کامپیوترها در تدریس یادگیری را جالب‌تر ساخته است. کامپیوترها ذخیره‌ و ارائه بهتر اطلاعات را ممکن می‌سازند در نتیجه فرآیند تدریس را راحت‌تر و موثرتر می‌سازند. سی دی‌های آموزشی همه جا در دسترس هستند. سمینارها و درس‌ها می‌توانند به صورت پی دی اف و یا حتی ویدیو بر روی وب سایت بارگذاری شوند. این کار اطلاعات را قابل دسترس‌تر ساخته است و روش‌های بهتر انتشار دانش را فراهم کرده است. مدرک‌ها و دوره‌های آموزشی آنلاین منجر به گسترش تحصیل شده‌اند. امروزه، مردم می‌توانند تحصیلات خود را حتی به هنگام انجام کارهای خود ادامه دهند چون تحصیل آنلاین انعطاف پذیری برای انجام این کار به آنها می‌دهد. به خاطر شبکه جهانی وب، تمام اطلاعات در دنیا به صورت گسترده در دسترس است.
[عکس: 102368.JPG]
تکنولوژی تحقیق علمی را ارتقا می‌دهد!
تکنولوژی در بخش مراقبت از سلامتی همانند بخش‌های دیگر مهم است. از ارتباط آسان بین متخصصان مراقب سلامتی و بیماران گرفته تا روش‌های پزشکی که توسط کامپیوتر انجام می‌شوند، تکنولوژی همه جا است. در کار با دستگاه‌های مشاهده‌ی بیمار و ابزار جراحی تکنولوژی وجود دارد. در روشهای تشخیص مختلف، از اسکن گرفته تا درمان‌های پیچیده، تکنولوژی نقش حیاتی دارد. بسیاری از روش‌های پزشکی مکانیزه شده‌اند. حتی جراحی‌ها شبیه سازی شده‌اند و توسط ماشین‌ها همکاری می‌شوند.
پیشرفت تکنولوژیکی هرگز متوقف نخواهد شد. نانو تکنولوژی نیز در حال درک چیزها در سطح نانو است. اکتشافات فضایی نیز در حال اکتشاف زندگی ماورای عالم خاکی هستند. تحقیق ژنتیکی آشکار کرده است که چگونه ویژگی‌های مختلف و یا حتی بیماری‌های ارثی از طریق نسل‌ها منتقل می‌شوند. فرآیندهایی مثل مهندسی ژنتیک و تولید مثل در حال تلاش برای تغییر ویژگی‌های افراد هستند. هوش مصنوعی می‌تواند ماشین‌هایی را ایجاد کند که یاد بگیرند در نتیجه هوش را در آنها گسترش می‌دهد. تکنولوژی‌های نسل چهارم ارتباط موبایلی به سرعت‌های شگفت انگیز در زمینه صدا و ارتباط ویدویی در شبکه‌های موبایلی دست یافته است. چیزهایی که ما هرگز نمی‌توانستیم تصور کنیم به خاطر کاربرد تکنولوژی به صورت واقعیت درآمده است.
اتوماسیون قلب و مرکز هر قطعه تکنولوژی است. تکنولوژی پیچیده‌ترین فرآیندها را به صورت خودکار درآورده است چه ارتباط باشد، چه تحصیل، چه پزشکی و یا هر صنعت دیگری. با کاربرد تکنولوژی فرآیندهای حساس و زمان‌بر می‌توانند به راحتی و در زمان کمتر اجرایی شوند. کارهای پرزحمت و تکراری توسط ماشین‌ها بهتر انجام می‌شوند. (بدون خسته شدن!) مردم مجبور نیستند که خیلی به اندازه‌ی زمانی که تکنولوژی نبود، تقلا بکنند. با اتوماسیون کارآیی و سرعت آمد. آنها تلاش انسانی و زمان را به مقدار خیلی زیادی ذخیره کردند و زندگی را آسان و راحت ساختند. هیچ چیزی مثل تکنولوژی زندگی را تغییر نداده است و این دقیقاً دلیل این است که چرا امروزه تکنولوژی بسیار مهم است و همیشه مهم خواهد بود.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
(( بی تو هرگز با تو عمری )) - توسط sinabed1393 - 11-05-2019, 12:47 AM

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان