توضیح لینک f/"> توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاربرد موس در نبود کیبورد
#1
Thumbs Up 
چه کار های از موس در نبود کیبورد می توان انجام داد 
چه کارهای در نبود کیبورد نمی توان با موس انجام داد.
هنگامی که امکان استفاده از ماوس را ندارید، احتمالا باخودتان فکرکرده اید چقدر خوب بود اگر می شد به وسیله کیبورد نیز کلیدهای مکان نما را کنترل کرد.خوشبختانه چنین قابلیتی هم در ویندوز و هم در مک اواس تعبیه شده تا بتوان مکان نما را فقط با کلیدهای کیبورد حرکت داد.در ویندوز این مکان بانام keys mouse شناخته می شود که در قسمت Ease of Access center و گزینه mark the mouse easier touse قرار گرفته است. اماباتوجه به آنکه می خواهیم آن را بدون نیاز به ماوس فعال کنیم ، می توانیم بانگه داشتن کلیدهای AIt و shift سمت چپ کیبورد و زدن کلید num Lock این کار را انجام دهیم .پس از فعالسازی(که بایه بوق کوتاه وآیکونی درکنیم، بانگه داشتن کلیدهای AIt , shift سمت چپ کیبورد و زدن کلید Num Lock این کار را انجام دهیم.پس از فعالسازی( که بوق کوتاه وآیکونی در قسمت اعلان ها مشخص می شود)، به کمک هشت کلید اعداد دور 5 عمل کلیک را انجام دهید.باهمین ترکیب کلیدها هم میتوانند قابلیت را غیر ممکن کنید. مک اواس نیز همین امکان را دقیقا باهمین نام دراختیار کاربر گذاشته است. ترکیب میابر فعالسازی Mouse keys دراین سیستم عامل ،کلیدهای F5+OPtion+Command است که در کیبوردهای دارای اعداد با همان اعداد مثل ویندوز حرکت و کلیک صورت گرفته و در کیبوردهای فاقد اعداد،از کلیدهای اطراف کلید L  برای حرکت و ازاین کلید برای کلیک استفاده می شود.این را همیشه در نظر داشته باشید که در ویندوز، کلید Tab یکی از کاربردی ترین کلیدها هنگام استفاده از کیبورد است. هنگامی که می خواهید برنامه یا فایلی را از دستکتاپ انتخاب کنید ، کافی است یک بار کلیدTap را بزنید تا اولین آیکون انتخاب شود و سپس با دکمه های جهت، به آیکونی که می خواهید برسید. با زدن این کلید به دفعات بعدی ،منوی استارت و قسمت های دیگرTaskbar انتخاب می شود. در داخل برنامه ها هم این کلید بخش ها ودکمه ها را انتخاب می کند. علاوه براین، دربرنامه هایی که تب های مختلف دارتد(مانند مرورگرها یا Manager Task) باترکیب CtrI و کلیدTab T میتوانید میان این تب ها حرکت کنید. میانبر AIt+Tab هم برای انتخاب میان پنجره های باز به کار می رود.اعمال مربوط به پنجره برنامه ها در ویندوز به کمک کلید AIt انجام می شود.بازدن این کلید،منوی برنامه ها نمایش داده می شودکه به وسیله کلیدهای جهت می توانید گزینه ها را انتخاب کنید. علاوه برفعالسازی منو، با ترکیبAIt باحروف اول منو(مثلا Fبرای منوی File)،آن منوبازمی شود.فعالسازی منوی برنامه ها را به وسیله کلیدF10 هم میتواننیدانجام دهید.ترکیب مهم دیگرکلیدAIt به همراه کلیدF4 است که پنجره فعال را می بندد.ترکیب EscCerI+shift راهم فراموش نکنیدکه ManagerTask ویندوز را باز میکند.
درمک اواس مهم ترین دکمه، کلید Command است که حجم عظیمی از عملکردها باترکیبی ازاین کلید صورت میگیرد.باترکیبF2+Command میتوانید نوار (منو بالا)رافعال کرده
بنابراین یکی از مهمترین کلیدهایی که باید هنگام استفاده از کیبورد به خاطر داشته باشید،کلیدویندوز است.با فشردن این کلید،منوی استارت بازشده وپس از آن می توانید با تایپ نرم افزار یا تنظیم مورد نظرتان، آن رااجرا کنید.بسیاری از کاربران این نکته را نمی دانند که ویندوز ترکیب میانبری هم برای باز کردن منوی استارت دارد:CtrI+Esc... پس اگرباکیبوردی برخورد کردیدکه کلیدویندوز آن کارنمی کرد،بازهم به کمک این ترکیب می توانید به راحتی منوی استارت راباز کنید. معادل این عمل در مک اواس ، برنامه SPotIight است که برای جستجو درتمام قسمت های سیستم عامل مورد استفاده قرار میگیرد.ترکیب میانبر پیش فرض برای باز کردن این قابلیت ، SPace Command است که اگر کامپیوتر مک دارید، بسیاربه کارتان خواهد آمد.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
کاربرد موس در نبود کیبورد - توسط farzin.yar - 24-10-2018, 10:55 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  کاربرد استابلایزر behnam.m126 1 153 06-01-2019, 11:20 AM
آخرین ارسال: Peyman Moghadam

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان