تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum
پنج راه برای کاهش بحرانِ میانسالی - نسخه قابل چاپ

+- تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum (http://forum.kishtech.ir)
+-- انجمن: پردیس فناوری کیش (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: مشاوره و مددکاری اجتماعی و خانواده (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=110)
+--- موضوع: پنج راه برای کاهش بحرانِ میانسالی (/showthread.php?tid=26722)پنج راه برای کاهش بحرانِ میانسالی - fatemehghazanfariyan - 09-11-2018

پنج راه برای کاهش بحرانِ میانسالی
تا همین اواخر، بحران میانسالی مردان زیاد جدی گرفته نمی شد و با آن به صورت طنز با عنوان « دوران چلچلی مردان» یاد می کردند. افسردگی، احساس شکست، یاس و ضعف هویتی و ترس از مرگ، بیشتر از آنچه که فکرش را می کردیم گریبان مردان را می گیرد.
برای مثال، میزان خودکشی مردان ۴۵ تا ۵۹ ساله، در بعضی کشورها یک سوم همه خودکشی ها را در بر می گیرد.
برای همین اجازه دهید از دید دکتر David Fraser به راه حل هایی اشاره کنیم که به مردان میانسال کمک می کند از این مرحله بحرانی عبور کنند:
۱- به افرادی که وضع بدتری دارند کمک کنید
شاید در وهله اول به نظر برسد مردان میانسال، وقتی خودشان نیازمند هستند چطور می توانند به کمک دیگران بشتابند؟ مردانی که دچار بحران هویت میانسالی هستند اگر بتوانند توجه و دقت شان را صرف کسانی کنند که با مشکلات خیلی سخت تری دست به گریبان هستند می توانند مسیر متلاطم خودشان رابا صبر و ارامش بیشتری درک کنند و بر اساس آن اقدام کنند.
۲- درد خودتان را تبدیل به راز نکنید
مردان دنیای جدید از نظر مخفی کردن مشکات شان، فرق چندانی با قدیمی ترها ندارند چون معمولا مردان قادر به تشریح مشکلات عاطفی شان نیستند. به مردان نه تنها یاد نمی دهند بلکه حتی به طور ضمنی می گویند اگر راز دل و مشکل شان را بر زبان آورد افراد ضعیفی هستند.
برای شروع به سمت یک دوست خوب و کمابیش منطقی بروید و بدون هیچ ملاحظه ایی مشکل تان را با او در میان بگذارید. بعدها کم کم یاد می گیرید بدون هیچ شرم و گناهی، درخواست حمایت و مشورت از دیگران هم داشته باشید.
۳- شغل و درآمد یک مرد همه هویتش نیست....

ادامه...