تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: سیر نزولی بیت کوین
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
تحقیقات و ارزیابی‌های تیم تحلیلگران جی‌پی‌مورگان، ازجملهنیکلاس پنیگیرتزوگلو استراتژیست بازار جهانیخبر از آن می دهد که مؤسسات و نهادهای سرمایه‌گذاری، از طولانی شدن دوران بی‌رونقی بازار دارایی‌های دیجیتال ترسیده‌اند.
 
به نظر می‌رسد که مشارکت و حضور مؤسسات مالی در بخش تجارت و معاملات بیت‌ کوین بسیار کمرنگ‌تر شده است. ما شاهد کاهش چشم‌گیر متریک‌های جریان کلیدی هستیم.
حجم معاملات ارزهای رمزنگاری‌شده، همچنان سیر نزولی را طی می‌کند و هم‌زمان، علاقه‌ی تجار و سرمایه‌گذاران به بیت‌کوین نیز در حال کاهش است. این روندها، آثار جانبی بسیار مخربی را در سراسر بازار به وجود می‌آورند.
در طول این دوره‌ی رکود، سایر ارزهای دیجیتال نیز از آسیب‌های بزرگ در امان نبوده‌اند. به‌علاوه، عدم سودآوری ماینرها در زمستان دارایی‌های رمزنگاری‌شده، همچنان ادامه دارد.
این امر نشان می‌دهد که سقوط قیمت رمزارزها، به نقطه‌ای رسیده است که استخراج آن‌ها برای برخی از ماینرها صرفه‌ی اقتصادی ندارد و آن‌ها ترجیح می‌دهند دستگاه‌های خود را خاموش کنند.
اما برخی از فعالین داخل بازار معتقدند که تحلیلگران به علت تمرکز بیش‌ازحد بر هزینه‌های استخراج، چشم‌انداز اصلی بازار را از دست‌ داده‌اند. بنیان‌گذار صندوق سرمایه‌گذاری Digital Currency Group معتقد است که هزینه‌های معدن‌کاوی یا استخراج، معیار مناسبی برای ارزش‌گذاری کلاس دارایی دیجیتال نیستند.
شما باید تصمیمات سرمایه‌گذاری یک ماینر را از هزینه‌های عملیاتی که او برای استخراج بیت‌کوین تحمل می‌شود، متمایز بدانید.
معمولاً عملیات استخراج، با تمرکز بر دوره‌های بلندمدت برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود و ماینرها به دستاوردهای کوتاه‌مدت فکر نمی‌کنند.
آن گروه از کسب‌وکارهای استخراج ارزهای دیجیتال، که در طول پنج سال گذشته تأسیس‌شده‌اند، تاکنون سرمایه‌ی بسیار زیادی را کسب و جمع‌آوری کرده‌اند. آن‌ها می‌توانند باوجود زیان دهی، به کار خود ادامه دهند
بدبینی و نگاه تیره‌ی جی‌پی‌مورگان نسبت به بیت‌کوین، موضوع جدیدی نیست و مستقیماً، از مقامات بالای این شرکت نشأت می گیرد
دیمون بارها وعده داده که دیگر در مورد بیت‌کوین صحبت نمی‌کند، اما در ماه اکتبر سال جاری مجدداً تأکید کرد که از بیت‌کوین بیزار است. بااین‌حال او فناوری بلاک‌چین را سوژه‌ی متفاوتی می‌داند و ضمن اشاره به قانونی بودن این فناوری، حمایت خود را از آن اعلام کرده است.
من واقعاً هیچ اهمیتی برای بیت کوین قائل نیستم؛ اما بحث بلاک‌چین فرق می‌کند. بلاک‌چین یک فناوری واقعی است، درحالی‌که بیت‌کوین شباهتی به پول‌های فیات ندارد.