توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۱۴۰۲
#1
پس از اعلام نتایج اولیه دکتری ۱۴۰۲، داوطلبانی که در کارنامه آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد شده اند و کد دسترسی به انتخاب رشته این دانشگاه را دریافت نمودند، می توانند با مطالعه دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۱۴۰۲ از شرایط مربوط به پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد، سهمیه، نام و کد رشته ها و واحد های دانشگاهی، شرایط وضعیت خدمت وظیفه عمومی و … مطلع شوند.

دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد برای دانشجویان مجاز منتشر می شود. داوطلبان کنکور دکتری دانشگاه آزاد که مجاز به انتخاب رشته شده اند می توانند با مطالعه دقیق موارد درج شده در دفترچه انتخاب رشته، کد رشته محل مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
[عکس: %D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1%DA%86%D9%87-%D8...%D8%AF.jpg]
زمان انتشار دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد
? دانشگاه آزاد هرساله تعداد محدودی دانشجو برای تحصیل در مقطع دکتری پذیرش می کند. پس از سال ۹۶، تصویب شد که دیگر آزمون دکتری دانشگاه های آزاد و دولتی مجزا بر هم برگزار نگردد و کنکور تمامی داوطلبان دانشگاه سراسری و آزاد در یک روز برگزار شود. متقاضیان دانشگاه آزاد و سراسری با هم در آزمون دکتری ثبت نام کرده و برای شرکت در آزمون آماده می شوند. هرساله نتایج اولیه شرکت کنندگان در اوایل اردیبهشت ماه منتشر می شود.
دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد نیز همزمان با اعلام نتایج منتشر می شود. داوطلبان که بعد از دریافت کارنامه خود در انتهای آن درج شده بود که مجاز به انتخاب رشته هستند می توانند دفترچه انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد را از لینک مستقیم دانلود کنند. لازم به ذکر است که باید کد دسترسی در انتهای کارنامه آنها درج شده باشند تا با استفاده از آن انتخاب رشته کنند. از میان کد رشته های محل مورد های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.
[list]

[*]انتخاب رشته و پذیرش دانشجو

[*]پذیرش نهایی داوطلب

[*]شرایط و نحوه ثبت نام در دکتری دانشگاه آزاد

[*]سهمیه های موثر در انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد

[*]انتخاب رشته اینترنتی
[/list]شامل ۳ جدول دیگر در مورد اولین جدول، درباره نام و کد رشته ها ، دومی شرایط خدمت وظیفه عمومی، سومی نام و کد استان به همراه نام و کد شهرستان محل تولد داوطلب می باشد.
دانلود دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد

در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد علاوه بر این که لیست تمامی رشته ها درج شده است، شرایط و ضوابط عمومی و خصوصی انتخاب رشته و پذیرش دانشگاه نیز درج شده است. مطالعه دفترچه انتخاب رشته برای تمامی داوطلبانی که قصد انتخاب رشته دارند واجب می باشد. به همین خاطر در ادامه لینک دریافت دفترچه مذکور را برای سهولت شما عزیزان قرار داده ایم.
نحوه دانلود دفترچه آزمون دکتری آزاد 
? تمامی داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری برای اطلاع دقیق از لیست رشته ها و واحد های دانشگاهی نیاز به دریافت دفترچه انتخاب رشته دارند. قابل ذکر می باشد که دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد با دانشگاه سراسری متفاوت می باشد. داوطلبان بعد از دریافت نتیجه اولیه و یا کارنامه خود در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته باید به سایت مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد ( azmoon.org ) مراجعه کرده و دفترچه انتخاب رشته را دانلود کنند.
تمامی موارد درج شده در دفترچه دانشگاه آزاد و سراسری با هم فرق دارد و متفاوت می باشند. نکته مهم این است که داوطلبان باید دقت کنند بر اساس نمره کل و رتبه در سهمیه که کسب کرده اند، انتخاب های درست و بجا را انجام دهند. از آنجایی که انتخاب رشته بسیار مهم و اساسی می باشد داوطلبان می توانند برای دریافت کمک با مشاوران متخصص ایران تحصیل در ارتباط باشید تا اطلاعات لازم را کسب کنید و درست انتخاب رشته کنند.
 
موارد مهم در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد
داوطلبانی که قصد شرکت در کنکور دکتری دانشگاه آزاد را دارند با دانلود دفترچه آزمون دکتری با موارد مهم و شرایط که در دفترچه درج شده است روبه رو می شوند. سهمیه های مربوط به هر یک از داوطلبان در این دفترچه نیز درج شده است. در ادامه موارد مهم موجود در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد، مطرح شده است.
پذیرش نهایی داوطلبان
? زمانی که بازه تعیین شده برای انتخاب رشته به پایان رسید دانشگاه آزاد شروع به بررسی انتخاب های داوطلبان می کند و داوطلبانی که در رشته انتخابی خود قبول شده باشند را دعوت به مصاحبه می کنند. اسامی داوطلبان قبول شده در انتخاب رشته و دعوت به مصاحبه از طریق سایت دانشگاه آزاد اعلام می گردد.
داوطلبان باید در زمان تعیین شده آمادگی خود را برای شرکت در مصاحبه اعلام کنند. در صورتی که فرد قبول شده مبلغ تعیین شده را پرداخت نکرده باشد و یا در زمان تعیین شده برای مصاحبه حضور نداشته باشد، به منزله انصراف وی می باشد. نتایج نهایی دانشگاه آزاد بعد از بررسی های نهایی از طریق سازمان سنجش اعلام می گردد. داوطلبان برای مشاهده قبولی و یا عدم قبولی نهایی می توانند به این سامانه مراجعه کنند.
منبع: https://b2n.ir/h98275
پاسخ


پیام‌های این موضوع
دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۱۴۰۲ - توسط gholam123 - 16-04-2023, 06:04 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی آموزش و پرورش moshaveranebartar 0 1,354 15-03-2023, 02:00 PM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پردیس خودگردان moshaveranebartar 0 532 26-01-2023, 12:02 PM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  نمونه کارنامه های قبولی دکتری دامپزشکی moshaveranebartar 0 475 30-11-2022, 12:04 PM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  نمونه کارنامه های قبولی دکتری کشاورزی و منابع طبیعی moshaveranebartar 0 476 30-11-2022, 11:54 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  ثبت نام آزمون دکتری وزارت بهداشت moshaveranebartar 0 122 30-11-2022, 11:22 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  پشتیبان آزمون دکتری moshaveranebartar 0 518 17-11-2022, 11:49 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  معرفی بهترین مشاوران کنکور دکتری moshaveranebartar 0 302 17-11-2022, 11:37 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  مصاحبه دکتری دانشگاه های سراسری و آزاد moshaveranebartar 0 148 17-11-2022, 11:30 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  اشتباه در انتخاب رشته کنکور دکتری moshaveranebartar 0 101 17-11-2022, 11:21 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  ثبت نام دکتری بدون کنکور moshaveranebartar 0 94 17-11-2022, 10:53 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان