توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مهم ترین نکات راه اندازی زغال
#1
راهنمای راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره
همانطور که می دانید تولید زغال از گذشته های دور سود فراوانی داشته است. برای تولید زغال، خاک اره از کارگاه های چوب بری و مبلمان چوبی و … با هزینه بسیار مناسب و ارزان خریداری می شود. سپس به کارخانه های تولید زغال منتقل می گردد.
به طور کلی زغال به ۲ روش سنتی و صنعتی تولید می شود. در روش سنتی متریال مورد استفاده برای تولید زغال، چوب و فضای کوره کاهگلی می باشد. در روش صنعتی نیز به دستگاه تولید زغال فشرده که با پیشرفت تکنولوژی تولید شده است نیاز داریم. لازم به ذکر است که مواد اولیه کارگاه های تولید زغال با روش صنعتی، خاک اره، پوست گردو و بادام و خاک زغال است.
نحوه تولید زغال چگونه است؟
جهت راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره، ابتدا باید تجهیزات با کیفیت و دستگاه های مناسب را تهیه کنید. برای تولید زغال فشرده، در فرآیندی خاک اره به بریکت تبدیل می شود. بریکت به ترکیب خاک اره با موادی خاص می گویند که در قالب فشرده قرار می گیرد و معمولاً به شکل مکعب مستطیل می باشد. سپس بریکت ها وارد کوره شده و به ماده هموژن (عملیاتی که در آن خواص فیزیکی ماده به کربن خالص تبدیل می شود) مبدل می شود. پس از تبدیل به زغال بسته بندی شده و به بازار انتقال می یابد
لازم به ذکر است که در دنیای امروز کشور ایران بهترین جایگاه را برای زغال و راه اندازی خط تولید ذغال دارا می باشد. چرا که از نظر دسترسی به مواد اولیه موقعیت مناسبی دارد و همچنین در خاورمیانه نیز پایگاه انرژی مواد سوختنی می باشد. در نتیجه زغال به سهولت به کشور های عربی و اروپایی صادر می شود
راه اندازی خط تولید زغال به چه تجهیزاتی نیاز دارد؟
توجه داشته باشید که اگر تصمیم به راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره گرفته اید تا به سود برسید، به سود رسیدن در این شغل مستلزم تولید زغال با کیفیت می باشد. تولید زغال با کیفیت از طریق راه اندازی خط تولید زغال با تجهیزات و دستگاه های مناسب امکان پذیر می باشد. راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره به تجهیزات متفاوتی نیاز دارد. این تجهیزات عبارتند از:
دستگاه اکسترودر:
یکی از مهم ترین دستگاه ها در خط تولید زغال فشرده، دستگاه اکسترودر می باشد. میزان کیفیت بریکت وابسته به عملکرد دستگاه اکسترودر می باشد.
لازم به ذکر است که دستگاه اکسترودر تولید شده توسط نوین ابتکار صنعت با توجه به طراحی منحصر به فردی که دارد، با قدرت و مهارت بالا توانسته از رقبای قدر خود سبقت بگیرد و تحولی عظیم را در عرصه راه اندازی خط تولید زغال ایجاد نماید.
کوره پخت زغال:
در فرآیند تولید زغال نیاز به کوره پخت زغال می باشد تا بتوان این ماده در انواع مختلف و در حجم مناسب تولید کرد. به طور کلی کوره زغال در دو نوع سنتی و صنعتی موجود می باشد. همانطور که می دانید کوره های سنتی به روش های قدیمی و توسط انسان با ابزار های مختلف ساخته می شوند. همچنین برای راه اندازی آن ها نیاز به مواد قابل اشتعال می باشد.
نوع دیگر کوره های پخت زغال کوره های صنعتی می باشند که امروزه در مدل های مختلف در بازار موجود می باشند. این کوره ها توسط شرکت های متخلفی به فروش می رسند. نوین ابتکار صنعت یکی از برترین تولید کنندگان دستگاه و کوره زغال می باشد. شما سروران گرامی می توانید کوره های با کیفیت را از این مجموعه تهیه کنید.
خشک کن و سرند:
دستگاه تولید زغال در راه اندازی خط تولید زغال عبارت است از دستگاه خشک کن یا منبع حرارتی که با مشعل گازوئیلی یا گازی تغذیه می شود. این دستگاه سبب خشک شدن و از بین رفتن رطوبت مواد وارد شده به دستگاه می شود.
راهنمای راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره
یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی خط تولید زغال، دریافت راهنمای راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره می باشد. چرا که افراد باید بتوانند روی کار خود مسلط باشند و در صورت ایجاد مشکل در خط تولید، مشکل را حل کنند. دقت داشته باشید که این راهنمایی باید از یک شرکت معتبر و کار بلد دریافت شود. در واقع راهنمای راه اندازی خط تولید زغال فشرده از خاک اره به شما کمک می کند که در زمان خود صرفه جویی کنید.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
مهم ترین نکات راه اندازی زغال - توسط toliidzoghal - 21-02-2023, 02:20 PM

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان