توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترین لوله باز کنی در دماوند
#1
آیا سینک بوی بد می دهد؟ سینک به درستی تخلیه نمی شود و آب راکد می شود؟ هر دو ممکن است به دلیل انسداد لوله‌ها باشد، مشکلی را تکرار می‌کند که می‌توانیم با از بین بردن کثیفی که مانع آنها می‌شود، آن را حل کنیم. آیا می دانید چگونه گرفتگی لوله ها را در خانه باز کنید؟
 
لوله ها برای انتقال مایعات طراحی شده اند و برخی از مواد جامد در نهایت می توانند آنها را مسدود کرده و به آنها آسیب برسانند . برای جلوگیری از این مشکلات، ممنوعیت برخی اعمال و نگهداری لوله ها مهم است. امروز ما به شما آموزش می دهیم که چگونه آن را انجام دهید و چگونه آن را در زمانی که آسیب از قبل وارد شده است برطرف کنید.
 لوله باز کنی در دماوند
فهرست مطالب
 
    1 جلوگیری از ترافیک
        1.1 هرگز لوله ها را نریزید ...
        1.2 سیفون ها را به طور منظم تمیز کنید
    2 روش برای رفع گرفتگی لوله ها
        2.1 پیستون دستی
        2.2 گیره فنری
        2.3 محلول جوش شیرین خانگی
        2.4 پیستون شیمیایی مایع
 
جلوگیری از ترافیک
 
انجام دهید تعمیر و نگهداری دوره ای برای جلوگیری از تجمع کثیفی و گرفتگی لوله های ما اولین قدم برای انجام این کار این است که از مواد اضافی مانند ریختن روغن استفاده شده، رنگ، ضایعات مواد غذایی و غیره در سینک ظرفشویی خودداری کنید. دوم، تمیز کردن دوره ای سیفون یا دیگ سیفون.
 
جلوگیری از گرفتگی لوله ها
هرگز لوله نریزید...
 
اگرچه قبلاً به آن اشاره کردیم، هرگز به خاطر نمی‌آوریم که لوله باز کنی در دماند‌ها عمدتاً آب را حمل می‌کنند و بنابراین هرگونه زباله جامد مانند زباله‌های غذا، نوار بهداشتی یا مو می‌تواند آنها را مسدود کند. به همین دلیل هرگز نباید داخل لوله ها بریزید...
 
    باقی مانده یا ضایعات آشپزخانه.
    مواد شیمیایی مانند رنگ، رنگ و حلال.
    روغن برای پخت و پز استفاده می شود.
    توده های مو .
 
سیفون ها را مرتب تمیز کنید
 
تمیز کردن منظم فاضلاب سینک و فاضلاب حمام می تواند شما را از مشکلات بعدی نجات دهد. همچنین هنگامی که سینک یا حوضچه تخلیه نمی شود . نمی دانی چگونه این کار را انجام دهی؟ نگران نباشید، خیلی ساده است.
 
قبل از هر کاری، فضای زیر سینک یا سینک را تمیز کنید تا راحت کار کند و یک سطل زیر سیفون قرار دهید تا آب جمع شود. همچنین یک لگن آب گرم و صابون تهیه کنید و دستکش بپوشید. پیچ های لازم برای آزاد شدن سیفون را باز کرده و اجازه دهید آب خارج شود. سپس قطعات سیفون را جدا کرده و در سینک فرو کنید تا قبل از مونتاژ مجدد آنها را تمیز کنید.
 
 
 
سیفون تمیز
 
روش های رفع گرفتگی لوله ها
 
روش های مختلفی برای رفع گرفتگی لوله ها وجود دارد. و بسیار کم پیش می آید که استفاده از یک یا ترکیبی از روش های مختلف از جمله تمیز کردن سیفون مشکل لوله های شما را حل نکند. قدم به قدم پیش بروید تا از استفاده از پیستون های شیمیایی اجتناب کنید.
پیستون دستی
 
تقریباً همه در خانه یک پیستون دارند. این ابزار ساده برای از بین بردن مواد زائد جامد بسیار مفید است تا زمانی که خیلی به لوله چسبیده یا خیلی دور از لوله باز کنی در دماندی نباشد. ، با مکش مانند مدرن ترین نسخه آن: پیستون پنوماتیک
 
پاک کننده لوله
 
چگونه کار می کند؟ قرار ساکشن کاپ را روی لوله باز کنی در دماندی و سرریز سینک را با یک پارچه بپوشانید تا خلاء ایجاد شود. سپس دسته را فشار دهید و سپس آن را بکشید تا کثیفی که همراه با آب باقیمانده در سینک، سینک یا دوش خارج می‌شود، مکیده شود. عمل را تکرار کنید و کثیفی را که بیرون می آید جمع کنید.
کلیپ بهار
 لوله باز کنی در دماوند
اگر عمل قبلی کار نمی کند و سیفون تمیز است، احتمالاً مشکل به دلیل وجود یک عنصر خاص یا تجمع کثیفی محکم است که لوله را دور از لوله باز کنی در دماندی مسدود می کند. در این موارد و برای جلوگیری از پیستون شیمیایی که ممکن است به لوله ها آسیب برساند، استفاده از پیستون فنر ایده آل است.
 
کلیپ بهار
 
چگونه کار می کند؟ پیستون فنری ابزاری است که بسیاری از ما با آن آشنا نیستیم. با این حال، استفاده از آن بسیار آسان است. برای این کار باید پیچ سیفون یا قایق سیفون را باز کنید و فنر را از آنجا وارد کنید. همانطور که فنر پیشرفت می کند، خاک به جلو می راند تا زمانی که به ناحیه شفاف تری از دایره لوله برسید. هنگامی که این اتفاق می افتد، شما باید فنری را بکشید که بخشی از مانع را با خود می کشد.
محلول جوش شیرین خانگی
 
راه حل خانگی پیشنهادی ما می تواند به شما کمک کند انسدادهای جزئی را برطرف کنید تا به لطف واکنش اسید (سرکه) با نمک (بی کربنات سدیم) این کار، در میان سایر محصولات، دی اکسید کربن تولید می کند، گازی که خاک را از طریق لوله ها می کشد.
 
جوش شیرین
 
بریزید نصف فنجان جوش شیرین و سپس نصف فنجان سرکه. حدود 15 دقیقه صبر کنید تا واکنش اتفاق بیفتد سپس در آب جوش بریزید که در قابلمه را کم کم حرارت می دهید تا دم بکشد.
پیستون شیمیایی مایع
 
پیستون های شیمیایی برای حل شیمیایی گریس و سایر رسوبات آلی که در لوله ها انباشته می شوند طراحی شده اند. آنها باید آخرین راه حل باشند، زیرا آنها محصولات قوی هستند که نیاز به دستکش، ماسک و تهویه خوب دارند. اگر به درستی استفاده شوند، نیازی به آسیب رساندن به لوله‌ها ندارند، مگر اینکه قبلاً قدیمی باشند یا بسیار قدیمی باشند اما اصلاً پایدار نباشند.
 
آیا تعمیر و نگهداری منظم لوله انجام می دهید؟
 
محتوای مقاله به اصول اخلاقی ویراستاری . برای گزارش یک اشکال، اینجا را کلیک کنید .
/////////////////////////
گرفتگی در لوله ها - از بین بردن در خانه. نحوه تمیز کردن لوله های فاضلاب بهترین راه برای پاکسازی گرفتگی لوله ها
 
اغلب انسداد را می توان با یک پیستون از بین برد.
 
دیر یا زود، انسداد در لوله ها رخ می دهد که از تخلیه طبیعی آب جلوگیری می کند. علل معمول گرفتگی مو، باقی مانده صابون، چربی، کثیفی و سایر زباله هایی است که روی لوله ها جمع می شوند و رسوب ایجاد می کنند. برای رفع گرفتگی ها به یک ابزار نسبتاً ارزان نیاز دارید که می تواند رفع اکثر انسدادها بدون تماس با لوله کش روش های اثبات شده زیر تقریباً هرگونه انسداد لوله های شما را بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن برطرف می کند. پاک کننده های شیمیایی فاضلاب بهترین راه حل هستند، زیرا به برخی از انواع لوله ها آسیب می رسانند، شما را در معرض بخارات مضر قرار می دهند، در بیشتر موارد بی اثر و گران هستند.
روش ها و روش های رفع انسداد
 
ابتدا موها و سایر مواد زائد را از دهانه لوله باز کنی در دماند جدا کرده و از یکی از روش های تمیز کردن لوله استفاده کنید.
 
یک کتری آب بجوشانید، بگذارید کمی خنک شود و آب را مستقیماً در آبکش بریزید. 10-15 دقیقه صبر کنید و سپس می توانید استفاده کنید.
تمیز کردن گرفتگی لوله ها با کابل آب
 
Ako se klip nije nosio s blokadom, upotrijebite vodovodni kabel. Vodovodni kabel je fleksibilna čelična opruga sa namotanim krajem koja se koristi za uklanjanje blokada dalje niz odvodnu cijev. Princip rada vodovodnog kabela je zakačiti blokadu i izvući je iz cijevi.
 
سطل را زیر سینک قرار داده و پیچ را باز کرده و سیفون را بردارید. سیفون را از تمام آلودگی ها تمیز کنید. اگر آب از سینک نشت کرده باشد و سیفون مسدود نشده باشد، انسداد بیشتر در لوله است. کابل را داخل لوله ای که سیفون به آن وصل شده است وارد کنید و آن را از آن عبور دهید. هنگامی که احساس مقاومت کردید، کابل را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. اگر دوباره کمی به جلو حرکت کرد، احتمالاً به تازگی از خم لوله عبور کرده اید. در غیر این صورت، به چرخاندن ادامه دهید و به آرامی کابل را به جلو فشار دهید تا علت انسداد مشخص شود. به هیچ وجه کابل را محکم فشار ندهید، زیرا می تواند به آن آسیب برساند و بعید است که انسداد را برطرف کنید. سپس به آرامی کابل را از لوله جدا کرده و تمام زباله ها را از آن جدا کنید. به احتمال زیاد، نمی توانید همه دلایل انسداد را به یکباره از بین ببرید، در این مورد، این روش را تکرار کنید. سپس سیفون را دوباره جمع کنید و آب گرم را روشن کنید تا از رفع گرفتگی مطمئن شوید. اگر لوله باز کنی در دماندی وان مسدود شده باشد، در برخی موارد با عبور کابل از سوراخ سرریز می توان به راحتی به انسداد رسید.
چگونه گرفتگی توالت را تمیز کنیم
 
پیستون برای تمیز کردن گرفتگی توالت نیز مناسب است، اما اگر نمی‌خواهید آن را کثیف کنید، می‌توانید از ابزار دیگری استفاده کنید. گرفتگی توالت معمولاً به دلیل ترکیبی از مدفوع و دستمال توالت ایجاد می شود. به مرور زمان آب دستمال توالت را نرم کرده و از هم می پاشد. بنابراین، می توانید یک سطل پر آب را مستقیماً در توالت بریزید. ایده این است که آب را در اسرع وقت بیرون بریزید و اجازه ندهید که بریزد. این کار بیشتر از آنچه که با فلاشینگ معمولی به دست می آید، ایجاد می کند. اگر چیزی بهبود نیافت، نیم ساعت صبر کنید و دوباره امتحان کنید. این روش تقریبا همیشه موثر است، اما ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا کار کند.
 
امروزه در هر مسکن راحت یک سیستم فاضلاب وجود دارد که به این معنی است که خطر گرفتگی لوله های فاضلاب وجود دارد. بنابراین، هر فردی باید بیاموزد که چگونه انسداد یک لوله را به تنهایی و بدون منتظر رسیدن یک لوله کش برطرف کند. راه های زیادی برای رفع انسداد وجود دارد و انجام بسیاری از آنها آسان است. در خود تمیز کردن، روش های شیمیایی یا مکانیکی برای رفع گرفتگی ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
 
ایجاد انسداد در لوله فاضلاب امری رایج است. مانعی برای حرکت فاضلاب، پوشش چربی، باقی مانده صابون، زباله و زنگ در دیواره های داخلی لوله ها است. هنگام استفاده از فاضلاب، باید وضعیت لوله ها را به دقت کنترل کنید، به خصوص که انجام آن دشوار نیست.
 
فقط کافی است به سرعت خروج آب از وان و فرو رفتن دقت کنید. اگر کندتر از حد معمول شروع به ترک کرد، باید بلافاصله اقدامات لازم را انجام دهید، بدون اینکه منتظر بمانید تا دوشاخه مجرای لوله را کاملاً مسدود کند و از استفاده از فاضلاب جلوگیری کند. اما حتی اگر لوله‌ها خیلی گرفتگی داشته باشند و جریان آب متوقف شده باشد، می‌توانید گرفتگی لوله‌ها را در خانه برطرف کنید.
روش های تمیز کردن شیمیایی
 
استفاده از روش های تمیز کردن شیمیایی کم وقت ترین راه برای خلاص شدن از انسداد است، بنابراین اغلب در خانه استفاده می شود.
استفاده از درمان های خانگی
 
برای رفع انسداد و به عنوان یک اقدام پیشگیرانه، می توانید از وسایل ساده استفاده کنید:
 
    اسید سیتریک یا خاکستر سودا. سه لیتر آب را بجوشانید، دو بسته (هر کدام 20 گرم) اسید سیتریک یا نصف لیوان نوشابه را در آب داغ بریزید. مایع داغ را در آبکش بریزید.
    جوش شیرین و سرکه. سودا به مقدار یک لیوان در آبکش ریخته می شود. سپس همان حجم سرکه معمولی سفره را آنجا می ریزند. پس از آن، واکنش خنثی سازی با کف فراوان آغاز می شود. در طی این فرآیند، رسوبات چربی حل شده و انسدادها از بین می روند.
 
هر دوی این محصولات باید به عنوان یک اقدام پیشگیرانه در آشپزخانه استفاده شوند، جایی که فاضلاب اغلب با رسوبات چرب مسدود می شود، زیرا چربی را به خوبی حل می کنند. اما هنوز هم چنین وسایل ساده ای به رفع انسداد قوی کمک نمی کند.
با استفاده از ابزارهای آماده
 
شما می توانید با کمک مواد شیمیایی خانگی مدرن با انسداد مقابله کنید. به عنوان بخشی از چنین آماده سازی - اسیدها و قلیاها، که واکنش نشان می دهند و رسوبات روی لوله ها را حل می کنند. تعداد زیادی از آنها در فروشگاه ها وجود دارد. اینها پودرها، مایعات و محصولات ژل مانند هستند. همه وجوه را می توان به سه گروه تقسیم کرد:
 
    آماده سازی های پیشگیرانه با حداقل محتوای مواد فعال. برای جلوگیری از ایجاد انسداد توصیه می شود گاهی اوقات استفاده شود.
    داروهای فعال در صورتی که آب با سرعت کمتری نسبت به معمول به فاضلاب تخلیه می شود، از چنین محصولاتی استفاده شود.
    داروهای اورژانسی این محصولات حاوی حداکثر مقدار مواد فعال هستند، از آنها برای رفع انسدادهای جدی استفاده می شود.
 لوله باز کنی در دماوند
 
دارو در سوراخ تخلیه ریخته می شود، اجازه داده می شود تا مدتی عمل کند (زمان دقیق قرار گرفتن در معرض در دستورالعمل ها مشخص شده است)، سپس سیستم با آب فراوان شسته می شود.
 
    نصیحت! پاک کننده های لوله حاوی مواد سوزاننده هستند، بنابراین هنگام کار با آنها باید از دستکش های محافظ استفاده شود.
 
هنگام انتخاب نحوه تمیز کردن فاضلاب، دستورالعمل ها را به دقت بخوانید. تولید کنندگان چندین گزینه برای محصولات تمیز کننده تولید می کنند. داروهای جهانی وجود دارد، و داروهای با هدف خاص وجود دارد.
 
به عنوان مثال، ذوب فعال مو. اگر لوله حمام مسدود شده باشد، این گزینه ایده آل است. و برای تمیز کردن خروجی زیر سینک آشپزخانه، باید دارویی را انتخاب کنید که چربی را حل کند. علاوه بر این، هنگام انتخاب، به شکل ابزار توجه کنید. در فروش عبارتند از:
 
 
    پودرها مواد پاک کننده پودری در کیسه های پلاستیکی بسته بندی می شوند. استفاده از آنها به شرح زیر است: پودر را در سوراخ تخلیه ریخته، سپس 2-3 فنجان آب داغ را در همان محل می ریزند. پس از آن، فوم می تواند از سوراخ تخلیه شروع به برجسته شدن کند، نباید از این ترسید، واکنشی از قبل شروع شده است که رسوبات روی دیواره های لوله را حل می کند. پس از 2-3 ساعت انتظار (زمان مشخص شده در دستورالعمل)، باید لوله را با آب زیاد و ترجیحاً داغ شستشو دهید.
    مایعات این فرم نیز مانند پودر اعمال می شود، با این تفاوت که پس از وارد شدن ژل به لوله، نیازی به ریختن آب نیست.
    ژل. این فرم مقرون به صرفه ترین و موثرترین در نظر گرفته می شود، زیرا ژل ضخیم داخل لوله را می پوشاند و رسوبات تشکیل شده بر روی دیواره های داخلی را حل می کند.
 
روش های تمیز کردن مکانیکی
 
لوله ها می توانند نه تنها به دلیل تجمع تدریجی رسوبات روی دیوارها، بلکه به دلیل نفوذ اجسام خارجی - کهنه ها، کیسه ها و غیره مسدود شوند. در این مورد، روش های تمیز کردن شیمیایی بعید است کمک کند. نیاز به تمیز کردن مکانیکی لوله دارد. برای خود تمیز کردن لوله های فاضلاب از پیستون یا کابل آب استفاده می شود.
تمیز کردن پیستون
 
با کمک پیستون می توان با گرفتگی های کوچک مقابله کرد. اصل این روش تمیز کردن، فشار دادن هوا به لوله است. فشار هوا پلاگین مسدود کننده لوله را از بین می برد و زباله ها را به سمت پایین لوله می راند.
 
فرآیند تمیز کردن پیستون بسیار ساده است، هر کسی می تواند بر این عملیات مسلط شود.
 
    مقداری آب به داخل سینک نفوذ می کند.
    پیستون را نصب کنید و مطمئن شوید که سوراخ تخلیه کاملا مسدود شده است.
    با فشار دادن دسته، هوا به داخل دهانه تخلیه پمپ می شود. شما باید 5-8 نوسان ایجاد کنید.
    با کشیدن شدید دسته به سمت بالا، پیستون خارج می شود. اگر آب جمع آوری شده قبلی به سرعت ناپدید شد، شیر آب را باز کنید تا سیستم شستشو شود. اگر بلوک حذف نشد، می توانید چندین بار دوباره امتحان کنید.
 
 
نظافت با طناب آب
 
اگر پلاگینی در نزدیکی سوراخ تخلیه ایجاد شده باشد، می توانید انسداد را با یک پیستون برطرف کنید. اما از این گذشته ، لوله ها در تمام طول خود مسدود می شوند و گاهی اوقات چوب پنبه در فاصله ای از وسایل لوله کشی ظاهر می شود. در این مورد، رفع گرفتگی با استفاده از کابل انجام می شود. هنگام اجرای کار حضور دو نفر الزامی است.
 لوله باز کنی در دماوند
اول از همه، شما باید محل چوب پنبه را تعیین کنید. بیشتر اوقات، انسداد در سیفون در محل اتصال لوله خروجی با T یا زاویه ایجاد می شود. تمام انسدادها را می توان به سه گروه تقسیم کرد:
 
    محلی. در این حالت آب فقط از یک دستگاه مثلاً از سینک خارج نمی شود.
    به طور کلی. در این حالت، آب ممکن است چندین وسیله لوله کشی را به طور همزمان ترک نکند.
 
    در سطح جهانی. در این حالت سیستم لوله باز کنی در دماندی کاملاً متوقف می شود. این وضعیت زمانی رخ می دهد که یک دوشاخه در بالابر فاضلاب تشکیل شود.
 
    نصیحت! انسداد در بالابر فاضلاب یک ساختمان مسکونی در حال حاضر یک اورژانس محلی است، زیرا فاضلاب آپارتمان های واقع در طبقات بالا از توالت ها و سایر دستگاه های لوله کشی آپارتمان های واقع در زیر سرریز می شود.
 
برای رفع انسداد موضعی یا عمومی، باید سیفون دستگاهی را که جریان آب از آن متوقف شده است جدا کنید و دسترسی به لوله فاضلاب را باز کنید. در صورت نیاز به تمیز کردن رایزر، دسترسی به این لوله با تجدید نظر فراهم می شود - کوپلینگ های ویژه با پوشش های قابل جابجایی.
 
 
در ساختمان های چند طبقه، چنین تجدید نظرهایی در آپارتمان ها از طریق 2-3 طبقه، به عنوان مثال، در طبقات 1، 5 و 9 قرار دارند. تمیز کردن کابل به شرح زیر انجام می شود:
 
    سیفون را بردارید و دسترسی به لوله را باز کنید.
    یک کابل به لوله وارد می شود و آنها شروع به فشار دادن آن به داخل می کنند. در این مرحله، شخص دیگری باید دسته کابل را بچرخاند، که به پیچیدن موها و سایر مواد زائد اطراف کابل کمک می کند.
    پس از اینکه نوک کابل روی بلوک قرار گرفت، لازم است آن را به آرامی به جلو و عقب حرکت دهید تا بلوک از بین برود.
    پس از اتمام کار، سیفون را در جای خود قرار داده و سیستم را شستشو دهید.
 
گرفتگی لوله فاضلاب را می توان به طور مستقل از بین برد. برای این کار می توانید از مواد شیمیایی خانگی استفاده کنید یا از روش های مکانیکی با استفاده از پیستون یا کابل لوله کشی استفاده کنید.
 
حتی تمیزترین حمام نیز ممکن است مسدود شود. البته، صاحبان معمولی خیلی کمتر با این مشکل مواجه می شوند، اما نمی توان وقوع انسداد را رد کرد. برای اینکه کاملا آماده باشید و در صورت بروز مشکل گیج نشوید، باید چند ابزار مهم در مزرعه داشته باشید و نحوه رفع گرفتگی حمام را به دقت مطالعه کنید.
دلایل ایجاد گل و لای
 
دیر یا زود توده‌های مو، پشم، تکه‌های کهنه و مواد دیگر در لوله‌ها جمع می‌شوند که باعث ایجاد گل و لای شده و مانع از عبور فاضلاب می‌شوند. همچنین یکی از دلایل گرفتگی می تواند پوشش چرب باشد که به چسبندگی آلودگی های خانگی کمک می کند. برای اینکه بفهمید وقتی لوله قبلاً گرفتگی دارد چه کاری باید انجام دهید، تعیین ماهیت و میزان انسداد مهم است.
 
گرفتگی لوله تخلیه
 
اگر این اتفاق در یک ساختمان آپارتمانی رخ داده است، ابتدا باید دریابید که آیا این یک انسداد محلی (در سیم کشی فاضلاب آپارتمان) است یا یک خانه مشترک (در بالابر فاضلاب). وقتی انسداد محلی است، می توانید خودتان با آن مقابله کنید، اما با یک خانه مشترک نمی توانید بدون متخصص انجام دهید.
 
تشخیص آن بسیار آسان است: کافی است آب را در دو نقطه (حمام و آشپزخانه) باز کنید و مشاهده کنید: آب فقط در یکی از نقاط خارج نمی شود، به این معنی که انسداد محلی است. در هر دو نقطه ایستاده است - بالابر لوله مسدود شده است و می توانید با خیال راحت با یک لوله کش تماس بگیرید. شما می توانید با انسداد محلی مقابله کنید. شما فقط باید تعدادی از قوانین را دنبال کنید و به توصیه های افراد با تجربه گوش دهید.
 لوله باز کنی در دماوند
رفع گرفتگی به صورت مکانیکی
 
روش های مختلفی برای تمیز کردن لوله ها از گرفتگی وجود دارد:
 
    حرارتی - استفاده از آب گرم، آب جوش؛
    شیمیایی - با کمک داروهای خورنده؛
    مکانیکی - با کمک کابل آب، فنجان سیفون را باز کنید.
    تمیز کردن تحت فشار - با استفاده از پیستون.
 
    توجه! از روش حرارتی در لوله هایی که ممکن است در برابر دمای بالا مقاومت نکنند استفاده نکنید.
 
گاهی اوقات ممکن است چندین ساعت طول بکشد تا درخواست تماس استاد را تکمیل کنید و منتظر او بمانید. گرفتگی فاضلاب، استفاده از آب و واحد بهداشتی را به طور کلی غیرممکن می کند.
یک مکنده همیشه در دسترس است
 
در زرادخانه یک زن خانه دار خوب، تمام ابزار لازم برای هر موقعیتی در دسترس است. پیستون یکی از مهم ترین وسایل خانه است. بدون کمک او، شما نمی توانید با انسداد در حمام یا در سینک در آشپزخانه انجام دهید. تمیز کردن انسداد حمام با پیستون کمی دشوارتر از سینک است. هنگام از بین بردن چنین انسدادی، لازم است سوراخ سرریز را با یک پلاگین یا پیستون دیگر ببندید تا در محل تمیز کردن خلاء ایجاد شود.
 
رفع گرفتگی با پیستون
 
نحوه تمیز کردن لوله در حمام با پیستون:
 
    کف فنجان لاستیکی پیستون را با وازلین چرب کنید.
    پیستون را با سوراخ وان تراز کنید.
    سوراخ سرریز وان حمام را با یک پلاگین یا پیستون دیگر ببندید.
    آنقدر آب بریزید که ¼ فنجان لپه را بپوشاند.
    چند حرکت پیشرونده انجام دهید.
    انسداد را بردارید.
 
توجه داشته باشید که وان و سینک به هم متصل هستند و فشارهای ایجاد شده توسط پیستون نیز به آنها می رسد. حتما سوراخ های تخلیه را بپوشانید تا از پاشیدن محتویات به بیرون جلوگیری کنید.
 
پیستون به شما این امکان را می دهد که انسداد لوله ها را بدون کمک متخصص برطرف کنید
 
نکته: گاهی اوقات با بازکردن و تمیز کردن فنجان سیفون مشکل حل می شود.
 
اگر بار اول انسداد برطرف نشد، این روش را تکرار کنید. توجه داشته باشید که پیستون فقط می تواند آن انسدادهایی را که نزدیک درن هستند برطرف کند، اگر لوله پشت سیفون مسدود شده باشد، باید روش دیگری را انتخاب کنید.
طناب - یک راه کارآمد
 
اگر معلوم شد که کلیپ بی فایده است، مشکل بسیار جدی تر است. ما باید به توپخانه سنگین تر متوسل شویم - کابل آب. طول کابل آب معمولاً بیش از 3.5 متر نیست، برای رفع گرفتگی لوله، لازم است آن را در سوراخ تخلیه وارد کنید.
 
با چرخاندن آهسته دستگیره واقع در یک انتهای کابل، لازم است دستگاه را تا زمانی که انتهای دیگر روی بلوک قرار گیرد، وارد کنید. با یک حرکت چرخشی تند، باید انسداد لوله را بردارید و یک حرکت رفت و برگشت انجام دهید که گرفتگی لوله را پاک می کند.
 
کابل آب با نازل برای تمیز کردن گرفتگی در لوله ها
 
در طرف مقابل دستگیره، کابل به شکل مته است که به دلیل آن دوشاخه گل آزاد می شود و قطعات کوچک آن بلافاصله از مسیر فاضلاب عبور می کنند و قسمت اصلی انسداد به کابل می چسبد و برطرف می شود. . هنگام برداشتن کابل از سوراخ تخلیه، فوراً آن را از خاک پاک کنید تا تمام محتویات لوله لکه دار نشود.
 
    توجه! هنگام کار با لوله باز کنی در دماندی های مسدود شده اقدامات احتیاطی را انجام دهید. با دستکش های لاستیکی ضخیم، عینک ایمنی و ماسک کار کنید تا از ابتلا به عفونت جلوگیری کنید.
 
فقط با کابل کار نکنید. برای یک نفر دشوار است که هم جهت کابل و هم چرخش آن را در لوله کنترل کند. علاوه بر این، کابل از فولاد الاستیک ساخته شده است و می تواند به شما آسیب برساند.
شیمی با هرگونه انسداد مقابله خواهد کرد
 
اگر لوله ای که گرفتگی دارد نه با پیستون و نه با کابل تمیز نمی شود و حتی تمیز کردن سیفون نتیجه مورد انتظار را نمی دهد چه باید کرد؟ در این مورد، شما باید به مواد شیمیایی متوسل شوید. با کمک شیمی می‌توانید هر انسدادی را بدون کوچک‌ترین تلاشی برطرف کنید.
 
آماده سازی شیمیایی برای تمیز کردن انسداد نیاز به رعایت دقیق دستورالعمل های استفاده دارد
 
هنگام انتخاب یک پاک کننده لوله، باید تمام اجزای فعال داروی انتخابی را در نظر بگیرید. برخی از آنها آنقدر تهاجمی هستند که استفاده از آنها فقط در لوله های چدنی امکان پذیر است. و برخی را می توان به طور انحصاری برای لوله های پلاستیکی استفاده کرد.
 
خیلی مهم!!! هنگام کار با هر آماده سازی شیمیایی، حداکثر مراقبت و تجهیزات حفاظتی مورد نیاز است.
 
برای رسیدن به نتیجه مطلوب، لازم است مقدار مشخص شده روی برچسب را در سوراخ تخلیه ریخته و صبر کنید تا کار خود را انجام دهد. سپس آب گرم را روشن کرده و لوله فاضلاب را با آب از گرفتگی و محصول سیل زده تمیز کنید.
 
هنگام کار با مواد شیمیایی نکات ایمنی را رعایت کنید. از تماس با پوست یا غشاهای مخاطی خودداری کنید. همچنین باید اطمینان حاصل کنید که چنین محصولاتی روی سطوح کرومی قرار نمی گیرند، در غیر این صورت نه تنها می تواند لوله را تمیز کند، بلکه میکسر را از روکش کروم نیز تمیز می کند.
 
مواد شیمیایی به راحتی با تمام گرفتگی های لوله ها مقابله می کنند
 
از آماده سازی های شیمیایی نیز برای اهداف پیشگیری استفاده می شود، دوزهای کمی از ماده رقیق شده با آب در سوراخ تخلیه ریخته می شود و چند دقیقه صبر می کند تا دارو شروع به کار کند. سپس با آب گرم جاری شسته می شود. این روش حداقل یک بار در ماه انجام می شود.
 
    نکته: از آسیب رساندن به محیط می ترسید - از داروهای مردمی برای رفع انسداد در حمام استفاده کنید. آنها به همان اندازه مؤثر نیستند، اما ایمن هستند.
 
داروهای مردمی
 
چیزی که مردم به سادگی به فکر رفع انسداد لوله ها با کمک وسایل بداهه نبودند. من اسید سیتریک ریختم، انسداد لوله را با جاروبرقی جاروبرقی زدم (این روش به شدت توصیه نمی شود - منجر به خرید یک جاروبرقی جدید می شود)، اما همه این دستکاری ها به اندازه کافی موثر نبودند. در عمل نشان داده شده است که بهتر است انسداد حمام را با نوشابه و سرکه برطرف کنید.
 
اگر نمی خواهید از وسایل مکانیکی برای تمیز کردن لوله ها استفاده کنید، روش های عامیانه برای شما مناسب است.
 
    تمیز کردن با نوشابه. نصف بسته نوشابه در سوراخ تخلیه ریخته می شود، پس از 5-10 دقیقه با آب داغ ریخته می شود.
    تمیز کردن با سرکه. 4 قاشق در سوراخ تخلیه ریخته می شود. ل نوشابه و روی یک لیوان سرکه بریزید. سوراخ بسته است. در 10 دقیقه. با یک لیتر آب جوش و سپس با جریان زیادی آب داغ بشویید.
 
روش های مختلفی توسط افراد عادی اختراع شده است، هر خانم خانه دار سعی می کند روش منحصر به فرد خود را برای تمیز کردن لوله های گرفتگی در حمام اختراع کند، اما اغلب همه اینها حرکات بیهوده ای هستند. بیشتر درمان‌های عامیانه برای سینک‌های آشپزخانه مناسب هستند، زیرا با انسداد چربی بهتر مقابله می‌کنند، اما تمیز کردن با سرکه برای حمام نیز مناسب است.
پیشگیری از انسداد
 
برای اینکه مجبور نباشید انسدادها را تمیز کنید - اجازه ندهید ظاهر شوند
 
در خطوط لوله قدیمی و فرسوده، احتمال گرفتگی گل به دلیل وجود ترک و ناهمواری در سطح داخلی لوله افزایش می یابد. بهترین پیشگیری از گرفتگی، تعویض به موقع سیم کشی و رایزر فاضلاب است. همچنین برای جلوگیری از گرفتگی، لازم است یک توری قابل جابجایی بر روی سوراخ تخلیه نصب شود که کثیفی های ناخواسته و چیزهای کوچکی را که به طور تصادفی در لوله باز کنی در دماندی می ریزند، به دام می اندازد.
 
همیشه بهتر است آلودگی را از بیرون پاک کنید تا اینکه آن را از لوله بیرون بیاورید و محتویات لوله فاضلاب را داخل حمام خود بریزید و همسایه ها را سیل کنید.
 
یک پیستون و یک سیم آب تهیه کنید تا در زمان مناسب در دسترس باشند
 
پیستون و کابل را دورتر پنهان نکنید. آنها باید در مکانی قابل دسترس باشند. در صورت هراس، در صورت بروز حادثه و فوران محتویات لوله فاضلاب، همیشه زمانی نیست که به یاد بیاورید پیستونی را که چند سال پیش خریده‌اید، کجا پرتاب کرده‌اید. شما باید سریع عمل کنید.
نحوه رفع گرفتگی در حمام با کمک ابزارهای موجود: ویدئو
 
تمیز کردن لوله ها از انسداد: عکس
 
 
 
 
 
این سوال که چگونه می توان گرفتگی لوله ها را در خانه باز کرد ممکن است توسط هر خانم خانه داری مطرح شده باشد. اولین چیزی که هنگام بروز چنین مشکلی به ذهن شما خطور می کند این است که با یک لوله کش تماس بگیرید که تمام کارهای کثیف را به صورت حرفه ای انجام دهد. اما شما باید برای چنین خدماتی هزینه کنید و علاوه بر این، هیچ کس تضمین نمی کند که یک متخصص در همان روز تماس بگیرد.
 
در این مقاله در مورد نحوه تمیز کردن لوله ها با دستان خود با استفاده از وسایل بداهه و مواد شیمیایی خانگی خاص صحبت خواهیم کرد.
علل انسداد و علائم آن
 
لوله های چدنی قدیمی بیشتر مستعد گرفتگی هستند. در اثر خوردگی فلز می تواند روی سطح داخلی آنها رشد کند که باعث کاهش نفوذپذیری فاضلاب می شود. با گذشت زمان، آلودگی های بیشتری روی این گونه برآمدگی ها جمع می شود و اگر به موقع تمیز نشوند، جریان آب از سینک یا حمام متوقف می شود.
 
دلایل اصلی گرفتگی لوله های پلاستیکی و سایر لوله ها در خانه یا آپارتمان به شرح زیر است:
 
    شستشوی کنترل نشده ضایعات از مواد غذایی، مو، کاغذ و باقی مانده های دیگر به فاضلاب؛
    تجمع رسوبات چربی روی دیواره لوله؛
    ورود اشیاء خارجی به سیستم فاضلاب؛
    عدم رعایت قوانین نصب سیستم فاضلاب.
 
راستش باید توجه داشت که دیر یا زود هر سیستم فاضلابی حتی برای مالکانی که سعی در استفاده دقیق از آن دارند ممکن است دچار گرفتگی شود. بنابراین، شما باید وضعیت لوله ها را کنترل کنید و در مرحله اولیه مشکل را حل کنید.
 
علائم انسداد تشکیل شده به شرح زیر است :
 
    بوی نامطبوع از سوراخ های فاضلاب نشان دهنده تشکیل رسوبات آلی روی لوله ها است.
    جریان ضعیف آب از سینک یا حمام نشانه کاهش قابل توجه نفوذپذیری لوله است.
    ظاهر شدن آب کثیف در سوراخ تخلیه حمام هنگام باز کردن شیر آب در سینک. این وضعیت نشان دهنده تشکیل دوشاخه در عمق فاضلاب است.
 
اگر هر یک از این علائم ظاهر شد، باید سریعاً سیستم را تمیز کنید. این تاخیر با انسداد کامل فاضلاب به پایان می رسد.
روش های تمیز کردن
 
روش های تمیز کردن فاضلاب را می توان به چند گروه اصلی تقسیم کرد:
 
    شیمیایی (با استفاده از مواد شیمیایی خانگی و داروهای مردمی)؛
    به صورت مکانیکی؛
    هیدرودینامیک
 
اما قبل از اینکه به بررسی دقیق آنها بپردازیم، باید توجه داشت که دوشاخه اغلب در سیستم فاضلاب تشکیل نمی شود، بلکه در سیفون واقع در زیر سینک است. این عنصر لوله باز کنی در دماندی باید به طور دوره ای از بقایای انباشته شده در آنجا تمیز شود. در آشپزخانه، شایع ترین علت گرفتگی، باقی مانده مواد غذایی است، در حمام - مو.
 
می توانید سیفون را با وسایلی که بعداً در مورد آن صحبت خواهیم کرد تمیز کنید، اما مؤثرترین و ساده ترین روش این است که قطعه را جدا کرده و با دست تمیز کنید . قبل از شروع، ناحیه زیر سینک را تمیز کنید، آن را با پارچه بپوشانید و یک ظرف به اندازه کافی عمیق در زیر فاضلاب قرار دهید تا آب و زباله ها جمع شود. سپس قطعه را جدا کرده، تمیز کرده و با آب گرم و مواد شوینده بشویید. پس از اتمام مراحل، سیفون را در جای خود قرار دهید.
مواد شیمیایی
 
می توانید یک دوشاخه نه چندان قوی را از بین ببرید یا با کمک مواد شیمیایی، فاضلاب را تمیز کنید. مطمئناً تبلیغات مواد شیمیایی خانگی شما را متقاعد می کند که این راه حل ها می توانند از شر هرگونه انسداد خلاص شوند، اما متأسفانه اینطور نیست. درمان‌های خانگی حتی ملایم‌تر، اما ارزان‌تر و آسان‌تر برای استفاده هستند.
 
محبوب ترین ترکیبات و روش های تمیز کردن که نیازی به سرمایه گذاری زیادی ندارند:
 
    آب جوش . اگر لوله ها فلزی هستند، می توانید حدود یک لیتر آب جوش را در لوله باز کنی در دماند بریزید. ناخالصی های جزئی به راحتی حل می شوند.
    نمک و سودا . این اجزا با موفقیت چربی را حل می کنند، بنابراین به مبارزه با آب راکد در آشپزخانه کمک می کنند. نصف فنجان نمک و یک فنجان نوشابه را با یک فنجان آب مخلوط کرده و ترکیب را به مدت 5-10 دقیقه در آبکش قرار می دهیم. هنگامی که مخلوط کار کرد، می توانید از پیستون استفاده کنید.
    نوشابه و سرکه . انحلال چوب پنبه در اثر یک واکنش شیمیایی شدید بین دو ماده ایجاد می شود. 150 گرم سودا در لومن ریخته می شود و سپس 150 میلی لیتر سرکه 9 درصد ریخته می شود. بعد از چند دقیقه می توانید از پیستون استفاده کنید یا به سادگی لوله را با آب بشویید.
 
قبل از خرید مواد شیمیایی خاص، اطلاعات روی برچسب را به دقت مطالعه کنید. بپرسید لوله های خانه شما از چه موادی ساخته شده اند و مطمئن شوید که ابزار جدا کردن دوشاخه به آنها آسیب نمی رساند.
 
قبل از شروع کار، دستان خود را با دستکش لاستیکی محافظت کنید، یک ماسک تنفسی قرار دهید. به یاد داشته باشید که چنین فرمولاسیون ها حاوی اجزای قدرتمندی هستند که به هیچ وجه نباید روی پوست و غشاهای مخاطی وارد شوند. تهویه را در اتاقی که تمیز کردن در آن انجام می شود ترتیب دهید و از تماس خانگی با دودهای حاصل جلوگیری کنید.
 
محبوب ترین خریدها:
 
    "مول" - ابزار بودجه، تولید شده توسط تولید کنندگان مختلف. چندین ساعت کار می کند. مناسب برای رفع انسدادهای جزئی و جلوگیری از ایجاد ترافیک؛
    Chirton "Clean Drins" در گرانول در دوزهای کوچک فروخته می شود که بسیار راحت است - نیازی به خرج کردن یک بسته بزرگ دارو ندارید و در آینده نیازی به ذخیره یک ماده خطرناک در خانه نخواهید داشت. با استفاده از آن، می توانید به سرعت، در حدود 15 دقیقه، از شر دوشاخ خلاص شوید. از جمله مزایای آن عدم وجود بوی تند مداوم است.
    Deboucher آماده استفاده است زیرا به شکل ژل در آمده است. ارزان است و به سرعت کار می کند (حدود یک ساعت). معایب - مصرف زیاد و عدم امکان استفاده برای فاضلاب آلومینیومی.
    "باگی پوتخان" - دارویی قوی با بوی تند. در عرض 3 دقیقه کار می کند و می تواند حتی انسدادهای قوی را برطرف کند. گران است و برای پیشگیری مناسب نیست.
    Sanox Pure Stock برای جلوگیری از ترافیک بسیار عالی است. لوله ها را از بین نمی برد و دود سوز آور منتشر نمی کند. ارزان است.
 
به صورت مکانیکی
 
تمیز کردن مکانیکی چندین مزیت دارد - لازم نیست خود و عزیزانتان را با چند ماده شیمیایی مسموم کنید و تعجب کنید که آیا این دارو مؤثر است یا خیر. لوازم مورد نیاز: پیستون، کابل آب (یا سیم)، روف.
 
کثیفی های کوچک را می توان با یک برس معمولی با پایین آوردن آن در لوله باز کنی در دماند و انجام چند حرکت تیز پاک کرد. اگر این روش شکست خورد، از پیستون استفاده کنید. لاستیک را محکم روی سوراخ تخلیه فشار دهید و آب را به داخل سینک بکشید تا پیستون را بپوشاند.
 
متداول ترین وسیله برای رفع گرفتگی در فاضلاب، پیستون است. استفاده از آن نیاز به آموزش خاصی ندارد
 
آنها چوب پنبه را می شکنند و حرکات تند رو به جلو انجام می دهند. معمولا 10-15 کافی است. اگر انسداد برطرف شود، آب به سرعت از سینک خارج می شود.
 
فقط پس از اینکه دستگاه های ساده تر را امتحان کردید، استفاده از کابل آب را شروع کنید. فراموش نکنید که باید آن را با احتیاط انجام دهید تا به لوله ها آسیب نرسانید (مخصوصاً اگر پلاستیکی باشند).
 
ترتیب کار به شرح زیر است:
 
    سیفون را بردارید.
    کابل را وارد دهانه لوله کنید و به آرامی آن را با یک حرکت چرخشی در جهت خلاف جهت عقربه های ساعت به داخل فشار دهید.
    هر از چند گاهی دستگاه را بردارید و آن را از آلودگی تمیز کنید.
    پس از بازیابی سیستم فاضلاب، سیفون را مجدداً نصب کرده و سیستم را با آب گرم فراوان شستشو دهید.
 
یک سیم پیچ خورده ضخیم می تواند به عنوان کابل استفاده شود، اما باید مطمئن شوید که انتهای آن تیز نباشد که به پلاستیک آسیب برساند.
هیدرودینامیک
 لوله باز کنی در دماوند
مواردی وجود دارد که فقط با اقدامات شدید می توان لوله باز کنی در دماندی را بازیابی کرد. به عنوان مثال، اغلب انسدادهایی که در کاسه توالت ها و لوله های قدیمی متصل به آنها ایجاد شده است، بسیار دشوار است. در آن زمان است که دستگاه های خاصی به کمک می آیند: یک دستگاه هیدرودینامیک و پمپ هایی که جت قدرتمندی از مایع ایجاد می کنند.
 
این تکنیک باید با دقت زیاد مورد استفاده قرار گیرد تا به سیستم فاضلاب آسیبی وارد نشود.
جلوگیری
 
برای اینکه دچار فاضلاب نشوید، اقدامات پیشگیرانه ساده را دنبال کنید:
 
    یک مش مخصوص روی لوله باز کنی در دماندی در سینک نصب کنید که ضایعات مواد غذایی را نگه می دارد.
    اجازه ندهید موهایتان از سینک یا کاسه توالت پایین برود.
    کاغذ، محصولات بهداشتی و سایر ضایعات نامحلول را در توالت پرتاب نکنید.
    تقریباً هر ماه یکبار تمیز کردن پیشگیرانه سیستم را انجام دهید.
 
لازم به ذکر است که لوله های پلاستیکی مدرن نسبت به لوله های فلزی حساسیت کمتری به آلودگی دارند. در بیشتر موارد، برای حفظ باز بودن سیستم کافی است سیفون ها را به موقع تمیز کنید.
ویدئو
 
ما به شما پیشنهاد می کنیم یک ویدیو در مورد موضوع مقاله تماشا کنید:
 
آیا می دانید که:
 
نه تنها بشقاب ها و فنجان ها به خوبی در ماشین ظرفشویی شسته می شوند. می توان آن را با اسباب بازی های پلاستیکی، آباژورهای شیشه ای و حتی سبزیجات کثیف مانند سیب زمینی پر کرد، اما فقط بدون استفاده از مواد شوینده.
 
تله های ویژه ای برای مبارزه با پروانه ها وجود دارد. فرمون های ماده به لایه چسبنده ای که آنها را می پوشاند اضافه می شود تا نرها را جذب کنند. با چسبیدن به تله از روند پرورش خارج می شوند که منجر به کاهش جمعیت پروانه می شود.
 
لیموی تازه فقط برای چای مفید نیست: کثیفی سطح وان اکریلیک را با مالش با نصف مرکبات برش خورده تمیز کنید یا با قرار دادن یک کاسه آب و تکه‌های لیمو در آن به مدت حداکثر 8- به سرعت مایکروفر را تمیز کنید. 10 دقیقه. شما به سادگی کثیفی های نرم شده را با یک اسفنج پاک می کنید.
 
نخ های طلا و نقره را که در قدیم برای گلدوزی لباس استفاده می کردند، گیمپ می گویند. برای به دست آوردن آنها، سیم فلزی را برای مدت طولانی با انبر تا حد ظرافت لازم می کشیدند. این جایی است که عبارت "کشیدن (بالا بردن) گیمپ" از آنجا آمده است - "درگیر شدن در کار طولانی یکنواخت" یا "به تعویق انداختن اجرای پرونده".
 
ساده ترین راه برای از بین بردن رسوب و دوده از کف اتو، نمک آشپزخانه است. یک لایه ضخیم نمک روی کاغذ بریزید و اتو را به حداکثر حرارت دهید و اتو را به آرامی چند بار روی بستر نمکی فشار دهید.
 
قبل از از بین بردن لکه های مختلف از لباس، باید دریابید که حلال انتخاب شده چقدر برای خود پارچه ایمن است. مقدار کمی از آن به مدت 5-10 دقیقه روی یک ناحیه نامحسوس از چیزها در سمت اشتباه اعمال می شود. اگر ماده ساختار و رنگ خود را حفظ کرد، می توانید به سراغ لکه ها بروید.
 
سقف های کششی ساخته شده از فیلم PVC می توانند از 70 تا 120 لیتر آب در هر 1 متر مربع از سطح خود را تحمل کنند (بسته به اندازه سقف، میزان کشش آن و کیفیت فیلم). بنابراین نمی توانید از نشت همسایگان از بالا ترسید.
 
اگر اولین نشانه های بارداری روی چیزهای مورد علاقه شما به شکل توپ های آشفته ظاهر شد، می توانید با کمک یک ماشین مخصوص - ریش تراش، از شر آنها خلاص شوید. به سرعت و کارآمد توده های الیاف پارچه را می تراشد و ظاهری مناسب را به اشیا باز می گرداند.
 
عادت به استفاده از ماشین لباسشویی "اقتصادی" می تواند منجر به ایجاد بوی نامطبوع در آن شود. شستشو در دمای زیر 60 درجه سانتیگراد و آبکشی کوتاه باعث می شود قارچ ها و باکتری های لباس های کثیف روی سطوح داخلی باقی بمانند و به طور فعال تکثیر شوند.
 
همه از وضعیت مسدود شدن فاضلاب مطلع هستند. این باعث ناراحتی زیادی می شود: آب در سینک از بین نمی رود، بلکه در بیرون جمع می شود، شستن ظروف یا استفاده از ماشین لباسشویی غیرممکن است و بوی نفرت انگیزی در سراسر آپارتمان پخش می شود.
 
هنگامی که داخل لوله انسداد ایجاد می شود، بسیاری از افراد ابتدا سعی می کنند مشکل را خودشان حل کنند و تنها در صورت بروز نقص با یک متخصص تماس می گیرند.
 
چگونه انسداد لوله را به درستی تمیز کنیم و وضعیت را بدتر نکنیم؟ برای این چه باید کرد؟ قبل از رفتن به پاسخ به این سؤالات، باید بدانید که چرا در لوله های فاضلاب گرفتگی وجود دارد.
علل گرفتگی لوله های فاضلاب
 
هنگامی که لوله مسدود می شود، آب به آرامی از سوراخ تخلیه خارج می شود یا اصلاً خارج نمی شود و بوی نامطبوع تند در اتاق ظاهر می شود. دلیل این امر ممکن است:
 
    شاخه های رسوبات چربی که در نتیجه شستن ظروف ایجاد می شوند.
    محصولات خوردگی انباشته شده اند (در صورت انسداد در عناصر فلزی).
    لوله باز کنی در دماندی توسط ذرات جامدی که در آب جاری هستند مسدود می شود.
 
در این موارد، اگر می دانید چگونه لوله آب را به درستی تمیز کنید و از چه روش ها و وسایلی استفاده کنید، می توانید بدون کمک متخصصان این کار را انجام دهید.
 
با این حال، لوله ها به دلایل دیگری مسدود می شوند:
 
    سیفون به دلیل ورود یک جسم جامد خارجی مسدود شده است.
    لوله ها به اشتباه نصب شده اند و سیستم از کار افتاده است.
    تشکیل یک لایه ضخیم زنگ روی لوله های فلزی.
 
اگر سیفون گرفتگی دارد، کافی است آن را در خانه بشویید (می توانید از نوشابه استفاده کنید)، ابتدا آن را جدا کنید. در مواردی که لوله ها دچار گرفتگی می شوند، باید از روش های سخت تری استفاده کرد.
روش های مکانیکی تمیز کردن لوله
 
با فشار دادن دوشاخه می توانید از تخلیه طبیعی آب اطمینان حاصل کنید. برای انجام این کار، روش های تمیز کردن مکانیکی وجود دارد. چگونه با چنین ضربه ای گرفتگی لوله ها را از بین ببریم؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم:
 
مراقب باشید که به عناصر سیستم فاضلاب آسیب نرسانید.
 
چگونه لوله آشپزخانه را از گرفتگی در خانه تمیز کنیم؟
نحوه تمیز کردن لوله ها با وسایل بداهه
 
راه های زیادی برای تمیز کردن لوله ها و رفع گرفتگی ها وجود دارد. اما هر کدام را که انتخاب کنید، ابتدا باید سیستم نظافت را آماده کنید.
 
اگر لوله ها فلزی هستند، چند لیتر آب جوش در سوراخ تخلیه بریزید. اگر سیستم از پلاستیک ساخته شده است، آب گرم را روشن کنید و بگذارید 15-20 دقیقه بماند. هنگامی که انسداد خیلی محکم نباشد، ممکن است مشکل در این مرحله ناپدید شود - خواهید دید که آب آزادانه جریان می یابد. اگر نه، از یکی از روش های زیر استفاده کنید.
محلول نمک
 
اگر همه پول خرید مواد شیمیایی را ندارند، در هر آشپزخانه ای می توان یک بسته نمک پیدا کرد.
 
محلول نمکی با غلظت بالا تهیه کنید و آن را در سوراخ تخلیه بریزید. بعد از 10-15 دقیقه از پیستون استفاده کنید و پس از برداشتن دوشاخه، لوله ها را با آب جاری گرم بشویید.
آب لیمو
 
چگونه انسداد را با لیمو در خانه برطرف کنیم؟ برای تمیز کردن لوله به این روش به 3-4 عدد لیمو نیاز دارید. آب مرکبات را فشار داده و در سوراخ تخلیه بریزید. پس از 1-1.5 ساعت، سیستم را با آب فراوان بشویید. این روش همچنین به عنوان یک اقدام پیشگیرانه مناسب است، این دستکاری ها باید هر 3-4 ماه انجام شود.
نوشابه و آفتاب
 
این محصولات برای تمیز کردن لوله ها عالی هستند اگر علت انسداد ایجاد شمع های چرب باشد.
1⁄2 فنجان نمک و 1 فنجان جوش شیرین را در 1 فنجان آب حل کرده و در آبکش بریزید. 10-15 دقیقه صبر کنید و با پیستون ادامه دهید.
 
هنگامی که مشکل حل شد، لوله ها را با آب جاری به مدت 5-10 دقیقه بشویید.
اوکات و نوشابه
 
این روش به رفع گرفتگی لوله ها کمک می کند و می توان از آن برای مقاصد پیشگیرانه استفاده کرد، کاملا بی خطر است و سازه های فلزی و پلی پروپیلن را می توان از این طریق تمیز کرد.
 
مواد را به نسبت 1:1 مصرف کنید، به عنوان مثال، 1 فنجان جوش شیرین و سرکه. ابتدا نوشابه را در سوراخ تخلیه بریزید، سپس سرکه بریزید و بگذار
پاسخ


پیام‌های این موضوع
بهترین لوله باز کنی در دماوند - توسط khonehman - 24-10-2022, 06:08 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  لوله باز کنی در دماوند khonehman 0 325 24-10-2022, 06:06 PM
آخرین ارسال: khonehman
  خرید بهترین آپارتمان در جهانشهر khonehman 0 1,257 01-06-2022, 12:10 PM
آخرین ارسال: khonehman
  لوله باز کنی در دماند khonehman 0 2,156 12-01-2022, 01:25 PM
آخرین ارسال: khonehman

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان