توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راه اندازی کسب و کار جدید
#1
تولید یک زغال فشرده ی خوب به شرایط مختلفی نیاز دارد که هر کدام را مفصل برایتان توضیح خواهیم داد:
فصل
رطوبت خاک اره
میزان پوست گردو
میزان خاک زغال
مشعل
لوله سینوسی
درجه المنت
سیلندر
فصل
بهتره بگوییم مهم ترین عامل در صنعت زغال فشرده,همین فصل هست که هیچ فردی به آن اشاره نمی کند. اما چرا فصل،چون تمامی مواردی که در بالا برای شما نام بردیم تحت تاثیر همین مورد است و تمامی ویژگی های بالا نسبت به فصل تغییر میکند.
پس در همین جا میتوان گفت هیچ تولید کوره زغال ساز فشرده هیچ فرمول ثابتی وجود ندارد .
رطوبت خاک اره برای تولید زغال
یکی دیگر از مهم ترین عواملی که باعث میشود زغال فشرده محکم ،عالی و بی ترک و یا علت ترک خوردن زغال باشد ، همین رطوبت خاک اره میباشد.  رطوب خاک اره در فصل های سرد باید کمتر باشد و در فصل های گرم تر باید رطوبت خاک اره بیشتر باشد.
چه ویژگی هایی به رطوبت خاک اره بستگی دارد
ترک خوردن زغال
کج شدن بریکت ( بریکت چوب یا خام )
نچسبیدن خاک اره به هم
اگر رطوبت خاک اره بالا باشد باعث انحراف (کج شدن) بریکت و ترک های ریز بر روی بریکت میشود. حال اگر رطوبت کم باشد باعث شکستن بریکت در اندازه های کوچک و یا نچسبیدن خاک اره به هم و ایجاد نشدن بریکت میشود و یک اتفاق رایج دیگر این است که باعث شیشه کردن بریکت چوب میشود.میزان پوست گردو و خاک زغال
تنها مواردی که میتوان گفت که تقریبا ثابت است و نسبی نیست همین پوست گردو و خاک زغال می باشد. تقریبا ۱ گونی ( ۳۰ کیلویی تا ۴۰ کیلویی) پوست گردو در هر واگن. و ۲ تا ۳ گونی خاک زغال که این هم به نسبت ریزی و درشتی متغیر است. پوست گردو بیشتر باعث سنگینی زغال فشرده و حرارت بیشتر زغال فشرده و ریزش کمتر خاکستر زغال فشرده نیز میشود،پس استفاده کمی بیشتر پوست گردو ضرری ندارد.
مشعل
مشعل و میزان آتش آن ( درجه ی آن ) نیز یک چیز نسبی است ولی در فصل گرم طبیعی است که درجه ی آن را کم کنیم چون رطوبت کمتری خاک اره دارد و در فصل سرد تر آن را بیشتر کنیم زیرا خاک اره رطوبت بیشتری دارد.
لوله سینوسی
لوله سینوسی طول مشخصی دارد و بهترین طول آن ( طول استاندارد ) ۱۸ متر است که در این مسیر خاک اره به اندازه کافی رطوبت خود را از دست بدهد و اگر شن و ماسه در خاک اره باشد تا حدودی در این مسیر ۱۸ متری بماند و گیر کند. و میتوان برای حفظ کردن گرمای داخل لوله سینوسی از عایق ( مثل پشم شیشه یا پشم سنگ ) استفاده کرد. خاک اره در طول مسیر تا رسیدن به سکلون بطور یک نواخت گرما میبیتد و عملیات صمغ دهی خاک اره انجام میشود.
المنت(درجه المنت)
درجه المنت درفصل های سرد باید بالا باشد و چیزی حدود ۳۸۰درجه است و این هم باز نسبت به میزان رطوبت خاک اره , متغیر است. و در فصل های گرم تر حدود ۲۳۰ درجه است.وقتی دما در بهترین حالت است یک طرح هشتی مانند ( چریکی و یا پلنگی ) روی بریکت ظاهر میشود.
با بالا بردن دما میشود تا حدودی ترک های ریزی که به دلیل رطوبت بالا ی خاک اره به وجود آمده را از بین برد.
سیلندر
جنس سیلندر و ساییده شدن سیلندر در جمع کردن خاک اره و فشردگی بریکت خیلی مهم بوده که البته فهمیدن عمر سیلندر به کمی تجربه نیازمند است. ولی نگران نباشید بد ترین سیلندر هم ۴۰ واگن را میزند حد اقل.
نکته مهم در راه اندازی خط تولید زغال فشرده و برکیتی
 اگر هریک از شرایط بالا را ندارید توصیه میکنم راه اندازی کارگاه تولید زغال را فراموش کنید زیرا این نکات حیاتی و بسیار مهم می باشند.خیلی ها امروز خود را نصاب و تکنسین معرفی میکنند.حتما از تکنسین خود اطمینان حاصل کنید تا پول خود را هدر ندهید.
قبل اینکه خط تولید زغال خود را خریداری کنید اول سری به بازار بزنید و یا حتی چند کارتن را بازاریابی کنید با این کار مطمئن خواهید شد که حد اقل از نظر فروش مشکلی ندارید و این فاکتور باعث ورشکستگی شما نمیشود.
آموزش تولید زغال فشرده, المنت تولید زغال, برق 3 فاز با حد اقل 50 آمپر برق برای راه اندازی خط تولید زغال, تولید زغال, تولید زغال کبابی, خرید دستگاه های تولید زغال, خط تولید زغال, خط تولید زغال فشرده, راه اندازی خط تولید زغال فشرده و برکیتی, راهنمای راه اندازی کارگاه زغال, راهنمای راه اندازی کارگاه زغال چینی, راهنمای راه اندازی کارگاه زغال فشرده, راهنمای راه اندازی کارگاه زغال فشرده و چینی, رطوبت خاک اره برای تولید زغال, سوله تولید زغال دارای گاز صنعتی, سوله مناسب زغال, سیلندر تولید زغال, شرایط راه اندازی کارگاه تولید زغال, کارگاه تولید زغال, کارگاه تولید 
پاسخ


پیام‌های این موضوع
راه اندازی کسب و کار جدید - توسط toliidzoghal - 03-10-2022, 03:55 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  انتقال گاز طبیعی با فناوری های جدید Fatemeh Alimardani 0 344 25-08-2020, 06:20 PM
آخرین ارسال: Fatemeh Alimardani

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان