توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمای ثبت شرکت بین المللی
#1
شرکت بین المللی چیست؟
منظور از شرکت بین المللی (International Corporation) شرکتی است که خدمات و یا محصولات خود را به سایر کشورهای دیگر صادر می‌کند. با توجه به گسترش موضوع تجارت در زمینه‌‌‌های مختلف تجاری نیاز به تاسیس این نوع از شرکت‌ها ایجاد می‌شود.

شرکت‌‌های بین المللی در ابتدا به بازار کشورهایی وارد می‌شوند که در مورد مسایل فرهنگی، سیاسی و اقتصادی تا حدودی به یکدیگر شبیه بوده و کمترین اختلاف را داشته باشند. زیرا در این صورت به راحتی می‌توانند با فهم زبان و سایر مسائل مشترک به درستی در جریان امور قرار گرفته و با سایر افراد ارتباط برقرار کنند.

شرکت‌های بین المللی یا در اصطلاح دیگر شرکت‌های چند ملیتی در واقع نوعی خاص از انواع شرکت محسوب نمی‌شوند بلکه فقط گستردگی و همه‌گیری عملیات و فرآیندهای این نوع شرکت‌ها در بیشتر از یک کشور موجب گرفتن این نام می‌شود.

چگونگی ثبت شرکت بین المللی
برای به سرانجام رساندن امور ثبتی شرکت نیاز است تا پروسه‌ای زمان‌گیر همراه با پیگیری‌های متعدد را طی کرد. شما می‌توانید با مراجعه به سایت اداره ثبت اقدام به ثبت درخواست خود کرده و این مراحل را طی نمایید. یا می‌توانید برای جلوگیری از اتلاف وقت و یا دریافت مشاوره‌های لازم در این مسیر از راهنمایی‌های متخصصین و مشاوران شرکت‌ها و دفاتر ثبتی استفاده نمایید.

مزایای ثبت شرکت بین المللی
از جمله مزایایی که در ثبت شرکت بین المللی وجود دارد و شاید همین مزایا دلایلی محکمی برای عاملین این کار شود می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

فعالیت و جذب مشتریانی جدید در بازارهای جهانی را به همراه خواهد داشت و برای خدمت و محصول شما همیشه متقاضی وجود دارد.
امکان برخورداری از نرخی بالاتر برای بازگشت سرمایه شما و بهره‌مندی از میزان سودی بالاتر فراهم است.
افتتاح حساب بین المللی را برای شما فراهم می‌کند
امکان اخذ اقامت از کشورهای شریک برایتان فراهم می‌شود
امکان انتقال و و اگذاری شرکت با سهولت بیشتر
جمع‌بندی سرمایه قوی‌تری را نسبت به شرکت و تجارت تکی به همراه دارد
امکان برخورداری از معافیت‌های مالیاتی
امکان مدیریت بهتر منابع و نیروی انسانی
مزایای ثبت شرکت بین المللی
معایب ثبت شرکت بین المللی
اغلب اوقات اموری که انجام آن را پیش می‌گیریم تماما دارای مزایا نیست و در کنار آن معایبی را نیز شامل می‌شود. ثبت شرکت به صورت بین المللی نیز در کنار مزایای بی‌شمارش معایبی دارد که به آن‌‌‌ها اشاره خواهیم داشت.

یکی از مواردی که می‌توان گفت درمورد قوانین و مقررات حاکم بر هر کشوری است که درموارد بسیاری می‌توانند تعیین کننده باشند لذا لازم است تا خود را با این قوانین تطبیق دهید.
اگر کشوری که برای ثبت شرکت خود درنظر دارید دارای اختلاف ساعت با کشور مبدا باشد باید این امر را در نظر داشت که به دلیل این اختلاف زمان ممکن است در مسائلی مانند جابجایی و حمل و نقل کالاهای خود دچار دردسرهایی شوید که البته با مدیریتی دقیق می‌توان تا حدودی بر آن فائق آمد.

مسئله بعدی هم درمورد زبان کشور مورد نظر است. باید توجه داشت که زبان دوم همه‌ی کشورهای دنیا انگلیسی نیست و ممکن است لازم باشد برای حفظ ارتباطات خود و با هر منطقه با چنین ویژگی‌‌هایی نیاز به یادگیری زبان رسمی و محلی آنان وجود داشته باشد.

البته که با یاد گرفتن آن نمی‌توان از تاثیر هم زبانی بر بهبود شرایط و حتی تبلیغات برند خود غافل بود. از موارد دیگر می‌توان به چالش‌هایی اشاره داشت که برای شناساندن خدمات و محصولاتتان به مشتریان جدید به همراه خواهید داشت که لازم است برای انجام تلاش نمایید.

نوسانات ارزی در کشورهای مختلف می‌توانند بر تجارت شما تاثیرگذار باشند و لازم است توجه ویژه‌ای به این مسئله در کشورهای مبدا و مقصد داشته باشید. مسائل سیاسی مابین کشورها نیز می‌تانند تاثیر بسزایی بر تجارت شما داشته باشند پس بهتر است قبل از اقدام به ثبت شرکت به شکل بین المللی محصولات و یا برندی را انتخاب کنید که شرایطی مانند تحریم و یا ممنوعیت در روند انجام آن تاثیر نداشته و بتواند در برابر تحولات سیاسی منسجم و پایدار بماند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت بین المللی

تصدیق نامه از ایران که شرطی برای ثبت شرکت بین المللی است
تهیه، تنظیم و تسلیم تقاضانامه که شامل اسامی کشورهای موردنظر به جهت ثبت شرکت به صورت بین المللی بوده، به اداره ثبت علائم تجاری
تکمیل فرم مربوطه (انگلیسی)
کپی برابر اصل کارت ملی و شناسنامه مدیران شرکت و تمام افرادی که قرار است حق امضا داشته باشند
روزنامه‌ای که آگهی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت در آن ثبت شده است (برای اشخاص حقوقی)
کپی برابر اصل گواهی ثبت برند
اظهارنامه و یا نسخه اصلی گواهی ثبت علامت تجاری ایران و یک نسخه کپی جهت درج در پرونده
معرفی‌نامه نوشته شده بر روی سربرگ شرکت با امضای مدیران و دارندگان حق امضا و ممهور شدن آن به مهر شرکت
فیش‌های واریزی هزینه‌های ثبت که توسط اداراه ثبت شرکت‌های بین المللی کشور میزبان انجام شده است
وکالت‌نامه، در صورتی که وکیل عهده‌دار امور باشد

ادامه مقاله https://sarasa.ir/services/international...istration/
پاسخ


پیام‌های این موضوع
راهنمای ثبت شرکت بین المللی - توسط raminnikoo - 24-08-2022, 06:01 PM

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان