توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
وام جعاله بانک مسکن
#1
وام جعاله بانک مسکن از جمله وام هایی است که توسط بانک های مختلف کشور به افرادی که قصد تعمیرات خانه های خود را دارند، ارائه می شود. سقف این وام در سال 1400، 50 میلیون تومان تعیین شده است که البته بر اساس نوع بانک و بودجه هر یک از بانک ها ممکن است مبلغ وام متغیر باشد.


تعمیر خانه بعد از گذشت چندین سال از کارکرد خانه یکی از الزاماتی است که افراد خانه دار باید آن را انجام دهند؛ اما به هر حال هزینه تعمیر خانه هزینه کمی نیست و افراد باید برای تعمیر خانه و یا خرید وسایل مربوط به آن هزینه بسیار زیادی را متقبل شوند.
خوشبختانه بانک مسکن خدماتی را به افرادی که قصد تعمیر خانه های خود را دارند، در نظر گرفته است. وام جعاله مسکن نام وامی است که توسط بانک مسکن به اشخاص واجد شرایط داده می شود. در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با تمامی جزئیات وام جعاله بانک مسکن ۱۴۰۰، شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام تعمیرات مسکن، نحوه ثبت نام وام جعاله در بانک مسکن، میزان مبلغ وام جعاله بانک مسکن و میزان اقساطی که برای این وام می بایست پرداخت شود آشنا کنیم.


وام جعاله مسکن چیست؟
در سال های اخیر وام های مختلفی برای افراد خانه دار و یا مستاجر در نظر گرفته شده بود که یکی از این وام ها، وام جعاله مسکن می باشد. وام جعاله مسکن یکی از وام هایی است که توسط بانک مسکن به صورت اختصاصی به افرادی که واجد شرایط دریافت این وام می باشند، تعلق خواهد گرفت؛ اما وام جعاله مسکن چیست؟
این وام به نام وام تعمیرات خانه نیز معروف می باشد. در واقع، این وام با هدف تسهیل در امور افرادی که قصد تعمیرات خانه و منزل خود را دارند توسط بانک مسکن به افراد واجد شرایط داده می شود. به طور کلی وام تعمیرات خانه یا همان جعاله مسکن برای سه گروه از افراد زیر مفید می باشد.

افرادی که قصد تعمیر خانه خود را دارند :
افرادی که قصد دارند منزل خود را تعمیر کنند می توانند از وام تعمیرات مسکن یا جعاله مسکن استفاده نمایند. تعمیراتی که می توان با وام جعاله مسکن انجام داد شامل تعویض درب، پنجره، تعویض سرامیک، تعویض کف پوش و ... اشاره کرد.
افرادی که قصد خرید وسایل و تکمیل تعمیرات خانه خود را دارند :
افرادی که قبلا مراحل تعمیر خانه خود را انجام داده اند و در حال حاضر می خواهند که مراحل تکمیل تعمیرات منزل خود را انجام دهند، باز هم می توانند در وام تعمیرات مسکن بانک مسکن ثبت نام کنند و این وام را دریافت نمایند.
افرادی که قصد خرید منزل مسکونی را دارند :
گروهی از افراد دیگر هنوز اقدام به خرید خانه نکرده اند و به پول بیشتری برای خرید خانه نیاز دارند. این دسته از افراد هم می توانند برای وام جعاله منزل های مسکونی استفاده کنند و وام دریافتی خود را برای خرید خانه مصرف کنند.

بنابراین، سه گروه از افرادی که ذکر شد مجاز به ثبت نام در وام تعمیرات مسکن می باشند. البته برای ثبت نام در وام جعاله مسکن می بایست شرایط خاصی را برای افراد در نظر گرفت که در ادامه مقاله به آن اشاره خواهیم کرد؛ اما قبل از اینکه بخواهیم در رابطه با شرایط وام تعمیرات مسکن صحبت کنیم، می خواهیم بدانیم که آیا برای دریافت وام تعمیرات مسکن نیاز است که حتما در بانک مسکن سپرده گذاری کرده باشیم؟ خیر! روش های مختلفی برای گذاشتن وثیقه در بانک وجود دارد که یکی از این روش ها، سپرده گذاری می باشد؛ اما افرادی که در بانک مسکن سپرده گذاری نکرده اند می توانند با یکی دیگر از روش های وثیقه گذاری مانند دادن سفته، ترهین شش دانگ اموال غیر منقول به بانک و ... وام جعاله مسکن را دریافت نمایند.
در نظر داشته باشید که سود وام تعمیرات مسکن بسته به نوع محلی که قرار است وام دریافت شود، متفاوت است. به طور کلی می توان از دو محل وام تعمیرات واحدهای مسکونی را دریافت کرد. دریافت وام از محل اوراق ممتاز و دریافت وام از محل سپرده گذاری از جمله روش هایی است که می توان با کمک آن ها وام تعمیرات واحدهای مسکونی را دریافت نمود. سود دریافت وام از محل اوراق ممتاز برابر 17.5 درصد و سود دریافت وام از طریق محل سپرده گذاری برابر 11 درصد می باشد. مهلت باز پرداخت این وام برابر 5 سال می باشد.

حتما بخوانید: سامانه ثبت نام وام ودیعه مسکن

شرایط لازم جهت ثبت نام برای وام جعاله بانک مسکن 1400
آن دسته از افرادی که قصد استفاده از وام جعاله مسکن 1400 را دارند، می بایست که حتما شرایط لازم را برای اخذ وام جعاله مسکن داشته باشند، در غیر این صورت امکان استفاده از این وام برای افراد وجود نخواهد داشت. در حال حاضر بانک های بسیار مختلفی وجود دارند که اقدام به ارائه خدمات وام تعمیرات واحد مسکن می کنند. به طور مثال بانک مسکن، بانک ملت، بانک ملی و ... از جمله بانک هایی هستند که امکان دریافت وام جعاله مسکن را برای اشخاص مختلف و دارای شرایط لازم فراهم کرده اند.

ارائه وثیقه مناسب برای دریافت وام جعاله مسکن الزامی است. وثیقه مناسب برای هر یک از بانک ها متفاوت بوده و بعضی از بانک ها تنها وثیقه لازم برای دریافت وام تعمیرات مسکن را سپرده گذاری در بانک می دانند.
سن متقاضی دریافت وام تعمیرات مسکن بالای 18 سال است و افرادی که حتی دارای سپرده در بانک باشند و سن آن ها کمتر از 18 سال باشد، امکان دریافت وام تعمیرات مسکن را ندارند.
میزان مبلغی که برای وام جعاله مسکن در بانک های مختلف در نظر گرفته شده است 50 میلیون تومان می باشد. مبلغ 50 میلیون تومان وام تعمیرات مسکن حداکثر مبلغی است که برای پرداخت وام به مشتریان ارائه می شود و بسته به میزان درآمد فرد متقاضی و یا دیگر عوامل ممکن است این مبلغ کاهش پیدا کند.
مدت بازپرداخت وام جعاله مسکن در بانک های مختلف و بسته به مبلغ وام متفاوت می باشد. بدیهی است که افراد باید بر اساس شرایط بانک مد نظر خود وام خود را پرداخت نمایند.
لازم به ذکر است که برای دریافت وام جعاله مسکن در صورتی که فرد متقاضی دارای حساب در بانک مد نظر باشد، برای وضعیت چک های فرد متقاضی استعلام هایی انجام خواهد شد و بدیهی است که اگر فرد دارای سابقه بد حسابی در بانک ها باشد، امکان دریافت وام تعمیرات واحد مسکونی برای وی وجود نخواهد داشت.
در صورتی که افراد دارای شرایط لازم برای دریافت وام جعاله مسکن برای بار دوم باشند، می توانند مجددا این وام را با همان سقف مشخص دریافت نمایند.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن در بانک مسکن

استعلام عدم وجود سابقه چک بازگشتگی و بدهی وام و انجام استعلام داخل بانکی الزامی می باشد.
در صورتی که مدت سپرده گذاری افراد ( برای افرادی که قصد دارند با وثیقه سپرده گذاری وام تعمیرات مسکن را دریافت کنند. ) بیش از 1 سال باشد، 1 درصد تخفیف بر روی سود سپرده گذاری اعمال خواهد شد.
افرادی که قصد دریافت وام تعمیرات مسکن از سوی بانک مسکن را دارند، می توانند با ارائه سند 6 دانگ، ارائه سفته و یا سپرده گذاری های مختلف انجام شده در بانک، وام تعمیرات مسکن را دریافت نمایند.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن در بانک ملی

مبلغ وام درخواستی برای جعاله مسکن بستگی به بودجه شعبه بانک ملی دارد.
افراد می توانند با مراجعه حضوری به یکی از شعبه های محل سکونت خود وام جعاله مسکن را دریافت نمایند.
مبلغ دریافت وام متقاضی می بایست متناسب با مبلغ درآمد فرد متقاضی باشد.
امکان دریافت وام تعمیرات مسکن در بانک ملی با سپرده گذاری و یا ارائه سند 6 دانگ وجود دارد.

شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن در بانک صادرات

امکان دریافت وام تعمیرات مسکن از طریق بانک صادرات با ارائه سند 6 دانگ فراهم شده است. ملکی که افراد برای دریافت وام ارائه می کنند، باید به نام خودشان باشد.
فرد متقاضی وام تعمیرات مسکن نباید دارای سابقه چک بازگشتی باشد.
فرد متقاضی نباید قبلا این وام را از بانک صادرات دریافت کرده باشد.
فرد متقاضی نباید به بانک برای پرداخت قسط بدهکار باشد و یا دارای وامی باشد که هنوز با بانک تسویه نشده باشد.

بیشتر بخوانید: مدارک لازم برای دریافت وام ودیعه مسکن مستاجران

مدارک لازم جهت ثبت نام وام جعاله بانک مسکن 1400
افرادی که قصد دریافت وام جعاله مسکن را دارند، می بایست که ابتدا مدارک مورد نیاز برای دریافت وام تعمیرات مسکن را آماده نمایند و سپس درخواست خود را برای ثبت نام در وام جعاله مسکن به بانک مد نظر خود ارائه کنند. همانطور که در این مقاله هم به آن اشاره شد، در حال حاضر بانک هایی مختلفی وجود دارند که اقدام به ارائه وام جعاله مسکن می کنند و ممکن است که مدارک لازم برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 بسته به نوع بانک متفاوت باشد؛ اما به طور کلی افراد می توانند با در دست داشتن مدارک زیر، در وام تعمیرات واحدهای مسکونی ثبت نام کنند و در صورتی که دارای شرایط لازم بودند این وام را دریافت نمایند.

ارائه شناسنامه و تصویر آن
ارائه کارت ملی و تصویر آن
ارائه سند مالکیت ملکی که قرار است تعمیر شود.

نکته : ملک می بایست حتما به نام وام گیرنده باشد؛ در غیر این صورت امکان دریافت وام برای اشخاص وجود نخواهد داشت.

ارائه مدارک لازم برای ضامن وام ( در صورت نیاز به ضامن )
ارائه مدارک لازم برای وثیقه های مجاز برای دریافت وام جعاله مسکن و ...
ارائه مدارک مربوط به کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت دائم برای بعضی از بانک ها الزامی است.
ارائه مدارک مربوط به شغل و احراز درآمد فرد متقاضی وام جعاله مسکن به بعضی از بانک ها اجباری است.
ارائه مدارک مربوط به ضامن ها برای بانک هایی که برای دریافت وام جعاله مسکن نیاز به ضامن دارند، الزامی است.

مدارک لازم برای ثبت نام وام تعمیرات مسکن در بانک مسکن

ارائه شناسنامه و کپی از صفحات آن
ارائه کارت ملی و کپی از پشت و روی آن
ارائه سند مالکیت 6 دانگ برای افرادی که قصد دریافت وام با وثیقه 6 دانگ را دارند.
ارائه سفته های لازم برای افرادی که قصد دریافت وام با ارائه سفته را دارند.
تکمیل برگه مربوط به ثبت نام وام جعاله مسکن
ارائه سند مالکیت ملکی که قرار است تعمیر شود. ملت می بایست به نام وام گیرنده باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام وام تعمیرات مسکن در بانک ملی

تکمیل برگه مربوط به ثبت نام تسهیلات تعمیرات مسکن
ارائه پروانه ساخت در صورتی که موضوع دریافت وام، احداث خانه و مسکن باشد.
ارائه صورت برآورد هزینه های قابل در معامله شامل قیمت زمین، قیمت تهیه مصالح و ...
ارائه کپی از اسناد و یا مدارک مربوط به مالکیت فرد متقاضی وام
ارائه یک نسخه از کلیه اسناد حسابداری، انتظامی و تعهدات پس از انعقاد قرارداد تا پایان مرحله واریز و تسویه وام
ارائه شناسنامه و کپی از شناسنامه فرد متقاضی
ارائه شماره حساب سپرده قرض الحسنه پس انداز و تاریخ افتتاح آن
ارائه یک قطعه عکس از فرد متقاضی وام

مدارک لازم برای ثبت نام وام تعمیرات مسکن در بانک سپه

تکمیل برگه درخواست وام تعمیرات مسکن
ارائه مدارک مربوط به ملکی که قرار است تعمیر شود.

نکته : در صورت داشتن سند مالکیت، ارائه سند مالکیت الزامی است؛ اما در صورتی که ملک سند ندارد ارائه قولنامه معتبر خرید ملک کافی است.

ارائه فیش آب و برف ملک به نام فرد متقاضی دریافت وام در صورتی که ملک دارای سند نباشد، الزامی است.
ارائه مدرک مربوط به احراز شغل و درآمد فرد متقاضی و افراد ضامن دریافت وام

بیشتر بخوانید: مهلت ثبت نام وام ودیعه مسکن

راهنمای ثبت نام وام جعاله بانک مسکن 1400
افرادی که دارای شرایط ثبت نام وام جعاله بانک مسکن ۱۴۰۰ و یا سایر بانک ها می باشند، می توانند مراحل ثبت نام در این وام را انجام دهند و در صورتی که شرایط آن ها برای دریافت وام تعمیرات مسکن احراز شد، می توانند این وام را دریافت نمایند. به طور کلی دو روش برای دریافت وام تعمیرات مسکن و دیگر وام ها وجود دارد.
اولین روش، روش حضوری برای دریافت وام ها است. افرادی که قصد دارند وام تعمیرات مسکن دریافت نمایند، می توانند به صورت مراجعه حضوری درخواست خود را در شعب بانک مد نظر خود ثبت کنند. دومین روش، روشی است که برای همه بانک ها، امکان پذیر نیست و شاید بعضی از بانک ها این خدمات را ارائه کنند. در روش دوم نیاز است که اشخاص مراحل ثبت نام خود را به صورت آنلاین و غیر حضوری انجام دهند.
در حال حاضر ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 از طریق یکی از دو روشی که ذکر شد، انجام می شود. در ادامه شما را با نحوه ثبت نام وام جعاله بانک مسکن ۱۴۰۰ به صورت آنلاین و غیر حضوری آشنا می کنیم.

نحوه ثبت نام برای وام جعاله بانک مسکن

در صورتی که دارای شرایط لازم برای دریافت وام تعمیرات مسکن می باشید و می خواهید که این وام را از سوی بانک مسکن دریافت کنید، می توانید به صورت غیر حضوری به سایت بانک مسکن وارد شوید و سپس مراحل ثبت نام خود را از طریق این سایت انجام دهید. لازم به ذکر است افرادی که امکان ثبت نام غیر حضوری در وام جعاله مسکن را ندارند، می توانند به صورت حضوری به یکی از شعب بانک مسکن مراجعه کنند و مراحل ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام دهند.

برای ثبت نام در تسهیلات جعاله مسکن، ابتدا به سایت بانک مسکن کشور به نشانی www.bank-maskan.ir وارد شوید. پس از ورود به صفحه اصلی سایت بانک مسکن، باید به سامانه ثبت درخواست تسهیلات وارد شوید. بر این کار بر روی گزینه سامانه درخواست تسهیلات کلیک کنید.

[عکس: 1631079158_%D8%AB%D8%A8%D8%AA_%D9%86%D8%...D9%861.jpg]

برای ثبت درخواست وام جدید، بر روی گزینه درخواست جدید کلیک کنید. در صورتی که قبلا ثبت نام خود را در این سایت انجام داده اید، می توانید از طریق پیگیری درخواست مراحل پیگیری درخواست را انجام دهید.

[عکس: 1631079189_%D8%AB%D8%A8%D8%AA_%D9%86%D8%...D9%862.jpg]

حال شما به سامانه ثبت درخواست تسهیلات بانک مسکن وارد می شوید. برای ورود به فرم ثبت نام، شماره موبایل خود را وارد نمایید و بر روی گزینه ادامه کلیک کنید.

[عکس: 1631079204_%D8%AB%D8%A8%D8%AA_%D9%86%D8%...D9%863.jpg]

گوشی تلفن همراه خود چک کنید. یک پیامک حاوی کد احراز رقمی به شماره تلفن همراه ارسال شده است، برای احراز هویت شماره تلفن همراه خود این کد را در قسمت مشخص شده وارد نمایید و بر روی گزینه احراز هویت کلیک کنید.

[عکس: 1631079218_%D8%AB%D8%A8%D8%AA_%D9%86%D8%...D9%864.jpg]

در مرحله بعدی می بایست فرم ثبت نام تسهیلات وام های بانک مسکن به شما نمایش داده می شود. شما باید برای تکمیل مراحل ثبت نام خود در این سامانه، حتما تک تک مراحل را به درستی انجام دهید و پس از طی کردن هر مرحله، به مرحله بعدی وارد شوید. برای ثبت نام در وام تعمیرات مسکن، بر روی گزینه جعاله تعمیر مسکن کلیک کنید و محل تسهیلات خود را از بین گزینه های نشان داده شده انتخاب کنید.

توجه : در نظر داشته باشید که برای پیگیری مراحل ثبت نام خود می بایست که کد پیگیری ثبت نام خود را یادداشت کرده باشید. حتما مراحل مربوط به ثبت نام در وام جعاله مسکن را به درستی انجام دهید تا اطلاعات شما به درستی ثبت شود.

[عکس: 1631079236_%D8%AB%D8%A8%D8%AA_%D9%86%D8%...D9%865.jpg]

راهنمای ثبت نام وام جعاله مسکن در سایر بانک ها

در صورتی که می خواهید در سایر بانک ها، اقدام به ثبت نام وام جعاله مسکن کنید، می بایست که مطابق با مراحل تعیین شده توسط بانک مد نظر خود مراحل ثبت نام در تسهیلات جعاله مسکن را انجام دهید. لازم به ذکر است که هر یک از بانک ها روش های خاصی را برای ثبت نام وام جعاله مسکن در نظر می گیرند.
به طور مثال در بانک مسکن امکان ثبت نام غیر حضوری وام جعاله مسکن وجود دارد؛ اما ممکن است در بعضی از بانک ها امکان ثبت نام غیر حضوری و از طریق سایت بانک ها وجود نداشته باشد. در این صورت لازم است که اشخاص به صورت حضوری به شعبه بانک مورد نظر خودشان مراجعه کنند و مراحل مربوط به ثبت نام در وام تعمیرات مسکن را انجام دهند.

بیشتر بخوانید: نحوه ثبت نام وام ودیعه مسکن
میزان مبلغ وام جعاله بانک مسکن 1400
افرادی که دارای شرایط دریافت وام تعمیرات مسکن می باشند، می توانند در صورت احراز شرایط میزان مبلغی که توسط بانک تعیین شده است را دریافت نمایند. با توجه به افزایش هزینه های مربوط به تعمیرات مسکن، طبیعی است که میزان مبلغ وام جعاله مسکن 1400 نسبت به میزان مبلغ وام جعاله مسکن سال گذشته افزایش پیدا کرده است.
در حال حاضر بانک های مختلفی اقدام به ارائه وام جعاله مسکن می کنند که هر یک از این بانک ها بر اساس شرایطی که دارند، مبلغ وام خاصی را متقاضیان دریافت وام تعمیرات مسکن ارائه می کنند؛ اما به طور کلی حداکثر میزان مبلغ وام جعاله مسکن به صورت یکسان در سراسر کشور و در تمامی بانک ها ابلاغ شده است.

میزان مبلغ وام تعمیرات مسکن ۱۴۰۰ در بانک مسکن

بانک مسکن جزء بهترین بانک هایی است که اقدام به ارائه خدمات مربوط به وام تعمیرات مسکن کرده است. در حال حاضر، بانک های مختلفی به غیر از بانک مسکن نیز وام تعمیرات مسکن ارائه می کنند؛ اما در حال حاضر می خواهیم بدانیم که میزان مبلغ وام تعمیرات مسکن 1400 در بانک مسکن چگونه است؟ به طور کلی افرادی که قصد دریافت وام تعمیرات مسکن از بانک مسکن می باشند، می توانند از طریق دو روش اقدام به دریافت این وام کنند.

دریافت وام جعاله مسکن از محل اوراق ممتاز :
افرادی که قصد دریافت وام جعاله مسکن از محل اوراق ممتاز را دارند، ابتدا می بایست که بدانند شرایط دریافت این وام را دارند یا خیر ؟ در صورتی که دارای شرایط دریافت وام جعاله مسکن از محل اوراق ممتاز باشند، می توانند به میزان حداکثر 40 میلیون تومان وام تعمیرات مسکن را دریافت کنند. مدت زمان بازپرداخت این وام 5 سال و سود این وام 17.5 درصد می باشد.
دریافت وام جعاله مسکن از محل سپرده گذاری :
افرادی که دارای شرایط دریافت وام جعاله مسکن از محل اوراق ممتاز نمی باشند، می توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم تسهیلات جعاله مسکن را از محل سپرده گذاری دریافت کنند. میزان مبلغ این وام 5 میلیون تومان است و سود این وام 11 درصد می باشد.

میزان مبلغ وام جعاله مسکن ۱۴۰۰ در سایر بانک ها

افرادی که قصد دارند از سایر بانک ها به غیر از بانک مسکن، وام جعاله دریافت کنند؛ باید در نظر داشته باشند که حداکثر مبلغ وام جعاله مسکن در هر یک از بانک ها با یکدیگر متفاوت می باشند. بیشترین مبلغی که برای وام جعاله منزل مسکونی به اشخاص داده می شود مربوط به بانک های سامان، ملی و گردشگری می باشد. این بانک ها، به مبلغ 50 میلیون تومان به افراد واجد شرایط وام جعاله منزل مسکونی ارائه می کنند. میزان مبلغ وام جعاله مسکن در دیگر بانک های کشور یا مشابه با بانک مسکن و یا از بانک مسکن کمتر می باشد. البته میزان بودجه هر یک از بانک ها در تعیین میزان مبلغ تسهیلات جعاله مسکن بسیار تاثیرگذار می باشد.

بیشتر بخوانید: میزان وام اجاره مسکن

میزان اقساط وام جعاله بانک مسکن 1400
پرداخت اقساط وام جعاله مسکن از جمله موضوعاتی است که افراد باید قبل از دریافت این وام بدانند که آیا قادر به پرداخت ماهانه اقساط وام جعاله مسکن می باشند یا خیر ؟ با توجه به اینکه میزان مبلغ وام تعمیرات مسکن در هر یک از بانک های کشور مانند بانک مسکن، بانک دی، بانک صادرات و ... با یکدیگر متفاوت می باشند، بدیهی است که میزان اقساط وام تعمیرات مسکن منزل هم متفاوت است. بنابراین، نمی توان مبلغ مشخصی را برای اقساط همه بانک های کشور ذکر کرد؛ چرا که برای تعیین میزان اقساط وام جعاله مسکن نیاز است که موارد زیر مد نظر قرار گیرند.

میزان کل وام دریافتی :
میزان کل وام دریافتی توسط فرد متقاضی تاثیر بسیار مهمی در تعیین میزان مبلغ اقساط ماهانه وام تعمیرات مسکن دارد. در صورتی که میزان کل وام دریافتی زیاد باشد، مبلغ اقساط ماهانه نیز افزایش پیدا خواهد کرد. البته مدت بازپرداخت وام و سود وام نقش مهم ترین در میزان اقساط دارند.
میزان سودی که قرار است روی وام گرفته شود :
در حال حاضر بانک های مختلفی که اقدام به ارائه خدمات وام جعاله مسکن می کنند، میزان سود مختلفی می گیرند. بیشترین سودی که برای وام جعاله مسکن دریافت می شود، 18 درصد است. طبیعی است که هر چه میزان سود وام بیشتر باشد، میزان اقساط ماهانه نیز افزایش پیدا خواهد کرد.
مدت بازپرداخت :
مدت بازپرداخت وام از جمله موارد دیگری است که در تعیین میزان اقساط اهمیت بسیار زیادی دارد. در حال حاضر بعضی از بانک ها مانند بانک مسکن و بانک گردشگری به مدت 5 سال مبلغ وام را قسط بندی می کنند؛ اما ممکن است که بعضی از بانک های دیگر مدت زمان بازپرداخت را به کمتر از 3 سال برسانند.

میزان اقساط وام جعاله مسکن در بانک مسکن

با توجه به اینکه سقف وام تعمیرات مسکن در بانک مسکن و سود آن مشخص شده است، میزان اقساط وام جعاله مسکن بانک مسکن نیز مشخص است. افرادی که قصد دریافت وام 40 میلیون تومانی را دارند، می توانند به مدت 60 ماه و در هر ماه حدود 1 میلیون تومان قسط پرداخت کنند.

میزان اقساط وام جعاله مسکن در سایر بانک ها

با توجه به اینکه سقف وام تعمیرات مسکن در هر یک از بانک های کشور متفاوت است، طبیعی است که میزان اقساط وام تعمیرات مسکن در هر یک از بانک ها نیز متفاوت باشد. افرادی که قصد اطلاع از میزان اقساط وام جعاله مسکن بانک مد نظر خود را دارند، می بایست از بانک خودشان استعلام بگیرند.
به طور مثال بانک گردشگری به میزان 50 میلیون تومان وام تعمیرات مسکن ارائه می کند که افراد اقساط 1 میلیون و 200 تومانی خود را در اقساط 60 ماهه به این بانک بپردازند.

در ادامه بخوانید: ثبت چک صیادی در سامانه و برنامه صیاد بانک مسکن

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد ثبت نام وام جعاله مسکن ۱۴۰۰ در کانال تلگرام تجاری حقوقی عضو شوید، همچنین کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره تجاری حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 پاسخ دهند.
سوالات متداول

1- ✔️برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 چطور می توان اقدام کرد؟
✔️برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 می توان به صورت اینترنتی اقدام کرد و در برخی بانک ها به صورت حضوری که در متن مقاله آمده است.

2- ✔️برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 تنها از طریق بانک مسکن می توان اقدام کرد؟
✔️خیر، برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 می توان از طریق بانک های دیگر نیز اقدام کرد که در متن مقاله بیان شده است.

3- ✔️شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 چه چیز هایی می باشند؟
✔️شرایط و مدارک لازم برای ثبت نام وام جعاله مسکن 1400 همانند دیگر وام ها بخصوص می باشند که در متن مقاله آورده شده است.
منبع : وام جعاله بانک مسکن
پاسخ


پیام‌های این موضوع
وام جعاله بانک مسکن - توسط heyvalaw - 11-09-2021, 09:51 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ثبت چک صیادی در سامانه و نرم افزار صیاد بانک ملت heyvalaw 0 1,518 26-07-2021, 11:32 AM
آخرین ارسال: heyvalaw
  وضعیت پرونده در مرات بانک رسالت heyvalaw 0 61 08-06-2021, 11:09 AM
آخرین ارسال: heyvalaw
  سامانه ثبت نام وام بانک رسالت ibank.rqb.ir heyvalaw 0 56 08-06-2021, 11:04 AM
آخرین ارسال: heyvalaw
  سامانه مرات بانک رسالت imerat.ir heyvalaw 0 377 27-05-2021, 11:31 AM
آخرین ارسال: heyvalaw
  سایت استخدام بانک شهر iranmoshavere 0 222 15-07-2020, 10:40 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  حذف بانک مرکزی از سویفت mobin master 0 312 11-11-2018, 02:18 AM
آخرین ارسال: mobin master
  رئیس کل بانک مرکزی ایران به المان سفر کرد12.7.97 iranembberlin97 0 278 04-10-2018, 08:27 PM
آخرین ارسال: iranembberlin97
  پیشنهاد آخوندی به روحانی درباره وام مسکن fompack 0 668 08-09-2017, 04:55 PM
آخرین ارسال: fompack
  ساعات کار بانک آینده در شبهای قدر ahmadpor 0 690 12-06-2017, 11:11 AM
آخرین ارسال: ahmadpor

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان