توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چگونگی ست کردن ترکیب رنگ ها در لباس پوشیدن
#1
ست کردن ترکیب رنگ ها هنری است که باید آموخت و رعایت این کار مستلزم ذوق و قریحه است. اگر هیچگونه آشنایی با آن ندارید بهتر است قبل از خرید لباس زنانه خود و هر چه زودتر برای زیباتر شدن، آن را فرا بگیرید. شما میتوانید با استفاده از ترکیبات رنگی و استفاده از رنگ های مناسب در مناسبت ها، احساس و عقیده ی مردم را نسبت به خود تغییر دهید.
قواعد ست کردن ترکیب رنگ ها شامل تمام قوانین موجود در دنیای مد و لباس و سبک پوشش است که درباره ی کنار هم قرار گرفتن رنگ های مختلف بکار می رود. ممکن است پیش خود بگویید من شخصا آدم ساختارشکنی هستم و اعتقادی به قوانین و باید ها ندارم.
بسیار خوب، تا حدودی حق با شماست. ساختار شکنی و درک درست سلیقه شخصی تا اندازه ی زیادی، برای داشتن یک استایل حرفه ای، جزو الزامات است اما نه همه چیز.
پیش از شروع بررسی قواید پیرامون ست کردن ترکیب رنگ ها باید با فلسفه ی رنگ ها آشنا باشیم و بدانیم حرف و پیام پشت هر رنگ چیست. فرق پیام رنگ شاد نارنجی یا زرد در چیست و احیانا آیا میتوان از رنگ غمگین خاکستری تیره در مراسم های شاد استفاده کرد؟
ما در این مطلب سعی داریم تا آنچه در میان متخصصان مد و فشن بعنوان هنر ست کردن رنگها مطرح است بطور خلاصه بیان کنیم تا بتوانید از آن بهره مند شوید. بدین منظور 7 قانون طلایی برای این هنر وجود دارد که در ذیل بصورت اجمالی به آن می پردازیم.
قوانین طلایی در ست کردن ترکیب رنگ ها چه مفاهیمی را در بر می گیرند؟
قانون شماره 1: با رنگ پوست خود،کار کنید.
قانون اول اذعان دارد که پوست بدن شما و رنگ آن می تواند نقشی تعیین کننده در انتخاب نوع رنگ لباس ها داشته باشد. بطور مثال رنگ های تیره بر بدن هایی با پوست سفید میتواند پارادوکس گرم و جذابی ایجاد کند. به همین صورت رنگ روشن بر بدن های رنگ روشن میتواند یک هماهنگی جالب در بحث ست کردن ترکیب رنگ ها ایجاد کند. اینجا فلسفه و دیدگاه و شرایط زمانی و مکانی تعیین کننده ی نوع سلیقه ی شماست.
[عکس: blog%2Fhow-to-put-colors-together.jpg]
قانون شماره 2: در مورد کنتراست طبیعی خود باهوش باشید.
کنتراست (در تئوری رنگ) و ست کردن ترکیب رنگ ها، تفاوت بین روشنایی و تاریکی رنگ است. هرچه اختلاف بیشتر باشد، کنتراست بیشتر است. به عنوان مثال، سیاه و سفید "رنگ" هایی با بالاترین کنتراست هستند. نمونه ای از رنگ ها با کنتراست کم سفید و بژ است. همچنین، شرابی و آبی تیره. در میزان کنتراست سعی کنید نه افراط داشته باشید و نه تفریط.
قانون شماره 3: MONOCHROMATIC یا تک رنگی خاص است.
این کار فقط با با رنگهای بسیار خنثی انجام می شود. در یک تعریف ساده، تک رنگ به معنی "یک رنگی، اعم از سایه های یک رنگ یا رنگ های مختلف از آن رنگ" است. رنگ ها نسخه های کم رنگ تری از خود دارند، در حالی که سایه های آن رنگ ها تیره تر هستند.
یک نمونه از ست کردن ترکیب رنگ ها بر اساس تک رنگی، می تواند یک شلوار خاکستری متوسط، یک پیراهن خاکستری روشن، یک ژاکت خاکستری ذغالی و یک کفش خاکستری تیره باشد. در این حالت، "رنگ" خاکستری زمینه ی اصلی خواهد بود و با سایه ها و رنگ های مختلف آن در سرتاسر لباس ترکیب می شود.
چرخه ی رنگ چه تاثیری در انتخاب و ست کردن ترکیب رنگ ها دارد؟
قانون شماره 4: استفاده از رنگهای آنالوگ
رنگ های مشابه رنگ هایی هستند که در کنار یکدیگر روی یک چرخه ی رنگ قرار دارند. آنها معمولاً در گروه های سه تایی قرار می گیرند. برای واضح تر شدن ماجرا، رنگی را انتخاب کنید. بطور مثال بنفش. سپس در سمت راست یا چپ روی چرخه ی رنگ بنفش، دو رنگ مجاور وجود دارند.
در مورد رنگ بنفش، این دو رنگ آبی بنفش و قرمز بنفش، هر دو با رنگ و سایه های مربوط به خود خواهند بود. این پالت رنگ که اغلب در طبیعت اتفاق می افتد معمولاً برای ایجاد تعادل مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین، اگر به دنبال محکم و قابل اعتماد بودن هستید، استفاده از این قانون رنگ بهترین گزینه ی شما در ست کردن ترکیب رنگ ها است.
[عکس: blog%2Fputting-colors-together-in-clothes.jpg]
قانون مد شماره 5: ترکیب (ترکیب) رنگهای تکمیلی
رنگ های مکمل بر روی چرخه ی رنگ مستقیماً مقابل یکدیگر قرار دارند. آنها تضادهای رنگی چشمگیری ایجاد می کنند و بسیار چشم نواز هستند. این رنگ ها چهره ای بسیار جسورانه به شما می دهند.
اگر می خواهید در میان جمعیت بیشتر متمایز باشید، باید از آنها استفاده کنید. اگر ترکیب رنگ کمی اشباع به نظر برسد، می توانید یک نسخه رنگی از رنگ مورد نظر را که هنوز هم جلوه ای مشابه می دهد، انتخاب کنید. ترکیب کت و شلوار آبی با پیراهن سفید و کراوات نارنجی نمونه ای از آن است.
قانون مد شماره 6: بیش از 3 رنگ مختلف استفاده نکنید.
مانند همه ی "قوانین طلایی" در ست کردن ترکیب رنگ ها، این قانون نیازمند راهنمایی هایی است که باید به آن پایبند باشید. شما مجبور نیستید این دستورالعمل را دنبال کنید، اما اگر این کار را انجام دهید، پشیمان نخواهید شد.
بنابراین، اگر به استفاده حداکثر سه رنگ در هر لباس پایبند باشید، همیشه مد روز به نظر می رسید. این بیشتر به این دلیل است که اگر فقط از سه رنگ استفاده کنید، حداقل دو مورد از آنها باید یک بار تکرار شوند که این کار به طور طبیعی باعث می شود لباس شما خوش ترکیب به نظر برسد.
قانون مد شماره 7: به فصل های سال و شرایط اجتماعی دقت کنید.
پیشتر در بالا گفته شد که بعضی از شرایط خارج از قوانین طلایی، توانایی انتخاب رنگ شما و ست کردن ترکیب رنگ های لباس شما را دارند. دو مورد از آن ها، فصل های سال و دیگری مناسبت ها و مراسمات است. هیچگاه شما در طول روزهای برفی با لباس سپید به بیرون نمیروید چرا که خطرناک است و اگر دقت کرده باشید اکثر تولید کنندگان لباس های ضخیم، رنگ های تیره را در این فصل ترجیح می دهند.
کلام آخر...
شرایط شاید آخرین کلید واژه ی تعیین کننده در انتخاب رنگ لباس ها باشد. شما هیچوقت رغبت نخواهید کرد که در مراسم ختم از لباس های روشن بخصوص رنگ سپید استفاده کنید. اما رنگ های سنگین و خنثی مثل خاکستری و مشکی قابلیت استفاده در هر مراسمی را دارند و این همان شرایط رنگی و اجتماعی است که از آن صحبت کرده بودیم.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
چگونگی ست کردن ترکیب رنگ ها در لباس پوشیدن - توسط afshinamiri - 10-07-2021, 02:06 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  باید ها و نباید های لباس کار safesho 0 544 08-08-2021, 11:56 AM
آخرین ارسال: safesho
  دلیل گرم بودن لباس کار arezu3 1 698 08-08-2021, 11:48 AM
آخرین ارسال: safesho
  انتخاب بهترین رنگ برای لباس زیر سپهریونسی 0 342 08-08-2021, 01:20 AM
آخرین ارسال: سپهریونسی
  چگونگی تشخیص پرده حریر اصل bade 0 334 19-07-2021, 06:31 PM
آخرین ارسال: bade
  درجه بندی جنس و آشنایی با 4 مدل لباس کار آتش نشانان arezu3 0 368 14-06-2021, 05:10 PM
آخرین ارسال: arezu3
  چگونگی انتخاب پرده اتاق خواب bade 0 346 24-05-2021, 06:09 PM
آخرین ارسال: bade
  چگونگی دوخت پرده های جدید bade 0 259 22-02-2021, 07:16 PM
آخرین ارسال: bade
  تعریف لباس کار| آشنایی با اصطلاحات کاربردی در لوازم ایمنی از قبیل کفش ایمنی و غیره… arezu3 0 133 14-12-2020, 04:18 PM
آخرین ارسال: arezu3
Rainbow آموزش طراحی لباس admin 0 126 18-07-2020, 04:07 PM
آخرین ارسال: admin

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان