توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اولین رابطه جنسی
#1
آیا می دانید یکی از موضوعات بحث برانگیز در میان دخترها رابطه جنسی در شب زفاف می باشد ، اغلب دختر ها از اولین رابطه جنسی ترسیده و همیشه استرس و اضطراب آن را دارند . بی شک اگر از آن ها از تجربه اولین رابطه جنسی شان را بپرسید خاطره تلخی دارند .
موضوع بحث برانگیز در اولین رابطه جنسی دخترها ، پرده بکارت می باشد ؛ به همین دلیل آن ها از سکس در اولین شب عروسی همیشه می ترسند . لازم است بدانید که ترس از اولین رابطه جنسی تنها مختص به بانوان بوده و مردها از آن ترسی ندارند .
در واقع تنها ترس دخترها بکارت بوده ، اما اینطور نیست . هنگام برقراری اولین رابطه جنسی به موضوعات دیگری همچون سلامت جسمی ، روانی و یا بهداشتی نیز باید توجه شود که فرد ناخواسته دچار بیماری و یا بارداری ناخواسته نشود .

اولین رابطه جنسی و نکات روانی آن
همانطور که گفتیم اولین رابطه جنسی یکی از اتفاقات عجیب و دلهره آور در زندگی هر فردی بوده که اغلب دختر ها از آن می ترسند . این ترس از پاره شدن پرده بکارت ارتباطی به سن ، قد و وزن افراد نداشته و اغلب برای تمامی دخترها به وجود می آید .
نکته مهم این است که آیا افراد به حالت های روحی و روانی خود پیش از اولین رابطه جنسی توجهی دارند ؟ پیش از شب زفاف به چه نکاتی توجه باید کرد ؟ در ادامه برخی از این حالات روحی مهم را بیان خواهیم کرد :

[list]
[*]سن
[/list]زمانی که افراد تصمیم به برقراری اولین رابطه جنسی گرفته باید به زمان انجام آن و همچنین سن خود نیز توجه کنند . شاید عجیب به نظر برسد اما سن برقراری اولین رابطه جنسی از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود . 
سن فرد برای برقراری اولین رابطه جنسی به موضوعاتی از جمله فرهنگ جامعه ، مرد یا زن بودن ، اعتقادات مذهبی ، ارزش های فردی و یا خانوادگی ، دوستان و آشنایان ، انتخاب و تصمیم های شخصی فرد ، پذیرش رابطه جنسی پیش از ازدواج و غیره بستگی خواهد داشت .
حتما بخوانید: انواع پرده بکارت
[list]
[*]شریک جنسی
[/list]در واقع می توان گفت یکی از موضوعات مهم در برقراری رابطه جنسی ، شریک جنسی می باشد ؛ پیش از اینکه تصمیم به برقراری اولین رابطه جنسی بگیرید باید به این سوال فکر کنید که با چه کسی می خواهید رابطه داشته باشید ؟ آیا به شریک جنسی خود علاقه دارید یا خیر ؟ 

[list]
[*]سکس قبل از ازدواج
[/list]همانطور که می دانید در کشورهای اسلامی همچون ایران موضوع پرده بکارت و سالم نگه داشتن آن تا زمان ازدواج همچنان اهمیت دارد . به همین دلیل پیش از آنکه تصمیم به برقراری اولین رابطه جنسی بگیرید ، باید به این موضوع ، دیدگاه جامعه و همچنین عواقب آن فکر کرده باشید .

[list]
[*]حس اولین رابطه جنسی
[/list]در واقع می توان گفت علاوه بر مواردی همچون سن ، شریک جنسی و پرده بکارت ؛ حس و تجربه اولین رابطه جنسی بسیار اهمیت داشته و ممکن است حتی تا مدت ها از ذهن و خاطره فرد بیرون نرفته و تاثیرات بسیاری در احساسات او داشته باشد .
در نتیجه فرد باید به این موضوعات دقت کند که هدف او از برقراری رابطه جنسی اش چه چیزی بوده ؟ آیا رابطه بر حسب عشق و علاقه بوده ، آیا به میل خود و یا به اجبار این کار را انجام داده است ، آیا تنها از روی هوس و شهوت تصمیم به انجام این کار گرفته است ؟
علاوه بر این موارد گذرا و یا ماندگاری رابطه ، قبل از ازدواج و یا بعد از ازدواج بودن آن و با همسر یا با فردی غریبه نیز بسیار اهمیت داشته و بر احساسات و ذهن فرد تاثیر بسیاری خواهد داشت . البته لازم است بدانید که توجه به این موارد ممکن است برای برخی از افراد اهمیت داشته و برای برخی دیگر نیز بی اهمیت باشد .
[عکس: 1592654020_%D8%AD%D8%B3%20%D8%A7%D9%88%D...%DB%8C.jpg] [list]
[*]اضطراب و ترس
[/list]
همانطور که گفتیم اغلب دخترها از اولین رابطه جنسی خود به دلیل پاره شدن پرده بکارت آن ها ، می ترسند . اما لازم است بدانید که این ترس ، بی دلیل بوده زیرا با معاشقه پیش از سکس و یا از طریق ماساژ جنسی قبل از برقراری رابطه این اضطراب و دلهره از بین خواهد رفت .

اولین رابطه جنسی در شب عروسی آری یا خیر
شاید تا به حال دیده باشید که اغلب زوجین قصد دارند که حتما رابطه جنسی شان در شب عروسی بوده یا پیش و پس از آن ؛ زمانی که یک زوج تصمیم می گیرند که اولین رابطه جنسی شان در شب عروسی باشد باید مواردی همچون خستگی ، استرس ، مراسمات پارچه خونی و غیره را نیز در نظر بگیرند .
امروزه مراسم پارچه خونی دیگر همچون قدیم باب نبوده و اغلب خانواده ها دیگر به آن توجهی ندارند ؛ از طرفی ممکن است مردها نیز دچار استرس شده و دچار اختلال نعوظ شود و یا زن همچنان ترس داشته و اجازه دخول ندهد .
در نتیجه اگر تصمیم به سکس پیش از ازدواج را دارید ، این زمان بهتری است تا شب ازدواج ؛ یا اگر می خواهید پس از مراسم عروسی خود رابطه جنسی داشته باشید ، بهتر است چند روز بعد از شب اول عروسی که آرامش نیز دارید ، رابطه برقرار کنید .

حتما بخوانید: پوزیشن های اولین رابطه جنسی

[عکس: 1592653836_%D8%AF%D8%B1%20%D9%86%D9%87%D...%D8%AA.jpg]در نهایت
همانطور که می دانید پیش از ازدواج آزمایش های لازم برای تشخیص اعتیاد ، بیماری و غیره انجام خواهد شد ؛ در نتیجه در صورت وجود مشکل یکی از طرفین ، از طریق آزمایش پیش از ازدواج مشخص خواهد شد .
با وجود این فرد می تواند برای اطمینان کامل هنگام برقراری رابطه جنسی از کاندوم استفاده کند ؛ برخی دیگر برای جلوگیری از بارداری ناخواسته از قرص و یا روش های دیگر استفاده می کنند که نیازی به کاندوم نیست .
اما می توان گفت کاندوم بهترین گزینه است ، زیرا نه تنها از بروز بیماری بلکه از بارداری ناخواسته نیز جلوگیری خواهد کرد . لازم است بدانید که زوج هایی که به بیماری های مقاربتی از جمله ایدز ، سوزاک و غیره مبتلا می شوند کم نبوده و به همین دلیل توصیه می شود از کاندوم استفاده کنید .
در ادامه بخوانید: رابطه جنسی صحیح


سوالات متداول

1- ✔️ اولین رابطه جنسی فرد چه زمانی است ؟
اولین رابطه جنسی دختر و پسر و یا همان شب زفاف دفعه اولی می باشد که بین آن ها سکس صورت می گیرد که اغلب دخترها دلهره دارند که در متن مقاله بیشتر به جزئیات آن اشاره شده است .


2- ✔️ ترس و اضطراب دخترها از دفعه اول رابطه جنسی به چه دلیل است ؟
✔️ دخترها بیشتر از پسر ها از اولین رابطه جنسی شان ترسیده زیرا دخترها نگران پاره شدن و درد پارگی پرده بکارتشان هستند .


3- ✔️ چه عواملی پیش از برقراری رابطه جنسی اهمیت دارد ؟
✔️ سن ، شریک جنسی ، هدف از برقراری رابطه جنسی و غیره که در متن مقاله موارد بیشتری توضیح داده شده است ، به متن مقاله رجوع کنید .
منبع : اولین رابطه جنسی
پاسخ


پیام‌های این موضوع
اولین رابطه جنسی - توسط mosahab - 10-06-2021, 11:10 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Wink اولین جلسه off-line sepidehhomapour 21 5,729 29-12-2020, 06:25 PM
آخرین ارسال: faribarad
Thumbs Down برقراری رابطه جنسی بعد از زایمان drsaeed007 0 70 03-12-2020, 01:16 PM
آخرین ارسال: drsaeed007
Smile اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 1 1,202 22-05-2017, 12:03 AM
آخرین ارسال: AlfredCof
Star اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 1 1,192 21-05-2017, 11:56 PM
آخرین ارسال: AlfredCof
Smile اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 0 696 14-04-2017, 10:13 PM
آخرین ارسال: sepidehhomapour
Video اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 0 873 14-04-2017, 10:02 PM
آخرین ارسال: sepidehhomapour
Lightbulb اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 0 701 14-04-2017, 09:51 PM
آخرین ارسال: sepidehhomapour
  اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 0 742 14-04-2017, 09:28 PM
آخرین ارسال: sepidehhomapour
  اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 0 713 14-04-2017, 09:19 PM
آخرین ارسال: sepidehhomapour
Star اولین جلسه کلاس خصوصی sepidehhomapour 0 670 14-04-2017, 09:14 PM
آخرین ارسال: sepidehhomapour

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان