توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نمونه سوال امتحانی سوم ابتدایی با پاسخ تشریحی
#1
دانش آموزان پایه سوم ابتدایی می توانند برای آمادگی بیشتر برای امتحانات نوبت اول و دوم خرداد 1400 این پایه تحصیلی و همچنین آشنایی با انواع سوالات دروس مختلف سوم دبستان و میزان دشواری آن ها ، نمونه سوالات امتحانی هر دو نوبت سوم ابتدایی را دریافت کرده و مطالعه نمایند .


برای آماده سازی هر چه بهتر و بیشتر دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی برای امتحانات میان دوره و پایان دوره این پایه تحصیلی ، بهتر است آن ها را با انواع نمونه سوالات درس هایشان آشنا سازید . برای این کار می توانید نمونه سوالات ویژه خرداد و دی ۱۴۰۰ قرار گرفته شده در این مقاله را به صورت رایگان دریافت کرده و به وسیله آن ها دانش آموزان سوم دبستانی را با انواع سوالات دروس مختلف این پایه آشنا سازید .
دانش آموزان سوم دبستانی می توانند با انجام تمرینات و سوالات ارائه شده در این مقاله پایه های آموزشی خود را قوی تر کرده و نقاط ضعف و اشکالات درسی خود را بر طرف سازند . به همین منظور در ادامه ، سوالات ویژه مربوط به هر دو نوبت اول و دوم خرداد 1400 تمامی درس های پایه سوم ابتدایی ، برای دریافت رایگان دانش آموزان این پایه تحصیلی ارائه شده است . 


دانلود رایگان نمونه سوالات امتحانی ریاضی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
درس ریاضی ، جزو دروسی است که نیاز به آشنایی با انواع سوالات و حل تمرین های متفاوت و بسیاری دارد . با وجود این که درس ریاضی از دروس آموزشی دشوار هر پایه تحصیلی محسوب می شود اما با آشنایی با نوع سوالات و انواع راه حل های موجود برای سوالات این درس ، می توان از دشواری یادگیری ریاضی کم کرده و به شیرینی حل مسائل آن اضافه کرد .
در واقع در صورتی که دانش آموزان پایه سوم ابتدایی با نوع سوالات کتاب درس ریاضی سوم و راه حل های آن ها آشنا شوند به این درس علاقه مند شده و نسبت به سوالات امتحانی این درس هراس و اضطراب نشان نخواهند داد .
به همین منظور در این بخش چند سری از نمونه سوالات ویژه خرداد 1400 و دی ماه درس ریاضی سوم ابتدایی ارائه شده است که والدین می توانند در صورت نیاز هریک از نمونه سوالات ارائه شده را به صورت رایگان دانلود نمایند .نمونه سوالات امتحانی ریاضی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
سوالات امتحانی ریاضی سوم ( سری 1 )
سوالات امتحانی ریاضی سوم ( سری 2 )
سوالات امتحانی ریاضی سوم ( سری 3 )

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات ریاضی سوم ابتدایی شامل موارد زیر می گردند :

  به عدد و حروف بنويسيد .
 عدد های قبل و بعد از اين عدد ها را بنويسيد .
 حاصل جمع كوچكترين عدد سه رقمی و بزرگترين عدد دو رقمی چند است ؟ 
 با توجه به جدول سمت چپ ، جدول سمت راست را كامل كنيد .
 عدد های داده شده را با هم جمع كنيد .
 عدد های داده شد را تفريق كنيد و سپس برای اطمينان از درستی آن ، آن را امتحان كنيد .
 دانش آموزان به منظور دسترسی به نمونه سوالات بیشتر این درس می توانند به مقاله ارائه شده در انتهای این بخش مراجعه کرده و سوالات ریاضی سوم ابتدایی را به صورت رایگان دریافت نمایند . 

بیشتر بخوانید: نمونه سوالات امتحان ریاضی سوم ابتدایی

[عکس: academy1.gif]

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحانی علوم تجربی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
درس علوم تجربی از جمله درس هایی است که با وجود دشواری بعضی از مطالب آن ، اگر به خوبی یاد گرفته شود می تواند آموزشی لذت بخش داشته و قدرت تفکر و کنجکاوی دانش آموزان کلاس سومی را افزایش داده و پرورش دهد .
برای آشنایی دانش آموزان پایه سوم با مباحث و مسائل مختلف کتاب علوم تجربی سوم ابتدایی و یادگیری مباحث آموزشی ان در این بخش از مقاله چند سری از نمونه سوالات علوم سوم دبستان ارائه شده است . نمونه سوالات امتحانی علوم تجربی سوم  ابتدایی نوبت اول و دوم
سوالات امتحانی علوم سوم ( سری 1 )
سوالات امتحانی علوم سوم ( سری 2 )
سوالات امتحانی علوم سوم ( سری 3 )

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات ویژه علوم تجربی سوم ابتدایی شامل موارد زیر می گردند :
 جاهای خالی را با کلمات مناسب پر کنید .
 در هر قسمت گزینه مناسب را انتخاب کنید .
 صحیح یا غلط بودن عبارتهای زیر را مشخص کنید . 
 در تصفیه خانه چه کارهایی انجام می شود ؟
 انواع آینه ها را نام ببرید .
 شرایط لازم برای دیدن اجسام را بنویسید . 


 در صورت داشتن علاقه به مطالعه نمونه سوالات بیشتر این درس می توانید به مقاله ارائه شده در این قسمت مراجعه کرده و نمونه سوالات امتحانی نوبت اول و دوم خرداد 1400 علوم تجربی سوم ابتدایی را به صورت رایگان دریافت نمایید .
بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان علوم تجربی سوم ابتدایی


[عکس: madares2.gif]


دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان فارسی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
درس فارسی ، درسی است که دانش آموزان در تمام طول تحصیل و حتی زندگی خود با آن در ارتباط خواهند بود . آموزش درست تلفظ کلمات و نوشتن لغات علاوه بر تاثیر گذاری بر املا و دستور زبان دانش آموزان سوم ابتدایی بر نوع مکالمات و حتی جمله بندی های آن ها نیز تاثیر خواهد گذاشت .
بنابراین بهتر است از همین ابتدای امر تمامی موارد عنوان شده در کتاب فارسی سوم دبستان به درستی و به طور کامل به دانش آموزان سوم دبستانی آموزش داده شود تا بعد ها موجب ایجاد مشکللات گوناگونی برای آن ها نشود .
باتوجه به تمامی موارد ذکر شده در این بخش چند سری از نمونه سوالات ویژه فارسی نوبت اول و دوم پایه تحصیلی سوم ابتدایی برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه قرار گرفته است .نمونه سوالات امتحانی علوم تجربی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
سوالات امتحانی فارسی سوم ( سری 1 )
سوالات امتحانی فارسی سوم ( سری 2 )
سوالات امتحانی فارسی سوم ( سری 3 )

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات فارسی سوم ابتدایی شامل موارد زیر می گردند :
  جمع کلمات زیر را بنویسید .
 مخالف کلمه های زیر را بنویسید .
 معنی هر کلمه را بنویسید .
 دور کلمه هایی که زمان آینده را نشان می دهند خط بکش . 
 جملات نا مرتب را مرتب کن .
 کلمه مناسب را درجای خود قرار بده .
 در صورت تمایل به دریافت نمونه سوالات ویژه خرداد ۱۴۰۰  و دی بیشتر فارسی سوم ابتدایی می توانید به مقاله ارائه شده در این قسمت مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان فارسی سوم ابتدایی

[عکس: _تلگرام_مدارس.gif]


دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان قرآن سوم ابتدایی نوبت اول و دوم

کتاب درسی آموزش قرآن سوم دبستان به عنوان درس دینی و قرآنی دانش آموزان سوم ابتدایی در برنامه های آموزشی آن ها قرار گرفته است .
با وجود این که درس قرآن شامل آیات و روایاتی است که بسیاری از دانش آموزان پایه سوم ابتدایی برای اولین بار به یادگیری آن ها می پردازند و مطالب این درس برای آن ها تازگی دارد ، اما می توان درس آموزش قرآن را به راحتی و بدون نگرانی به دانش آموزان کلاس سوم تعلیم داد و حتی درباره نتیجه گیری های مربوط به روایات و پیام های قرآنی این درس با آن ها صحبت کرد . 
باتوجه به این که آیات کتاب آسمانی قرآن به زبان عربی بوده و یادگیری این آیات و  پیام های قرآنی تا حدودی برای دانش آموزان کلاس سومی دشوار است ، لذا در ادامه چند سری از سوالات امتحانی درس آموزش قرآن سوم ابتدایی ، برای دانلود رایگان والدین و دانش آموزان این پایه قرار گرفته است .


نمونه سوالات امتحانی قرآن سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
سوالات امتحانی قرآن سوم ( سری 1 )
سوالات امتحانی قرآن سوم ( سری 2 )
سوالات امتحانی قرآن سوم ( سری 3 )

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات آموزش قرآن سوم ابتدایی شامل موارد زیر می گردند :
 جدول را کامل کن . 
 انس با قرآن .
 با کمک تصاویر درباره پیام قرآنی توضیح دهید .
 پیام قرآنی زیر را معنی کنید .
 معنی لغات زیر را بنویسید .
 همزه را در کلمات زیر مشخص کنید .

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی آموزش قرآن سوم ابتدایی می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان قرآن سوم ابتدایی

دانلود رایگان نمونه سوالات امتحان هدیه های آسمانی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم

مطالب عنوان شده در درس هدیه های آسمانی پایه سوم ابتدایی ، درباره آیات و روایات مربوط به اهل بیت ، پیامبران و کتاب های آسمانی ادیان است . در این درس دانش آموزان پایه سوم ابتدایی با پیام های قرآنی ، برخی احکام اولیه ، نعمت های خداوند و شکر گذاری برای این نعمت ها ، آشنا می شوند .
با توجه به این که ممکن است بسیاری از مطالب کتاب درس هدیه های آسمانی پایه سوم ابتدایی ، برای دانش آموزان این پایه تحصیلی ، تازگی داشته باشد ، لذا بهتر است برای یادگیری بهتر موضوعات و مطالب این درس ، همزمان با مطالعه کتاب با نمونه سوالات هدیه های آسمانی سوم دبستان نیز آشنا شوند .
با این کار علاوه بر یادگیری بهتر ، با انواع سوالات این درس آشنا شده و برای امتحانات نوبت اول و حتی نوبت دوم پایه سوم دبستان ، آمادگی خواهند داشت .
به همین منظور در این قسمت چند سری از سوالات امتحانی درس هدیه های آسمانی سوم ابتدایی را برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه ارائه کرده ایم .نمونه سوالات امتحانی قرآن سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
سوالات امتحانی هدیه های آسمانی سوم ( سری 1 )
سوالات امتحانی هدیه های آسمانی سوم ( سری 2 )
سوالات امتحانی هدیه های آسمانی سوم ( سری 3 )

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات ویژه آموزش هدیه های آسمانی سوم ابتدایی شامل موارد زیر می گردند :
  خداوندحضرت ابراهیم ( ع ) رابرای هدایت مردم کدام سرزمین فرستاد؟
 چند تا از نعمت های خداوند را که برای ماآفریده است نام ببر؟
 کدام کلمه به کدام جمله مربوط است وصل کن؟
 خداوند چه توانایی هایی به تو داده است ؟ چهارمورد را بگو
 نام چندتا ازپیامبران بزرگ الهی رابنویسید؟
 شما چگونه به پدر ومادخود نیکی می کنید؟ 

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی آموزش هدیه های آسمانی سوم ابتدایی می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحان هدیه های آسمانی سوم ابتداییدانلود رایگان نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم

در  کتاب مطالعات اجتماعی سوم دبستان دانش آموزان با حقوق اولیه فردی و اجتماعی خود آشنا شده و درباره آن ها آموزش می بینند . مفاهیمی همچون دوستی ، مسئولیت پذیری ، رعایت قوانیین اجتماعی و سایر موارد مشابه دیگر در درس مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی آموزش داده می شود .
دانش آموزان پایه سوم ابتدایی در این مقطع تحصیلی برای اولین بار با کتاب مطالعات اجتماعی و مطالب آن آشنا می شوند ، بنابراین ممکن است در یادگیری برخی مفاهیم و موارد مطرح شده این کتاب ، دچار مشکل و یا سردرگمی شوند ، بنابراین بهتر است پس از مطالعه و یادگیری هر درس سوالات مربوط به آن را نیز مطالعه نمایند تا مباحث کتاب درس مطالعات اجتماعی را به خوبی یاد بگیرند .
با توجه به موراد ذکر شده در این قسمت چند سری از نمونه سوالات مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی برای دانلود رایگان دانش آموزان این پایه تحصیلی قرار گرفته است . 


نمونه سوالات امتحانی مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی نوبت اول و دوم
سوالات امتحانی مطالعات اجتماعی سوم ( سری 1 )
سوالات امتحانی مطالعات اجتماعی سوم ( سری 2 )
سوالات امتحانی مطالعات اجتماعی سوم ( سری 3 )

سوالات عنوان شده در نمونه سوالات مطالعات اجتماعی دوم ابتدایی شامل موارد زیر می گردند :  
نوزاد تا چند ماهگی درست نمی بیند ؟
 کدام تصویر خانواده را نشان نمی دهد ؟
 من و دوستانم به هم شبیه نیستیم علت آن تفاوت در :
 کدام جمله تغییر در خانواده را نشان نمی دهد .
 نوع « خدمتی یا تولیدی » بودن مشاغل زیر را مشخص کنید .
 جهت ها را بنویسید .

 در صورت نیاز به انجام تمرینات بیشتر و آشنایی با تنوع سوالات امتحانی ویژه مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی می توانید به مقاله ارائه شده در این بخش مراجعه نمایید .

بیشتر بخوانید:  نمونه سوالات امتحانی مطالعات اجتماعی سوم ابتدایی 

[عکس: 1600846508_bell.png] برای اطلاع از آخرین اخبار مربوط به نمونه سوالات امتحانی مقطع ابتدایی و سایر مقاطع دیگر ، عضو کانال تلگرام مدارس هیوا شده و یا صفحه اینستاگرام مدارس هیوا را دنبال نمایید . همچنین در صورت وجود هرگونه سوال دراین باره می توانید با مشاورین ما در مرکز مشاوره تحصیلی هیوا تماس حاصل فرمایید .

در ادامه بخوانید: ثبت نام کتاب درسی سوم ابتداییسوالات متداول

1- ✔️ آیا امکان دانلود نمونه سوال امتحانی کلاس سوم ابتدایی وجود دارد؟
✔️ بله در این مقاله چند سری از سوالات نوبت اول درس امتحانی سوم ابتدایی به صورت کاملا رایگان و با حجم بسیار کم برای دانلود توسط دانش آموزان قرار گرفته است .


2- ✔️ آیا می توان نسخه الکترونیکی کتاب های سوم دبستان را دریافت کرد؟
✔️ بله برای دانلود نسخه الکرونیکی و رایگان این کتاب ها می توانید به مقاله بالا مراجعه فرمایید . 


3- ✔️ موضوع سوالات امتحانی سوم ابتدایی درباره چه مباحثی است ؟
✔️ مباحث عنوان شده در نمونه سوالات امتحانی سوم دبستان مربوط به آموزش های کتب درسی این پایه است که همگی در این مقاله عنوان شده اند .
منبع : نمونه سوال امتحانی سوم ابتدایی با پاسخ تشریحی
پاسخ


پیام‌های این موضوع
نمونه سوال امتحانی سوم ابتدایی با پاسخ تشریحی - توسط heyvagp1 - 02-05-2021, 01:20 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  نمونه کارنامه های قبولی دکتری علوم انسانی 1399 moshaveranebartar 0 149 30-04-2021, 01:32 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  نمونه کارنامه های قبولی دکتری کشاورزی و منابع طبیعی 1399 moshaveranebartar 0 123 30-04-2021, 12:36 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  نمونه کارنامه های قبولی دکتری دامپزشکی 1399 moshaveranebartar 0 70 30-04-2021, 12:28 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  نمونه کارنامه های قبولی دکتری فنی و مهندسی 1399 moshaveranebartar 0 17 30-04-2021, 12:25 AM
آخرین ارسال: moshaveranebartar
  نمونه سوالات آزمون هوش سمپاد edumoshaver 0 35 30-06-2020, 03:41 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  چگونه برای نمونه دولتی درس بخوانیم؟ edumoshaver 0 96 20-05-2020, 11:18 AM
آخرین ارسال: edumoshaver
  معرفی کتاب «پرسیدن مهم تر از پاسخ دادن است» mahsa sh 0 137 03-01-2020, 01:02 AM
آخرین ارسال: mahsa sh
  دانلود نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی تاسیسات برقی نظارت iranmoshavere 0 332 06-07-2019, 10:04 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  پاسخ های کوتاه به پرسش های بزرگ re.za 0 171 25-04-2019, 11:53 AM
آخرین ارسال: re.za
  دفترچه ثبت نام و ظرفیت آزمون نمونه دولتی iranmoshavere 0 160 31-01-2019, 12:57 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان