توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اطلاعاتی کاربردی در رابطه با آسانسورها(بخش چهارم)
#1
نقل قول:[عکس: image005.png]
آسانسورها از وسایلی هستند که استفاده کردن از انها در ساختمان‎های چند طبقه الزامی می‎باشد و سازندگانی که ساختمان‎هایی با بیش از سه طبقه مجزا می‎سازند باید از این نوع وسیله در آنها استفاده نمایند. با توجه به وجود چنین قوانینی و همچنین استقبال افراد از چنین وسیله‎ای در ساختمان‎ها سبب شده است تا نیاز به وجود چنین دستگاه‎هایی در جامعه افزایش پیدا کند و همین موضوع سبب شده تا شرکت‎های زیادی در این زمینه آغاز به کار کنند و خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه نمایند. خدمات تزئینات و بازسازی آسانسور با استفاده از سرویس‎کار آسانسور از شرکت آسانسور با تجربه و متخصص یکی از خدماتی می‎باشد که برخی از این نوع شرکت‎ها به مشتریان خود ارائه خواهند کرد.

بدلیل این که این وسیله در ساختمان به شکلی روزانه به دفعات زیادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ممکن است دچار خرابی شود قوانین در مورد سرویس آسانسور و تعمیر آسانسور وضع شده است که با توجه به آنها این وسیله باید به شکلی ماهیانه مورد بررسی قرار گیرند و
فرآیند تزئینات و بازسازی آسانسور برروی آنها اعمال شود. توجه داشته باشید که آسانسورها وسایل پیچیده‎ای هستند که برای انجام خدمات تعمیر آسانسور و سرویس آسانسور از سرویس‎کار آسانسور استفاده شود که از تجربه‎ای بالا و تخصص کافی در این زمینه برخوردار می‎باشد.

برای برطرف کردن مشکلات آسانسور به دو روش می‎توان عمل کرد. تزئینات و بازسازی آسانسور به شملی ماهیانه و در فواصل زمانی منظم و تزئینات و بازسازی آسانسور به شکلی موردی که این گزینه زمانی اجرا خواهد شد که آسانسور از کار افتاده باشد و یا نتواند به درستی فعالیت کند. برخی از افراد تصور می‎کنند که برطرف کردن موردی مشکلات آسانسور می‎تواند سبب کاهش هزینه‎های آنها شود اما در این مورد باید به این نکته توجه کرد که در صورت استفاده از این نوع سرویس آسانسور که به مشتریان ارائه می‎شود سرویس‎کار آسانسور از شرکت آسانسور تنها مشکل موجود در آسانسور که سبب از کارافتادن آن شده است را بررسی و برطرف خواهد کرد و از بررسی کامل آسانسور و تعمیر آسانسور به شکلی کلی ممانعت خواهد کرد.

این موضوع سبب می‎شود تا عیوب احتمالی موجود در این نوع وسیله توسط سرویس‎کار آسانسور از
شرکت آسانسور معتبر بررسی و یافت نشود و دوباره بعد از گذشت مدتی ممکن است دوباره آسانسور مورد استفاده از کار بیافتد و یا به خوبی عمل نکند. همین موضوع سبب می‎شود در بازه کوتاهی هزینه‎های زیادی به شما تحمیل شود و مجبور شوید مبالغ بیشتری از هزینه مربوط به سرویس آسانسور و تعمیر آسانسور به شکل ماهیانه پرداخت نمایید. استفاده تعمیرات موردی برای آسانسور از معایب بسیاری برخوردار است و که یکی از آنها از کارافتادن ناگهانی آسانسور می‎باشد که احتمال گیر کردن ساکنین ساختمان در آن را افزایش خواهد داد.


خرابی قطعات و فرسوده شدن آنها بر اثر عدم سرویس‎های منظم

یکی از وقایعی که در بسیاری از آسانسورهایی که در آنها از خدمات سرویس ماهیانه و منظم استفاده نمی‎شود خرابی قطعات فرسوده در این نوع آسانسورها می‎باشد. گاها پیش آمده است که به علت درست عمل نکردن یک قطعه که با هزینه‎ای ناچیز قابل تعویض می‎باشد و عدم آگاهی از این مشکلی که در این نوع قطعه بوجود آمده است سبب می‎شود به بخش‎های مختلفی از آسانسور اسیب‎هایی جدی وارد شود که برای رفع آنها باید هزینه‎ای زیاد را پرداخت نمایید.

(بهتر است قبل از هر کاری
کاربرد انواع موتورها در تعمیر و نگهداری و بازسازی آسانسور را مطالعه کنید.)

در برخی از مواقع نیز ممکن است با وجود چنین مشکلات در این وسیله سلامت افرادی که از این نوع وسیله استفاده می‎کنند با چالش‎هایی جدی روبرو شود. با توجه به این موضوعات و همچنین قوانینی که در این رابطه وجود دارد بهتر است به جای استفاده از خدمات و تعمیرات مورد آسانسور از خدمات منظم و ماهیانه ارائه شده استفاده نمایید.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
اطلاعاتی کاربردی در رابطه با آسانسورها(بخش چهارم) - توسط ashkantorabi - 28-04-2020, 03:32 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت سوم ashkantorabi 0 1,535 30-09-2020, 04:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت دوم ashkantorabi 0 880 12-08-2020, 03:43 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با سیم بکسل آسانسور و نکاتی در رابطه با آن-قسمت اول ashkantorabi 0 848 12-08-2020, 03:41 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها-قسمت دوم ashkantorabi 0 455 12-08-2020, 03:31 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  آشنایی با انواع جعبه رویزیون و وظایف ان در آسانسورها ashkantorabi 0 147 12-08-2020, 03:28 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  اطلاعاتی مهم در مورد آسانسورها ashkantorabi 1 195 07-08-2020, 11:22 PM
آخرین ارسال: kianooshv
  اطلاعاتی کاربردی در رابطه با آسانسورها(بخش سوم) ashkantorabi 0 431 28-04-2020, 03:29 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  اطلاعاتی کاربردی در رابطه با آسانسورها (یخش دوم) ashkantorabi 0 199 28-04-2020, 03:26 PM
آخرین ارسال: ashkantorabi
  تفاوت آسانسورها و بالابرهای مسکونی در چیست؟ padraliftco 0 307 25-09-2019, 11:42 AM
آخرین ارسال: padraliftco
  نکاتی در مورد آسانسورها که قبل از سفارش باید بدانید padraliftco 0 183 04-08-2019, 09:49 AM
آخرین ارسال: padraliftco

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان