توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۱۴۰۰
#1
کانون وکلا دادگستری برای گزینش علاقه مندان ، آزمونی تحت عنوان آزمون وکالت برگزار می کند . این آزمون هر ساله به طور منظم در آذر ماه برگزار می شود و اطلاع داوطلبان از زمان دقیق برگزاری برای برنامه ریزی در جهت جمع بندی و مطالعه دروس باقی مانده ضروری است .


این روزها وکالت یکی از پرطرفدارترین مشاغلی است که جایگاه اجتماعی بسیار مهمی در بین مردم دارد . تنها کسانی که تحصیلات دانشگاهی در رشته حقوق و یا رشته های مرتبط دارند می توانند در این حوزه فعالیت کنند که البته لازم است ابتدا در آزمونی به نام آزمون وکالت پذیرفته شوند .
از آنجا که رقابت در این آزمون بسیار تنگاتنگ و تعداد شرکت کنندگان زیاد است لازم است کسانی که علاقه مند به پذیرش در این آزمون هستند با اطلاع از زمان دقیق برگزاری ، خود را برای شرکت در این رقابت آماده کنند و برای زمان باقی مانده خود برنامه ریزی های لازم را در مورد جمع بندی دروس انجام دهند . به همین علت در ادامه به بررسی زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری 99 می پردازیم .


زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری 99
همانطور که گفتیم اطلاع از زمان برگزاری کمک می کند تا با توجه به مهلت باقی مانده تا زمان برگزاری آزمون نسبت به انتخاب منابع و جمع بندی دروس اقدام شود . برفرض اگر شما فرصت زیادی تا برگزاری آزمون داشته باشید می توانید از منابع کمی مفصل تر و برعکس اگر فرصت کوتاهی باقی مانده ، منطقی است که از خلاصه مطالب و یا صرفا خواندن مواد قانونی بدون توضیحات استفاده کنید .
هر چند پیش از این، براساس اطلاعیه اتحادیه سراسری کانون های وکلا دادگستری ایران در خصوص آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری 99 ،  آزمون وکالت سال جاری به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاده و بنا بود تا در تاریخ 22 اسفند ماه 99 برگزار گردد، اما با انتشار اطلاعیه جدید سازمان سنجش در تاریخ 99/12/18 بار دیگر، آزمون وکالت کانون وکلای دادگستری ۹۹ به تعویق افتاد. متن کامل اطلاعیه سازمان سنجش به شرح زیر می باشد:

++++
[عکس: 1615272529_tavajoh.png] به اطلاع متقاضیان گرامی شرکت در آزمون پذیرش متقاضیان پروانه کارآموزی وکالت کانونهای وکلای دادگستری ایران سال 1399 - (اسکودا) می‌رساند این سازمان براساس مصوبه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دستورالعمل های اعلامی وزارت محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آماده برگزاری این آزمون در روز جمعه 22 اسفند ماه بود که در روز سه شنبه 19 اسفند ماه با اعلام معاونت محترم بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مبنی بر حاد شدن شرایط انتشار بیماری کرونا و اعمال محدودیت های بیشتر در اکثر استان ها و ضرورت تغییر شرایط برگزاری آزمون از قبیل اضافه کردن شهرها و حوزه های امتحانی جدید، سازمان سنجش آموزش کشور به لحاظ رعایت اصول فنی و اجرایی جهت تامین الزامات وزارت محترم بهداشت و عدم امکان اعمال آنها در این بازه زمانی محدود، چاره ایی جز تعویق آزمون نداشت.
در این مساله مسئولان و همکاران اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ایران هیچ تقصیری نداشته و نهایت تلاش و رایزنی خود را انجام دادند تا این آزمون سر موعد مقرر برگزار شود. لذا سازمان سنجش آموزش کشور ضمن عذرخواهی از متقاضیان عزیز، به اطلاع می رساند این آزمون در تاریخ 99/12/22 برگزار نمی گردد و با توجه به هماهنگی بعمل آمده انشاالله در روز جمعه مورخ 1400/1/20 برگزار خواهد شد.
++++

مشاوره زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری 99
از آنجایی که آزمون وکالت یکی از آزمون های بسیار دشوار و با متقاضی زیاد است ، هر چه فرصت بیشتری برای مطالعه و تسلط بر مطالب درسی اختصاص داده شود ، احتمال قبولی در این آزمون افزایش می یابد . البته از آنجایی که حجم مطالب بسیار زیاد و گسترده است ، گزیده خوانی و تمرکز بر مطالب مهم می تواند تاثیر به سزایی در آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون داشته باشد . از این رو اطلاع از زمان برگزاری آزمون وکالت ۹۹ برای برنامه ریزی دقیق و مدیریت زمان در پیشرو نقش مهمی را ایفا می کند .
در پایان، لازم به ذکر است که آزمون وکالت توسط دو نهاد مرکز وکلا قوه قضاییه و کانون وکلا دادگستری برگزار می شود . بنابراین داوطلبان می توانند برای افزایش شانس قبولی خود و اخذ پروانه وکالت در هر دو این آزمون ها ثبت نام کنند تا اگر در یکی از آزمون ها نتیجه دلخواهشان را کسب نکردند شانس قبولی در آزمون دیگری را داشته باشند .
درست است که دو نهاد متفاوت متصدی برگزاری این آزمون ها می باشد و کانون وکلا دادگستری سابقه بسیار طولانی تری از مرکز وکلا قوه قضاییه دارد اما در عمل به پذیرفته شدگان هر دو این آزمون ها پروانه وکالت اعطا می شود و از این جهت تفاوتی بین آن ها وجود ندارد .
بیشتر بخوانید: زمان برگزاری آزمون وکالت قوه قضاییه

زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۱۴۰۰
پس از لغو برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری سال 99 در اسفند و موکول شدن آن به فروردین 1400، شایعاتی ایجاد گردید مبنی بر اینکه آزمون وکالت کانون وکلا سال 99 و 1400 ادغام شده و نهایتا یک آزمون وکالت در سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد گردید. این امر واکنش رییس اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری ( اسکودا ) را در پی داشت و طی اعلام ایشان در صفحه اینستاگرام وی، چنین اطلاع رسانی گردید که آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری 1400 در آزمون وکالت ۹۹ ادغام نشده و در اواخر شهریورماه یا اوایل مهرماه ۱۴۰۰ برگزار خواهد گردید.
اما، در جلسه روسای کانون های وکلای دادگستری که در تاریخ 26 اسفتند ماه 99 برگزار شد، تصمیم جدیدی در مورد زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا 1400 اتخاذ گردید. مطابق گزارش روابط عمومی اسکودا، بر اساس تصمیم هیات روسای کانون های وکلای دادگستری، زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۱۴۰۰، آبان ماه 1400 خواهد بود. لازم به ذکر است که در اطلاعیه صادره صرفا ماه برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا مشخص گردیده و روز دقیق این آزمون هنوز مشخص نمی باشد.
داوطلبان بعد از شرکت در آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۹۹ به دنبال اطلاع از نتیجه آزمون و مشاهده کارنامه آزمون وکالت خود هستند . زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلا ، اصولا در اواسط دی یا اوایل بهمن ماه می باشد.
در ادامه بخوانید: زمان اعلام نتایج آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری 99 در کانال تلگرام آزمون های حقوقی عضو شوید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدمات مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۹۹ پاسخ دهند .

سوالات متداول

1- آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری در چه تاریخی برگزار می شود ؟
آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری حدودا در آذر ماه برگزار می شود که جزئیات مربوط به برگزاری این آزمون در مقاله آورده شده است .

2- کارت ورود به جلسه آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری چه زمانی در دسترس داوطلبان قرار می گیرد ؟
کارت ورود به جلسه آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری معمولا سه تا پنج روز قبل از تاریخ برگزاری آزمون منتشر می شود که نحوه دسترسی به آن در مقاله آمده است .

3- آیا کانون وکلا دادگستری تنها نهادی است که مجوز برگزاری آزمون وکالت را داراست ؟
خیر ، به غیر از کانون وکلا دادگستری ، مرکز وکلا قوه قضاییه نیز مجوز برگزاری آزمون وکالت را داراست که در مقاله به تفاوت ها و شباهت های این دو آزمون پرداخته شده است .
منبع : زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۱۴۰۰
پاسخ


پیام‌های این موضوع
زمان برگزاری آزمون وکالت کانون وکلا دادگستری ۱۴۰۰ - توسط heyvalaw - 17-03-2021, 10:41 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته مدیریت فناوری اطلاعات iranmoshavere 0 4,893 25-01-2020, 10:35 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  دانلود نمونه سوالات آزمون وکالت iranmoshavere 0 1,382 25-01-2020, 10:30 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور رشته مدیریت ورزشی iranmoshavere 0 1,084 25-01-2020, 10:26 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  زمان برگزاری آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی iranmoshavere 0 987 05-09-2019, 09:51 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  باجه های رفع نقص کارت ورود به جلسه آزمون استخدامی دستگاه های اجرایی iranmoshavere 0 900 05-09-2019, 09:44 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  زمان اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دستیاری پزشکی iranmoshavere 0 782 22-07-2019, 10:14 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  دانلود نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی ترافیک iranmoshavere 0 955 22-07-2019, 09:49 AM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی نهم به دهم iranmoshavere 0 1,498 23-01-2019, 12:54 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  دفترچه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی ششم ابتدایی iranmoshavere 0 1,447 23-01-2019, 12:51 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  هزینه ثبت نام آزمون مدارس نمونه دولتی iranmoshavere 0 1,434 23-01-2019, 12:37 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان