توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99
#1
ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99
چه کسانی می توانند ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد آزاد را انجام دهند؟
ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مختص به داوطلبانی می باشد که دارای سهمیه استعداد درخشان هستند. در رابطه با سهمیه استعداد درخشان ارشد  به طور کامل در دفترچه راهنمای ثبت نام توضیحاتی ارائه شده است ، اما در ادامه مطلب به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد:
·        دانش آموختگان رشته های علوم انسانی باید حداقل معدل کل مدرک کارشناسی 17 را دارا باشند تا مجاز به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد شوند.
·        فارغ التحصیلان رشته های غیر علوم انسانی (علوم پایه ، فنی مهندسی و …) بایستی حداقل معدل کل 16 را در مقطع کارشناسی کسب کرده باشند.
·        داوطلبانی که مدرک کارشناسی خود در طول دوره ای بیش از 8 ترم اخذ کرده اند ، مجاز به ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد نمی باشند.(البته رشته هایی که براساس سر فصل مصوب طول دوره تحصیلی بیش از 8 ترم دارند ، شامل این قانون نمی شود)
·        داوطلبانی که دارای دروس معادل سازی شده می باشند ، مجاز به ثبت نام بدون آزمون ارشد آزاد نیستند.
علاوه بر دانشگاه آزاد ، دانشگاه پیام نور نیز به صورت بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد دانشجو جذب می کند. پذیرش در رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور از طریق شرکت در آزمون جامعی که توسط خود دانشگاه برگزار می شود ، میسر می باشد .
روش های ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور 99
ثبت نام ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد به 2 شیوه مختلف صورت می پذیرد :
1- ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد از طریق ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته 99 ، که در این شیوه متقاضیان در صورت احراز شرایط می بایست ابتدا در کنکور ارشد 99 ثبت نام می کردند و در مرحله بعدی بدون شرکت در آزمون می توانستند از بین 100 رشته مختلف 20 انتخاب به ترتیب اولویت داشته باشند شایان ذکر است انتخاب رشته ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد فقط از بین لیست رشته های ارشد بدون کنکور مندرج در دفترچه امکان پذیر خواهد بود.
2- ثبت نام کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد از طریق اطلاعیه پذیرش هر یک از دانشگاه ها به صورت جداگانه ، در این شیوه پذیرش شرایط خاص هر دانشگاه برای ثبت نام ارشد بدون آزمون 99 متفاوت خواهد بود ضمنا در پذیرش دانشجو در این شیوه زمان معینی ندارد، متقاضیان گرامی می توانند جهت اطلاعات بیشتر در مورد این شیوه پذیرش با شماره های مندرج در جدول ذیل تماس بگیرند.
 
جهت اطلاع از ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 – اطلاع از رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی و نحوه پذیرش از سراسر کشور با مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی ایران تحصیل تماس بگیرید
9099072952 (تماس از سراسر کشور) 9092305587 ( استان تهران)
تماس از تلفن ثابت بدون گرفتن کد پاسخگویی از 8 صبح الی 1 شب حتی ایام تعطیل.
شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99
داوطلبان محترم توجه داشته باشند که دانشگاه آزاد تنها در مقاطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون، دانشجویان را جذب می‌نماید. در مقطع کارشناسی ارشد جذب دانشجو منحصر به داوطلبینی می‌باشد که از سهمیه ثبت نام استعداد درخشان ارشد دانشگاه آزاد برخوردار می‌باشند و در رابطه با سایر دانشجویانی که از این سهمیه برخوردار نیستند، پذیرش به صورت شرکت در آزمون می‌باشد.
داوطلبانی که در کنکور ارشد توانسته‌اند رتبه مورد نظر را کسب نمایند می‌توانند انتخاب رشته نمایند. داوطلبان در صورت دارا بودن شرایط ذیل می‌توانند در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شرکت نمایند.
[list=1]
[*]داوطلبانی که در کنکور دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی شرکت نموده اند و در رشته های با آزمون دانشگاه آزاد پذیرفته شده اند، رتبه کنکور آن ها هیچ تاثیری در پذیرفته شدن آن ها در ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نخواهد داشت.
[*]داوطلبانی می توانند جهت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند و یا در اصطلاح به آنها دارای سهمیه استعداد درخشان می گویند که معدل آن ها در رشته های علوم انسانی بالای 17 باشد و در سایر رشته ها دارا بودن معدل بالای 16 برای ثبت نام الزامی می باشد. داوطلبان توجه داشته باشند که تنها تبصره ای که در این مورد برای داوطلبان وجودخواهد داشت، در ارتباط با دانشجویانی می باشد که مشمول دروس معادل سازی می باشند. این دسته از داوطلبان حتی در صورت دارا بودن معدل بالای 17 نیز، امکان ثبت نام ارشد بدون آزمون 99 را نخواهند داشت.
[*]دانشجویانی که در دانشگاه آزاد در رشته های مختلف و در مقاطع گوناگون پذیرفته می شوند، در صورتی که در دانشگاه محل پذیرفته شده خود دچار مشکلاتی باشند، می توانند با توجه به آئین نامه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد جهت انتقالی دانشجویان ارشد دانشگاه آزاد اقدام نمایند.
[*]متقاضیانی که مشمول نظام وظیفه می باشند. در صورت پذیرفته شدن در زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ، لازم است مدارک خود را به همراه داشته باشند.
[*]تعداد کد رشته محل هایی که داوطلبان دارای سهمیه استعداد درخشان امکان انتخاب در آن ها را خواهند داشت. تعداد 100 رشته محل می باشد.
[/list]
لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد
[list]
[*]مهندسی برق – الکترونیک قدرت و ماشین های الکتریکی
[*]مهندسی برق – برنامه ریزی و مدیریت سیستم های انرژی الکتریکی
[*]مهندسی برق – سامانه های برقی حمل ونقل
[*]مهندسی برق – سیستم های قدرت
[*]رفتار حرکتی – آموزش تربیت بدنی
[*]رفتار حرکتی – رشد حرکتی
[*]روانشناسی
[*]مهندسی مکاترونیک – ارتباطات جنبی انسان ، ماشین ، کامپیوتر
[*]مهندسی مکاترونیک – طراحی ربات ها و سیستم های مکاترونیکی
[*]مهندسی مکانیک – ساخت و تولید
[*]مدیریت بازرگانی – بازرگانی بین المللی
[*]مدیریت بازرگانی – بازرگانی داخلی
[*]مدیریت بازرگانی – تجارت الکترونیکی
[*]مدیریت بازرگانی – مدیریت استراتژیک
[*]پرستاری
[*]روان پرستاری
[*]انگل شناسی
[*]قارچ شناسی
[*]بیوشیمی
[*]سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مطالعات آب و خاک
[*]سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مطالعات شهری و روستایی
[*]سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – مدیریت مخاطرات محیطی
[*]سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی – هواشناسی ماهواره ای
[*]علوم ارتباطات اجتماعی – روابط عمومی
[/list]
لیست رشته‌ها در گروه‌ها و دانشگاه‌های مختلف متفاوت می‌باشد و با توجه به مندرجات دفترچه ثبت نام بدون کنکور این لیست در سال‌های مختلف بر اساس ظرفیت‌های در نظر گرفته دانشگاه‌های مختلف متغیر می‌باشد. درج تمامی این رشته‌ها در این مقاله امکان پذیر نمی‌باشد. جهت اطلاع از زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و همچنین راهنمایی و مشاوره انتخاب رشته، با مشاورین ایران تحصیل تماس حاصل نمایید. مشاورین ما در هر لحظه از شبانه روز حتی ایام تعطیل، آماده خدمت رسانی به شما داوطلبان محترم می‌باشند.
منبع : پذیرش بدون کنکور ارشد ازاد  
پاسخ


پیام‌های این موضوع
ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد 99 - توسط edumoshaver - 16-04-2020, 12:20 PM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  هزینه ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت بهداشت iranmoshavere 1 451 21-10-2020, 07:54 AM
آخرین ارسال: FrankJScott
  کارنامه و رتبه قبولی رشته مدیریت پروژه و ساخت مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری iranmoshavere 0 3,843 01-08-2020, 03:11 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  تعویق کنکور سراسری iranmoshavere 0 1,967 19-07-2020, 01:04 PM
آخرین ارسال: iranmoshavere
  چطور بدون اینکه طرف مقابل را ناراحت کنیم، به او «نه» بگوییم؟ motlagh 0 2,335 23-06-2020, 10:37 PM
آخرین ارسال: motlagh
  درخواست مشاوره در زمینه کنکور Hodaasalimiyanporr 0 236 29-04-2020, 03:34 PM
آخرین ارسال: Hodaasalimiyanporr
  زمان و شرایط ثبت نام دانشگاه با سوابق تحصیلی 99 edumoshaver 0 435 16-04-2020, 01:26 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  ثبت نام رشته فیزیوتراپی بدون کنکور 99-1400 edumoshaver 0 223 16-04-2020, 12:51 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  رشته های پیراپزشکی بدون کنکور بدون آزمون edumoshaver 0 114 16-04-2020, 12:41 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  ثبت نام مامايي بدون كنكور 99 edumoshaver 0 64 16-04-2020, 12:34 PM
آخرین ارسال: edumoshaver
  لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد edumoshaver 0 83 16-04-2020, 12:27 PM
آخرین ارسال: edumoshaver

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان