توضیح لینک توضیح لینک
امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
انواع آسانسورها برای ساختمان‌ها و کاربردهای مختلف
#1
[عکس: padra-1.jpg]

آسانسورها و بالابرها در انواع، ساختار و طراحی‌های مختلفی عرضه می‌شوند و می‌توانند متناسب با اهداف کاربری ساختمان شما نصب شوند. آسانسورهای مسافربری انواع رایجی هستند، اما انواع دیگر آسانسورها نیز شامل آسانسورهای باری و دو منظوره هستند که هم برای حمل مسافر و هم حمل بارهای سنگین طراحی شده‌اند. البته باید این نکته را هم در نظر داشته باشید که استفاده نامناسب باعث خرابی آسانسور و در برخی مواقع باعث بروز خواهد شد. برای اطلاع از این که کدام نوع آسانسور برای ساختمان مسکونی و یا اداری شما مناسب است، ادامه مطلب را بخوانید.
انواع آسانسورها برای کاربرد‌های مختلف
آسانسورهای مسافربری
این شایع‌ترین نوع آسانسور است و می‌تواند تقریبا در هر نوع ساختمان، استفاده شود. آسانسورهای مسافربری در اندازه‌های مختلف عرضه می‌شوند که می‌توانند بارگذاری‌های خاصی را برای حمل مسافر تحمل کنند. از این نوع می‌توان حتی در ساختمان‌هایی با ارتفاع زیاد هم استفاده کرد.
آسانسورهای باری
آسانسورهای باری برای حمل وسایل سنگین به فواصل دور و اغلب برای کاهش ترافیک تردد استفاده می‌شوند. آسانسورهای باری در موسسات تجاری مانند فروشگاه‌ها، رستوران‌ها و ادارات مورد استفاده قرار می‌گیرند و در محل‌های مختلف به دور از مناطق اداری مشترک نصب می‌شوند. آسانسورهای خدماتی دارای فضای داخلی ساده‌ای هستند و برای حمل بارهای سنگین‌تر نسبت به آسانسورهای معمولی طراحی شده‌اند. اندازه کابین در این نوع بزرگ‌تر از انواع مسافربری طراحی می‌شود تا برای حمل و جابجایی بارهای مختلف محدودیتی ایجاد نشود.
آسانسورهای دو منظوره
آسانسورهای دو منظوره برای حمل مسافر و بار طراحی شده‌اند. این موارد در ساختمان‌های مسکونی، بیمارستان‌ها و ساختمان‌های اداری معمول هستند و اغلب دارای ظرفیت بالایی بوده که متناسب با انواع مختلف بار طراحی می‌شوند. آنها همچنین اغلب به گونه‌ای طراحی می‌شوند که برای حمل مسافران معلول طراحی شده‌اند که با استفاده از ویژگی‌هایی مانند سطوح غیر لغزش، کابین‌های پشتیبانی، سازگار با افراد معلول و سیستم‌های دسترسی اضطراری امکان پذیر می‌شود.
آسانسورهای مسکونی
همچنین آسانسورهای داخلی نیز نامیده می‌شوند، این برای حمل مسافرین در طبقه‌های مختلف در یک مجتمع مسکونی طراحی شده است و می‌تواند در داخل یا خارج خانه نصب شود. آسانسورهای مسکونی کوچکتر از آسانسورهای معمولی هستند و اغلب می‌توانند به طور همزمان تا چهار نفر را در خود جای دهند. نوع خاصی از آسانسورهای مسکونی آسانسورهای راه پله‌ای است که در خانه‌هایی که در آن فردی در خانواده دارای محدودیت حرکتی است، بسیار رایج هستند. این نوع آسانسور در امتداد یک راه پله موجود نصب می‌شود و متناسب با شکل راه پله‌ها طراحی می‌شوند. همچنین می‌تواند در داخل یا خارج از منزل نصب شود و از راه دور کنترل شود.
آسانسورهای سفارشی
همچنین تحت عنوان آسانسورهای خاص شناخته می‌شوند، این‌ها با توجه به هدف یا نیاز خاص ساختمان طراحی می‌شوند. آسانسورهای سفارشی اغلب مورد علاقه کاربران شخصی هستند که می‌خواهند آسانسورهای خود را با توجه به نیازهای خاص طراحی کنند، مانند افرادی که دارای معلولیت‌های خاص بوده که در خانه‌های چند طبقه زندگی می‌کنند. آسانسورهای سفارشی همچنین دارای طراحی داخلی سفارشی متناسب با نیاز مصرف کننده هستند.
آسانسورهای مبتنی بر ارتفاع
آسانسورها همچنین می‌توانند با توجه به ارتفاع ساختمان طبقه بندی شوند. آسانسورهای هیدرولیکی معمولا در ساختمان‌های کم ارتفاع که دارای حداکثر سه طبقه هستند استفاده می‌شوند. آسانسورهای هیدرولیکی به این دلیل این گونه نامگذاری شده‌اند که دارای یک سیلندر هیدرولیکی زیرزمینی هستند. ساختمان‌های با ارتفاع متوسط یا ساختمان‌هایی که دارای یازده طبقه هستند معمولا از آسانسورهای دنده‌ای استفاده می‌کنند. ساختمان‌های بلند همچنین ممکن است از آسانسورهای کششی دنده‌ای بهره ببرند.
این موارد رایج‌ترین انواع آسانسورها هستند که با توجه به نیازهای ساختمان و افرادی که از آنها استفاده می‌کنند، طراحی می‌شوند. برای اطمینان از این که آسانسورها ایمن هستند و می‌توانند خدمات متناسب با نیازهای یک ساختمان و مسافران آن را ارائه دهند، با یک پیمانکار آسانسور قابل اعتماد مشورت کنید که می‌تواند شما را با الزامات خاص طراحی و عملکردی آشنا کند.
پاسخ


پیام‌های این موضوع
انواع آسانسورها برای ساختمان‌ها و کاربردهای مختلف - توسط padraliftco - 11-04-2019, 11:25 AM

موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تعداد آسانسور در هر ساختمان را پیدا کنید بخش دو padraliftco 0 89 08-04-2019, 10:07 AM
آخرین ارسال: padraliftco
  تعداد آسانسور در هر ساختمان را پیدا کنید بخش یک padraliftco 0 29 06-04-2019, 10:51 AM
آخرین ارسال: padraliftco
  هماهنگی آیین نامه ساختمان و آسانسور بخش یک padraliftco 0 104 13-03-2019, 02:26 PM
آخرین ارسال: padraliftco
  انواع آسانسور و نحوه استفاده از آنها بخش دو padraliftco 0 229 17-02-2019, 12:26 PM
آخرین ارسال: padraliftco
  انواع آسانسور و نحوه استفاده از آنها بخش یک padraliftco 0 213 12-02-2019, 03:06 PM
آخرین ارسال: padraliftco
  انواع آسانسور در خانه‌ها بخش دو padraliftco 0 92 04-02-2019, 03:35 PM
آخرین ارسال: padraliftco
  سه راه برای صرفه جویی در هزینه‌های نوسازی آسانسور padraliftco 0 221 15-12-2018, 05:18 PM
آخرین ارسال: padraliftco
  3 دلیل کلیدی برای انتخاب طراحی آسانسور تجاری شما padraliftco 0 196 05-12-2018, 12:59 PM
آخرین ارسال: padraliftco
Wink طراحی اپلیکیشن آسانسور برای موبایل motlagh 0 350 27-10-2018, 04:10 PM
آخرین ارسال: motlagh
Wink طراحی اپلیکیشن آسانسور برای موبایل motlagh 0 423 16-09-2018, 10:07 AM
آخرین ارسال: motlagh

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان