تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum
فرزندپروری : توصیه هایی برای والدین - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum (http://forum.kishtech.ir)
+-- انجمن: پردیس فناوری کیش (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: مجموعه مشاوره روانشناسی، تحصیلی و مددکاری (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=110)
+--- موضوع: فرزندپروری : توصیه هایی برای والدین (/showthread.php?tid=78810)

فرزندپروری : توصیه هایی برای والدین - lavazemkhanegi - 24-06-2023

فرزندپروری : توصیه هایی برای والدین

درود بر شما دوستان عزیز امروز توصیه ای مختصر به والدین با هدف فراهم آوردن وسیله ای برای زنده ماندن دارم. چه چیزی باعث…
درود بر شما دوستان عزیز امروز توصیه ای مختصر به والدین با هدف فراهم آوردن وسیله ای برای زنده ماندن دارم.

دلیل اینکه من این توصیه را تهیه کردم این است که ببینم والدین چگونه با نظم و انضباط فرزندان خود بازی می کنند یا در انجام نظم و انضباط مرتکب اشتباه می شوند.

این کمبود آموزش است که همه چیز را خراب کرده است، بسیاری از جوانان آسیب دیده و از دست رفته اند. والدین در انجام وظایفی که خداوند به آنها محول کرده کوتاهی کرده اند، حکومت منشأ حرص و طمع شده است. مدارس ویران شد، معلمان نادان شدند و دانش آموزان جهل را از آنها آموختند. به این می گویند معلم ناپدید شده است و دانش آموز نیز ناپدید شده است.
تمام مطالبی که در بالا بیان کردم مربوط به نشانه های روز قیامت است، زیرا رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم آن را به ما نشان داد.

مشکل اینجاست که بارها می بینید که او لوس شده است اما پدر و مادرش حتی نمی دانند. آنها فکر می کنند فرزندشان به خاطر سهل انگاری راه درستی را طی می کند، اما بد می شود و با گریه می آیند و می گویند نمی دانم. زمانی که هنوز خام باشد می گویند یخ است.

اصلی ترین چیزی که در این عصر باعث بدتر شدن تحصیلات می شود، حرص و علاقه به دنیوی است. بسیاری از مردم از مرگ می ترسند، اما می خواهند وارد بهشت هم شوند. یک روز نشسته بودیم و شنیدم پدری به پسرش می گفت: خوب درس بخوان، کارگر شو تا بتوانیم از دولت درآمد کسب کنیم. خدا به قدرتش به جای اینکه این بچه کارگر بشه و پول حکومت رو بدزده تا بخوره، دزد خونه شد. پول پدر و مادر و مردم شهر را دزدید و مست شد. این موضوع باعث ایجاد مشکل و نفرت این پدر در بین مردم شد تا اینکه گریه کرد. همچنین، یک بار شنیدم که پیرمردی به نوه‌هایش می‌گوید: "سخت درس بخوانید، زیرا اگر من درس می‌خواندم، پولی را که در نیجریه می‌شنوید، من می‌دزدم." اینجاست که به جوانان نشان می دهد که باید درس بخوانند و دزد شوند و پول دولت را بدزدند.

این نوع تربیتی که والدین به فرزندان خود می دهند باعث نابودی همه چیز می شود. به جای چنین اراده ای که والدین انجام می دهند، چه چیزی مانع از آن می شود که والدین به فرزندان خود اراده ترس از خدا بدهند؟ با نشان دادن سرعت دنیا و کمک جامعه به آنها؟ چنین وصیت هایی از سوی رسولان و بندگان نیکوکار برای فرزندانشان بود که به آنان کمک می کرد تا بار تربیت فرزندان را بر دوش بکشند.

همچنین یک روز حدود ساعت 11 شب دم در خانه بودم، دیدم دختری از آنجا رد می شود، وقتی پرسیدم به من گفتند که به خانه می رود. و او در خانه پدر و مادر دارد. نکته شگفت انگیز اینجاست که چگونه یک پدر می تواند بدون دیدن دخترش بخوابد؟ این جور چیزها زیاد اتفاق می افتد، جایی که می توان دید پدری حتی نمی داند پسرش کجا خوابیده است. او فقط می دانست که آن را دارد. با وجود اینکه این نوع مشکل بیشتر در بین مردان دیده می شود، اما اکنون در بین زنان نیز رو به افزایش است. و ضررش بیشتر است اگر دختری شب به گردش برود و شب برگردد بدون ترس از اینکه در خانه برایش اتفاقی بیفتد.

همچنین اگر به سمت نوشیدن برگردید، همان چیزی گفته می شود. یک روز یکی از دوستانم به من می گفت که مسابقه مشروب خوری برگزار شده است، اما چیزی که تعجب آور بود این بود که او چگونه گفت که یک زن در این مسابقه برنده شد، زیرا همه کسانی که در مسابقه شرکت کردند ضعیف تر از آن بودند که بلند شوند، اما او موفق شد بالا آمد و بیرون آمد. حالا می گویند یکی از شرکت کنندگان دیوانه شده است. این نوع رقابت چه فایده ای دارد؟

یکی دیگر از مواردی که باعث آسیب به جوانان می شود، سهل انگاری والدین در تامین نیازهای فرزندان است. پدر یا مادری را می بینید که فرزندانشان را با آنچه برایشان خریده اند می بینند و می دانند که بچه ها تجارت نمی کنند، اما باید سکوت کنند. گاهی می بینید که بچه ها با این پول یا چیزهای دنیوی دیگری که دارند به والدینشان کمک می کنند. سوال اینجاست: آنها این پول را از کجا آورده اند؟ پاسخ این است که اگر آنها زن هستند پس دوست پسرشان آنها را به آنها داده است و هر دختری که دوست پسرش حتی قبل از ازدواج مسئولیت امور او را به عهده بگیرد ممکن است دختری را برای شما از دست بدهد اگرچه کسانی هستند که کمک می کنند. لطفا خدا و این جور چیزها باعث می شود که دختر به پدر و مادرش با تحقیر نگاه کند. اگر مرد است، یا از دوستانش التماس می کند، یا آنها را حمل می کند. اگر از دوستانش التماس می کند، اگر خوش شانس نیست، اگر دوستانش بی فایده هستند، می توانند او را تحریک کنند که هر کاری می خواهند بکنند. حتی اگر به او نوشیدن بیاموزند یا دزدی را به او یاد دهند.

در آخر می پرسم چگونه: شما به عنوان یک پدر چند بار در شب از خواب بیدار شده اید و از خداوند دعا کرده اید که شما و فرزندانتان را راهنمایی کند؟ اگر این کار را نکرده اید، پس اصرار داشته باشید زیرا تربیت فرزندان شما لازم است و خداوند از شما خواهد خواست. و اکنون در زمانی هستیم که آموزش سخت است. این یک وظیفه بزرگ پیش روی شما والدین است، باید صبور باشید. خداوند به شما توانایی انجام این مسئولیت را داده است.