تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum
علوم غریبه چیست زندگی دعای بی وقفه همان چیزی است که عیسی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum (http://forum.kishtech.ir)
+-- انجمن: پردیس فناوری کیش (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: گفتگوی آزاد (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=5)
+--- موضوع: علوم غریبه چیست زندگی دعای بی وقفه همان چیزی است که عیسی (/showthread.php?tid=69265)

علوم غریبه چیست زندگی دعای بی وقفه همان چیزی است که عیسی - manshahr - 04-03-2022

علوم غریبه چیست زندگی دعای بی وقفه همان چیزی است که عیسی خداوند گفت:علوم غریبه چیست "شما در من خواهید ماند و من در شما خواهم ماند ... اگر شما در من بمانید، کلام من نیز خواهد ماند. هر چه می خواهی در خودت بخواه تا برایت انجام شود » ( یوحنا 15:47 ) . این نوع زندگی، زندگی اقامت در خداوند و مشارکت با خداوند است؛علوم غریبه چیست یعنی روح القدس در ما حاکم است و بر تمام زندگی ما حکومت می کند و مراقب ماست، هر ساعت، هر لحظه، هر دقیقه، او عمل می کند. کمک ما؛ زیرا او همیشه در قلب ما برای ما دعا می کند ( رومیان 8 : 26-27 را ببینید) . بارها متوجه می‌شویم که قبل از انجام عمل در زندگی‌مان،علوم غریبه چیست به معنای معنوی‌مان دعا کرده‌ایم؛ در حالی که بارهای زندگی روزمره را به دوش می‌کشیم، دعاهای بی‌صدا و غیرقابل توضیح خود را به زبان می‌آوریم.
【تلاش کنید تا زندگی در پروردگار را توسعه دهید】 اول از همه، باید بدانید که زندگی در پروردگار باید یک زندگی لحظه به لحظه باشد، نه یک گرایش غیرارادی عادت، که انباشته شدن رفتارها و عادات بیشماری است. بنابراین، شما باید سکان مسیر خود را بگیرید، و به جلو فشار دهید؛ دائماً اعتماد به مسیح را انتخاب کنید، و توسط او زندگی کنید،علوم غریبه چیست تا در نهایت، مانند نفس کشیدن طبیعی شود. اگر می خواهید این زندگی در خداوند را طبیعی کنید، باید آن را به یک عادت معنوی تبدیل کنید. داوود یک بار گفت: "ای خدا، قلب من استوار است، من به خداوند اعتماد دارم" ( مزمور 57 : 7) . ما با عزم راسخ برای اطاعت از او بدون توجه به هزینه شروع می کنیم. بنابراین به تدریج این عادت شکل می گیرد.
【حضور او را بشناسید】 همچنین، اگر می خواهید در مسیح بمانید، باید همیشه حضور او را در اعماق قلب خود تشخیص دهید. با این عادت نیازی نیست که برای یافتن او تا آسمان بروی، انگار که نمی دانی کجا رفته است.علوم غریبه چیست در واقع، تخت او در درون شماست؛ ثروت او در دسترس شماست. ما با احساس حضور او شروع نمی کنیم، بلکه با شناخت حضور او شروع می کنیم. شاید حضور خدا را احساس نکنید، اما حداقل این واقعیت را بپذیرید که روح القدس در شما زندگی می کند. همه چیز را نزد او بیاورید، و به زودی احساس واقعی تر می شود و شما را خوشحال می کند.
[شهادت خواهری که کنیز است] گفت: «صبح به محض اینکه چشمانم را باز کردم، دعا کردم: «پروردگارا، قلبم را باز کن؛ وقتی لباس می پوشیدم، دعا کردم: «پروردگارا بگذارم. در جامه عدالت مسیح،علوم غریبه چیست وقتی صورتم را می شوم، دعا می کنم، خداوندا، مرا بشور، وقتی کار می کنم، دعا می کنم، مانند روزهایم قوی خواهم بود، و وقتی آتشی می سوزانم، دعا می کنم، خداوندا آتش عشقم را در من روشن کن، وقتی زمین را جارو می کنم، دعا می کنم، پروردگارا، تمام پلیدی های قلبم را از بین ببر، وقتی می خورم، دعا می کنم، پروردگارا، مانا پنهان و شیر خالص را به من عطا کن. روح؛ در حین مراقبت از کودکان، به خدای پدر چشم دوختم تا مرا فرزند مطیع خود قرار دهد. تمام روز اینگونه دعا می کردم. هر کاری که انجام می دادم به من فکر می کرد که دعا کنم. فرمانی که اجرای آن آسان نیست. اگر از این روش پیروی کنید، انجام آن دشوار نیست
فصل 11 زندگی دعای شکرگزاری در همه چیز
【رابطه شکر و نماز】 شکرگزاری عنصر اصلی دعاست، در نماز نباید از شکرگزاری بی بهره باشیم، زیرا شکرگزاری در نماز نقطه تماس ما با خداست و کلمات مانند رودخانه های آب زنده بیرون می ریزند. یک کشیش بریتانیایی همیشه وقتی نماز را اقامه می کرد، اول خدا را شکر می کرد، در روز یکشنبه، هوا به شدت بد بود و طوفان شدیدی می آمد، مؤمنان فکر می کردند: با چنین هوایی، دیگر برای چه چیزی می تواند شکر کند! کشیش همچنان خدا را شکر می کرد که دعا می کرد: "پدر، ما از تو سپاسگزاریم، زیرا چنین هوایی زیاد اتفاق نمی افتد  دعای او در آن روز همچنان سرشار از نشاط بود و دل های مؤمنان نیز متاثر و پر می شد. با عبادت خدا جای تعجب نیست که کسی بگوید: "شکرگزاری اوج همه دعاهاست." شما نمی توانید بدون شکرگزاری دعا کنید - مگر اینکه لطف خدا را به حساب نیاورید
【خداوند برای دعاهای شکرگزاری ارزش قائل است】 کتاب مقدس یک بار ثبت کرده است که یک بار خداوند ده جذامی را شفا داد. یکی از آنها پس از اینکه متوجه شد که شفا یافته است،علوم غریبه چیست برای تشکر از خدا بازگشت و به عیسی تعظیم کرد. خداوند عیسی بسیار خوشحال بود که می تواند برای این مرد سپاسگزار باشد، اما او همچنین از اینکه نه نفر دیگر نمی دانستند چگونه شکرگزاری کنند، ابراز تاسف کرد. اکنون که می دانیم بدنه اصلی توجه می کند و برای آن ارزش قائل است که آیا مردم بخشنده و سپاسگزار هستند، اجازه دهید ما که بخشنده بوده ایم دور هم جمع شویم تا مردمی قدرشناس باشیم
【دعاهای شکرگزاری سخت تر از درخواست هستند】 در کتاب مقدس توصیه های مستقیم و غیرمستقیم زیادی در مورد شکرگزاری از خدا وجود دارد. واضح ترین مورد در افسسیان 5:20 ثبت شده است: "به نام خداوند ما عیسی مسیح همیشه خدای پدر را شکر می کند." منظور خدا این است که ما دعاهای شکرگزاری داریم. از این جا می توان فهمید که شکرگزاری نیز بخش عمده ای از دعا است. اما این قسمت سخت دعاست. یاد گرفتن نماز دشوار است و یاد گرفتن نماز با شکر دشوارتر است. مواظب بچه های خودمون باشیم! آنها نیازی ندارند که به آنها یاد بدهیم خواسته هایشان را بخواهند، اما آموزش آنها برای گفتن "متشکرم!" کار دشواری است
【یاد بگیریم که خدا را برای آنچه دریافت کرده‌ایم شکر کنیم】 باید شکرگزار باشیم، به ویژه به این دلیل که آنچه دریافت کرده‌ایم همانطور که در کتاب مقدس نوشته شده است، "خدا بیش از هر چیزی که ما بخواهیم یا فکر می‌کنیم، بسیار انجام داده است" ( افسسیان 3:20 ). . ما نه چیزهایی را که هر روز به آن نیاز داریم می دانیم و نه تمایلی به دعا برای آن چیزها داریم. اما باز هم خدا به ما داد که چگونه شکرگزار این باشیم!
 دوست من، اگر شما هم مثل من اغلب در ناسپاسی مقصر هستید،علوم غریبه چیست پس این را به شما توصیه می کنم: باید یاد بگیرید که از همان ابتدا خدا را به خاطر موهبت هایی که در دنیا دریافت کرده اید، مانند سلامتی، هوش، قدرت، شکر کنید. از کار، خواسته های خود، لباس، غذا، مسکن، مسافرت و عزیزان و عزیزانی که شما را دوست دارند کار کنید. با شروع با این چیزها، دیدن و سپاسگزاری برای هدایای معنوی که خداوند بر شما ریخته است برای شما آسان تر خواهد بود
[همیشه متشکرم] وسسپون، مبلغ کلیسای پروتستان قرن هجدهم، یک بار در مورد تجربه شخصی خود صحبت کرد و گفت که یک روز ناگهان یکی دوید و فریاد زد: "کشیش وی، لطفا برای من دعا کنید و از شما تشکر کنم، اسب من. از سر راه فرار کرد، کالسکه شکست، اما خوشبختانه حالم خوب بود. کشیش وی مدتی بی تفاوت، خندان و ساکت بود. این شخص عمیقاً تعجب کرد و از او پرسید که چرا این کار را می کند. کشیش وی پاسخ داد: "من می دانم که این محافظت خداوند است، اما به شما گفتم که در راه شما از کنار شما دویدم. هزاران بار محافظت خدا بوده است، اما هیچ اتفاقی نیفتاده است.» منظور او این است که ما اغلب فقط زمانی که از خطر در تصادف فرار می کنیم، خدا را شکر می کنیم، اما نمی دانیم که خدا همیشه از ما محافظت می کند، اما بسیاری از مردم هرگز شکر نمی کنند. .
[بابت همه چیز متشکرم] کوری در کتاب "حفظه اسرار" اشاره کرد که او و خواهرش بسی در طول جنگ جهانی دوم به اردوگاه کار اجباری فرستاده شدند. یک روز صبح، هنگامی که آنها کتاب مقدس را خواندند و اول تسالونیکیان 5: 16-18 را خواندند، "همیشه شاد باشید، بی وقفه دعا کنید، در همه چیز سپاسگزار باشید"، بسی ایستاد و خواست برای همه چیز در اردوگاه شکرگزار باشد. در ابتدا، کوری تمایلی به تشکر از خدا برای این همه کک نداشت، اما نتوانست بر اصرار خواهرش غلبه کند، بنابراین برای همه چیز در اردوگاه، از جمله کک ها، از خدا تشکر کرد. طولی نکشید که آنها توانستند بدون دخالت سربازان آلمانی که به دلیل کک ها تمایلی به دیدن آنها نداشتند، مطالعه کتاب مقدس را آشکارا در اردوگاه برگزار کنند. از طریق این حادثه، کوری درس "در همه چیز تشکر کنید" را آموخت.
[دنیا بیشتر دعا می کند و کمتر شکر می کند] در افسانه آمده است که خداوند دو فرشته را از آسمان به زمین فرستاد، کیسه یک فرشته از دعای دنیا پر شود و کیسه فرشته دیگر از شکر دنیا پر شود. دو فرشته یک هفته بود که روی زمین راه می رفتند و هر دو برای بازگشت مشکل داشتند. فرشتگانی که دعا می‌گرفتند کیسه‌هایی پر از کیسه داشتند و نمی‌توانستند آن‌ها را روی پشت خود حمل کنند؛ فرشتگانی که شکر می‌گرفتند کیسه‌ای خالی داشتند که فقط سه شکر در آن بود. آنها با تعجب پرسیدند: چرا مردم دنیا اینقدر دعا می کنند و در عین حال کم شکر می کنند؟
فصل 12 وزارت شفاعت برای مسیحیان
【شفاعت چیست؟ ] شفاعت «دعا در حق دیگران» است. اگر واقعاً دیگران را دوست داشته باشیم، بیشتر از آنچه که می‌توانیم به دیگران بدهیم، میل می‌کنیم و این ما را به کار شفاعت سوق می‌دهد. شفاعت یکی از راه های دوست داشتن دیگران است. دعای شفاعت، دعای ایثار است، حتی دعای انکار. وقتی مؤمن برای دیگران دعا می کند نیازهای شخصی خود را فراموش می کند و ایمان و دعای خود را معطوف دیگران می کند.
شفاعت کنندگان میانجی هستند که بین دیگران و خداوند متعال قرار می گیرند و برای خواست خدا دعا می کنند. کار شفاعت، خدمت کشیشی است، و یکی از چالش برانگیزترین آموزه های عهد جدید این است که ایمانداران کاهن هستند. ما به عنوان کاهنان، منصوب و مسح شده توسط خداوند، این افتخار را داریم که برای دیگران به حضرت اعلی دسترسی داشته باشیم. این اختیاری نیست، بلکه یک وظیفه مقدس - و یک امتیاز گرانبها - برای همه کسانی است که یوغ مسیح را به دوش می کشند.       
【اهمیت کار شفاعت】 در کار روزانه ملکوت خدا، هیچ چیز مهمتر از کار شفاعت نیست. هنگامی که خداوند بر روی زمین بود، گذرگاهی برای شفاعت برای شاگردانش گذاشت - فصل هفدهم انجیل یوحنا و کل کتاب مقدس کلمات دعای خداوند برای شاگردانش است. خداوند نه تنها زمانی که روی زمین بود برای شاگردان خود دعا کرد، بلکه حتی اکنون نیز به انجام خدمت شفاعت در آسمان ادامه می دهد ( عبرانیان 7:25 ) ؛ و رومیان 8:26 می گوید که روح القدس نیز برای ما دعا می کند. و حتی کتاب مقدس ثبت می کند که بسیاری از مقدسین باستانی نیز برای دیگران دعا می کردند. در این راه شفاعت کار بسیار مهمی است.
【هر مؤمنی می‌تواند برای دیگران دعا کند】 ابتدا باید بفهمیم که کسی که دعا می‌کند بهتر از دیگری نیست، بنابراین برای دیگران دعا می‌کنیم؛ یا چون خداوند را بیشتر از دیگران دوست داریم، بیشتر شبیه خداوند، روح زندگی من است. عمیق تر از دیگران، و من حقیقت را بیشتر از دیگران می دانم، بنابراین می توانم برای دیگران دعا کنم. اگر چنین دلی وجود داشته باشد، اشتباه بزرگی است! ما هرگز برای شفاعت دیگران بر دستاوردهای خود تکیه نمی کنیم. ما فقط می‌توانیم در جایگاهی برابر با خود بایستیم، به دیگران اهمیت دهیم، به دیگران اهمیت بدهیم، و امیدوار باشیم که دیگران مورد لطف و بهره‌مندی قرار گیرند، این جایگاه شفاعت ماست.
[نمونه شفاعت خداوند عیسی] هنگامی که خداوند بر روی صلیب بود، از خدا خواست که کسانی را که او را مصلوب کردند، ببخشد، زیرا آنها نمی دانستند آن مردم چه کردند. بنابراین، شفاعت «وزارت مصلوب مشترک» است. از دعای مسیح بر روی صلیب، دو چیز را می توان دید: ( 1 ) وقتی خداوند بر روی صلیب بود، در میان رنج برای دیگران شفاعت کرد، نه زمانی که در آرامش و امنیت بود؛ ( 2 ) او این کار را در روز انجام داد. هدف دعا دشمن اوست، نه به خاطر ترجیحات یا تصورات خودش، که روی زمین خودش ایستاده، بلکه بر روی زمین صلیب ایستاده است.
【مثال شفاعت موسی】 موسی یکی از شفاعت کنندگان بزرگ دنیاست.علوم غریبه چیست یک حادثه خاص در زندگی او الگویی عالی برای ادامه خدمت شفاعت به ما ارائه می دهد. این بار موقعیت زمانی بود که عمالیقیان با بنی اسرائیل جنگیدند ( خروج 17 : 8-13) . در آن روز یوشع لشکریان را برای جنگ به دره هدایت کرد، در حالی که موسی و دو دستیارش، هارون و حور، برای دعا به بالای کوه رفتند. کاری که آن روز انجام دادند، کاری است که امروز همه ما برای انجام آن فراخوانده ایم. همه ما به رهبری عمومی فراخوانده نشده ایم، بلکه همه درگیر کار شفاعت هستیم. همان طور که فوسایس به ما یادآوری می کند: «هرچه به عمق دره تصمیم فرو برویم، باید به کوه دعا بالاتر برویم ، باید دستان کسانی را بگیریم که دغدغه اصلی آنها همراهی با خداوند پیروزی است».
【نمونه ای از شفاعت پولس】 ویژگی های شفاعت پولس ( ر.ک. افس. 1 : 16-19 ؛ 3 : 14-21) به شرح زیر است:       ( 1 ) برای جلال خدا دعا کنید: آنچه پولس درخواست کرد این بود که رابطه انسان و خدا را نزدیکتر کند، انسان را به حقیقت معرفت دهد و نام خدا را جلال دهد. هرگز به چیزهای مادی فکر نکرد. اکثر دعاهای شفاعت امروز ما معطوف به مادیات است و این و آن را طلب می کند و هرگز راضی نمی شود.       ( 2 ) استفاده از وعده‌های خدا: زیرا وعده‌های خدا محتوای تصاحب ماست، مانند گرفتن کلید در دست، که باب فیض فراوان خدا را می‌گشاید و اجازه می‌دهد برکات فراوان خداوند بر کسانی که شفاعتشان می‌کنیم سرازیر شود        ( 3 ) تمایل به پرداخت بهای: دعای پولس برای کلیسای افسس اغلب دعایی همراه با اشک در شب بود ( اعمال رسولان 20:31 را ببینید ) می توان دریافت که او بهای دعا برای دیگران را پرداخت، نه گفتن برخی از آنها. دعا باید در پرداخت بهای آن، اندیشیدن به نیازهای واقعی دیگران و شروع از مصلوب شدن با خداوند باشد.       ( 4 ) خداوند را در نظر بگیریم: شفاعت نمی‌تواند بر اساس دیدگاه‌های خود یا خواسته‌های طرف مقابل باشد. ما باید همیشه بر اراده خدا تمرکز کنیم. فقط از این طریق دعاهای ما می‌تواند قلب خدا را لمس کند و او را باز کند. نعمت نعمت را بی پایان فرو می آورد.

【عناصر کار شفاعت】 عیسی دوباره گفت: هر که در میان شما دوستی دارد، در نیمه های شب نزد او بروید و بگویید: ای دوست، سه نان به من قرض بده، زیرا یکی از دوستانم در سفر نزد من آمد. و من چیزی نداشتم که به او بپوشم، مرد جواب داد: اذیتم نکن ... من نمی توانم بلند شوم و آن را به تو بدهم. به او چون دوست بود، اما به خاطر سخنان محبت آمیز مشتاقانه و مستقیم او، قیام خواهد کرد و آنچه را که نیاز دارد به او خواهد داد» ( لوقا 11 : 5-8) . از مَثَل عیسی خداوند می آموزیم که شفاعت واقعی از این عناصر تشکیل شده است:
( 1 ) نیاز فوری: شفاعت دلایلی دارد. دوست نیمه شب رسید، انگار وقت مناسبی نبود؛ گرسنه بود، اما نمی توانست نان بخرد. اگر قرار است نماز خواندن را به درستی یاد بگیریم، باید چشم و دل خود را به روی نیازمندان اطرافمان بگشاییم و آنگاه شفیع همه این نیازها شویم و زندگی خود را وقف دعا برای اطرافیانمان کنیم.
( 2 ) محبت اراده: دوست خسته و گرسنه خود را به خانه و در دل آورد. کمبود نان را بهانه نمی کرد و با اینکه نیمه شب بود، باز هم به دنبال آن برای دوستانش می رفت. او برای یافتن نان، یک خواب راحت را قربانی کرد. "عشق ... نه به خاطر خود" ( اول قرنتیان 13 :5) . از خود گذشتگی برای دیگران جوهر عشق است. بدون عشق واقعی به برادران و خواهران، نمی توان صادقانه و خالصانه برای آنها دعا کرد.
( 3 ) احساس ناتوانی: عشق هر چقدر هم که بزرگ باشد، ممکن است احساس ناتوانی داشته باشد؛ مادر می تواند جان خود را فدای کودکی در حال مرگ کند، اما باز هم نمی تواند او را نجات دهد. دوست نیمه شب خیلی مایل بود کیک را به دوستش بدهد اما نتوانست آن را بیرون بیاورد. این یک احساس ناتوانی است، یک احساس ناتوانی که کافی نیست؛ او در درون ناله می کند که دوستم برای التماس آمده است و من چیزی ندارم که جلوی او بگذارم. اگر بنده خدا این حس ناتوانی را داشته باشد، در زندگی شفاعتی کم است.
( 4 ) ایمان به نماز: آنچه این شخص ندارد، دیگران دارند. دوست ثروتمندی در نزدیکی او بود و معتقد بود که دوستش می‌خواهد و می‌تواند به او نانی بدهد، او مطمئن بود که اگر بخواهد می‌تواند به او نان بدهد. تنها با همین ایمان، نیمه های شب از خانه بیرون رفت تا از دوستش نان بخواهد. او می دانست که نمی تواند چیزی بیاورد، اما می توانست از دوستانش درخواست کند. ما به آن ایمان ساده نیاز داریم که خدا هر چه ما بخواهیم انجام دهد.
( 5 ) جستجوی فوری و مستقیم سخنان عاشقانه: اگر چه به طور ناگهانی و غیرمنتظره اعتماد به نفس او مختل می شود، اما یک فرد دلسوز هرگز به دلیل شکست پایان نمی یابد و به راحتی تسلیم نمی شود. هنگامی که ما شفاعت می کنیم، اغلب با مشکلات و پاسخ های تاخیری مواجه می شویم. انگار خدا می گفت: «نمی توانم به تو بدهم». باور اینکه ما به آنچه می خواهیم، در تمام ظواهر که نامطلوب به نظر می رسند، آسان نیست؛ با این حال، این دقیقاً همان چیزی است که خدا از ما می خواهد و او به اعتماد ما به او اهمیت زیادی می دهد، یعنی همان چیزی که ما آفریده شده ایم. برای انجام بالاترین افتخاری که یک مرد می تواند دریافت کند، بنابراین، او تمام تلاش خود را می کند تا ما را آموزش دهد تا به او اعتماد کنیم.
【چیزهای مهمی که باید برای آنها دعا کنیم】 موارد زیر موارد مهمی است که کتاب مقدس از ما می‌خواهد برای آنها دعا کنیم:
همه ما ذاتا خودخواه هستیم، حتی اگر مسیحی شده ایم، خودخواهی ما اغلب باعث می شود که فقط به فکر خودمان باشیم، فقط به نیازهای خود، جنگ روحی و رشد معنوی خود فکر کنیم، در حالی که دیگران را نادیده می گیریم. -لایل _   
اگر می خواهید به طور گسترده دعا کنید، باید از دیگران درخواست کنید. شفاعت برای دیگران نشانه همه دعاهای واقعی است. دعا الهام روح انسان است تا بتواند از خدا برای دیگران بخواهد. - اوراق قرضه   
 دعا و شفاعت برای دیگران قوی ترین و کاربردی ترین راه برای ابراز «محبت» به دیگران است. - کالوین