تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum
مشاوره ادزواج - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum (http://forum.kishtech.ir)
+-- انجمن: پردیس فناوری کیش (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: مجموعه مشاوره روانشناسی، تحصیلی و مددکاری (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=110)
+--- موضوع: مشاوره ادزواج (/showthread.php?tid=39918)

صفحه‌ها: 1 2

مشاوره ادزواج - clinicroya - 29-02-2020

مشاوره ادزواج
مشاوره در خصوص مسائل ازدواج و هرآنچه که نیاز دارید تا آموزش های لازم در خصوص زندگی خود را بیاموزید میتوانید از ما بخواهید
مشاوره ازدواج از جمله مشاوره هایی است که اصلا نباید آن را نادیده گرفت و پیش پا افتاده آن را دانست بلکه باید توانایی های لازم در خصوص مسائل ازدواج را کسب نمایید و دقت داشته باشید که بتوانید زندگی خوبی را با تصمیم درست خود برای خود رغم بزنید.
هزینه مشاوره ادزواج
مشاوره ازدواج از جمله مهم ترین و اساسی ترین مشاوره هایی است که میتوانید در خصوص زندگی خود از آن کسب نمایید و دقت داشته باشید که میتوانید موفقیت را به دست آورید هر کاری را باید به فرد کاردان و با تجربه ی مخصوص به خود واگذار نمایید و مشاوره ازدواج نیز از جمله کارها و فعالیت هایی است که در حین انجام آشنایی برای ازدواج باید آن را در نظر بگیرید و به آن اهمیت بدهید.
مراحل مشاوره ازدواج اگر با فردی اشنا شده اید که میخواهید با او ازدواج کنید و قصد دارید تا تصمیمی برای اینده و زندگی مشترک اتخاذ نمایید بهتر است به مشاوره بروید و با فردی که در این زمینه اطلاعات لازم را دارید به گفت و گو بپردازید و از تجربیات او استفاده نمایید شما پیش از ازدواج و پس از ازدواج میتوانید مراحل مشاوره ازدواج را در کلینیک روانشناسی رویا سپری نمایید.
اگر قصد دارید تا آینده ی درخشان و روشن داسته باشید و کمتر دچار مشکل و کشمکش ها شوید باید به مشاوره مراجعه نمایید و از مشاوره ازدواج اطلاعات خود را در زمینه ی زندگی زناشویی بالا ببرید.
مشاوره ازدواج از جمله خدماتی است که کلینی روانشناسی رویا به همه ی افراد جامعه عرضه میکند.

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 08-03-2020

کمال گرایی و ازدواج ! کمالگرایی چگونه باعث ایجاد مشکل در امر ازدواج می شود؟
[font=iranyekan, sans-serif][font=iranyekan, sans-serif]چرا نباید با یک کمال گرا ازدواج کنید؟
وقتی کسی به راحتی تحت تاثیر شکست و ناکامی اش قرار می‌گیرد و استاندارد‌های غیر واقعی برای خودش دارد، چگونه می‌تواند با همین توقعات و انتظاراتش اطرافیانش را درگیر نکند؟
به این سوال‌ها پاسخ دهید تا متوجه شوید همسر آینده شما هم یک کمال گرا است یا خیر:
[/font][/font]

[list]
[*]آیا احساس می‌کنید مدام مورد انتقاد قرار می‌گیرید؟
[*]آیا او مرتباً به شما احساس ناامیدی را القا می‌کند؟
[*]آیا نامزد شما سعی می‌کند تمام امور مربوط به شما را نیز کنترل کند،؟
چون به شما اعتماد ندارد که بتوانید کارهای‌تان را طبق استاندارد‌های او پیش ببرید!
[/list][size=undefined]
اگر پاسخ شما به این سوالات مثبت است، پس یعنی همسر شما با این اضطراب درگیر است که مدام شما را کنترل کند.
یادتان باشد، کمال گرایی با ترس از شکست تغذیه می‌شود و اگر همسرتان فکر کند شما نمی‌توانید کاری را کاملا درست انجام دهید، اضطرابش بیشتر خواهد شد.
شاید با نامزدتان بحث کنید که اجازه دهد کار‌ها را به روش خودتان انجام دهید یا دست از کنترل شما بردارد تا با هم دچار اختلاف نشوید.
کمال گرایی و ازدواج با هم به مشکلات زیادی برخورد می کنند که حل آنها دشوار است و حتی گاهی ناممکن می شود.

پارتنر شما از تمام فشار‌ها و قید و بند‌هایی که برای خودش ایجاد کرده خسته و فرسوده خواهد شد.
شما نیز از رفتار‌های او خشمگین و ناراضی و آزرده خواهید شد.
از سوی دیگر، آن هایی که با کمال گرایی درگیرند به مرور زمان دچار اختلاف بیشتر و بیشتر خواهند شد.
درحالیکه با وجود کمال گرایی هیچ راه حلی هم نمی توانند برای آن مشکلات پیدا کنند.
[/size]

RE: مشاوره ازدواج - farafekr - 11-03-2020

آدمی که [font=iranyekan, sans-serif]احساس ارزشمندی بالایی داشته باشد، می‌تواند به ازدواج فاخر خودش کمک کند.
در اتفاقات زندگی همچون عشق، ازدواج، هجرت، ثروت اندوزی و… این احساس خودارزشمندی می تواند انسان ها را به مسیر درست و مناسبی هدایت کند.[/font]

برخی از کارشناسان خانواده معتقدند که بعضی افراد اصلاً نباید ازدواج کنند!!
آن دسته از افرادی که نباید ازدواج کنند، کسانی هستند که یک عشق را بدون مسئولیتی قبول می کنند؛ در حالیکه احساس خودارزشمندی در درون آن ها شکل نگرفته است.
احساس خودارزشمندی یک سری تأثیرات جدی در زندگی دارد. در مقابل، کسی که احساس خودارزشمندی ندارد، با یک حالت سردرگمی کار خودش را پیش می برد.
یعنی نمی تواند به موقع تصمیمی جدی بگیرد و بهترین رفتار را از خودش بروز دهد.
کسی که احساس ارزشمندی دارد، اصلاً به موضوعات منفی فکر نمی کند.
اما در مقابل کسانی که احساس خودارزشمندی ندارند، در تمام زندگی همیشه منتظر یک معجزه هستند.
حتی در مواقعی که عاشق می شوند و جا می زنند، دقیقاً نمی‌دانند تصمیم درستی گرفته اند یا خیر؟! چون احساس خودارزشمندی ندارند.
بنابراین به دختران و پسران مجرد توصیه می کنیم برای آدمی که احساس خودارزشمندی بالایی ندارد، احساس خودارزشمندی خودتان را خرج نکنید!!

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 13-03-2020

تا به ارزش خودت پی نبردی، سمت ازدواج نرو. حس ارزشمندی از هر چیز دیگه ای مهمتره. تا بهش نرسی تو هیچی موفق نمیشی!

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 15-03-2020

میدونید راه رسیدن به ارزشمندی و اقتدار درونی چیه؟

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 17-03-2020

خود پذیری کلید رسیدن به ارزشمندی؛ احساسات و افکار خود را بپذیرید!
[font=iranyekan, sans-serif]در ساده ترین تعریف، خود پذیری یعنی اینكه شما خودتان را به‌صورت كامل و همان طور كه هستید، بپذیرید.
خود پذیری یعنی اینكه شما هم پذیرای نكات مثبت وجود خود باشید و هم پذیرای نكات منفی وجودتان
.
بنابراین خود پذیری فرایندی است كه انسان را به سوی پذیرش افكار و احساسات، بدون انكار یا طفره رفتن، متمایل می كند.
فقدان خود پذیری باعث می‌شود كه تمایلی به پذیرش افكار و احساسات خود نداشته باشید و در نتیجه آن به خود انكاری روی آورید
.[/font]

[font=iranyekan, sans-serif]بنابراین مفهوم درست خود پذیری این است که به جای انكار، انتخاب، نادیده انگاشتن یا سركوب كردن آن چیزهایی كه در وجود خودتان نمی پسندید، صادقانه آن حقایق را در مورد خود بپذیرید.
خود پذیری به معنای آنكه شما نمی توانید چیزهایی را كه در وجود خودتان دوست ندارید، تغییر دهید، نیست!
بلكه اتفاقاً اولین قدم برای تنها روشی است كه شما می توانید چیزهایی را كه نمی پسندید تغییر داده و بهبود بخشید
.[/font]

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 30-03-2020

تقویت احساس ارزشمندی با ۵ تمرین فوق العاده کاربردی و تأثیرگذار!
۱- برای تقویت احساس ارزشمندی ، خودآگاهی تان را افزایش دهید
۲- برای تقویت احساس ارزشمندی ، خودپذیری تان را تقویت کنید!
۳- عشق به خودتان را تقویت کنید!
۴- برای تقویت احساس ارزشمندی خود، باید به ارزش خودتان پی ببرید!
۵- مسئولیت خود را بپذیرید!
توضیح بیشتر : ارزشمندی 

خودشناسی - farafekr - 01-04-2020

برداشتن نقاب ها و رسیدن به خود واقعی، اولین قدم برای پی بردن به ارزش درون!
پی بردن به ارزش درون
برای پی بردن به ارزش درون، رسیدن به ارزشمندی و ایجاد تغییر، اولین قدم برداشتن نقاب هاست.
یعنی نقاب ها را کنار بگذاریم تا به خود واقعی مان نزدیک تر شویم.

مثال
فرض کنید من در دوران کودکی، بچه ی خیلی آرامی بوده ام. اما مشاهده کردم که خواهر یا برادرم که شیطنت می کنند و همه به آنها توجه می کنند و می خندند.
در واقع گویی به خاطر این کارشان تشویق می شوند. من هم کم کم به این نتیجه رسیدم که باید کاری کنم.
پس تصمیم گرفتم که نقاب «بچه ی شیطون» را بزنم. چرا؟ چون ظاهراً نقاب خوبی است و دارد پاداش می گیرد.

یا برعکس، فرض کنید من بچه ی شلوغ و پر سر و صدایی بوده ام ولی برادرم یک پسر آرام و باوقار بوده که همه او را دوست داشتند.
من هم به تدریج این گونه متوجه شدم که گویی رمز موفقیت این است که من هم آرام و متین رفتار کنم.
من متوجه ارزش درون خودم نیست و به همین خاطر با این که بچه ی شیطونی بودم، نقاب یک بچه ی آرام و بی سروصدا را زدم.
در نهایت در بزرگسالی تبدیل به آدمی می شوم که جلوی بقیه نقاب بر صورت دارم. شاید شما فکر کنید چه آدم خوبی! اما من از درون آرامش ندارم و خوشحال نیستم. چرا؟ چون خودم نیستم! چون نقاب دارم.

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 03-04-2020

[font=iranyekan, sans-serif]نشانه های تله بی ارزشی[/font]
طبق [font=iranyekan, sans-serif]ایده های شکست، طرحواره بی ارزشی می تواند از راه های مختلفی پدیدار شود:[/font]
[list]

[*]تفکر همه یا هیچ؛ استفاده از قوانین کلی درباره توانمندی ها. یعنی کاربرد کلماتی مثل همه، همیشه، هیچ وقت، هرگز و… در مواقع صحبت درباره ی خودمان. مثال: من در ریاضی هرگز شایستگی نشان نمی دهم و موفق نمی شوم.

[*]از اتفاقات جزئی، بیش از حد برداشت های کلی داشتن. مثال: آن دختر به درخواست ازدواج من پاسخ منفی داد. پس من کلاً دوست داشتنی نیستم.

[*]فیلتر ذهنی. مثال: برنده شدن در آن مسابقه شعر شانسی بود. آن داورها احتمالاً فقط برای من احساس تأسف کرده اند.

[*]غیرمنطقی پیش بینی کردن. مثال: می دانم که در این پروژه شکست خواهم خورد!

[*]و …
[/list]هر یک از این ایده ها را می توان کشف و درمان کرد. بنابراین به تدریج، احساس بی ارزشی از بین خواهد رفت و در عوض، توانایی های واقعی تر و درخشان تر پدیدار خواهند شد.

RE: مشاوره ادزواج - farafekr - 06-04-2020

رسیدن به ارزشمندی و اقتدار درونی
بهتره اول برای خودسازی وقت بذاریم و بعد به ازدواج فکر کنیم.[color=rgba(0, 0, 0, 0.8)][url=https://medium.com/@hastihemati021?source=post_page-----a9c595446375----------------------][/url][/color]