تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum
چرا فرزندم لوس است ؟ - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum (http://forum.kishtech.ir)
+-- انجمن: پردیس فناوری کیش (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: مجموعه مشاوره روانشناسی، تحصیلی و مددکاری (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=110)
+--- موضوع: چرا فرزندم لوس است ؟ (/showthread.php?tid=27778)

چرا فرزندم لوس است ؟ - fatemehghazanfariyan - 23-12-2018

چرا فرزندم لوس است ؟
برای تغییر رفتارهایش چه کنم؟
 به نقل از پورتال مشاوره و‌مددکاری اجتماعی صبا:

او را مسئول رفتارهايش نمي دانيد
اگر فرزندتان را مسؤول رفتارهاي اشتباهش ندانسته و او را مقصر ندانيد، او اينطور برداشت مي کند که هيچ وقت اشتباه نمي کند و کار خطايي انجام نمي دهد. به اين ترتيب، او مي فهمد که مي تواند از زير بار مسؤوليت نادرستش شانه خالي کند. با اين کار او ديگران را مقصر قلمداد مي کند.
به دلايل نادرست به او هديه مي دهيد
کارشناسان معتقدند آن چيزي که براي فرزندتان هديه مي خريد به اندازه علت خريد اين هديه اهميت ندارد. بسيار مهم است که براي علتي صحيح به فرزندتان هديه دهيد. براي مثال، اگر براي فرزندتان به اين علت که از دوچرخه قبلي اش خسته شده دوچرخه بدهيد، کار اشتباهي انجام داده ايد.
بدتر از اين گونه هديه خريدن، وقتي است که به خاطر رهايي از احساس گناه برايش هديه مي خريد. براي مثال، اگر او به شما گفت: «تو بدترين مادر روي زمين هستي ...» زماني مناسب براي خريد کادو نيست. اگر اجازه دهيد بازيچه خواست و حرف کودکتان شويد، به او محبتي نکرده ايد. او به خواسته اش مي رسد؛ ولي، مي فهمد که چون با حرفش شما را با اين کار تهييج کرده، به خواسته اش رسيده است.
در مقابل بدخلقي هايش تسليم مي شويد
اين بدترين کاري است ک.....
ادامه..

RE: چرا فرزندم لوس است ؟ - hamid28 - 11-11-2019

سلام . من فرزند کوچکم خیلی ناز نازی هست البته مقصرش خودم هستم که انقد لوس بارش اوردم . همه بهم میگن به مشاور نشونش بده با خودم میگم مگه مشکلی داره که ببرمش تصمیم گرفتم مقاله مشاوره خانواده فیلیا رو بخونم ببینم میتونم راهکاری پیدا کنم یا نه ؟

RE: چرا فرزندم لوس است ؟ - clinicroya - 26-09-2021

(23-12-2018, 02:45 AM)fatemehghazanfariyan نوشته است: چرا فرزندم لوس است ؟
برای تغییر رفتارهایش چه کنم؟
 به نقل از پورتال مشاوره و‌مددکاری اجتماعی صبا:

او را مسئول رفتارهايش نمي دانيد
اگر فرزندتان را مسؤول رفتارهاي اشتباهش ندانسته و او را مقصر ندانيد، او اينطور برداشت مي کند که هيچ وقت اشتباه نمي کند و کار خطايي انجام نمي دهد. به اين ترتيب، او مي فهمد که مي تواند از زير بار مسؤوليت نادرستش شانه خالي کند. با اين کار او ديگران را مقصر قلمداد مي کند.
به دلايل نادرست به او هديه مي دهيد
کارشناسان معتقدند آن چيزي که براي فرزندتان هديه مي خريد به اندازه علت خريد اين هديه اهميت ندارد. بسيار مهم است که براي علتي صحيح به فرزندتان هديه دهيد. براي مثال، اگر براي فرزندتان به اين علت که از دوچرخه قبلي اش خسته شده دوچرخه بدهيد، کار اشتباهي انجام داده ايد.
بدتر از اين گونه هديه خريدن، وقتي است که به خاطر رهايي از احساس گناه برايش هديه مي خريد. براي مثال، اگر او به شما گفت: «تو بدترين مادر روي زمين هستي ...» زماني مناسب براي خريد کادو نيست. اگر اجازه دهيد بازيچه خواست و حرف کودکتان شويد، به او محبتي نکرده ايد. او به خواسته اش مي رسد؛ ولي، مي فهمد که چون با حرفش شما را با اين کار تهييج کرده، به خواسته اش رسيده است.
در مقابل بدخلقي هايش تسليم مي شويد
اين بدترين کاري است ک..... مشاوره کودک
ادامه..