تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum
وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - نسخه‌ی قابل چاپ

+- تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum (http://forum.kishtech.ir)
+-- انجمن: پردیس فناوری کیش (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=1)
+--- انجمن: دانشگاه جامع علمی و کاربردی (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=7)
+---- انجمن: مرکز علمی و کاربردی امام خمینی (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=41)
+----- انجمن: وبلاگ نویسی (http://forum.kishtech.ir/forumdisplay.php?fid=94)
+----- موضوع: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. (/showthread.php?tid=17211)

صفحه‌ها: 1 2

وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - Mahmoud.salimi63 - 28-11-2017

وبلگ نویسی در ایران ؟

وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد? - mahdi hajebfard - 28-11-2017

وبلاگ چیست و چگونه وبلاگ نویسی را شروع کنیم

[font=b yekan]چه جوری وبلاگ راه می ندازن و وبلاگ به چه دردی می خوره و اصلا چرا بعضی ها وبلاگ راه میندازن و بعدش مطالب شون رو رایگان منتشر میکنن و انقدر واسه وبلاگ شون وقت و انرژی میذارن ؟ والا من ( ابراهیم درویش ) چند وقتی بود درگیر کارای فنی علم فردا بودم و از طرفی چنتا پروژه دیگه رو دارم برنامه نویسی می کنم به همین خاطر یکم کارایی که با آقای امین زاده هماهنگ کرده بودیم متاسفانه عقب افتاد اما الان خدا رو شکر یکم وقت مون آزاد تر شده و ایشالا دیگه خیلی جدی تر علم فردا رو ادامه خواهیم داد . و اما یکی از اون چیزایی که بنده تصمیم دارم درباره اش بنویسم اصول وبلاگ نویسی و تکنیک های موفقیت در وب فارسی هست که این پست به عنوان مقدمه ای بر این سری مقاله هاست . نکاتی رو که از امروز به بعد قصد دارم درباره وبلاگ نویسی بگم مسائل ریزی هست که تقریبا کسی راجع بش صحبت نمی کنه و یا کسی نمی خواد این رازها رو همه بدونن ! اگر وبلاگ نویس و یا وب مستر هستین  توصیه می کنم همه مطالبی که درباره وبلاگ نویسی در علم فردا منتشر میشه رو بخونید ! چنتا مطلب اول بیشتر برای افراد مبتدی هست اما توصیه میکنم همین پست های ساده رو هم جدی بگیرید و کامل مطالعه کنید![/font]

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - محمد اسمعیلی - 28-11-2017

وبلاگنویسی درایران تحت شرایط خاصی انجام می‌شود، زیرا حکومت جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌های خاصی در این مورد دارد که کاربران اینترنتی را در وبلاگ‌نویسی محدود کرده‌است.

آمار دقیقی در مورد تعداد وبلاگ‌های ایرانی وجود ندارد اما براساس یک بررسی در مهر ماه سال ۱۳۸۴، تعداد وبلاگ‌های ایرانی عددی در حدود ۷۰۰ هزار تخمین زده شده‌است که اکثر آنها به زبان فارسی هستند. براساس این تخمین، تنها ۴۰ تا ۱۱۰ هزار از این وبلاگ‌ها فعال بوده‌اند.[۱] و[۲] علاوه بر زبان فارسی، وبلاگ‌نویسان ایرانی به زبان انگلیسی نیز وبلاگ می‌نویسند که اغلب نویسنده‌های این وبلاگ‌ها در خارج از ایران و در کشورهایی مانند ژاپن، کانادا، آمریکا و بریتانیا و… زندگی می‌کنند.

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - zkzk - 29-11-2017

وبلاگ‌نویسی در ایران

وبلاگنویسی درایران تحت شرایط خاصی انجام می‌شود، زیرا حکومت جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌های خاصی در این مورد دارد که کاربران اینترنتی را در وبلاگ‌نویسی محدود کرده‌است.
آمار دقیقی در مورد تعداد وبلاگ‌های ایرانی وجود ندارد اما براساس یک بررسی در مهر ماه سال ۱۳۸۴، تعداد وبلاگ‌های ایرانی عددی در حدود ۷۰۰ هزار تخمین زده شده‌است که اکثر آنها به زبان فارسی هستند. براساس این تخمین، تنها ۴۰ تا ۱۱۰ هزار از این وبلاگ‌ها فعال بوده‌اند.[۱] و[۲] علاوه بر زبان فارسی، وبلاگ‌نویسان ایرانی به زبان انگلیسی نیز وبلاگ می‌نویسند که اغلب نویسنده‌های این وبلاگ‌ها در خارج ازایران و در کشورهایی مانند ژاپن، کانادا، آمریکا و بریتانیا و… زندگی می‌کنند.

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - hojatsajadi - 01-12-2017

وبلاگ چیست و چگونه وبلاگ نویسی را شروع کنیم

چه جوری وبلاگ راه می ندازن و وبلاگ به چه دردی می خوره و اصلا چرا بعضی ها وبلاگ راه میندازن و بعدش مطالب شون رو رایگان منتشر میکنن و انقدر واسه وبلاگ شون وقت و انرژی میذارن ؟ والا من ( ابراهیم درویش ) چند وقتی بود درگیر کارای فنی علم فردا بودم و از طرفی چنتا پروژه دیگه رو دارم برنامه نویسی می کنم به همین خاطر یکم کارایی که با آقای امین زاده هماهنگ کرده بودیم متاسفانه عقب افتاد اما الان خدا رو شکر یکم وقت مون آزاد تر شده و ایشالا دیگه خیلی جدی تر علم فردا رو ادامه خواهیم داد . و اما یکی از اون چیزایی که بنده تصمیم دارم درباره اش بنویسم اصول وبلاگ نویسی و تکنیک های موفقیت در وب فارسی هست که این پست به عنوان مقدمه ای بر این سری مقاله هاست . نکاتی رو که از امروز به بعد قصد دارم درباره وبلاگ نویسی بگم مسائل ریزی هست که تقریبا کسی راجع بش صحبت نمی کنه و یا کسی نمی خواد این رازها رو همه بدونن ! اگر وبلاگ نویس و یا وب مستر هستین  توصیه می کنم همه مطالبی که درباره وبلاگ نویسی در علم فردا منتشر میشه رو بخونید ! چنتا مطلب اول بیشتر برای افراد مبتدی هست اما توصیه میکنم همین پست های ساده رو هم جدی بگیرید و کامل مطالعه کنید!

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - Mahmoud.salimi63 - 12-12-2017

[font=sans-serif]وبلاگ‌نویسی در ایران[/font]

وبلاگنویسی درایران تحت شرایط خاصی انجام می‌شود، زیرا [font=sans-serif]حکومت جمهوری اسلامی ایران دیدگاه‌های خاصی در این مورد دارد که کاربران اینترنتی را در وبلاگ‌نویسی محدود کرده‌است.
آمار دقیقی در مورد تعداد وبلاگ‌های ایرانی وجود ندارد اما براساس یک بررسی در مهر ماه سال ۱۳۸۴، تعداد وبلاگ‌های ایرانی عددی در حدود ۷۰۰ هزار تخمین زده شده‌است که اکثر آنها به زبان فارسی هستند. براساس این تخمین، تنها ۴۰ تا ۱۱۰ هزار از این وبلاگ‌ها فعال بوده‌اند.[۱]و[۲] علاوه بر زبان فارسی، وبلاگ‌نویسان ایرانی به زبان انگلیسی نیز وبلاگ می‌نویسند که اغلب نویسنده‌های این وبلاگ‌ها در خارج از ایران و در کشورهایی مانند ژاپن،کانادا، آمریکا و بریتانیا و… زندگی می‌کنند.[/font]

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - Haleh kermani - 12-12-2017

برخی وبلاگ نویسان این پرسش را مطرح می کنند که باوجود به روزرسانی و ارسال مطلب جدید، وبلاگ آنها همچنان مطالب گذشته را نشان می دهد و گویی که اصلا به روزرسانی صورت نگرفته است، این مشکل معمولا به دو دلیل رخ می دهد، فعال نبودن وضعیت انتشار مطلب یا ذخیره شدن صفحه در حافظه مرورگر (cache)، لذا ابتدا در قسمت آخرین مطالب وبلاگ، وضعیت انتشار مطلب مورد نظر را بررسی کنید، سپس اگر وبلاگ شما گزینه بازسازی دارد، یک بار این کار را انجام دهید، اگر مشکل رفع نشد، در پنجره مرورگر خود، دکمه Alt و F5 را با هم فشار دهید تا صفحه به طور کامل رفرش شود.

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - خ.عشایری - 19-12-2017

دکتر حسین پاینده صبح امروز در همایش بین المللی ادبیات معاصر با اشاره به تعاریف و ریشه های وبلاگ نویسی، ایران را دومین کشور جهان بعد از چین در وبلاگ نویسی دانست.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین پاینده در دانشگاه تهران درباره وبلاگ نویسی در ایران گفت: در سالهای اخیر، شکلهای جدیدی از نگارش به وجود آمدند که یکی ازآنها وبلاگ نویسی است. وبلاگ نویسی در شبکه اینترنت به گونه ای از نوشته ها گفته می شود که شخص استنباط های خود را به شکل مکتوب در اختیار دیگران قرار می دهد. در وبلاگها ما اغلب با نوعی دفتر خاطرات افراد روبرو هستیم.
وی افزود: آمار نشان می دهد ایران بعد از کشور چین، دومین وبلاگ نویس در جهان است. وفور این شکل جدید از نگارش لازم می کند تا به متن شناسی این وبلاگها توجه شود. درواقع وبلاگ نوعی روایت نیز تلقی می شود و بنابراین شباهتی به داستان نویسی هم دارد. اینکه چرا این قدر وبلاگ نویسی توانست در ایران رشد کند، دلیلی است که باید به شکل مبسوط مورد بررسی قرار گیرد.
پاینده ادامه داد: اما درباره کشور چین و دلایل گرایش مردم آن به وبلاگ نویسی می توان گفت، سیطره بلامنازع کمونیسم و فشار قوی سانسور که حتی بر کتابها و فیلمها نیز سایه انداخته، مردم این کشور را به سمت وبلاگ نویسی سوق داده است. بنابراین در این کشور، وبلاگ به مثابه یک مجرا، وسیله ای را مهیا ساخته تا فرد از طریق آن به بیان نارضایتی و ناگفته های خود بپردازد. این درست همان چیزی است که "جمالزاده" در داستان "یکی بود، یکی نبود" خود درباره داستان کوتاه ارائه داده و می گوید "داستان خوب لزوما چند صدایی است؛ خصیصه ای که در شعر وجود ندارد."
وی ادامه داد: بررسی تحلیلی وبلاگهای ایرانیان نشان می دهد، وبلاگ عموما راهی برای ابراز عقایدی است که نمی توان آن را به وضوح در اجتماع بیان کرد. شاید به این خاطر که وبلاگ فضایی بی هویت است و به مدد آن می توان به انعکاس مطالب و عقاید متعددی پرداخت. به هرحال، وبلاگ نویسی به عنوان شکل جدیدی از ویرایش به گونه ای از ادبیات نزدیک است که در اروپا به آنها "اعتراف نامه" نیز اطلاق می شود. نمونه ادبیات اعتراف را می توان در "سنگی بر گوری" جلال آل احمد جستجو کرد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: وبلاگها آن طور که اشاره کردم، نوعی روایت داستان گونه هستند که نباید به هیچ وجه نسبت به آنها بی اعتنایی کنیم، زیرا مسائلی که در فضای مجازی این وبلاگها طرح می شود، در جامعه به شکل واقعی بروز می یابد و به هرحال در ردیف ناهنجاریهای اجتماعی می تواند مشکل ساز شود. بنابراین باید در پایان سخنانم این پرسش را طرح کنم که کجاست آن دپارتمان پیشرفته دانشگاهها تا به دانشجویان مجال دهد درباره وبلاگ نویسی به تبیین مسائل مختلف بپردازند!

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - mama - 21-12-2017

دکتر حسین پاینده صبح امروز در همایش بین المللی ادبیات معاصر با اشاره به تعاریف و ریشه های وبلاگ نویسی، ایران را دومین کشور جهان بعد از چین در وبلاگ نویسی دانست.
به گزارش خبرنگار مهر، حسین پاینده در دانشگاه تهران درباره وبلاگ نویسی در ایران گفت: در سالهای اخیر، شکلهای جدیدی از نگارش به وجود آمدند که یکی ازآنها وبلاگ نویسی است. وبلاگ نویسی در شبکه اینترنت به گونه ای از نوشته ها گفته می شود که شخص استنباط های خود را به شکل مکتوب در اختیار دیگران قرار می دهد. در وبلاگها ما اغلب با نوعی دفتر خاطرات افراد روبرو هستیم.
وی افزود: آمار نشان می دهد ایران بعد از کشور چین، دومین وبلاگ نویس در جهان است. وفور این شکل جدید از نگارش لازم می کند تا به متن شناسی این وبلاگها توجه شود. درواقع وبلاگ نوعی روایت نیز تلقی می شود و بنابراین شباهتی به داستان نویسی هم دارد. اینکه چرا این قدر وبلاگ نویسی توانست در ایران رشد کند، دلیلی است که باید به شکل مبسوط مورد بررسی قرار گیرد.
پاینده ادامه داد: اما درباره کشور چین و دلایل گرایش مردم آن به وبلاگ نویسی می توان گفت، سیطره بلامنازع کمونیسم و فشار قوی سانسور که حتی بر کتابها و فیلمها نیز سایه انداخته، مردم این کشور را به سمت وبلاگ نویسی سوق داده است. بنابراین در این کشور، وبلاگ به مثابه یک مجرا، وسیله ای را مهیا ساخته تا فرد از طریق آن به بیان نارضایتی و ناگفته های خود بپردازد. این درست همان چیزی است که "جمالزاده" در داستان "یکی بود، یکی نبود" خود درباره داستان کوتاه ارائه داده و می گوید "داستان خوب لزوما چند صدایی است؛ خصیصه ای که در شعر وجود ندارد."
وی ادامه داد: بررسی تحلیلی وبلاگهای ایرانیان نشان می دهد، وبلاگ عموما راهی برای ابراز عقایدی است که نمی توان آن را به وضوح در اجتماع بیان کرد. شاید به این خاطر که وبلاگ فضایی بی هویت است و به مدد آن می توان به انعکاس مطالب و عقاید متعددی پرداخت. به هرحال، وبلاگ نویسی به عنوان شکل جدیدی از ویرایش به گونه ای از ادبیات نزدیک است که در اروپا به آنها "اعتراف نامه" نیز اطلاق می شود. نمونه ادبیات اعتراف را می توان در "سنگی بر گوری" جلال آل احمد جستجو کرد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: وبلاگها آن طور که اشاره کردم، نوعی روایت داستان گونه هستند که نباید به هیچ وجه نسبت به آنها بی اعتنایی کنیم، زیرا مسائلی که در فضای مجازی این وبلاگها طرح می شود، در جامعه به شکل واقعی بروز می یابد و به هرحال در ردیف ناهنجاریهای اجتماعی می تواند مشکل ساز شود. بنابراین باید در پایان سخنانم این پرسش را طرح کنم که کجاست آن دپارتمان پیشرفته دانشگاهها تا به دانشجویان مجال دهد درباره وبلاگ نویسی به تبیین مسائل مختلف بپردازند!

RE: وبلاگ نویسی در ایران چگونه انجام میگیرد. - Farshad10111 - 26-12-2017

ب سادگى