تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: چرا لاراول بهترین انتخاب برای توسعه وب PHP است؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
5 ویژگی برتر فریمورک لاراول که آن را محبوب کرده است:
بازار فریم‌ورک‌های PHP کمی شلوغ است زیرا چندین رقیب برای جلب توجه و توجه مبارزه می‌کنند. با این حال، لیست ویژگی های قوی لاراول چیزی است که آن را متمایز می کند.
1. موتور قالب Blade
لاراول مجهز به موتور قالب Blade است که در مقایسه با سایر موتورهای قالب PHP ساده اما بسیار قدرتمند است. هیچ سرباری به برنامه وب شما اضافه نمی کند و شما را از استفاده از کد PHP ساده در نماها محدود نمی کند. همراه با برخی از میانبرهای راحت برای توابع عمومی PHP، ویژگی هایی مانند ارث بری قالب و نمایش داده ها را نیز فراهم می کند که به فرآیند توسعه وب انعطاف پذیری می بخشد.
2. ORM فصیح
Eloquent ORM در لاراول یک پیاده سازی ساده ActiveRecord را در اختیار توسعه دهندگان وب قرار می دهد که تعامل آن ها با پایگاه های داده را آسان و وقت گیرتر می کند. این امکان را به آنها می دهد تا پرس و جوهای پایگاه داده را با استفاده از نحو PHP بنویسند و برای به روز رسانی یا اصلاح پایگاه های داده نیازی به نوشتن یا دانستن SQL ندارند.
3. Laravel MVC Architecture
لاراول یک چارچوب PHP مبتنی بر MVC است که جدایی دقیق بین لایه های ارائه و منطق تجاری را تضمین می کند. MVC مخفف Model، View و Controller است. این یک الگوی طراحی است که مدل (منطق، مدیریت داده)، نمای (UI) و فرآیندهای کنترل کننده (رابط) را از هم جدا می کند.
چارچوب لاراول که مبتنی بر MVC است، ویژگی های زیادی مانند عملکرد بالا، افزایش امنیت و مقیاس پذیری را ارائه می دهد.
4. منبع باز و جامعه گسترده
اگرچه بسیاری از فریم ورک‌های PHP دارای برچسب قیمتی هستند، لاراول یک چارچوب متن باز برای توسعه دهندگان وب است. همچنین، دارای یک جامعه قدرتمند است که از چارچوب برای پیشرفته تر و انعطاف پذیرتر کردن آن پشتیبانی می کند.
5. کتابخانه های شی گرا
چارچوب لاراول PHP مملو از بسیاری از کتابخانه های داخلی شی گرا است که پر از ویژگی های شگفت انگیز برای توسعه دهندگان است.
برای آموزش برنامه نویسی لاراول دوره متخصص Laravel سایت الکامکو را به شما پیشنهاد می کنیم.