تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: روان درمانی زوجین و مشاوره زناشویی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
روان درمانی زوجین و مشاوره زناشویی
روان درمانی زوجین و مشاوره زناشویی

در هر نوع رابطه، ما با سه موجودیت سروکار داریم: دو نفر به اضافه رابطه. در زوج درمانی ما به ویژه بر پویایی رابطه و سهم هر یک در آن تمرکز می کنیم. به عبارت دیگر، این دو چگونه عمل می کنند تا رابطه کار کند یا نه. یکی از نکات حساس یک رابطه، مدیریت اختلافات بین دو طرف و حفظ شخصیت یکدیگر در رابطه است. در یک رابطه همزمان با یک فرد جدا بودن.
غالباً مشکلات در رابطه به ارتباط مربوط می شود که در سه سطح تأثیر دارد که اجزای اصلی یک زوج عملکردی نیز هستند:

نگرانی برای دیگری (مثلاً حمایت عاطفی از شریک در زمانی که او به آن نیاز دارد)
    نزدیکی، صمیمیت (ارتباط عاطفی، عاطفی)
    سازگاری از نظر ارزش های شخصی

ما همچنین نیازهای "رابطه ای" که کارایی رابطه بسیار به ارضای آنها بستگی دارد. از جمله این نیازها، نیاز به احساس امنیت، قدردانی، تأثیرگذاری بر دیگری، داشتن ابتکار، ابراز عشق است.

زن و شوهر مانند یک موجود زنده است که تکامل می یابد و مراحل که مشکلات خاصی را در بر می گیرد، اما در شرایط بحرانی جمله: تولد فرزند، خیانت شریک زندگی، بیماری، بیکاری و غیره

زوج درمانی به این دو کمک می کند تا پویایی ها و انسدادهای خود را شناسایی کنند، اینکه هر کدام چگونه به مشکل موجود کمک می کنند و مسئولیت را بر عهده می گیرند (با توجه به اینکه اغلب طرفین یکدیگر را متهم می کنند و دیگری "مشکل" است) و برنامه ای را تنظیم کنند که در آن آنها متعهد هستند که رابطه را به شکلی که می خواهند تغییر دهند.

همچنین موقعیت‌هایی وجود دارد که زوج‌درمانی می‌تواند به این دو کمک کند تا متوجه شوند که نمی‌خواهند رابطه را ادامه دهند و برای پایان دادن به آن از آنها حمایت می‌کند.
 مشاوره ازدواج
در طول جلسات روان درمانی زوجین، می توان به طیف وسیعی از مشکلاتی که ممکن است شرکای زوج با آن مواجه شوند، پرداخت و مداخله درمانی از جمله موارد زیر را هدف قرار می دهد:

ü توسعه مهارت های لازم برای ایجاد و حفظ رابطه مبتنی بر اعتماد، احترام متقابل و برابری؛

ü بهبود مهارت های ارتباطی زوجین (گوش دادن فعال به اعضای زوج)؛

ü بازسازی رابطه صمیمانه؛

ü حل مشکلات مربوط به خیانت و نیز ارزش ها و اصول زوجین.

ü تشویق شرکا برای تغییرات لازم برای عملکرد زوج.

ü شروع برنامه ای برای کمک به حل تعارضات در زوجین.

ü رفع اختلالات روانی جنسی زنانه و مردانه (سردی، واژینیسموس، دیسپارونی، اختلال نعوظ، انزال زودرس، ناتوانی جنسی).

ü حل مشکلات مربوط به هویت جنسی.
فواید روان درمانی زوجین:

افزایش انعطاف پذیری و امنیت شرکای درون زوجین؛
    یادگیری روشی موثر برای مدیریت تعارضات؛
    افزایش امکان همکاری در زوجین؛
    افزایش شفافیت در ارتباطات؛
    شفاف سازی پیام های ارسال شده در داخل زوج؛
    افزایش کارایی زوجین؛
    بهبود نحوه تعامل بین زوجین.
مشاوره ازدواج
بسیاری از زوج ها عشق را با فیوژن اشتباه می گیرند.

ما صمیمی هستیم، از هم مراقبت می کنیم، روابط عمیق است و در عین حال دائماً از هم دور هستیم.

چرا اگر عشقی را می خواهیم که بر پایه صمیمیت، رابطه متقابل و برابری شکوفا شود و صمیمیت خود را به عنوان یک زوج بر پایه آن بنا کنیم، نتیجه به دست آمده مانع از بیان اروتیک می شود و ظاهراً ما را از مشکلات کوچک دور می کند؟

ما به فضا، عدم قطعیت و رمز و راز نیاز داریم تا دیگری را به عنوان فردی متمایز و متفاوت از ما بشناسیم و به ضمیر ناخودآگاه اجازه دهیم لذت و لذت وصال را تغذیه کند.

شما آنقدر دوستان خوبی هستید که تمایلات جنسی به تدریج محو می شود
    اغواگری در یک زن و شوهر اکنون که ازدواج کرده اید تلاش بیش از حد به نظر می رسد
    صمیمیت یعنی دانستن همه چیز در مورد دیگری بدون اینکه جایی برای تمایز باقی بگذارد
    شما آنقدر می خواهید که احساس پوچی در رابطه را رد کنید که از طریق یک ماجراجویی همه چیز را به خطر بیندازید
    شما پدر و مادر جوانی هستید که انرژی اروتیک او توسط تربیت کودک آنقدر فشرده می شود که فراموش می کنید در اتاق خواب را ببندید.
    شما دوست دارید، اما احساس نمی کنید که مورد نیاز است
    شما فاقد حس ارتباط، شادی و تولد دوباره ای هستید که یک زندگی جنسی کامل به شما می دهد

من شما را تشویق می کنم که سؤال بپرسید، به ① + ① برگردید، فعلاً علامت "+" را نادیده بگیرید، اما بدانید که وجود دارد.

من خواسته های شما را واسطه خواهم کرد تا شما را تشویق کنم که ناگفته هایی را با اطمینان و تعهد بیان کنید.

آنتونی رابینز، کارشناس انگیزشی می گوید که اشتیاق در یک رابطه مستقیماً با درجه عدم اطمینانی که می توانید تحمل کنید، متناسب است. و مسلماً به مسمومیت نوجوانی که مشخصه هر آغاز یک رابطه، گذرا و غیر واقعی است، اشاره نکرده است.

شما منحصر به فرد هستید.

هر زوج منحصر به فرد است:

از طریق داستان های شخصی که اعضای این زوج با خود دارند
    با نحوه ارتباط آن با شرایط خطر و عدم اطمینان مربوط به درگیر شدن در یک رابطه یا تشکیل خانواده
    با تثبیت تعادل شکننده بین سازش‌های دیروز که تبدیل به فداکاری‌های امروز می‌شود و توانایی واقعی دادن امتیازات مبتنی بر مذاکرات.

چگونه می توانم به شما کمک کنم؟
 مشاوره ازدواج
روان درمانی زوجین با درمانگر صمیمی، همدل و شوخ طبع که پیشنهاد می کنم پویا و تعاملی است و زوج را در بیان باز، ارتباط صحیح و احترام در درک متقابل حمایت خواهد کرد.

شما یاد خواهید گرفت که چگونه پویایی قدرت و کنترل را به درستی مدیریت کنید، چالش برانگیز در یک رابطه عاطفی، اما از نظر شهوانی مطلوب به گونه ای که بتوانید از آن در تمام جنبه های رابطه خود استفاده کنید.

شما یاد خواهید گرفت که در دوران کودکی خود مقاومت کنید و تسلیم وضعیت نگاه کردن به گذشته شوید، این اولین جایی است که در تاکتیک های قدرت آموزش داده اید.

ما با هم در فضایی از اعتماد و امنیت کار خواهیم کرد، که در آن شما خواهید دید که چگونه از خود در برابر آسیب پذیری عشق خود دفاع می کنید.

اینگونه است که می توانید نقطه جوش شریک زندگی خود را سریعتر از هر کس دیگری یا شاید دقیقاً همان روشی که والدینتان فهمیده اند درک کنید.
زوج ابزار ظریفی است

مشاوره ازدواج

یک زوج عملکردی پرخاشگری را در عشق ادغام می کند، تنش لازم را بین آنها حفظ می کند، ساختار عشق بالغ را یاد می گیرد.

یک زوج کارآمد، ترس از وابستگی به دیگری، ترس از عمق خشم ابراز نشده را به تضاد می کشاند و آگاهانه از آنها استفاده می کند تا اعضای زوج یکدیگر را بشناسند و بپذیرند و محتوای رابطه را بازسازی کنند.
من اینجا هستم تا به شما کمک کنم تا کار را برای شما آسان تر کنم

مشاوره ازدواج