تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: چگونگی تشخیص پرده حریر اصل
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
همانطور که می دانید حریر پارچه ای بسیار نر و لطیف است که در مقابل تابش نور، ظاهری بسیار زیبا و درخشان به خود می گیرد. مدل پرده های ساده حریر که جدیداً تولید می شود همین خصوصیت را دارد و ظاهری شیک و کلاسیک در دکوراسیون داخلی ایجاد می کند.

استفاده از پرده حریر در اتاق خواب برای آن دسته از افرادی که می خواهند اتاقی نورگیر داشته باشند بسیار مناسب است. پرده حریر نور زیادی را از خود عبور می دهد و حتی زمانی که کاملاً کشیده باشد باز هم فضای اتاق را بزرگتر و درخشان تر نشان می دهد و به همین دلیل برای اتاق خواب های کوچک بسیار مناسب است.

پرده های حریر زیبا، باکلاس، شیک و گران قیمت هستند و به همین دلیل زیباترین و بهترین مدل پرده های حریر بیشتر در اتاق پذیرایی و نشمین استفاده می شوند. اما باز هم افرادی هستند که در اتاق خواب های خود از دکوراسیون لاکچری و پرده های گران قیمت استفاده می کنند.

زیبایی نخ های ابریشمی در مقابل تابش نور، زیبایی خیره کننده ای به وجود آورده و توجه پادشاه را به خود جلب می کند. این امر پادشاه را به فکر تولید نخ و پارچه های حریر ابریشمی می اندازد و به این گونه تولید پارچه های حریر از چین آغاز و از طریق جاده ابریشم به سایر نقاط جهان از جمله ایران فرستاده می شد.

مزیت پارچه های ابریشم:
مزیت اصلی این پارچه، زیبایی، دوام و کیفیت آن است. مقاومت کششی ابریشم بسیار بالا بوده و به همین دلیل محکم ترین فیبر طبیعی به شمار می رود. هر فیبر از ابریشم طبیعی به اندازه یک سیم آهنی با طول قطر مساوی، دارای استحکام برابر است و به همین دلیل در ساخت چتر نجات نیز از آن استفاده می شود.

چگونگی تشخیص پارچه ابریشمی اصلی:
حتی با یک نگاه ساده نیز می توان جنس خوب را تشخیص داد. در مورد پارچه های حریر نیز همین گونه است. وقتی برای خرید پرده به فروشگاه می روید و فروشنده دو مدل پرده حریر را به شما نشان می دهد قطعاً با اولین نگاه جنس مرغوب را می شناسید. لطافت بسیار و زیبایی و جذابیت فراوان حریر آن را از نمونه تقلبی و بی کیفیت متمایز می سازد.

ابریشم اصلی به دلیل طبیعی بودن، نسبت به سرما و گرمای محیط واکنش نشان می دهد به طوری که در فصل گرما خنک می ماند و در زمستان گرم می شود و به همین دلیل به عنوان عایق حرارتی نیز به کار می روند.

به دلیل رنگ پذیری بالایی که ابریشم دارد، مدل پرده های حریر جدید در رنگ های متنوع موجود است. تنوع این مدل پرده در حدی است که برای هر سلیقه ای مورد پسند است. هنگام خرید به این نکته توجه داشته باشید که پرده حریر مرغوب، همیشه با آستری مناسب همراه است.

از آنجا که ابریشم یک ماده کمیاب است قطعاً قیمت بالایی دارد. بنابراین اگر می خواهید مدل پرده حریر جدید خریداری کنید باید مبالغ هنگفت بپردازید. قیمت ابریشم خام در ایران در حدود 50 تا 200 هزار تومان برای هر متر است. ابریشم های بسیار با کیفیت و مرغوب که صد در صد طبیعی هستند به قیمت متری 700 هزار تومان فروخته می شوند.

شستشوی پرده حریر ابریشم
برای شستشوی پرده ابریشم بهتر است از خشکشویی کمک بگیرید. هر چند آب ابریشم را خراب نمی کند اما به صورت لک بر سطح پارچه می ماند. بنابراین بهتر است که با آب شسته نشود. از اسپری تمیز کننده خشک نیز می توانید استفاده کنید.

محبوب ترین مدل پرده حریر
استفاده از مدل پرده های حریر ساده مخصوصاً اگر بر روی زمین رها باشد، فضایی رسمی و کلاسیک به دکوراسیون داخلی می دهد. این پرده ها به تنهایی زیبایی لازم را به محیط می دهد.

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین مدل های پرده که معمولاً در تمام خانه های ایرانی مشاهده می شود، ترکیب حریر با والان ساده است. این والان به صورت یک طرفه یا دو طرفه دوخته می شود و معمولاً از جنس حریر، گیپور و مخمل است. والان پرده در واقع یک عنصر تزئینی محسوب شده و جهت زیبایی بیشتر پرده به کار برده می شود. همچنین برای اینکه والان جلوه بیشتری به پرده بدهد، معمولاً از رنگهای متضاد با رنگ پرده انتخاب می شود. خیلی وقت ها نیز رنگ والان را هماهنگ با رنگ مبلمان انتخاب می کنند.