تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: موزاییک چیست و چه کاری انجام می دهد؟
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
یکی از مصالح ساختمانی که بسیار مورد استفاده در ایران قرار گرفته موزاییک است که به عنوان کفپوش متراکم برای کف حیاط ، کف ساختمان ، فرش پیاده رو ، سنگ فرش های باغ و موارد مشابه از آن استفاده می شود.


استفاده از موزاییک در اروپا به ویژه در ایتالیا و آلمان رایج است. موزائیک نوعی بتن متشکل از سیمان ، ماسه ، سنگدانه ، پودر سنگ و آب است که با استفاده از روش حساس و لرزش (که در زیر خلاصه می کنیم) فشرده و فشرده می شوند. موزاییک ها از دو لایه تشکیل شده اند ، لایه زیرین (naryn) و لایه بالایی (رنگ موزاییک). لایه زیرین که بسیار ضخیم است از سیمان ، شن و ماسه ساخته شده و از ظرفیت تحمل فشار بالا برخوردار است. و نقش های زیادی دارد. موزاییک در ایران بیشتر در شهرهای اصفهان و میبد یزد تولید می شود.

واقعاً موزاییک چیست؟
موزاییک به معنای واقعی کلمه به معنای جمع آوری است و سنگ هایی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند تا نقش یا تصویر را در کنار هم تشکیل دهند ، موزاییک نامیده می شوند.

روش های تولید موزائیک
    روش پرس: در این روش بتن در قالب ریخته می شود و با استفاده از دستگاه پرس با فشار زیاد فشرده و فشرده می شود که بسته به نوع موزائیک و مواد استفاده شده در آن متفاوت است. پس از ساخت و ساز ، این موزاییک ها باید به سطح صاف و صیقلی ماسه زده شوند
    روش ارتعاش یا لرزش: در این روش هیچ گونه فشار به بتن وارد نمی شود و با استفاده از دستگاه لرزش فشرده می شود. موزاییک های ساخته شده از این طریق دارای سطح صافی هستند و نیازی به ماسه سنگ ندارند اما نوعی موزائیک ارتعاشی وجود دارد که به دلیل داشتن دانه های تزئینی آن باید از بین برود.

انواع موزاییک موجود در بازار
موزائیک در بازار امروزی بسیار محبوب است و در صنعت ساخت و ساز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. مردم بازار این موزائیک ها را به عنوان موزائیک های حیاط ، سنگ مصنوعی ، سیمان پلاستیکی و بتن قابل شستشو یا موزائیک های شسته شده می شناسند که در زیر آنها را بررسی خواهیم کرد.

انواع معرق حیاط
    موزائیک سیمانی: این نوع موزائیک فقط از سیمان ساخته شده است و در لایه سطح سنگهای تزئینی وجود ندارد و ممکن است با استفاده از گزینه ها و طرح های ساده نقش های بسیار ساده ای به آنها داده شود.
    موزائیک دست ساز: موزاییک هایی که در پیاده روهایی استفاده می شوند که دارای برجستگی ها و برآمدگی ها هستند
    موزاییک شسته شده: به موزاییک گفته می شود که در آن لایه های برجسته ای از دانه های شن وجود دارد و سطح آن صاف و صیقلی نیست.
    موزائیک سنگی: موزائیکی که در لایه های سطح خود در طرح های مختلف از سنگ های تزئینی مانند سنگ مرمر ، گرانیت ، شیشه و غیره استفاده می کند و زیبایی بی نظیری را ایجاد می کند ، این موزائیک ها شیار ، شسته و صاف می شوند. بودن.
    موزاییک کاشی: موزاییک هایی که دارای مصالح ساختمانی سخت و صیقلی در لایه بالایی هستند و بسته به کاربرد آنها اندازه های مختلفی دارند.
موسیقی پلیمر چیست؟
    سیمان موزائیک سنگی پلیمری یا مصنوعی ترکیبی از بتن و پلیمر است که با کیفیت بسیار بالا تحول عظیمی در صنعت سنگ و موزائیک ایجاد کرده است. ترکیب این موزاییک ها ماسه ، سیمان ، رزین ، رنگدانه های شیمیایی و آب است. در فرآیند ساخت این محصول ، ترکیب پلیمر و نانوساختار سیمان را تغییر داده و متبلور می کند ، که این امر قدرت و دوام آن را چند برابر می کند. همچنین باعث ایجاد خواصی از قبیل دفع آب ، تراکم بافت مولکولی ، افزایش چسبندگی و غیره می شود که از نظر تحمل فشار و استحکام از سنگ طبیعی برتر است.
fa.wikipedia.org
mosaicmeybod.com
google.com
For the lady asking about medical marijuana dispensary flagstaff, rise marijuana dispensary york pa, I highly recommend this great marijuana dispensary tipspage or marijuana dispensary near east st louis illinois crime commission, marijuana dispensary near east st louis illinois mayor arrested, on top of this cool marijuana dispensary url or marijuana dispensary license in virginia, marijuana dispensary license ny dmv reservation, and don't forget this cool marijuana dispensary link which is also great. Also have a look at this awesome marijuana dispensary advice or marijuana dispensary manchester vt restaurants, missouri medical marijuana dispensary locations, and don't forget this new marijuana dispensary forum or application for marijuana dispensary illinois near, medical marijuana dispensary eatontown nj real estate, on top of useful marijuana dispensary details which is also worth a look. I also suggest this great marijuana dispensary tips or list of medical marijuana doctors in columbus ohio, liberty medical marijuana dispensary bensalem pa, as well as this good marijuana dispensary tips not to mention medical marijuana dispensary license arizona, medical marijuana dispensary missouri opens concerts, alongside all good marijuana dispensary details which is also great. Finally, have a look at this excellent marijuana dispensary info for good measure.