تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: تمرینی برای تقویت احساس ارزشمندی
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
[font=iranyekan, sans-serif][font=iranyekan, sans-serif]برای تقویت احساس ارزشمندی ، خودآگاهی تان را افزایش دهید
یک فعالیت مهم در راه تقویت احساس ارزشمندی ، ایجاد و افزایش خودآگاهی است. قبل از اینکه درک کنید که یک انسان شایسته هستید، باید یاد بگیرید و بدانید که چه کسی هستید و چه می خواهید.
این تمرینات ساده ی فکری برای افزایش خودآگاهی شما پیشنهاد می شوند:
[font=Iransans]۱- تصور کنید که هر آنچه دارید، ناگهان از شما گرفته می شود (یعنی اموال و دارایی ها، روابط، دوستی، موقعیت هایی که دارید، شغل، موفقیت ها، دستاوردها و غیره).[/font]
[font=Iransans]۲- برای افزایش خودآگاهی تان در جهت تقویت احساس ارزشمندی از خود بپرسید:[/font]
[/font][/font]

[list]
[*]اگر ناگهان خودم از خودم گرفته شوم، چه می شود؟
(شاید این سوال ها در نگاه اول به نظر مسخره باشد، اما این سوال باعث می شود که فکر کنید چه کسی هستید؟ و همین دقیقا منظور ما از پرسیدن این سوال است.)
[*]اگر خودم تنها چیزی باشم که برای از دست دادن دارم، چه می شود؟
[*]احساساتی که در این شرایط تجربه می کنم، چیست؟
[*]کدام یک از دارایی ها و داشته های من، ارزش من را مشخص می کند؟
[/list][size=undefined]
[font=Iransans]۳- به پاسخ هایتان بیندیشید و ببینید آیا به نتیجه زیر می رسید؟[/font]
مهم نیست چه اتفاقی در خارج رخ می دهد و مهم نیست چه چیزی از من گرفته شده است؛ من از نظر درونی، تأثیری نمی پذیرم!
[font=Iransans]۴- سپس، با این سؤالات خود را در سطحی عمیق تر بشناسید و به تقویت احساس ارزشمندی خود بپردازید:[/font]
[/size]

[list]
[*]من چه کسی هستم؟ (من … هستم ، من …. نیستم!)
[*]حال من چطور است؟
[*]من در این دنیا چه کسی هستم؟
[*]دیگران مرا چگونه می بینند؟
[*]دیگران چطور درباره من حرف می زنند؟
[*]کدام لحظات کلیدی زندگی، آدمی که امروز هستم را تعریف می کنند؟
[*]چه چیزی بیشترین حس اشتیاق و شادی را برای من به ارمغان می آورد؟
[/list][size=undefined]
[font=Iransans]۵- هنگامی که درک خوبی از اینکه شما چه کسی هستید و چه چیزی شما را راضی و خشنود می کند، به دست آوردید، وقت آن رسیده که ببینید چه چیزهایی درون شما عالی نیستند. این سؤالات را از خود بپرسید:[/font]
[/size]

[list]
[*]چه زمانی بیشتر بحث و جدل می کنم؟
[*]کجاها نیاز دارم که پیشرفت و بهبود ایجاد کنم؟
[*]چه ترس هایی مرا به عقب می کشند؟
[*]کدام عادت های احساسی مرا آزار می دهند و به من صدمه می زنند؟
[*]من تمایل به انجام کدام اشتباه ها دارم؟
[/list][size=undefined]
[font=Iransans]۶- در آخر برای تقویت احساس ارزشمندی خود، از خودتان بپرسید که:[/font]
[/size]

[list]
[*]من چه توانایی هایی دارم؟
[*]من واقعاً در چه چیزهایی خوب هستم؟
[/list][size=undefined]
در هر مرحله مدتی را صرف تفکر کنید! به خصوص در مراحلی که ارزش خودتان را به عنوان یک شخص یادآوری می کند (مثلاً مرحله نقاط قوت).[/size]
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтlactogenicfactorсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтselectivediffuser.ruсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт