تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: معرفی فیلم ایپ من 4
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
اگر از طرفداران فیلم‌های رزمی و مبارزه‌ای باشید، قطعا با جت لی و جکی چان آشنا هستید که در دنیا شناخته شده هستند؛ اما در کنار این بازیگران رزمی‌کار، دانی ین (Donnie Yen) هم وجود دارد که با سری فیلم‌های ایپ من (Ip Man) شناخته شد و اکنون یکی از بازیگران چینی محبوب در دنیا است. اولین فیلم ایپ من بعد از اکران در سال 2008 موفقیت زیادی را برای سازندگان خود به همراه آورد و از نظر تجاری و همین طور از دیدگاه منتقدین، بسیار موفق بود. همان طور که گفتیم، این فیلم باعث افزایش شهرت و محبوبیت ین در چین و در عین حال در میان مخاطبین غربی شد. دو قسمت دیگر بعد از آن نیز توانستند موفقیت خوبی را برای Ip Man در گیشه رقم بزنند و همه چیز را برای ساخت قسمت چهار فیلم آماده سازند.

[تصویر:  ipman4-1.jpg]

فیلم Ip Man 4 یک فیلم بیوگرافی هنرهای رزمی هنگ کنگی بوده که توسط ویلسون ییپ (Wilson Yip) کارگردانی شده است. این فیلم چهارمین عنوان در سری ایپ من محسوب می‌شود که بر اساس زندگی استاد هنرهای رزمی «وینگ چون» (شاخه‌ای از کونگ فو) ساخته شده که استاد بروس لی بود.

داستان فیلم رزمی ایپ من 4

هر کدام از فیلم‌های این سری بر روی یکی از بخش‌های زندگی ایپ من متمرکز بوده است. ایپ من در مورد استاد بزرگ افسانه‌ای هنرهای وینگ چون (شاخه‌ای از کونگ فو) است و به حوادث جنگ ژاپن و چین می‌پردازد. در IP Man 2 که سامو هونگ (Sammo Hung) نیز حضور دارد، شاهد ماجراهای او در هنگ کنگ اشغال شده توسط بریتانیا در اواسط دهه 1940 هستیم. در سومین فیلم از این سری، Ip Man با بوکسوری با بازی مایک تایسون (Mike Tyson) مبارزه می‌کند و در همین حین، در حال کنار آمدن با مرگ قریب الوقوع همسرش است. در اواخر این فیلم بود که Ip Man بروس لی را به عنوان شاگردش پذیرفت.

داستان فیلم ایپ من 4 در دهه 1960 می‌گذرد و اولین فیلم از این سری است که داستانش در آمریکا جریان دارد. در این فیلم، ایپ من به آمریکا سفر می‌کند تا به بروس لی کمک کند. لی قصد دارد یک مدرسه وینگ چون در سیاتل آمریکا باز کند اما با مخالفت جامعه هنرهای رزمی آمریکا مواجه است. با حضور این شخصیت در آمریکا، او باید با رزمی‌کاران آمریکایی مبارزه کند که می‌خواهند خودشان را با شکست دادن استاد بزرگ وینگ چون ثابت کنند.

در سپتامبر 2016 (شهریور 95) دانی ین اعلام کرد که او و کارگردان این مجموعه یعنی ویلسون ییپ (Wilson Yip) فیلم چهارم این مجموعه را خواهند ساخت. نویسنده مجموعه یعنی ادموند وانگ هم نگارش فیلم‌نامه این عنوان را بر عهده داشت. تهیه کننده فیلم یعنی ریموند وانگ اعلام کرده بود که مقدار زیادی پول برای ایفای دوباره نقش ایپ من به ین داده بود.
[تصویر:  ip-man-4.jpg]

یکی دیگر از بازیگران فیلم، اسکات ادکینز است. ادکینز بازیگر مورد علاقه طرفداران هنرهای رزمی است که برای نقش‌هایش در فیلم‌هایی نظیر Undisputed II: Last Man Standing و تعدادی از فیلم‌های اکشن با بازی ژان کلود ون دام (Jean-Claude Van Damme) معروف است. ادکینز توانایی‌های خود در زمینه آثار رزمی را در فیلم‌هایی همچون X-Men Origin: Wolverine ،Doctor Strange و The Bourne Ultimatum نیز نشان داده بود. این بازیگر مشهور همچنین سابقه بازیگری در فیلم‌هایی مانند Ninja و Undisputed III: The Redemption و Boyka: Undisputed را در کارنامه بازیگری خود دارد. ادکینز که شخصا از سوی ین برای بازی در این نقش دعوت شده بود، معتقد است فیلم های Ip Man شاهکارهایی واقعی در مجموعه فیلم‌های رزمی هستند.

دیگر بازیگر فیلم ایپ من 4 دنی چان (Danny Chan) است که نقش بروس لی معروف را در فیلم ایفا کرده است. وانس وو (Vaness Wu) هم از دیگر بازیگران فیلم است.
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо