تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: بیوگرافی مهدی سلوکی + همسر + خانواده + فعالیتهای بازیگری و ...
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
در این نوشته می خواهیم شما را بیوگرافی مهدی سلوکی و هر چیزی که باید درباره این بازیگر معروف ایرانی بدانید آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

[تصویر:  20155297221054a.jpg]

مهدی سلوکی 14 خرداد ماه 1361 در اصفهان متولد شد. فارغ التحصیل دیپلم رشته گرافیک از هنرستان مالک اشتر تهران می باشد، هنر را از خطاطی و نقاشی شروع کرد و حالا بازیگر سینما و تلویزیون می باشد

مهدی سلوکی و همسرش :

[تصویر:  667851021-samatak-com.jpg]
مهدی سلوکی بالاخره در سن 32 سالگی تصمیم به ازدواج گرفت.

مهدی سلوکی | همسر و فرزند و بیوگرافی مهدی سلوکی

گفته های مهدی سلوکی در رابطه با ازدواجش:

عاشق شدم، رفتم و گفتم
 كم سن‌ تر هم كه بودم آنقدر كنجكاو بودم كه هميشه پدر و مادرم مجبور بودند به سوال‌ های مختلف من جواب بدهند و می دانستند كه نمی توانند بعضي از سوال‌ های من را جواب ندهند
 اينجوری بزرگ‌ شدم كه هيچ وقت هيچ‌ چيز را در خودم نگه نداشتم اگر عاشق شدم رفتم و گفتم يا اگر نسبت به چيزی عشق نداشتم باز هم گفتم.
بحث ازدواج من شاید مهم‌ترین حاشیه‌ای باشد که در مطبوعات شنیده‌ام، من نزدیک به ۷-۶ سال شاید هم بیشتر است که با هیچ مجله یا روزنامه‌ای مصاحبه نکرده‌ام ولی نمی‌دانم برای چه روی این موضوع بعضی از مطبوعات آنقدر زوم کرده‌اند، من ازدواج نکرده‌ام ولی عاشق شدم و این عشقم را گفته‌ام و پشیمان هم شده‌ام که گفته‌ام. نسل ما خیلی کمتر تن به ازدواج می‌دهند، شاید به خاطر این باشد که مسئولیت‌پذیری در این برهه از زمان خیلی سخت شده و کسب در‌آمد از آن هم سخت‌تر، الان جوان‌های ما دغدغه‌شان آینده‌ای مدت زمان زیادی است که هنوز نیامده و رسیدن به آرزوها با این شرایط سخت برای‌شان غیرقابل تصور شده طوری‌که ترجیح می‌دهند گلیم خودشان را از آب بیرون بکشند تا اینکه مسئولیت‌ یک آدم دیگر را نیز قبول کنند. دروغ خیلی زیاد شده در نتیجه اعتماد کم شده و همه اینها به هم ارتباط پیدا کرده است؛ از دیگر مشکلات ازدواج نسل ما سختگیری خانواده‌ است اما گاهی این سختگیری منطقی است. یک نکته که خیلی دوست دارم به جوان‌ها بگویم این است که سراغ هیچ‌کاری نروند ولی اگر رفتند آن را تا آخر ادامه دهند چون همیشه وقتی آدم از دور به آرزویش نگاه کند یک مقدار آن آرزو دست نیافتنی می‌شود اما اگر خود ما، همین الان به‌خودمان، جایی که هستیم و چیزهایی که داریم نگاه کنیم، می‌بینیم اینجا و چیزهایی که داریم همان‌هایی است که آرزویش را داشتیم ولی چون به مرور زمان طمع و توقع‌مان زیاد شده به این فکر نمی‌کنیم که اینها آرزوی چند سال قبل ماست.»

خانواده مهدی سلوکی :
پدرش افسر نیروی هوایی ارتش و اصالتا تهرانی است،زمانی که مهدی به دنیا آمد، سرهنگ سلوکی مامور به خدمت در پایگاه هشتم شکاری نیروی هوایی در اصفهان بود و به همین دلیل شناسنامه اش را در اصفهان گرفتند پس از پایان ماموریت پدر به همراه خانواده به تهران بازگشت و در محله نارمک تهران سکنی گزید. مادر او اصالتا اراکی است، فرزند اول خانواده محمد در سوم اسفندماه سال 1358 به دنیا آمد، او مجری شبکه تهران است. 

خانواده سلوکی ها اصیل و متعصب و مذهبی اند. پدر و مادر هر دو تحصیلکرده و اهل فرهنگ و هنر بودند. دوران کودکی مهدی مثل بقیه پسر بچه ها، به شیطنت گذشت، در مجتمع مسکونی پایگاه هشتم شکاری مهدی اغلب اوقات با همراهی برادرش مشغول بازی های کودکانه بود.

مهدی سلوکی تنها یک برادر بزرگ تر از خود بنام محمد دارد که از مجریان باسابقه تلویزیون است، او دیپلم خود را در سال 1379 وقتی 19 ساله بود دریافت کرد

بیوگرافی مهدی سلوکی و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های مهدی سلوکی

فعالیت بازیگری مهدی سلوکی :

سلوکی فعالیت بازیگری خود را بصورت جدی از ماه رمضان 1380 وقتی 19 ساله بود با سریال چراغ های خاموش به کارگردانی کاظم بلوچی آغاز کرد

بیوگرافی مهدی سلوکی و همسرش + مصاحبه و اینستاگرام + عکس های مهدی سلوکی

فیلم های سینمایی مهدی سلوکی:
سگ های پوشالی (1392)

دنیای پرامید (1391)

پروانگی (1391)

پاتو زمین نذار (1387)

زادبوم (1387)

کریستال (1387)

احضار شدگان (1386)

سرگیجه (1385)

گل های شب بو (تله فیلم)

ساعت 25

آماده باش (تله فیلم)

چشماتو نبند

سریال های تلویزیونی مهدی سلوکی:
خوب بد زشت 1393

ستایش2 1393-1392

پروانه 1391

راستش را بگو 1391

پنج کیلومتر تا بهشت 1391

ستایش 91-1389

پنجمین خورشید 1388

نرگس 1385

ما چند نفر 1385

باجناق ها 1383

تب سرد 83-1382

روشنایی دشت 1381-1381

چراغ های خاموش 1381

بوی غریب پاییز

غریبانه

سخن آخر درباره زندگینامه مهدی سلوکی
سربازی و کنکور :

پس از خدمت سربازی در کنکور شرکت کرد و در درشته بازیگری دانشگاه آزاد اراک قبول شد اما فعالیت های هنری اجازه نداد تا لیسانس پیش برود

نقاشی و خطاطی :

این بازیگر از کودکی نقاش قابلی بود تا جایی که نزدیکانش وقتی می‌ خواستند در هنر برای او آینده‌ ای متصور شوند وی را در جایگاه یک نقاش حرفه‌ ای و مشهور می‌ دیدند

بعدها با ادمه رشته در گرافیک نقاش چیره دستی شد و تجربه برگزاری نمایشگاه نیر بدست اورد

در میان سایر هنرها به خطاطی هم مسلط است، اصلا خط خوش در خانواده سلوکی‌ ها ارثی است و پدر و برادرش هم بسیار خوش خط هستند.

بدنسازی :

او یکی از طرفداران پر و پا قرص ورزش است و هفته‌ ای سه بار برای ورزش کردن به باشگاه می رود و هر روز سه ساعت تمرین می کند. نگه داشتن ظاهر بدنی‌ برایش اهمیت زیادی دارد

خاطرات :

ایفای هنر همیشه دارای خاطرات خوب و بد است، یعنی دنیای هنر بدون خاطره معنایی ندارد، مهدی سلوکی در مورد این خاطرات می گوید: «فکر کنم مربوط به همین سریال چراغ های خاموش بود، ما در آن سریال روزی ۷، ۸ ساعت باید جلوی دوربین بازی می کردیم. در آن زمان موتوری زیر پایم بود که با آن به منزل می رفتم، یک روز که از صحنه فیلم برداری برمی گشتم، با پژو تصادف کردم و یک هفته کار خوابید یک بار هم در سه صحنه روشنایی دشت، موتوری به من زد و فیلم برداری نیمه تمام ماند. در همان سریال یک بار هم هنگامی که هوا بسیار سرد بود، داخل آب افتادم، خاطره ای بسیار زیبا بود که همیشه در ذهن من می ماند».

بازی مهدی سلوکی در ستایش:

او با بازی در سریال ستایش1 و ستایش 2 به اوج شهرت رسید. او در سری اول این سریال نقش محمد برادر ستایش را بازی کرد که در راه فرار از مرز کشته شد و در سری دوم این سریال در نقش پسر ستایش به ایفای نقش پرداخت.

تیم فوتبال مورد علاقه :

خیلی عجیب است، معمولا" هنرمندان بیشتر نمی گویند که طرفدار چه تیمی هستند، اما مهدی سلوکی عکس دیگر همکارانش عمل کرد: «طرفدار دو آتیشه پرسپولیسم، بهترین بازیکنان ایرانی هم به نظر من علی کریمی و احمدرضا عابدزاده هستند، از تیم های خارجی هم طرفدار رئال مادرید هستم».

اینستاگرام مهدی سلوکی :

mehdisoloukioriginal@