تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: نصب دوربین نظارتی برای امنیت بیشتر
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[عکس: Untitled-1_486641_13980326-163230.jpg]

دوربین نظارتی و سنسورها یا حسگرها، بخش اصلی سیستم‌های امنیتی در بسیاری از خانه‌ها و شرکت‌ها در سراسر جهان شده‌اند. اگر چه ممکن است سیستم‌های امنیتی یک شکل فعال از تامین امنیت، مانند بعضی از بهترین قفل‌های درب ورودی را تامین نکنند، اما دوربین‌های مخصوص نظارت و حسگرها در چهارچوب وسیعی از سیستم تأمین امنیت قرار دارند. اگر این تجهیزات تأمین امنیت به روش درستی مورد استفاده قرار بگیرند، می‌توانند به طور موثری به تقویت امنیت خانه شما در محل‌هایی که نصب شده‌اند، کمک کنند. این موضوع مسئله‌ای است که بحث در مورد بهترین مکان برای نصب دوربین‌های نظارت و حسگرها در منزل را ضروری می‌نماید  بنابراین، اجازه دهید مطالبی را در این مورد بیان کنیم.
 
برای قرار دادن تجهیزات امنیتی چه مواردی را باید مد نظر قرارداد؟
 
درک نیاز به قرار دادن تجهیزات امنیتی در یک مکان مناسب، یک موضوع اصلی در این مورد است، اما اگر شما ندانید که هنگامی که در جستجوی بهترین مکان برای نصب دوربین‌های نظارتی و حسگرها در منزل خود هستید، چه مواردی را باید در نظر بگیرید، این اطلاعات برای شما کاربرد چندانی نخواهند داشت. بنابراین، مواردی که هنگام انتخاب بهترین مکان برای نصب دوربین نظارتی و سنسورها باید در نظر گرفته شوند. شما می‌توانید با  نمایندگی axis  تماس بگیرید تا کارشناسان باتجربه شما را راهنمایی کنند.
 
اطمینان حاصل کنید که دوربین‌های امنیتی شما فضای کافی برای واضح بودن دید را دارند
 
یک عامل اصلی که باید در مورد قرار دادن یک دوربین امنیتی مورد توجه قرار گیرد این است که آیا دوربین مذکور دید کافی برای ضبط واضح و همچنین تهیه فیلم‌های مختصر در شرایط اضطراری و خطر را دارد یا خیر. همان طور که قبلاً اشاره شد، دوربین‌های نظارتی و دوربین‌های امنیتی، اقدامات غیر فعال امنیتی هستند. این موضوع بدین معنی است که اگر آنها قادر به ضبط یک فیلم واضح و روشن نباشند، دارای کاربرد کمی هستند و نمی‌توانند به حد کافی مفید باشند.
لازم به ذکر است که در مرحله اول، تعيين محدوده کانون (تمركز) فيلمبرداری یک دوربین، به نوع دوربین خریداری شده  بستگی دارد. همه دوربین‌ها مانند هم ساخته نشده‌اند و این موضوع بدین معنا است که محدوده تمرکز دوربین‌ها با یکدیگر متفاوت است. در حالت ایده آل، شما باید فضای کافی را برای چرخش دوربین امنیتی خود و ضبط فیلم با دامنه کامل توسط دوربین را در یک منطقه ویژه که باید مورد محافظت قرار گیرد، فراهم کنید. صاحبان خانه باید ویژگی‌های خاصی را برای دوربین‌های نظارتی مورد نظر خود در نظر بگیرند، بنابراین دوربین‌های نظارتی باید به گونه‌ای نصب شوند که بتوانند نقش خود را با قوت ایفا نمایند و تا جای ممکن نقطه کور نداشته باشند.
 
فضای وسیعی را برای سنسورهای نصب شده فراهم کنید تا بتوانند همه موارد را به خوبی تشخیص دهند
 
در نظر گرفتن فضای کافی برای سنسورها تا بتوانند به خوبی عمل کنند، همانند در نظر گرفتن وسعت دید کافی برای دوربین‌های نظارتی بسیار مهم است تا بتوانند فیلم مورد نیاز را به وضوح ضبط کنند. هنگام انتخاب یک مکان برای نصب سنسورها، شما باید از روشی که این سنسور‌ها ارتباط برقرار می‌کنند و همچنین از روش‌هایی که یک سارق یا مزاحم ممکن است به نقاط دسترسی حمله کند، آگاهی کامل داشته باشید.
سنسورها را می‌توان در چندین مکان مختلف قرار داد و همچنین می‌توانند برای پوشش گوشه‌هایی از ساختمان که ممکن است دوربین‌های نظارتی نصب شده قادر به انجام فعالیت صحیح در آن نقاط نباشند، مورد بهره برداری قرار گیرند. رایج‌ترین مثال در این مورد، استفاده از سنسورها به طور موثر با قراردادن آنها در نقاط دسترسی کمکی است که ممکن است  تجهیزات نظارتی در آن نقاط به خوبی عمل نکنند. همیشه مکان مناسب دوربین امنیتی را در نظر بگیرید و بعد از نصب، آنها را تست کنید تا عملکرد خوبی داشته باشند و در مواقع لزوم بتوانند تصویر مناسبی ارائه دهند.