تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: درباره امنیت کیف پول بیت کوین
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
کاربرانی که دارای کیف پول بیت کوین در بلاک چین هستند، امکان استفاده از کیف پول کاغذی بلاک چین از منوی سمت چپ و تنظیمات برای آن‌ها فراهم است. همچنین این امکان وجود دارد که از روش‌های امن‌تر کردن کیف پول بیت کوین در بلاک چین استفاده کنید. اگر امکانات پیچیده‌تری برای کیف پول کاغذی بیت کوین خود می‌خواهید، می‌توانید از وب‌سایت Bitcoinpaperwallet.com استفاده کنید. این وب‌سایت طراحی مقاومی در برابر تهاجمات دارد. همچنین می‌توانید برچسب‌های هولوگرامی سفارش دهید که با کمک آن‌ها مشخص می‌شود کسی تا به حال به اطلاعات آن دسترسی پیدا نکرده است. یک سی‌دی ابونتو با قابلیت بوت هم در اختیار شما قرار داده می‌شود که نرم‌افزار کیف پول کاغذی از قبل روی آن نصب شده است.

نگرانی‌های امنیتی:
اگر تمام جوانب امنیتی برای محاظت از کیف پول کاغذی بیت کوین را رعایت نکنید، ممکن است حجم قابل توجهی از پول‌تان را از دست بدهید. در ادامه با چند روش برای امنیت کیف پول کاغذی آشنا می‌شویم:

- اجازه ندهید هیچ شخصی بداند که شما کیف پول بیت کوین ساخته‌اید.
- وب‌سایت‌های BitAddress و LiteAdress هر دو با کمک الگوریتم‌های BIP38 از کلید مخفی شما محافظت می‌کنند. این موضوع، امکان ورود دو مرحله‌ای یا 2FA را برای کیف پول شما فراهم می‌کند. مثل کلمه‌ عبور که غیر از اطلاعات خود کیف پول کاغذی بیت کوین، باید آنرا وارد کنید. وب‌سایت‌هایی هم هستند که می‌توانید یادداشت‌هایی را برای رمزگشایی کلمه عبورتان در آن‌ها بنویسید.
- برای جلوگیری از خطر هر نوع جاسوس‌افزار (Spyware) باید سیستم عامل خود را از اول دوباره نصب کنید. یک راه خوب برای این کار، استفاده از یک فلش USB یا یک DVD با قابلیت بوت از یکی از توزیع‌های لینوکس مثل اوبونتو است.
- وقتی کیف پول کاغذی بیت کوین به وسیله یک وب‌سایت درست شده است پس احتمال دارد که بتوانید کدهای‌تان را به صورت آفلاین هم درست کنید. پس قبل از درست کردن آدرس کیف پول، اینترنت خود را قطع کنید.
برای امنیت بیشتر، کیف پول کاغذی بیت کوین را به وسیله پرینتری چاپ کنید که به هیچ جای دیگر از جمله شبکه‌، اتصال نداشته باشد و تنها به سیستم شما متصل باشد.