تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
[img=768x0]https://iranmoshavere.com/wp-content/uploads/2019/02/Nonprofit-PhD-Ph.D..jpg[/img]هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید


علاقمندان به تحصیل در دوره دکتری چنانچه دو مرحله آزمون کتبی و مصاحبه را با موفقیت پشت سر بگذرانند می توانند در این مقطع به تحصیل بپردازند. بعد از اعلام نتایج آزمون دکتری سراسری ، داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده اند اقدام به انتخاب رشته محل های مورد نظر خود می کنند و از میان این داوطلبان با توجه به نمره حد نصاب و ظرفیت دانشگاه ها تعدادی برای انجام مصاحبه به دانشگاه های انتخابی خود دعوت می شوند.
انجام مصاحبه مستلزم پرداخت هزینه مربوطه می باشد و داوطلبانی که هزینه مصاحبه را پرداخت نکنند مجاز به شرکت در جلسه مصاحبه نخواهند بود.  
بررسی سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان فقط یک بار انجام می گیرد و عدم پرداخت هزینه و مراجعه آن ها به دانشگاه ها برای انجام مصاحبه ، به منزله انصراف تلقی شده و برگزاری مجدد مصاحبه برای بررسی سوابق ، امکان پذیر نخواهد بود.
هزینه مصاحبه آزمون دکتری سال 98
بعد از مرحله انتخاب رشته دکتری ، نتایج آن در قالب نتیجه نهایی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل مشاهده می باشد. داوطلبانی که در این مرحله پذیرفته شده باشند جهت ادامه فرآیند پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ، یعنی مصاحبه علمی ؛ به یک یا چند دانشگاه دعوت خواهند شد. در مرحله مصاحبه دکتری ، سوابق علمی و پژوهشی داوطلبان مورد بررسی قرار می گیرد و با توجه به معیارهای دانشگاه ، پذیرش دانشجو صورت می گیرد.

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی

شرط لازم برای حضور در جلسه مصاحبه ، پرداخت هزینه مربوط به آن است که مقدار آن در هر دانشگاه با دیگری متفاوت است. هزینه مصاحبه دکتری بر اساس رتبه و اعتبار دانشگاه و هم چنین امکانات تحصیلی  تعیین می گردند.
هزینه مصاحبه آزمون دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی 98
هر ساله دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی هزینه مصاحبه آزمون دکتری را در سایت رسمی خود منتشر می کنند. داوطلبینی که در این دانشگاه ها به مصاحبه دعوت شده اند باید هزینه را در سایت مربوط به آن واریز کرده و رسید آن را همراه با سایر مدارک در روز مصاحبه ارائه دهند.
با توجه به این که مقدار هزینه در هر دانشگاه با دیگری متفاوت است ، در سال گذشته بیشترین هزینه مصاحبه به دانشگاه شیخ بهایی اصفهان با مبلغ 135 هزار تومان و کمترین آن به دانشگاه صنعتی سجاد مشهد با مبلغ 50 هزار تومان تعلق داشت. امکان تغییر هزینه مصاحبه برای سال تحصیلی 98 – 99 وجود دارد.


توصیه های مهم برای شرکت در مصاحبه آزمون دکتری 98
داوطلبانی که در موعد مقرر در انتخاب رشته آزمون دکتری تخصصی سال 98 شرکت کرده اند و در هنگام اعلام نتایج در یک یا چند دانشگاه به مصاحبه دعوت شده اند و تمایل به شرکت در مصاحبه برای یررسی سوابق علمی و پژوهشی خود را دارند می بایست در تاریخ 7 الی 16 خرداد ماه 98 به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس اینترنتی sanjesh.org مراجعه و مبلغ 35 هزار تومان را توسط یکی از کارت های عضو شبکه شتاب پرداخت نمایند.
بعد از پرداخت هزینه در سایت سازمان سنجش ، داوطلبان باید نسبت به تکمیل فرم مشخصات بررسی صلاحیت عمومی را اقدام نمایند و بعد از ارسال آن به سازمان کدپیگیری مربوط به آن را دریافت نمایند. بدیهی است متقاضیانی که نسبت به انجام این فرایند اقدام نکنند از مرحله نهایی گزینش حذف می شوند.
پذیرش نهایی داوطلبان دوره دکتری بر اساس هر یک از دوره های “آموزشی – پژوهشی” و “پژوهش محور” به شرح جدول زیر می باشد:
شیوه پذیرش
آزمون متمرکز
سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری
مصاحبه علمی و سنجش عملی
تهیه طرح واره
آموزشی – پژوهشی
50 درصد
20 درصد
30 درصد

پژوهش محور
30 درصد
20 درصد
30 درصد
20 درصد

همانطور که قبلا اشاره کردیم ممکن است در بیشتر از یک دانشگاه از شما برای مصاحبه علمی دعوت شود که در این صورت باید هزینه مصاحبه در هر دانشگاه را به صورت جداگانه پرداخت نمایید.

هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی

داوطلبانی که در دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته می شوند برای تحصیل در آن ها مستلزم پرداخت شهریه هستند که برای اطلاع از شهریه دانشگاه غیرانتفاعی می توانید بر روی لینک آن کلیک نمایید. داوطلبانی که در انتخاب رشته دانشگاه آزاد شرکت کرده اند برای آگاهی از هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد و میزان شهریه دانشگاه آزاد نیز بر روی لینک کلیک نمایند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : هزینه مصاحبه دکتری دانشگاه غیرانتفاعی