تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

داوطلبانی که مدرک کاردانی خود را دریافت نموده اند می توانند برای ادامه تحصیل یا در ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی شرکت کنند و وارد رشته های با آزمون این مقطع تحصیلی شوند و یا برای ثبت نام در رشته های بدون آزمون این مقطع تحصیلی شرکت کنند. در سال های اخیر برخی از دانشگاه های روزانه و سراسری نیز به صورت بدون کنکور و صرفا بر اساس سوابق تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می کنند. معیار گزینش دانشجویان در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی نمرات دروس و معدل کل مقطع کاردانی داوطلب می باشد. لذا لازم به ذکر است که اگر داوطلبان در آزمون کاردانی به کارشناسی شرکت نموده باشند ، می توانند در مرحله انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی تمام کد رشته های با آزمون و بدون آزمون شرکت نمایند. داوطلبانی که قصد شرکت در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد، غیرانتفاعی و علمی کاربردی را دارند باید در زمان ثبت نام کارت اعتباری مربوطه را خریداری نمایند.  
زمان ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی 98
همانطور که پیش تر گفته شد داوطلبانی مجاز به شرکت در رشته های بدون کنکور  مقطع کاردانی به کارشناسی می باشند که مدرک فوق دیپلم (کاردانی) خود را از یکی موسسات مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت و آموزش پزشکی دریافت نموده باشند. در واقع در پذیرش رشته های بدون کنکور ، عملکرد داوطلب در مقطع کاردانی و معدل کل وی مورد بررسی قرار می گیرد. در خصوص زمان ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی باید بگوییم که پذیرش در رشته های مذکور برای نیمسال اول (مهر ماه) همزمان با انتشار  دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کنکور کاردانی به کارشناسی از 23 اردیبهشت آغاز و تا 29 اردیبهشت ماه نیز ادامه خواهد داشت. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه ها (آزاد ، علمی کاربردی و غیرانتفاعی) برای نیمسال دوم نیز به صورت بدون کنکور و صرفا با معیار معدل کل کاردانی از داوطلبان علاقمند به تحصیل ، ثبت نام به عمل می آورند. ثبت نام برای نیمسال دوم (بهمن ماه) از اوایل بهمن آغاز خواهد شد.


نحوه ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
ممکن است برخی افراد پس از مطالعه این مقاله تصمیم به ادامه تحصیلات خود در مقطع کاردانی به کارشناسی بگیرند و این سوال را با خود مطرح کنند که به چه صورتی می توانند ثبت نام در رشته های بدون کنکور خود را به ثبت برسانند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که ثبت فقط به صورت الکترونیکی و از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org خواهد بود. برای انجام ثبت نام ابتدا می بایستکارت اعتباری مربوطه (کاردانی به کارشناسی) به صورت اینترنتی خریداری نموده و شماره سریال 12 رقمی آن را دریافت نمایید.
مراحل ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
[list]

[*]در مرحله اول باید وارد سایت سازمان سنجش شده و دفترچه آن را دریافت و به با دقت مطالعه کنید تا به طور کامل در جریان جزئیات آن قرار بگیرید.

[*]در مرحله دوم باید از طریق سایت سازمان سنجش کارت اعتباری مورد نظر را به صورت الکترونیکی خریداری نموده و شماره سریال آن را دریافت کنید.

[*]سپس با وارد شدن به سایت سازمان سنجش از منوی سمت راست گزینه “کاردانی به کارشناسی” را انتخاب کنید

[*]در مرحله آخر بر روی لینک فعال شده ” ثبت نام کاردانی به کارشناسی” کلیک نموده و جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کاربرگ مربوطه را تکمیل کنید.
[/list]

شرایط ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی
شرایط عمومی
[list]
اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.ملتزم به احکام عملی اسلام (انجام دادن واجبات و پرهیز از محرمات).نداشتن سابقه عضویت در ساواک و فراماسونری و اعقاب آن.عدم احراز فساد اخلاقیعدم اشتهار به ارتکاب اعمال خلاف شئون شغلی و تحصیلی در طول تحصیل یا زمان اشتغال (در صورت اشتغال فعلی)برخورداری از توانایی جسمی لازم متناسب با رشته انتخابی و عدم اعتیاد به مواد مخدر[/list]
شرایط اختصاصی
[list]

[*]دارا بودن مدرک کاردانی که مورد تایید وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری باشد برای داوطلبان این آزمون الزامی می باشد.

[*]چنانچه داوطلب مدرک کارشناسی و یا بالاتر خود را دریافت نموده باشد ، مجاز به ثبت نام رشته های پزشکی و غیر پزشکی کنکور کاردانی به کارشناسی نمی باشد.
[/list]
ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی

[list]

[*]اگر داوطلبان در زمان ثبت نام دانشجو باشند ، در صورتی می توانند در آزمون کاردانی به کارشناسی می باشند که مدرک خود را تا تاریخ 31 شهریور یا 30 بهمن ماه 98 دریافت نموده باشند.

[*]مجازی باشد.

[*]اگر داوطلب مدرک کاردانی خود را با معدل کمتر از 14 دریافت کند در صورتی که در رشته ای غیر مرتبط با رشته مقطع کاردانی خود پذیرفته شود ، می بایست 24 واحد جبرانی را بگذراند.

[*] پذیرش در تمامی رشته های پزشکی این مقطع تحصیلی ، متقاضیان نیازمند به داشتن مدرک کاردانی (فوق دیپلم) مرتبط با آن می باشند.

[*]داوطلبانی که معلم حق التدریسی ، نیروهای قراردادی و دبیر نهضت سواد آموزی هستند در صورتی مجاز به انتخاب رشته می باشند که حکم کارگزینی خود را دریافت نمایند در غیر این صورت قبولی آن ها باطل خواهد شد.

[*] داشتن گواهی پایان خدمت و یا معافیت از خدمت (دائم و یا موقت) برای آقایان الزامی می باشد.
[/list]
برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی به کارشناسی نیمسال اول داوطلبان می بایست در صورت داشتن  شرایط ثبت نام کنکور کاردانی به کارشناسی از 23 اردیبهشت لغایت 29 اریبهشت نسبت به ثبت نام حود اقدام کنند. همچنین برخی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای نیمسال دوم از داوطلبان به صورت بدون کنکور ثبت نام به عمل می آورند که متقاضیان می توانند در صورت تمایل دربهمن ماه اقدامان لازم جهت ثبت نام خود را انجام دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : ثبت نام بدون کنکور کاردانی به کارشناسی