تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: آموزش ۲۰ جمله ی عاشقانه به زبان ژاپنی که به کارتان می آید!
شما درحال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب‌بندی مناسب.
[تصویر:  word-image-8.jpeg]
آیا شما کسی را در ژاپن پیدا کرده اید که به آن علاقه دارید؟ خیلی خوب است! اما نمیتوانید ژاپنی صحبت کنید؟ نگران نباشید چون در اینجا ۲۰ جمله ی عاشقانه ژاپنی برایتان آورده ایم که در این راه به شما کمک میکند. موفق باشید!

۱- Suki   好き- دوستت دارم
این جمله معنای فراتر از دوستی دارد. اگر شما این جمله را به کسی که به او علاقه دارید هنگامی که با او تنها هستید بگویید، آنها کنجکاو میشوند که بدانند شما در مورد چه چیزی صحبت میکنید.
۲- Aishiteru   愛してる -عاشقتم
[تصویر:  word-image-9.jpeg]
این جمله تنها در عشق های رمانتیک بکار میرود- نه برای خانواده و دوستی معمولی-. این یک کلمه نسبتا جدی است پس هنگام گفتن آن مراقب باشید!
۳- De-to ni Ikou!/Asobi ni Ikou!  デートに行こう!/遊びに行こう -بیا باهم ملاقات کنیم/باهم بیرون برویم
[تصویر:  word-image-10.jpeg]
در کنار هم بودن و با یکدیگر وقت گذراندن یک راه عالی برای کم کردن فاصله ی بین شما و عشقتان است، پس این جمله را بگویید و لذت ببرید!
۴- Futari de Ikou  二人で行こう  -بیا باهم تنها بیرون برویم
[تصویر:  word-image-11.jpeg]
اگر فرد مورد علاقه تان هنگام بیرون رفتن با شما دوستش را با خود بیاورد، به این معناست که در حقیقت شما وقتتان را باهم نگذرانده اید! با این جمله به او بگویید که میخواهید با او تنها باشید. یا وقتی در مورد جایی صحبت میکنید این جمله را به او بگویید.
۵-  او را با اسم کوچک صدا بزنید
[تصویر:  word-image-12.jpeg]
صدا کردن یک ژاپنی با اسم کوچک-بخصوص کسی که با فرهنگ ژاپنی زندگی میکند- یک امتیاز بزرگ است. بیشتر مواقع افراد با نام خانوادگیشان صدا زده میشوند. صدا کردن افراد با اسم کوچکشان به این معناست که شما یک دوست یا چیزی فراتر از آن هستید. این باعث میشود که دو نفر به هم نزدیک شوند.
۶- Issho ni Itai!  一緒にいたい – میخواهم وقتم را با تو بگذرانم
این عبارت به این معناست که شما میخواهید با کسی که دوستش دارید وقتتان را به خوبی بگذرانید. این عبارت بیشتر یک اصطلاح کلی است اما به شخص مورد علاقه تان میفهماند شما میخواهید که او برایتان فراتر از یک دوست باشد.
۷- Issho ni Iru to Hotto suru/Anshin Suru  一緒にいるとほっとする/安心する -وقتی با تو هستم احساس امنیت میکنم
[تصویر:  word-image-13.jpeg]
گفتن این جمله به کسی که دوستش دارید به این معناست که شما با او احساس راحتی و امنیت میکنید.
۸- Issho ni Iru to Tanoshii  一緒にいると楽しい – از با تو بودن لذت میرم
[تصویر:  word-image-14.jpeg]
این به این معناست که از کنار کسی بودن لذت میبرید. این جمله هم برای رابطه ی دوستی وهم رمانتیک به کار میرود. بسته به اینکه شما در چه مرحله ای از رابطه تان هستید میتوانید از این جمله استفاده کنید.
۹- Daiji ni Shitai  大事にしたい -تو برای من عزیزی
Daiji ni Shitai به این معناست که کسی برای شما عزیز است یا اینکه میخواهید از او مراقبت کنید. همچنین به این معناست که آن فرد در زندگیتان بسیار مهم است.
۱۰-    ga Inai to Samishi   ~がいないとさみしい -بدون تواحساس تنهایی میکنم
[تصویر:  word-image-15.jpeg]
این به این معناست که شما بدون حضور فردی احساس تنهایی میکنید. هر کسی هنگام شنیدن این جمله اینطور برداشت میکند که شما میخواهید با او باشید و وقتی که در کنارتان نیست دلتان برایش تنگ میشود.
۱۱٫ Te wo Tsunagou   手をつなごう – دستم را بگیر
[تصویر:  word-image-16.jpeg]
دست هم را گرفتن در بین دخترها نشاندهنده ی رابطه ی دوستانه ی نزدیک است اما برای افرادی در همان سن یا بزرگتر نشاندهنده ی یک رابطه ی عاشقانه و رمانتیک است.
۱۲- Hug Shiyou/Dakishimetai   ハグしよう/だきしめたい -میخواهم تورا در آغوش بگیرم

در ژاپن در آغوش گرفتن دوستان کار معمولی نیست. اگر در آغوش گرفتن بیشتر از ۵ ثانیه طول بکشد، بسیار رمانتیک است.
۱۳- Kiss Shitai/Kiss Shiyou    キスしたい/キスしよう – میخواهم ببوسمت

این به این معناست که میخواهید فردی را ببوسید. بوسیدن در ژاپن بسیار رمانتیک است. در فرهنگ ژاپن بوسیدن در روابط دوستانه به هیچ عنوان معمول نیست.
۱۴- Tsukiaou   付き合おう  -باهم بیرون برویم
Tsukiaou به معنی این است که بیرون برویم اما این به معنای رابطه و زوج شدن است. این به این معناست که شما میخواهید وارد یک رابطه ی جدی و عاشقانه با کسی شوید. این عبارت معمولا در طول اقرارهای عاشقانه بکار میرود.
۱۵- -Kappuru desu カップルです  ما یک زوج هستیم

این جمله به این معناست که شما بصورت کاملا مودبانه به فردی میگویید که ما باهم زوج هستیم پس در یک رابطه ی عاشقانه به سر میبریم. اگر شما به عنوان زوج در روزهای خاص به رستوران یا سالن تئاتر بروید می توانید از آنها تخفیف بگیرید.
۱۶- Mamoritai  守りたい  -میخواهم از تو مواظبت کنم

Mamoritai به معنی این است که میخواهید از کسی محافظت کنید. در فرهنگ ژاپنی اگر به کسی بگویید میخواهید از او محافظت کنید، معنای بسیار عاشقانه ای دارد. این جمله یک احساس عاشقانه و دوست داشتنی در دیگران ایجاد میکند.
۱۷٫ Shoukai shitai  紹介したい -میخواهم تو را به کسی معرفی کنم
[تصویر:  word-image-21.jpeg]
معرفی کردن شریک عاشقانه تان به دوستان، خانواده یا همکاران گام بزرگی در هر فرهنگ محسوب میشود.
۱۸-Hoteru Ikou  ホテルいこう  -بیا به هتل برویم
[تصویر:  word-image-22.jpeg]
این یک راه ساده برای با هم بودن افرادی ست که در رابطه ی عاشقانه به سر میبرند.

۱۹- Kekkon shiyou! (結婚しよう – با من ازدواج کن
در ژاپن یکی از اهداف طولانی مدت در رابطه، درخواست ازدواج است.
[تصویر:  Untitled-1-1.png]   دانلود pdf این عبارات عاشقانه

هر گونه سوال، نظر یا تجربه ای در زمینه یادگیری زبان ژاپنی دارید با ما و سایر هموطنان عزیز به اشتراک بگذارید.

https://honarfardi.com/women-skills/fitness-tutorial/busy-women-fitness-guide/
https://honarfardi.com/career-skills-tutorial/other/all-about-breeding-turkey/
https://honarfardi.com/public-skills/others/self-confidence-in-2-weeks/
https://honarfardi.com/career-skills-tutorial/invest-in-the-stock-exchange/10-useful-tips/
اپلیکیشن های آموزش زبان انگلیسی، آموزش زبان، آموزش زبان انگلیسی، ویدیوی آموزش زبان انگلیسی
از آنجا که وب سایت های زیادی در زمینه آموزش آنلاین زبان انگلیسی فعالیت می‌کنند، پیدا کردن مناسب ترین وب سایت کار دشواری است. در این مقاله قصد داریم که بهترین وب سایت هایی که در زمینه آموزش آنلاین زبان انگلیسی فعالیت دارند،کلاس زبان در فردیس، کلاس زبان مناطق کرج، کلاس زبان در مناطق کرج، کلاس زبان مهر شهر، آموزش زبان در کرج، مکالمه زبان در کرج، کلاس مکالمه زبان در کرج، کلاس زبان بزرگسالان در کرج، اموزشگاه زبان گوهردشت.کلاس زبان کودکان در کرج،موسسه زبان کودکان در کرج،آموزشگاه زبان کودکان در کرج
tlps.ir