تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: لیست دانشگاه های بدون کنکور
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست دانشگاه های بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

در سال های گذشته تعداد رشته هایی که در دانشگاه های سراسری به صورت بدون کنکور ارائه می شد ، بسیار محدود بود ولی با توجه به تصمیمات اخیر سازمان سنجش آموزش کشور ، 85 درصد از ظرفیت رشته های دانشگاه های سراسری در سال 98 به صورت بدون کنکور ارائه می شود و داوطلبانی که دارای شرایط لازم باشند ، می توانند ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری را انجام دهند. منظور از ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی بدین معناست که داوطلبان نیازی به ثبت نام و شرکت در کنکور سراسری نداشته و بر اساس سوابق تحصیلی و معدل کل دیپلم گزینش خواهند شد.  
ثبت نام دانشگاه سراسری و موسسات آموزش عالی برای دو نوبت بهمن ماه سال جاری و مهر ماه سال 98 انجام خواهد گرفت.
لیست دانشگاه های سراسری بدون کنکور
پس از انتشار اطلاعیه ای از سوی سازمان سنجش در خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ، داوطلبان در پی آگاهی از اسامی دانشگاه های بدون کنکور می باشند . به اطلاع این دسته از داوطلبان باید برسانیم که ثبت نام بدون آزمون دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی برای نوبت بهمن ماه سال 97 ، از تاریخ 25 دی ماه و برای نوبت مهر ماه سال 98 ، از 20 اسفند ماه انجام می گیرد و در این زمان دفترچه ای تحت عنوان دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری منتشر خواهد شد که در آن اسامی رشته ها و دانشگاه های بدون کنکور و همچنین ظرفیت هر کدام از رشته ها ، قرار داده می شود. اما شما داوطلبان می توانید برای اطلاع از لیست دانشگاه های بدون کنکور سال گذشته ، از جدول زیر استفاده کنید.

لیست دانشگاه های بدون کنکور

لیست رشته های بدون کنکور سال گذشته
دانشگاه و رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی
دانشگاه و رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی علوم انسانی
دانشگاه و رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی
دانشگاه و رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی زبان انگلیسی
دانشگاه و رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی هنر

همچنین به محض انتشار دفترچه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری سال 98 ، اسامی دانشگاه ها در این مطلب قرار داده می شود.
لیست دانشگاه های بدون کنکور سال جاری
لیست دانشگاه های بدون کنکور بهمن 97

(به محض انتشار لیست رشته های بدون کنکور بهمن 97 لینک بالا فعال می گردد)

لیست دانشگاه های بدون کنکور مهر 98

(به محض انتشار لیست رشته های بدون کنکور مهر 98 لینک بالا فعال می گردد)زمان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری
ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای دو نوبت بهمن ماه سال 97 و مهر ماه سال 98 انجام خواهد گرفت و زمان ثبت نام برای هر دو نوبت به شرح زیر می باشد :
زمان ثبت نام برای بهمن ماه 97
[list]

[*]در تاریخ 25 دی ماه اطلاعیه ای در خصوص زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه های بدون کنکور توسط سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد که در این اطلاعیه به مدارک و شرایط مورد نیاز اشاره شده است.

[*]پس از انتشار اطلاعیه ، داوطلبان بایستی با فراهم نمودن مدارک لازم از تاریخ 29 دی تا 6 بهمن ماه برای ثبت نام خود در در دانشگاه های پذیرنده اقدام کنند.

[*]اسامی پذیرفته شدگان مشروط از تاریخ 6 الی 10 بهمن ماه توسط دانشگاه ها منتشر خواهد شد.
[/list]
زمان ثبت نام برای مهر ماه 98
[list]

[*]دفترچه راهنمای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های سراسری و موسسات آموزش عالی برای ورودی مهرماه 98 ، اواسط بهمن ماه 97 منتشر خواهد شد.

[*]داوطلبان باید با مطالعه کامل و دقیق دفترچه ، از مدارک لازم جهت ثبت نام اطلاع یابند و از تاریخ 20 اسفندماه 97 تا اواخر مرداد ماه 98برای ثبت نام خود اقدام کنند.
[/list]

شرایط ثبت نام در دانشگاه های سراسری بدون کنکور
به دلیل آنکه ثبت نام در دانشگاه های بدون آزمون ، نیازی به شرکت در کنکور سراسری ندارد ، لذا داوطلب باید دارای شرایط لازم باشد از جمله :

[list]
[*]دارا بودن مدرک دیپلم برای داوطلبان نظام جدید الزامی می باشد.
[/list][size=undefined]
لیست دانشگاه های بدون کنکور

[/size]
[list]
[*]داوطلبانی که در دوره آموزشی نظام قدیم تحصیل کرده اند ، باید مدرک پیش دانشگاهی خود را ارائه دهند.
[*]داوطلبان آقا باید از لحاظ وضعیت نظام وظیفه مشکلی جهت ثبت نام نداشته باشند.
[*]آن دسته از داوطلبانی که دارای معدل کتبی دیپلم بالاتری می باشند ، شانس پذیرش بیشتری در رشته های بدون کنکور خواهند داشت.
[*]طبق اطلاعیه سازمان سنجش ، داوطلبان متقاضی ثبت نام بدون کنکور بهمن ماه ، می توانند در بیش از یک دانشگاه ثبت نام کنند ولی در نهایت مجاز به ثبت نام در یکی از رشته محل های پذیرفته شده می باشند.
[*]شرایط ثبت نام در رشته های بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه آزاد همانند سایر دانشگاه ها خواهد بود.
[/list][size=undefined]
داوطلبان می توانند علاوه بر ثبت نام بدون کنکور در 85 درصد از رشته ها ، با شرکت در کنکور سراسری شانس پذیرش خود را برای رشته های با کنکور نیز امتحان کنند . بنابراین داوطلبان علاقمند به شرکت در کنکور سراسری ، لازم است با فراهم نمودن مدارک ثبت نام کنکور سراسری ، از تاریخ 24 بهمن الی 2 اسفند ماه برای ثبت نام خود در سایت سنجش اقدام کنند. همچنین در صورت تمایل می توانید ثبت نام خود را از طریق مشاوران مرکز مشاوره تحصیلیایران مشاوره انجام دهید.[img=600x0]https://iranmoshavere.com/wp-content/uploads/2017/06/konkur1.gif[/img]

[/size]
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لیست دانشگاه های بدون کنکور با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305538
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…