تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.
 زمان و راهنمای تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد 97
[img=600x0]https://iranmoshavere.com/wp-content/uploads/2017/10/%D8%B1%D8%A7%D9%87%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF.jpg[/img]راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید


در ابتدا لازم می دانیم که به این پرسش پاسخ دهیم که اصلا تکمیل ظرفیت چیست؟ وقتی تعداد ثبت نام کنندگان در یک رشته دانشگاهی کمتر از ظرفیتش باشد آن دانشگاه اقدام به تکمیل ظرفیت در آن رشته می کند. به طور مثال اگر یک دانشگاه بخواهد در یک رشته ای 40 داوطلب را پذیرش کند ولی فقط 35 داوطلب در آن رشته ثبت نام کنند، آن دانشگاه برای تکمیل ظرفیت آن رشته یک فرصت مجدد دیگر به داوطلبان می دهد تا یک بار دیگر بتوانند شانس خود را برای قبولی در آن رشته محل امتحان کنند. بنابراین تکمیل ظرفیت یک شانس و فرصت دوباره برای داوطلبانی است که در انتخاب رشته نتوانسته اند در رشته مورد نظرشان قبول شوند. به دلیل اهمیت این موضوع و برای آگاهی بیشتر شما بر آن شدیم تا اطلاعاتی درباره تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  و زمان و شرایط آن در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری از این فرصت مجددی که دانشگاه آزاد در اختیارتان قرار داده است استفاده کنید.به امید آنکه در رشته مورد علاقه تان پذیرفته شوید. 

 شرایط و ضوابط انتخاب رشته ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 
در جدول زیر مهمترین شرایط شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  را قرار داده ایم.
1-
هر داوطلب می تواند در همان گروه آموزشی که در آن کنکور داده است، حداکثر 20 رشته محل از رشته هایی که در دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اعلام شده، را انتخاب کند.
2-
ترتیب انتخاب رشته ها در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ تاثیری ندارد بنابراین تنها بر اساس  اولویت علاقه خود انتخاب رشته کنید.
3-
حتی اگر در زمان اعلاک نتایج کنکور سراسری و آزاد مشخص شود که شما در یک دانشگاه دولتی و هم در دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید باز هم می توانید برای امتحان کردن شانستان برای قبولی در یک رشته بهتر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هم شرکت کنید. فقط توجه داشته باشید که اگر در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شوید دیگر نمی توانید در رشته ای که در اعلام نتیج اصلی دانشگاه آزاد پذیرفته شده بودید ثبت نام کنید، فقط می توانید در همان رشته ای که در تکمیل ظرفیت قبول شده اید ثبت نام کنید اما قبولی شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد هیچ ربطی به قبولی شما در دانشگاه های سراسری و پیام نور و غیرانتفاعی ندارد و اگر نخواستید در رشته ای که در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پذیرفته شده اید، ثب نام کنید، می توانید در همان رشته های که در دانشگاه های سراسری و یا غیر انتفاعی و یا پیانور قبول شده بودید ثبت نام کنید.

حتی داوطلبانی که پس از اعلام نتایج کنکور  انتخاب رشته نکرده اند باز هم می توانند در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد شرکت کنند. 
زمان شروع تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 
 زمان تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  هر ساله از اواسط مهر ماه آغاز می شود البته ممکن است در سال های آینده زمان آغاز تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نسبت به سال های گذشته اندکی تغییر کند ولی به طور معمول تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد از اواسط مهر ماه آغاز و تا اواسط آبان ماه ادامه می یابد. به این نکته نیز توجه کنید که به دلیل زمان آغاز تکمیل ظرفیت و زمان اعلام نتایج آن، داوطلبانی که در انتخاب رشته تکمیل ظرفیت پذیرفته می شوند، ورودی بهمن محسوب می شوند و از بهمن ماه شروع به تحصیل خواهند کرد.


نحوه ی دانلود دفترچه و انجام مراحل تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 
برای شرکت در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد بهمن ماه ابتدا باید دفترچه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد را به روش زیر دانلود کنید.
[list]

[*]مراجعه به سایت آزمون دانشگاه آزاد به نشانی http://www.azmoon.org

[*]کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

[*]دریافت دفترچه راهنما از منوی سمت راست

[*]بعد از مطالعه دفترچه باقی مراحل دقیقا مشابه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می باشد.
[/list]
جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا در صورت وجود ابهام بعد از مطالعه ی دفترچه راهنمای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد می توانید با مشاوران مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید.


راهنمای استفاده از دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 
پیشنهاد می کنیم جهت اطلاع از رشته ها ، شهر ها و تعداد ظرفیت رشته محل های اعلام شده در تکمیل ظرفیت هر سال، دفترچه تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  در آن سال را به روشی که در بالا ذکر شد دانلود و مطالعه نمایید و در صورت ایجاد هرگونه سوال و یا ابهام در مطالعه ی دفترچه ی تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد مشاوران مرکز مشاوره تلفنی کنکور ، ایران مشاوره آماده پاسخگویی به سوالات شما هستند.در صورت تمایل می توانید برای اطلاع از اطلاعات موجود در دفترچه انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  و میزان شهریه دانشگاه آزاد  بر روی لینک مورد نظر کلیک کنید.


درصد شانس قبولی در تکمیل ظرفیت 
از آنجا که تعداد انتخاب های شما در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد به نسبت انتخاب رشته اولیه محدود است بنابراین می بایست با نهایت دقت رشته ها را انتخاب کنید تا احتمال قبولی شما افزایش یابد به این منظور باید از تراز و رتبه لازم برای قبولی در تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد  اطلاع داشته باشید تا انتخاب رشته صحیح و قابل قبولی انجام دهید. در این بخش جدول تراز و رتبه لازم برای قبولی در تکمیل ظرفیت تعدادی از رشته های پرطرفدار را به صورت تقریبی آورده ایم ولی جهت اطلاع دقیق از اعلام نتایج تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد  در تمامی رشته ها و حتی انجام انتخاب رشته توسط مشاوران مرکز ایران مشاوره تماس حاصل فرمایید و از خدمات مشاوره تلفنی کنکور ایران مشاوره بهره مند شوید.
راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد
رشته
تراز
واحد دانشگاهی 
پزشکی
9800
واحد پزشکی تهران
دندان پزشکی
9950
واحد دندانپزشکی تهران
داروسازی
9485
واحد علوم دارویی
مامایی
7790
واحد کرج

صفحه ثابت دانلود دفترچه ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد 97

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید


سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : راهنمای جامع تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد