تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

پس از اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری، داوطلبان بایستی برای انتخاب رشته اقدام کنند. اطلاع از تمامی موارد مربوط به انتخاب رشته از قبیل زمان انتخاب رشته کنکور سراسری، سایت انتخاب رشته، نحوه انتخاب رشته و… بر همه ی داوطلبان ضروری می باشد تا با آگاهی کامل برای انتخاب رشته اقدام کنند. هدف از نگارش این مطلب، ارائه اطلاعات کلی برای انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد و اگر شما نیز در کنکور سراسری شرکت کرده اید، از مطالعه ادامه مطلب غافل نشوید.  
انتخاب رشته دانشگاه سراسری از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنحش و به نشانی sanjesh.org انجام می پذیرد.
سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98
کنکور سراسری همه گروه های آزمایشی تجربی، ریاضی فیزیک، انسانی، هنر و زبان توسط سازمان سنجش آمورش کشور انجام می شود و کلیه امور مربوط به ثبت نام و انتخاب رشته کنکور سراسری، از طریق پایگاه اطلاع رسانی این سازمان می باشد. بنابراین پس از اعلام نتایج اولیه و انتشار کارنامه ها، بر همه ی داوطلبان لازم است با مراجعه به سایت sanjesh.org و دریافت فرم الکترونیکی انتخاب رشته، برای انتخاب رشته اقدام کنند. انتخاب رشته تمامی دانشگاه های روزانه، غیرانتفاعی، پیام نور، دوره های نوبت دوم و پردیس خودگردان به صورت همزمان و در قالب یک فرم انتخاب رشته انجام می شود ولی انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت جداگانه و از سایت مجزا صورت می پذیرد. بنابراین برخلاف برگزاری همزمان کنکور سراسری و دانشگاه آزاد، انتخاب رشته این دو دانشگاه جداگانه می باشد و برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد باید به سایت azmoon.org مراجعه نمود. انتخاب رشته دانشگاه روزانه سال 97، در دهه دوم مرداد ماه انجام شد و داوطلبان حدود یک هفته فرصت داشتند با مراجعه به سایت سنجش، انتخاب رشته خود را انجام دهند. بنابراین پیش بینی می شود در سال 98 نیز نیمه دوم مرداد، مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری باشد.
با عضویت در کانال تلگرام مشاوره تحصیلی، از آخرین اخبار مربوط به انتخاب رشته کنکور سراسری آگاه شوید.


نحوه انتخاب رشته کنکور سراسری در سایت سنجش 
اولین قدم برای انتخاب رشته، آگاهی از لیست رشته های تحصیلی تمام دانشگاه ها اعم از دانشگاه روزانه و نوبت دوم می باشد تا داوطلبان با اطلاع از آن، انتخاب رشته خود را انجام دهند. به همین منظور چند روز از پس از اعلام نتایج اولیه، دفترچه ای به نام دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری برای گروه های آزمایشی مختلف، توسط سازمان سنجش منتشر می شود و بر داوطلبان ضروری است که با دریافت و بررسی دفترچه انتخاب رشته مربوط به گروه آزمایشی خود، انتخاب رشته خود را انجام دهند. همجنین کد رشته تمامی رشته ها نیز در داخل این دفترچه قرار دارد. داوطلبان مجاز به انتخاب حداکثر 150 کد رشته از رشته های تحصیلی داخل دفترچه می باشند و در نحوه چیدمان رشته ها بهتر است علاقه داوطلب مدنظر قرار بگیرد.
[list]

[*]برای انتخاب رشته دانشگاه روزانه و نوبت دوم، داوطللبان باید مجاز شده باشند. به عبارت دیگر با توجه به کارنامه، در بند مربوط به «دوره های روزانه و نوبت دوم » ،بایستی عبارت مجاز درج شده باشد. در غیر اینصورت فقط می توانند از رشته های تحصیلی دانشگاه غیرانتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان انتخاب کنند.

[*]داوطلبانی که علاقمند به تحصیل در دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی می باشند، بایستی با واریز هزینه به سایت سنجش، کارت اعتباری ثبت نام را خریداری نمایند. بنابراین انتخاب رشته دانشگاه پیام نور و غیرانتفاعی نیز از سایت سنجش انجام می شود.
[/list]
سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98


راهنمای جامع انتخاب رشته کنکور سراسری
اشتباهی که بسیاری از داوطلبان مرتکب می شوند، چیدن رشته ها براساس شانس قبولی است. در واقع این دسته از داوطلبان بدون توجه به علاقه خود، رشته هایی که بر اساس رتبه کسب شده شان، شانس قبولی بیشتری را دارند در اولویت های اول انتخابی خود قرار می دهند و این موضوع باعث می شود که احتمال قبولیشان در رشته های مورد علاقشان را از دست بدهند. بنابراین توصیه شود 10 درصد از انتخاب های اول خود را بدون توجه به رتبه و تراز، به رشته های مورد علاقه اختصاص دهید. از موارد دیگری که باید در زمان انتخاب رشته به آن توجه نمود، بررسی سطح علمی دانشگاه های انتخابی، بررسی خدمات و امکانات آموزشی و رفاهی دانشگاه ها از قبیل خوابگاه، سرویس ایاب و ذهاب و…، بررسی زمینه شغلی و بازارکار رشته موردنظر و نزدیک  بودن دانشگاه های انتخابی به محل زندگی.
برای دریافت مشاوره تحصیلی انتخاب رشته با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاورهتماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : سایت انتخاب رشته کنکور سراسری 98