تالار گفتگوی کیش تک/ kishtech forum

نسخه‌ی کامل: اعلام نتایج کنکور سراسری 98
شما در حال مشاهده نسخه آرشیو هستید. برای مشاهده نسخه کامل کلیک کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

کنکور سراسری 5 گروه آزمایشی ریاضی، تجربی ، هنر، زبان و انسانی هرساله توسط سازمان سنجش آموزش کشور برگزار می شود و طبق آخرین اطلاعیه های این سازمان، زمان برگزاری کنکور سراسری 98  این 5 گروه آزمایشی، روز های پنج شنبه و جمعه به تاریخ 13 / 04 / 98  و  14 / 04 / 98 ( سیزدهم و چهاردهم تیرماه )، می باشد و داوطلبانی که ثبت نام کنکور سراسری خود را در سایت sanjesh.org انجام داده اند، می توانند با دریافت کارت ورود به جلسه کنکور سراسری 98، در این آزمون حضور یابند. پس از برگزاری کنکور سراسری، اطلاع از زمان اعلام نتایج اولیه برای داوطلبان حائز اهمیت می باشد تا با توجه به رتبه خود، برای انتخاب رشته اقدام کنند. به همین منظور، در این مطلب به کلیه موارد مربوط به اعلام نتایج کنکور سراسری  پرداخته شده است، که توصیه می شود با دقت و تا انتها مطالعه نمائید.  
نتایج اولیه کنکور سراسری، نیمه دوم مرداد ماه اعلام می شود و داوطلبان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش، کارنامه خود را دریافت نمایند.
اعلام نتایج کنکور سراسری 98
در حال حاضر اطلاع دقیقی از زمان اعلام نتایج کنکور سراسری در دسترس نمی باشد ولی معمولا چند هفته پس از برگزاری  کنکور سراسری و در نیمه دوم مرداد ماه، کارنامه اولیه همه ی داوطلبان بر روی سایت sanjesh.org قرار داده می شود و داوطلبان می توانند برای دریافت کارنامه خود به ترتیب مراحل زیر اقدام کنند
[list=1]

[*]وار شدن به سایت sanjesh.org

[*]مراجعه به شمت راست سایت و کلیک بر روی گزینه سراسری

[*]کلیک بر روی گزینه مشاهده کارنامه اولیه کنکور سراسری
[/list]
پس از کلیک بر روی گزینه مشاهده کارنامه سراسری، صفحه ای برای شما باز می شود که باید با یکی از روش های زیر، اطلاعات خواسته شده را وارد نمائید.
[list=1]

[*]شماره داوطلبی + شماره شناسنامه + سال تولد

[*]شماره پرونده + کد رهگیری + شماره شناسنامه

[*]شماره پرونده + شماره سریال + شماره شناسنامه
[/list]
ممکن است بسیاری از داوطلبان شماره پرونده، شماره داوطلبی یا شماره سریال ثبت نام خود را فراموش کرده باشند و موفق به دریافت کارنامه خود نشوند، این دسته از داوطلبان می توانند با مراجعه به سیستم پاسخگوئی سایت سنجش، درخواست خود را مبنی بر دریافت اطلاعات فوق، ثبت نمایند.


 انتخاب رشته کنکور سراسری 98
پس از اعلام نتایج اولیه، دفترچه انتخاب رشته کنکور گروه های آزمایشی مختلف بر روی سایت سنجش قرار داده می شود و داوطلبان می توانند با دریافت آن برای انتخاب رشته اقدام کنند. دفترچه انتخاب رشته شامل کلیه رشته های با آزمون و بدون آزمون دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان می باشد و رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه و از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود. همه ی داوطلبان می توانند حداکثر 150 رشته از دفترچه  انتخاب رشته کنکور سراسری، انتخاب نمایند و در فرم انتخاب رشته خود بگنجانند ولی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه روزانه و نوبت دوم نشده اند، نمی توانند از رشته های تحصیلی این دانشگاه ها انتخاب نمایند و فقط و می توانند 150 انتخاب خود از رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان انتخاب نمایند. لیست رشته های تحصیلی دانشگاه آزاد در دفترچه ای جداگانه تحت عنوان دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org منتشر می شود و همه ی داوطلبان می توانند برای انتخاب رشته این دانشگاه، به سایت ذکر شده مراجعه کنند و پس دریافت دفترچه، انتخاب رشته خود را انجام دهند.در واقع برای انتخاب رشته دانشگاه آزاد، نیازی به مجاز بودن نمی باشد.


زمان انتخاب رشته و اعلام نتایج نهائی کنکور سراسری
انتخاب رشته  کنکور 98، نیمه دوم مرداد ماه آغاز شده و به داوطلبان حدود یک هفته فرصت داده می شود تا برای انتخاب رشته خود اقدام نمایند. انتخاب رشته دانشگاه های روزانه، نوبت دوم، پیام نور و پردیس خودگردان از طریق سایت sanjesh.org و انتخاب رشته دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org می باشد. چند هفته پس از انتخاب رشته و در نیمه دوم شهریور ماه، نتایج انتخاب رشته کنکور سراسری   و کارنامه نهائی داوطلبان بر روی سایت سنجش قرار داده می شود که داوطلبیان می توانند با دریافت آن از وضعیت قبولی یا مردود شدن خود، اطلاع یابند و داوطلباینی که پذیرفته شده اند، برای ثبت نام حضوری و مراجعه به دانشگاه، اقدام نمایند.
اعلام نتایج کنکور سراسری 98
[list=1]

[*]شماره داوطلبی + شماره شناسنامه

[*]شماره پرونده + شماره شناسنامه
[/list]
برای دریافت اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره تحصیلی ایران مشاوره تماس بگیرید تا راهنمائی های لازم را دریافت نمائید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اعلام نتایج کنکور سراسری 98 با مشاوران ایران مشاوره تماس حاصل نمایید.شماره تماس از طریق تلفن های ثابت –
تماس از سراسر کشور 9099071647
تماس از استان تهران 9092305579
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و یا دریافت بسته تخفیف مشاوره کلیک کنید

سوالات خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید…

منبع : اعلام نتایج کنکور سراسری 98